SIS 648 - מס' שאלות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SIS 648 - מס' שאלות

MDK

Recommended Posts

שלום לכולם!

יש לי מספר שאלות בנושא הצ'יפסט הנ"ל:

האם לוחות אם מבוססים צ'יפ זה יגיעו בחודש הבא לחנויות בארץ?

האם הוא מריץ מעבד 1.8A\2.0A עם DDR 333? ועם DDR 400? האם התמיכה בזיכרון DDR400 רשמית? (אפשריות ראטיו)

ראיתי שתי ביקורות ברשת: OCWorkBench ו-TOM's Hardware ושניהם שיבחו אותו אך ישנם הבדלים ביניהם: אצל OCWB הם לא הצליחו להריץ 400 cas 2.5 עם מעבד p4 2.4 533 בגלל הביוס או משהו כזה ואילו טום הריץ אך ורק עם 400 ומעבד p4 2.53 וראו שזה עובר את כולם חוץ מ-rdram 1066!!!

מאוד מוזר שאתר אחד לא הצליח להריץ יציב ASYNC 400 ואילו השני לא נתקל בבעיות כלשהן.

שאלה נוספת: למה כולם מתייחסים לצ'יפים של SIS כ-VALUE ולא כביצועיסטים כמו 845G ו-845E למשל ? ? ?

הרי הם באותה רמה וגם SIS מציעים יותר פיצ'רים כמו 400 ו-agp x8. אני מתכוון לביצועים נטו ולא לאוברקלוקינג.

בבקשה תגובות.

תודה מראש, MB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם!

יש לי מספר שאלות בנושא הצ'יפסט הנ"ל:

האם לוחות אם מבוססים צ'יפ זה יגיעו בחודש הבא לחנויות בארץ?

האם הוא מריץ מעבד 1.8A\2.0A עם DDR 333? ועם DDR 400? האם התמיכה בזיכרון DDR400 רשמית? (אפשריות ראטיו)

ראיתי שתי ביקורות ברשת: OCWorkBench ו-TOM's Hardware ושניהם שיבחו אותו אך ישנם הבדלים ביניהם: אצל OCWB הם לא הצליחו להריץ 400 cas 2.5 עם מעבד p4 2.4 533 בגלל הביוס או משהו כזה ואילו טום הריץ אך ורק עם 400 ומעבד p4 2.53 וראו שזה עובר את כולם חוץ מ-rdram 1066!!!

מאוד מוזר שאתר אחד לא הצליח להריץ יציב ASYNC 400 ואילו השני לא נתקל בבעיות כלשהן.

שאלה נוספת: למה כולם מתייחסים לצ'יפים של SIS כ-VALUE ולא כביצועיסטים כמו 845G ו-845E למשל ? ? ?

הרי הם באותה רמה וגם SIS מציעים יותר פיצ'רים כמו 400 ו-agp x8. אני מתכוון לביצועים נטו ולא לאוברקלוקינג.

בבקשה תגובות.

תודה מראש, MB

כן, יש ראטיו..

תלוי בזיכרון.

כי הם לא אוברקלוקרים טובים ויש בעיותב הרצת הזיכורן במהירויות גבוהות.

הפיצ'רים האלה יוצעו גם ע"י בצ'יפסטים החדשים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפ'יצרים האלה יוצעו ע"י אינטל רק בתחילת 2003.

שנית, הם אף פעם לא יציעו אפשרות להריץ fsb 400 עם 333.

אתה יכול לפרט בבקשה anti virus בקשר לבעיות הרצת הזיכרון במהירויות גבוהות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון כשאתה אומר מהירויות גבוהות למהירות של המעבד = FSB 533 או למהירות של הזיכרון = 400?

אצל טום לא היו שום בעיות של הרצה יציבה. לעומת זאת, לOCWORKBENCH היו בעיות יציבות כאשר ניסו להריץ 400 ASYNC בכל הtiming. הם טוענים כי הבעיות עלולות להיגרם בגלל הביוס המוקדם.

למרות הבעיות הם שיבחו אותו ונתנו לו 4.8 מתוך 5!!!

קראתי שאינטל יציאו 400 ו-AGP x8 הכי מוקדם בתחילת השנה הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במהירות של המעבד זה באס של 533, לא FSB..הFSB הוא 133.

הם לא יכולים לדעת אם זה בגלל הביוס..הם בטח אמרו שכנראה.

כבר היום אפש רלהריץ אתה ב400 ע"י שימוש ב3:4 בFSB של 150 (אינטל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צ'יפסט של - 125 עם 3:4 ו133 עם 4:5..

אם אתה לא מתכנן OC, אז למה אתה לוקח נורת'ווד? אם אתה מתעקש על ולא רוצה OC- למה לא RDR?

בקיצור, הצ'יפסט של SIS לא מוצא מקום לעצמו... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צ'יפסט של - 125 עם 3:4 ו133 עם 4:5..

אם אתה לא מתכנן OC, אז למה אתה לוקח נורת'ווד? אם אתה מתעקש על ולא רוצה OC- למה לא RDR?

בקיצור, הצ'יפסט של SIS לא מוצא מקום לעצמו... ::)

רק שתדע שלא כל מי שקונה northwood רוצה לעשות . הוא אמנם מצויין לאוברקלוקינג אבל זה לא הקריטוריון היחיד שאני בוחן לפני שאני קונה מעבד.

למה לא לקחת RDR? תסתכל בהשוואות צ'יפים באתרים שונים ותראה שהמחיר המופרז של הזיכרון + מחיר יקר ללוח אם טוב ממש לא משתלם, כי גם מקבלים אותם ביצועים עם הSIS וגם מקבלים עוד פ'יצרים כמו AGPx8.

אתה טועה! ועוד איך יש לו מקום! הוא הצ'יפסט הכי משתלם היום מבחינת יחס עלות-תועלת, בלי התייחסות לקריטוריון האוברקלוקינג. אני מדבר על ביצועים נטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע, שהנורת'ווד הוא מעבד לאוברקלוק בלבד, אחרת פשוט לא משתלם לקנות אותו כשהמתחרה מבית זול בכ400 שקל ןמציג ביצועים טובים יותר.

למה כן לקחת RDR? כשזיכרון טבו בארץ יעלה לך 660-700 לסטיק של 256 RDR יעלה לך 560..וייתן לך ביצועים טובים יותר כי רוב הזיכרונות שקיימים היום בשוק (DTL) לא ירוצו ב200 וגם אם כן- בתיזמונים הנמוכים ביותר.

אתה טועה, אין לו שום מקום..כי הוא לא עטוב להמהרה כמו הצ'יפסטים של ומהצד השני- RDR מציג ביצועים טובים ממנו או זהים במחיר נמוך (אם הזיכרון רץ ב400).

חוץ מזה- אתה אומר לי להסתכל על השוואות צ'יפסטים? על מה אתה הסתכלת בדיוק? הכתבה הזאת באתר של טום?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדע, שהנורת'ווד הוא מעבד לאוברקלוק בלבד, אחרת פשוט לא משתלם לקנות אותו כשהמתחרה מבית זול בכ400 שקל ןמציג ביצועים טובים יותר.

למה כן לקחת RDR? כשזיכרון DDR טבו בארץ יעלה לך 660-700 לסטיק של 256 RDR יעלה לך 560..וייתן לך ביצועים טובים יותר כי רוב הזיכרונות שקיימים היום בשוק (DTL) לא ירוצו ב200 וגם אם כן- בתיזמונים הנמוכים ביותר.

אתה טועה, אין לו שום מקום..כי הוא לא עטוב להמהרה כמו הצ'יפסטים של אינטל ומהצד השני- RDR מציג ביצועים טובים ממנו או זהים במחיר נמוך (אם הזיכרון רץ ב400).

חוץ מזה- אתה אומר לי להסתכל על השוואות צ'יפסטים? על מה אתה הסתכלת בדיוק? הכתבה הזאת באתר של טום?!

כשמשווים XP עם P4 Northwood מקביל הביצועים פחות או יותר שווים. זה שAMD יותר זולים זה נכון, זה אין ספק.

מה שאתה משווה זה RDRAM הכי זול מול הכי יקר.

DDR 333 512mb של Trascend עולה 850 ש"ח בערך, ואילו RDRAM PC-800 512mb של סמסונג\קינגסטון עולה 1300 ש"ח בערך.

חוץ מזה שRDRAM PC-800 חייבים לקחת בזוגות. ורק שתדע שזה שהוא נותן יותר ביצועים לעומת SIS זה ממש לא נכון.

היחיד שעובר את SIS 648 כאשר עובד עם 400 זה RDRAM 1066 שיקר פי כמה וכמה.

כן הסתכלתי בהשוואה שלו אבל לא רק. מה רע בו בדיוק?

גם הסתכלתי אצל OCWORKBENCH.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא ידוע על מה אתה מדבר.., תסלח לי- אבל כל אט'לון אוכל את הפנטיום 4 המקביל לו וגם 1\2 מעליו... (יש גם השוואה כזו אצל "טום"- תציץ בה).

עם טרנסקנד אתה תגיע ל400 בחלומות הטובים שלך..כדי להגיע ל400 (200) תצטרך זיכרון איכותי עם צ'יפים מסדרת הCTL של סמסונג ה-RDR של סמסונג הוא הטוב ביותר וזה יעלה לך 1120 ש"ח בדיוק ל512MB (2X256), אינ יודע שלוקחים בזוגות- אז מה?(קרוב יוצאים 800 של 32 ביט) וזה מאוד נכון..כיון שאין זיכרון בארץ שירוץ כרגע ב400 (DTL) וגם אם תמצא קורסאיר כזה, הוא יצטרך 2.9V לפחות כדי להגיע לשם.

הבעיה היא למצוא שיפעל ככה, מה לא ברור? אמרתי את זה בת'רד הזה כבר 10 פעמים.

אם לא הולכים על מערכת שתעבור OC- RDR יהיה הבחירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...