נושא שמטריד אותי זה זמן מה - מחשבות - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נושא שמטריד אותי זה זמן מה - מחשבות

Wood-Elf

Recommended Posts

חשבתם לעצמכם פעם, מה אתם חושבים? כיצד ייתכן שיש דבר שכזה, "מחשבה"? הרי הכל זה רק חומר. לחומר יש תודעה? מזו תודעה? החומר יכול להגיד לעצמו שהוא קיים? אולי מחשבות זו אנרגייה שהמוח מתרגם? (כמו אור, קול, ועוד אנרגיות אחרות שהם הקלטים העיקריים של הגוף)

ותודעה - כיצד היא נמצאת בחומר? כיצד ייתכן שהתפתח משהו כל כך לא הגיוני וכל כך לא מציאותי שכן החומר לא יכול לחבור ל"קהילות תודעתיות" (ע"ע המוח שלנו) - מהסיבה הפשוטה שהוא תמיד היה ותמיד ישאר חומר.

עוד פעם - הרעיון של האנרגיות. אולי המוח שלנו הוא בעצם צלחת לווין? אולי אנחנו רק קולטים ופולטים אנרגיות?

כמו תיאוריית המיתרים - יש 11 (או 9?) ממדים, אך המוח שלנו -קולט- רק 3, ובעוד אחד הוא "חש" (יודע שהוא קיים אך לא באמת יודע מהו).

זה גם מסביר את כל התופעות הכביכול על-טבעיות. אנרגיה - שיכולה לנוע במרחב וגם בריק, וכך אנשים (להזכירכם - צלחות לווין) קולטים אחד את המחשבות של השני.

אם המחשבות שלנו הן אנרגיות, האם יכול להיות שכאשר נאמץ את כל האנרגיות שלנו (המחשבות - כלומר מדיטציה) תהיה מספיק אנרגיה בכדי להרים את גופנו מעל האדמה (אחרי הכל - כדוה"א בעל כוח משיכה אפסי)?

כאשר אתם חשים כאב - אתם יודעים מה קרה? -לא בהכרח-

כאשר יש לכם גידול, אתם מודעים אליו? -לא מיד-

אך המוח יודע שהוא קיים.

כיצד ייתכן שהמוח, שהוא בעצם אנחנו, יודע שיש גידול אך אנחנו לא? אנחנו לא אותו דבר? התודעה והמוח נפרדים. הם לא אותו דבר.

ותחשבו - כשאתם מקבלים מכה - אתם חשים כאב. למה? המוח מנסה להזהיר --אותנו--, כי הוא יודע שאנחנו לא נידע זאת לבד. אבל המוח יודע זאת מבלי בכלל הצורך בתירגום הכאב. כלומר - המוח שלנו יודע שהוא צריך להזהיר אותנו. מה שמביא אותנו למסקנה שלמוח שלנו יש תודעה משל עצמו (או לפחות אלגוריתם שעל פיו הוא עובד - והאלגוריתם "מודע" לקיומו הנפרד של התודעה)...

למה אני למשל לא שולט על תעבורת הדם בגוף שלי? המוח שלוט על זה. למה אני לא שולט על תירגום הכאב? למה לא על תירגום הראייה, שמיעה טעם וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כבר הוכיחו שלמחשבות יש מיטען אנרגטי כלשהו.

למשל "תאוריית האי-וודאות של הייזנברג", הוא הוכיח שבבואנו למדוד תנועה של חלקיקיים תת-אטומיים כגון קוורקים המחשבה של עורך הניסוי משפיעה על תוצאותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי עקרון הייזנברג קצת יותר כללי מזה - משהו בסגנון של "ההשקפה על תופעה משפיעה עליה".

בנוגע לחלקיקים תת-אטומיים - זה לא בהכרח שהמחשבה משפיעה, זה יותר העובדה שאי אפשר לדעת איפה אלקטרון נמצא ברגע נתון, אלא יש רק גל הסתברות של איפה הוא יכול להיות - אפשר להגיד שיש סבירות שהוא יהיה בנקודה מסוימת, אבל אי אפשר להגיד בבטחון מלא. בגלל זה כשאתה מנסה למדוד משהו במערכת כזאת, יתכן שבעצם המדידה אתה תשפיע על התוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מדברים על ניסוי החתול?

אם כן - טופגאן ניסח זאת בצורה נכונה, אך יותר מזה -

כן, ניתן לדעת היכן נמצא האלקטרון ומהי מהירותו. אך יש אין סוף פתרונות לזה, ולא ניתן לדעת איזה מן הפתרונות הינו ליקום שלנו או ליקום מקביל (ברגע המפץ הגדול נוצרו אין סוף יקומים מקבילים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו בכלל יודע מהי תודעה?

אף אחד בעולם לא יודע מה ההיא תודעה, מכיוון שיכול להיות שההגדרה עצמה אינה נכונה. יכול להיות שיש מישהו בעל תודעה יותר גדולה משלנו, ובוא כל הזמן צופה בנו(כמו שאנחנו בחיות) ואומר שאין לנו תודעה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי עכשיו את הסרט, אבל כמו שההודי אמר זה נשמע קצת"ניו אייג' קראפ". על הרבה דברים שהם דיברו שם אני חשבתי, אבל לא מצאתי תשובות.

הם נותנים את התשובות, אבל אין כ"כ הוכחות. לדוגמא: הניסוי עם השתי נקודות שנמצאות באותו המקום -היי אני גם חושב שזה מדהים, אבל תביאו לי

בבקשה קצת פרטים! איך אני אמור בדיוק להאמין לזה, אם אתם לא נותנים שום הוכחות ???

זה נשמע New Age, בגלל שאין שם כמעט , אלא רק הרבה דיבורים ומוזיקת "strings".. אולי לספרים שחלק מהם כתבו יש יותר תשובות מדעיות

יותר אז זה משהו ששווה לבדוק.

סה"ב סרט נחמד שפותח את הראש, אבל צריך לבדוק את זה יותר לעמוק. ד"א, האישה הזאת - Rehtma או משהו כזה(נו הבלונדינית הזקנה)ממש

מעצבנת אותי, היא דומה יותר לפוליטיקאית\מנהיגת כת מאשר לאחד המדענים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

A Question of Origins

מומלץ :xyxthumbs: , יש גם גירסא ברוסית למטה ...

This visually rich, full production reveals conclusive evidence that the universe and all life were created by a Supernatural Being, and that the God of the Bible is that Creator.

לא ממש קשור ... אבל גם חומר מעניין ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי עקרון הייזנברג קצת יותר כללי מזה - משהו בסגנון של "ההשקפה על תופעה משפיעה עליה".

בנוגע לחלקיקים תת-אטומיים - זה לא בהכרח שהמחשבה משפיעה, זה יותר העובדה שאי אפשר לדעת איפה אלקטרון נמצא ברגע נתון, אלא יש רק גל הסתברות של איפה הוא יכול להיות - אפשר להגיד שיש סבירות שהוא יהיה בנקודה מסוימת, אבל אי אפשר להגיד בבטחון מלא. בגלל זה כשאתה מנסה למדוד משהו במערכת כזאת, יתכן שבעצם המדידה אתה תשפיע על התוצאה.

עקרון אי הוודאות אומר, בקצרה, שאתה לא יכול לדעת\למדוד גם את התנע של החלקיק וגם את המיקום בזמן נתון, במדיוק. אם אתה מדייק מאוד עם המיקום אז יש חוסר וודאות לגבי התנע וההפך. אני כבר די שכחתי את הנושא, אז אני מקווה שאני לא טועה כאן, אבל כשאתה מקבל פונקציית גל ממשואת שרדינגר, זה עבור אנרגיה מסויימת, ז"א עבור תנע מסויים שאנחנו יודעים במדוייק. ואז כמו שאמרת, פונקציית הגל כפול המשלים שלה זה צפיפות ההסתברות לכך שהחלקיק ימצא בנק' מסוייצת - או במילים אחרות יש אי וודאות לגבי המיקום כשיודעים את התנע.

בכל מקרה אני עדיין לא הבנתי איך כל העניין מתקשר להודעה הפותחת של הת'ראד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש קשור ...  אבל גם חומר מעניין ...

וואלה, אתה צודק. זה באמת לא קשור.

אני לא מאמין כמה ששיעמם לי - אבל אשכרה ישבתי וראיתי עכשיו את כל הסרט. פשוט סרט החזרה בתשובה, רק במקום לראות את אמנון יצחק, רואים מטיפים נוצריים למיניהם. בזבוז משווע של שעה מהחיים שלי.

יש לי הרבה להגיד על הסרט המטומטם הזה ("מעניין" my ass), אבל זה סתם יהפוך לעוד ת'רד בסגנון הדברים ש-airborn-i פותח, אז חבל על המאמץ.

.Back on topic

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שאתה מודד מערכת, ואתה נמצא בתוכה, אין סיכוי שלא תשפיע על המדידה עצמה.

אתה לא משפיע עליה בעצם המחשבה.. אתה משפיע עליה כי בני אדם לא מדוייקים בעליל, והם חייבים להסתמך על אחד מהשניים (מהירות החלקיק או מיקומו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סתירה בין מה ששנינו אמרנו. אם אתה מודד משהו, אין רק טעויות במדידה, אלא השאלה עצמה מה היה קורה אם לא היית שם(הקטע עם העץ ביער). אם לא היית שם, מה מבטיח לך שהדבר יקרה בידיוק באותה צורה?

נניח אתה מודד את הקרינה של השמש, אבל כל הזמן אתה גם סופג קרינה, מה שיכול להוריד מהקרינה הכוללת של השמש(או שלא), אתה לא יודע, ועצם האי ידעיה אומר שאתה משפיע בצורה כזו או אחרת(אפקט הפרפר).

(הדוגמא לא חייבת להיות נכונה, רק הרעיון שעומד מאחורייה, ואני מקווה שאתם מבינים.)

מה שמוביל אותנו לדבר, שאם יש דבר שאתה לא רואה, זה לא אומר שהם לא קיים, כלומר, יכולה להיות בינה (או הדבר השני שכחתי תשם שלו) גדולה משלנו, שאתה לא מבין/לא שם לב אליה, כמו החיות ואנחנו. החיות לא מבינות שאתה בן אדם. הן חושבות שאתה אחד משלהם(כך אני חושב, כי אף פעם לא שאלתי אחת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתם לעצמכם פעם, מה אתם חושבים? כיצד ייתכן שיש דבר שכזה, "מחשבה"? הרי הכל זה רק חומר. לחומר יש תודעה? מזו תודעה? החומר יכול להגיד לעצמו שהוא קיים? אולי מחשבות זו אנרגייה שהמוח מתרגם? (כמו אור, קול, ועוד אנרגיות אחרות שהם הקלטים העיקריים של הגוף)

ותודעה - כיצד היא נמצאת בחומר? כיצד ייתכן שהתפתח משהו כל כך לא הגיוני וכל כך לא מציאותי שכן החומר לא יכול לחבור ל"קהילות תודעתיות" (ע"ע המוח שלנו) - מהסיבה הפשוטה שהוא תמיד היה ותמיד ישאר חומר.

עוד פעם - הרעיון של האנרגיות. אולי המוח שלנו הוא בעצם צלחת לווין? אולי אנחנו רק קולטים ופולטים אנרגיות?

כמו תיאוריית המיתרים - יש 11 (או 9?) ממדים, אך המוח שלנו -קולט- רק 3, ובעוד אחד הוא "חש" (יודע שהוא קיים אך לא באמת יודע מהו).

זה גם מסביר את כל התופעות הכביכול על-טבעיות. אנרגיה - שיכולה לנוע במרחב וגם בריק, וכך אנשים (להזכירכם - צלחות לווין) קולטים אחד את המחשבות של השני.

אם המחשבות שלנו הן אנרגיות, האם יכול להיות שכאשר נאמץ את כל האנרגיות שלנו (המחשבות - כלומר מדיטציה) תהיה מספיק אנרגיה בכדי להרים את גופנו מעל האדמה (אחרי הכל - כדוה"א בעל כוח משיכה אפסי)?

כאשר אתם חשים כאב - אתם יודעים מה קרה? -לא בהכרח-

כאשר יש לכם גידול, אתם מודעים אליו? -לא מיד-

אך המוח יודע שהוא קיים.

כיצד ייתכן שהמוח, שהוא בעצם אנחנו, יודע שיש גידול אך אנחנו לא? אנחנו לא אותו דבר? התודעה והמוח נפרדים. הם לא אותו דבר.

ותחשבו - כשאתם מקבלים מכה - אתם חשים כאב. למה? המוח מנסה להזהיר --אותנו--, כי הוא יודע שאנחנו לא נידע זאת לבד. אבל המוח יודע זאת מבלי בכלל הצורך בתירגום הכאב. כלומר - המוח שלנו יודע שהוא צריך להזהיר אותנו. מה שמביא אותנו למסקנה שלמוח שלנו יש תודעה משל עצמו (או לפחות אלגוריתם שעל פיו הוא עובד - והאלגוריתם "מודע" לקיומו הנפרד של התודעה)...

למה אני למשל לא שולט על תעבורת הדם בגוף שלי? המוח שלוט על זה. למה אני לא שולט על תירגום הכאב? למה לא על תירגום הראייה, שמיעה טעם וכו'?

רוב הפעמים אני פתוח לנושאים כאלו אך לא לזה...

אתה לא יכול לשלוט על כל הגוף שלך כי בשביל זה יש לך כמה מוחות ואחד מהם שולט על השרירים הלא רצוניים כמו הלב והריאות. אתה לא יכול לשלוט על הכול, זה לא לינוקס! העיניים, העצבים והאוזניים הם פשוט אמצעי קליטת מידע וזה הכול! ממש טיפשי לחשוב שאתה יכול לשלוט על דבר כזה משום שאתה פשוט משתמש בהם... זה כמו שתחבר חיישן אור ללוח מסוים ותנסה לשלוט עליו... אין על מה! הוא פשוט חיישן וזה הכול! כל מה שהוא עושה הוא להעביר את המידע אל המוח וכך גם בקשר לריח וטעם! אתה יכול לנסות ולגרום למוח להתמקד פחות בזה ויותר בזה אבל זה לא אומר שיש למוח שלך כוחות על טבעיים אלא פשוט אתה יודע לשלוט במוח שלך יותר שכן אנחנו משתמשים רק ב10 אחוז ממנו..

כאב אתה חש בגלל שמשהו השתבש אצלך בגוף, משהו כמו חתך או כל דבר אחר שגירה את העצבים שלך...

איך לעזאזל הגעת למסקנה שהמוח יודע אם יש גידול? יש הוכחה לכך או אפילו טענה שאולי יכול להיות שכך קורה? לא! אני לא יודע מאיפה הבאת את זה אבל אנסה להבין אותך ואציין שהמוח לא יודע את זה אלא פשוט הגוף שלך והוא לא יודע את זה אלא פשוט נוצרת תגובה כימית וגם כך נוצרות המחשבות שלך!

המחשבות שלך זה בעצם דיבור, אתה מדבר אך לא מוציא אוויר וכך לא אתה לא משתמש במייתרי הקול. דווקא מפתחים דרך לקרא מחשבות לצרכים צבאיים [דיבור באמצע הקרב מבלי לעשות רעש] ועושים את זה עם קליטת אותות שהמוח משדר לעצבים לעצבים לשינוי מבנה מיתרי הקול וכך אפשר לדעת על מה האדם חושב...

ומה השטויות והזיוניי שכל עם ה"מוח שלנו יודע"? מה הקשר מנסה להזהיר אותנו? כבר אמרתי שהמוח פשוט מתרגם את הכאב כמו שהוא מתאר גירויים אחרים על העור? זה לא בשביל להזהיר אותנו אלא פשוט לתת לנו מידע על מה שקורה בסביבה שלנו ומה שקורה לגוף שלנו כמו שהוא קולט שחם בחוץ ושקר בחוץ.. לא בשביל להזהיר אותנו ולא בשביל שום דבר אלא פשוט זה מידע שמועבר למוח וזהו! מה הקטע בלסבך פה דברים יותר מידי?

יכול להיות שיש עוד מימדים, על זה אני לא אומר כלום וגם בקשר ליכולת של המוח שלנו להזיז דברים וכדומה אך לא חושב בכלל ואפילו מכחיש כל קשר בזה לבין יכולות על טבעיות אלא פשוט יכולות .. זה לא על טבעי! אין דבר כזה על טבעי כי אף אחד לא הגדיר טבעי.. גם לא חושב שאפשר לקשר על טבעיות עם מימדים שכן עולם הביולוגיה בכלל לא מתקשר לכולם הפיסיקה של מימדים.. ביולוגיה זה תגובות כימיות ופיסיקה כזו קשורה בכלל לתיאוריות ויש כאן מדויק בין תיאורעי.

השאלות שלך ממש לא במקום כי אתה שואל על עשרים נושאים באותו הזמן! אתה שואל על איך יכול להיות שאנחנו חושבים [ שזה פשוט, אנחנו מדברים מבלי להוציא אוויר ואם מישהו ינסה לסתור אותי אז אני אגיד גם שאף אחד לא מבין בדבר הזה בשיט ושיש לחשיבה הסבר אני פשוט לא יודע אותו ... כנראה משהו עם עצבים או כל מיני .. בקיצור, בערך כמו במחשב רק ביולוגי] אתה שואל איך נוצרנו, אתה שואל על מימדים, אתה שואל על המפץ הגדול ועל עוד אלף נושאים לא קשורים! אני לא רואה איך אנחנו מגיעים לאיזשהו מקום, נקודה או לניסיון להגיע לנקודה כלשהי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...