השפעת קירור הגשר הצפוני על טמפ' המעבד - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השפעת קירור הגשר הצפוני על טמפ' המעבד

shuy

Recommended Posts

אוקי, אז יש לי את הלוח שבתמונה, שימו לב שהגשר הצפוני נמצא קרוב מאוד למעבד ומקורר ע"י פסיבי.

בפעולה רגילה של הלוח בקיץ(אני ללא OC) הטמפרטורה של הגוף של הגשר היא כ-55 מעלות.

תוך כדי מאמצים לשמור על המעבד שלי קריר (יחסית...פרסקוט...) החלטתי לבדוק עד כמה הגשר הצפוני ומרחקו המינימלי מהמעבד משפיע על הטמפ' שלו, אז שמתי מאוורר 40 מ"מ על גוף הקירור של הגשר הצפוני המדובר...וטמפרטורת המעבד שלי צנחה בכ-5 מעלות.

שווה בהחלט לנסות בבית.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אחרי שהבהרנו את המיקום, אם אתה לא רוצה להסתבך עם פירוק הלוח והוצאת הסינק, אפשר לקנות את המאורר הכחול של AKASA אפשר למצוא אותו בפנדה, זול שימושי ונוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניה איך בדקת את הטמפ'?..עם אמצעי מדידה חיצוני??.או עם תוכנה??

לדעתי עדיף להחליף ללוח שכזה...למשהו של ונטק...

את הטמפ' בדקתי עם החיישן של לוח-האם, אבל לפני שאנשים יגידו לי שהוא לא מדוייק, אני מדבר פה על הדלטה, כלומר שינוי טמפ' עם אותם פרמטרים להוציא אחד, ובתצורה שכזו זה לא משנה אם הוא מדוייק או שלא.

מהניסיון הזה הסקתי שגוף הקירור של הגשר הצפוני מחמם את האוויר שסביב לגוף הקירור של המעבד (אני משתמש בזלמן 7XXX [גרסת ה=92 מ"מ]) וזה בתורו זורק אוויר חם יותר על המעבד שיוצר כמובן חימום יתר (בהתייחס כמובן לתוצאה אם המאוורר על הגשר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הגשר הצפוני שלך נמצא על 55 מעלות, כנראה אתה שם את המחשב בתנור.

אחת הדרכים לדעת את טמפ' המארז היא דרך החישן של הגשר הצפוני.

מכיוון שההתחממות שלו אינה משמעותית ולפי הטמפ' שלו אנו יודעים פלוס מינוס את טמפ' המארז.

אם הגשר הצפוני שלך הוא 55 מעלות, סימן שהסירקולציה במארז שלך מאוד גרוע או שהמחשב שלך נמצא בתוך

תא עץ מול שמש או כל דבר אחר.

מתי תבינו שהמטרה של המאוורר היא לא לזרוק אויר קר על הסינק של המעבד ולקרר אותו, אלא לזרז את מגע האויר

בהיטסינק וכך להעביר את החום לאוויר שזורם בהיטסינק ומשם החוצה!

ככה שאתה צריך שיהיה לך טמפ' במארז סבירה של 25~30 כטמפ' החדר פחות או יותר.

ומאווררים שיוציאו לך אוויר מאחורי המארז (מהגג גם יעזור).

ככה תיצור מחזור של אוויר בטמפ' החדר שיזרק על ההיטסינק החום יעבור לאוויר והאוויר החם יצא מאחורי המחשב.

ואם אתה רוצה שהגשר הצפוני שלך יהיה בטמפ' נמוכה יותר, תדאג לו לקירור אקטיבי כמו שציינת שעשית פה.

ותדאג לסירקולציה נכונה ומחזור נכון של תנועת אויר במארז, זה יפתור לך את כל הבעיות.

לא צריך ישר לקפוץ ולהתקין מאווררים של ונטק, כי הם לא ישנו לך יותר מ5 מעלות מקסימום.

המאוורר מזרז את תהליך מגע האוויר בהיטסינק ולכן האוויר במארז שלך הוא זה שחשוב שיהיה כמה שיותר קרוב לטמפ' החדר(25~30).

ובשביל זה אתה צריך לדאוג למחזור אוויר נכון במארז שלך, וכך הטמפ' שלך יצנחו באופן משמעותי.

ולא ב5 מעלות כי החלפת גוף , זה לא מה שיעזור לך במצב שלך.

בהצלחה, רן. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...