צריך עזרה במפרט חייתי חדש (5500 ש"ח בלי מע"מ) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה במפרט חייתי חדש (5500 ש"ח בלי מע"מ)

Dragongk

Recommended Posts

אני מסתובב בהרבה פורומים... וכולם מתייבשים כשזה ממשיך להפגיז ;D

ולכן עברתי לפה ... אני מבין יחסית הרבה בחומרה אפשר לומר הרבה מאוד אבל עדיין יש כאלה שמבינים יותר

אני קונה מחשב בקרוב מאוד (שבועיים בערך) ואני צריך שתעזרו לי להחליט מה לקנות... מקווה שתקבלו אותי יפה :silly:

אז ככה... אני יכול לקנות מחשב בלי מע"מ התקציב הוא 5500 בערך (תזכרו שזה בלי מע"מ !)

המפרט שאני חשבתי עליו מבוסס על ב100%... והוא :

Amd 64BIT 3200+ Venice s939 512KB L2 Cache

DFI Lanparty UT nF4 -D

2*512MB PC3200 Gold VX DC CL 2-2-2-8@400MHZ 3.2V + Heatspreader

Seagate 160GB SATA 7200RPM 8MB Buffer NCQ

Chenbro Mid Tower Xpider PC61166 Blue Screwless W/Lock 500 Watt Gaming Case

Leadtek 6800GT 256MB PCI-E Retail

Lite-ON CDRW 52*32*52 Black

Sony Floppy 1.44

לא צריך דברים אחרים בכלל (אולי בהמשך MX518) לא ולא הרכבה... אני קונה בתשלומים אני חושב

זה המפרט שאני מכוון אליו... אני יודע שהוא מעל התקציב קצת אבל אני לא משלם מע"מ אז אפשר לסדר משהו...

המחשב מיועד למשחקים כבדים ולפעמים קידודים (לVCD) והורדות (הרבה... אם הוא מיועד למשחקים אז צריך גם הרבה מקום)

אני רוצה הצעות ממכם לגבי שינויים

החלקים ששמתי אחרי בדיקה מאוד מאוד ממושכת לדעתי הם הכי יעילים ושווים את המחיר (חוץ מהמארז\ספק שאני מאוד מתלבט עליו) (וגם ראיתי שה6800GT של לידטק ענקי והלוח אם היחידי שיכול להיות בSLI איתו הוא A8N שבוא פחות טוב לOC ובכלליות הDFI יותר טוב... וגם שמעתי שיש לכרטיס בעיות קצת עם DFI בפורומים מהעולם ) אבל אם יש לכם רעיונות אחרים אז בבקשה תגיבו ;)

לגבי הכרטיס מסך אולי אני אקנה את ה7800 החדש שיוצא ב22 ביוני... נראה מה המחיר ואם הוא שווה אותו... למרות שיקח זמן עד שיגיע לישראל ויהיה במחיר סביר

ולגבי הזכרון אני מתלבט כי אני מתכנן OC וOC חזק ולכן אני גם שואל לגבי מתאים למעבד... ראיתי את הXP90C שאומרים שהוא טוב אבל ראיתי גם כמה שעשו OC מדהים עם מאוורר STOCK

בגלל שאני מתכנן OC אני לא בטוח לגבי הזכרון כי הוא 400MHZ ולא יותר

ותסבירו לי גם מה זה TCCD ?! אני יודע שזה שבב של שמיועד לOC ושיש לו תזמונים מעולים אבל מה זה ואיך זה עוזר (לא התזמונים... זה אני יודע.. השבב)

אני צריך שתתנו דעה על כל חלק ועל השילוב ביניהם אם אתה יכול..

אני מבין בזה ואני כבר איזה 50 שעות על פורומים בארה"ב

הספק מספיק חזק לSLI בעתיד ?

אני חושב גם על עוד 2 ספקים :

ANTEC NEOPOWER 480W

OCZ POWERSTREAM 520W

עם המארז SOPRANO 1000SNS משהו כזה... נראה חייתי (אם יש לכם הצעות תציעו ותגידו כל מה שאתם רוצים)

2 מאווררי 120 ב21DB 1400RPM ועוד מלא פיצ'רים

לגבי הלוח אם אני קצת מתלבט אם אולי כדי לקחת את הULTRA ולעשות לו את המוד של הSLI אבל אני לא ממש רוצה להסתכן עם זה

לגבי הזכרונות אני כבר כמעט 100% על אבל יש עוד דגם שאני מתלבט איתו... ה PC3200 PLATINUM REV2

וגם מה שווה יותר... TCCD \ BH5 \ TCC5

או בכלל לקחת משהו יותר מPC3200 כי אני חושב על OC יחסית רציני (600MHZ ויותר) ... כמה זה באמת ישפיע עם אני אקח נגיד PC4000 והאם הזיכרון שאני מתכוון לקנות (אחד משניהם) יוכל להיות מספיק חזק כדי לחסוך את הכסף על PC4000

לגבי הHD רציתי לדעת אם שווה להשקיע בRAID 0 או 1 ואם אפשר גם הסבר עליהם...

מה זה הNCQ של ?

חלק אחרון... המעבד

ראיתי המון אנשים שמגיעים איתו ל2.8 בקירור ומתח רגילים

אבל ראיתי גם כאלה שעם מים הגיעו ל2.5 על 1.5V במקום 1.4V

לכן אני מתלבט אם כדי לקחת אותו... ואם שווה לעשות עליו OC (מבטל אחריות... שווה להסתכן ?)

או לקחת בכלל את ה3000 שגם לו יש יכולות OC מדהימות ב200-300 שקל פחות

והאם כדאי לקנות לו קירור בסגנון -90\XP-90C\XP-120

עם מאוורר עליו... אני חושב (משהו כמו הPANAFLO שאין בישראל :\ אולי אני אביא אותם מארה"ב...)

אני גם רוצה לעשות מערכת יחסית שקטה ככה שאני לא אקח איזה DELTA 120MM חחח

בכל מקרה... מי שקרא את כל זה תודה על הזמן שהקדיש ועם יש גם תגובה אז עוד יותר תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. הייתי קונה BH-5 (כלומר Gold 3200 2-2-2-5, או למשל את ה-Gskill GH) ולא UTT. גם TCCD זו אופציה מעולה, לדעתי זה לא כזה משנה מה תבחר

?2. Powerstream 520W

?3. -120

4. מארז אחר.

5. הייתי שוכח בינתיים מ-RAID, ותעשה חיפוש על ה-NCQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chenbro Mid Tower Xpider PC61166 Blue Screwless W/Lock 500 Watt Gaming Case

זה הספק השלישי (מארז עם ספק)

אין לי תקציב ספציפי למארז וספק אבל עם אני משלם עליהם יותר אז פחות על שאר החלקים

התקציב הסופי עומד על 5500 בערך וזה בלי מעמ ככה שזה בערך 6500 בחנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol:

זה ספק ג'נרי, הוא לא יסחוב את המערכת בסטוק

אני מציע שתעשה כמה שינויים -

תרד ל-X800XL, הם יותר זולים

תרד ל-3000+

תרד ל-Ultra-D, אולי ל-nF4-D

זה יאפשר לך לפחות להכניס ספק נורמלי - קח את ה-420W של אנרמקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה הספק 500W שציינת עם הצ'נברו? נראה ג'נרי..

ספק כח פשוט תוודא שהוא 400W+ בתקן ATX 2.01.. כלומר עם Dual +12V. אם אתה מתכנן על SLI של כרטיסים חזקים אז מעל 500W.

יש לך בארץ של , Enermax ו-OCZ.

בחדשות על הכרטיס החדש של יש דרישה דיי גבוהה מבחינת הספק ב-, ובכל מקרה ת'אמת זה ממש טיפשי ומיותר.

תדע מראש ש-o/c ושקט לא הולכים ביחד, אלא אם כן את מתכנן על קירור מים. או שתחזיק אצבעות שיהיה לך OC טוב עם מחשב חמים.

באשר למאווררים שקטים בארץ, כתחליף טוב ל-Panaflo, יש לך את Glacialtech 19dba (יש אותם בלוגי'ק). לי יש את שתי החברות אבל לא יצא לי להשוות ביניהם ראש בראש.

שים לב שאם תקח Glacialtech 120mm ל--120 תצטרך לקחת אותו בצבע כחול, הגירסא השחורה קצת שונה ולא תתאים.

אני מבחינת מעדיף את הקומפיוקייס 6A19 שאפשר להתאים לו שני מאווררי 120 מ"מ (ואפשר לדאוג שהם יהיו שקטים).

אני בספק שתצליח להשתיק את המחשב הזה לרמה הרצויה, הגורמים העיקריים שיקשו עליך יהיו המאוורר של הצ'יפסט, הכרטיס מסך, והספק כח.

באשר למע"מ - אם אתה מתכוון לקנות בחנות תקח בחשבון שאתה תצטרך לשלם את המע"מ ולקבל החזר אח"כ, אבל עדיין בהתחלה תצטרך לשלם אותו.

כמו כן שים לב שתשלומים יוסיפו לך הרבה למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אני יודע שהוא ג'נרי...

את המחשב הנוכחי שלי קניתי בIVORY עם ספק ג'נרי של איזה 350W אני חושב.... נדפק לי בהפסקת חשמל אחת... קניתי חדש לא יודע איזה (אבא שלי קנה) בינתיים הוא מצויין (המפרט שלי כרגע לא משהו תותח אבל נחמד )

על אני מתכוון ללכת בכל מקרה כי אני רוצה לשדרג בעתיד... לגבי הAMD 3000 במקום ב3200 חשבתי על זה... אבל אני לא יודע אם המחיר שווה את הפרש המחירים...

לגבי הX800XL גם חשבתי עליו... אבל הביצועים שלו פחות טובים וגם אין לו אפשרות SLI

אני לא חושב שקראת כל מה שכתבתי ... כתוב שם עוד דברים על הלוח אם שחשבתי אולי לעשות לעשות HARDMOD לULTRA ולהפוך אותו לSLI

חשבתי על הספק כי הוא 500W אז אולי הוא יהיה יחסית טוב :\ לא יודע זה נראה מספיק

אני מכיר את תופעת הג'נרי ואת הסיכון שלה

למה טיפשי ? אני לא מתכוון לקנות עכשיו... אלה בעוד שנתיים בערך

במקום לקנות עכשיו כרטיס ב3500 ש"ח אני מעדיף לקנות אחד ב2500 ועוד שנתיים עוד אחד אותו דבר ב1500 בערך ולקבל את אותם הביצועים .... למרות שזה יעלה כ500 יותר אבל זה עוד שנתיים ולא עכשיו

ברור שOC ושקט לא הולכים ביחד אבל מה שהתכוונתי זה שאני לא הולך לכיוון DELTA 120MM כי זה כבר 60DB שזה קוטל אוזניים

חשבתי על משהו יחסית שקט שמקרר טוב

ובקשר למע"מ אני יודע שזה הולך ככה וזו לא הבעיה... אבא שלי משלם בעיקרון... לא אני במזומן ככה שאפשר לשלם יותר ואז לקבל החזר

תודה על התגובות לכולם :xyxthumbs:... כל הפורומים האחרים שהייתי בהם כבר לא ענו לי מיום רביעי ב18 לחודש :s07: (חוץ מתגובה אחת) ופה רק נרשמתי וכבר יש דיון :jump: פורום תותח עם אנשים תותחים ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה הורס לעצמך כרגע את המפרט עם העניין של ה-SLI

למשל, ספק שתומך ב- זה לפחות ה-Powerstream 520W אם לא 600W

זה גם לוח יותר יקר, ופשרה בעוד מקומות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות אבל מה לעשות אני מכור לגרפיקה חחח

אני רוצה שהכרטיס יחזיק מעמד הרבה זמן ולא רק עוד שנה וחצי שנתיים על גרפיקה גבוהה ולכן חשבתי על כי אפשר כמעט להכפיל את הביצועים עוד שנתיים בפחות מחיר

שאלה כללית... אם אני מוריד את הSLI לULTRA אז איזה ספק לקחת ? ואם זה יהיה DFI NF4 ULTRA אז אני יכול לעשות לו את המוד שהופך אותו לSLI עוד שנתיים ולחסוך על הלוח קצת כסף... אבל להסתכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כדי כך ?! עוד שנתיים MAINSTREAM יעקוף 2 6800GT ?!

אם זה ככה אז אתה חושב ש6800GT יחזיק שנתיים בצורה טובה (1280*1024 בכל המשחקים כמעט על FPS 40+-) ? אם כן אז אני אלך על ULTRA ועוד שנתיים יקנה כרטיס חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל כיום על הביצועים של ה-6600GT (כרטיס מיינסרטים לכל הדיעות) בסביבות ה-1100 ש"ח ועוקף את המלך של הדור הקודם ה-9800XT שעלה בסיבובת ה-3000 ש"ח בזמנו.

סביר להניח שאתה לא תעשה , כי השיפור בביצועים לא שווה את זה. עדיף לקנות כרטיס חדש.

וה-X800XL לא הרבה מתחת ל-6800GT. חוץ מ-DOOM3 ת'אמת הם דיי באותה רמה בכל המשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם צודקים... אולי לא ב100% אבל יש משהו במה שאתם אומרים...

תכתבו לי מפרט ל5500 ש"ח בלי מע"מ משהו חייתי שיחזיק להרבה זמן ושיהיה מתאים לOC ושתהיה לו חשיבה עתידית :P כלומר שיהיה מפרט חכם... לא כזה כמו שיש לי עכשיו (DDR266) שידפוק הכל בעתיד ואני אצטרך להחליף כמה חלקים במקום אחד...

דוגמה למצב כזה הוא המחשב שיש לי עכישו ולכן אני קונה מחשב חדש...

P4 A 2GHZ

MSI I845D ULTRA-C MS6566

AGP 4X

2GB 266MHZ

100FSB

Sapphire 9800 pro 128MB 256BIT R350

256MB ELIXIR 266MHZ

512MB GEIL 400MHZ 2.5-3-3-7

WD 80GB ATA 8MB Buffer

משהו כזה... אני רוצה להחליף לAMD ואם אני עושה את זה אני צריך להחליף גם ואם אני מחליף לוח אני כבר יקח PCI-E ואז גם צריך להחליף כרטיס מסך

בקיצור זה מה שאני מתכוון קנייה לא חכמה... אני מחפש משהו שאם אני ארצה לשדרג חלק אחד אני אוכל לשדרג אותו ולא לפגוע בשאר המערכת או ליצור צוואר בקבוק גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...