הצטרפות לניסוי מול חברת YES בנושא HTPC - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצטרפות לניסוי מול חברת YES בנושא HTPC

ליאון ב

Recommended Posts

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שאנו זקוקים לפרטים נוספים , אני בדיוק על סף בניית מחשב מלא וכרטיס כזה יכול לבוא נחמד במקום כרטיס PVR , השאלה מה הם תנאי הניסוי , אם יוציאו כבל נוסף שלא יאלץ אותי לנתק את הממיר הרגיל זה יהווה פתרון לא רע למסגרת ניסוי.

כמו כן צריך פרטים על מה קורה בגמר הניסוי ולכמה זמן הוא - האם לוקחים בחזרה את הכרטיס ? האם צריך לשלם חודשי ? מהם הדרישות מאיתנו בשביל הניסוי ? וכו'...

סה"כ אם הכל יהיה מאורגן וסביר אז אני מאמין שגם אני בפנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאנו זקוקים לפרטים נוספים , אני בדיוק על סף בניית מחשב מלא וכרטיס כזה יכול לבוא נחמד במקום כרטיס PVR , השאלה מה הם תנאי הניסוי , אם יוציאו כבל נוסף שלא יאלץ אותי לנתק את הממיר הרגיל זה יהווה פתרון לא רע למסגרת ניסוי.כמו כן צריך פרטים על מה קורה בגמר הניסוי ולכמה זמן הוא - האם לוקחים בחזרה את הכרטיס ? האם צריך לשלם חודשי ? מהם הדרישות מאיתנו בשביל הניסוי ? וכו'...

עקרונית הכרטיס הזה שאמורים לקבל לניסוי עם ביכלל יהיה... עובד כמו ממיר... ולכן אין צורך בממיר חיצוני של יס... מה שכן חייב זה להיות לקוח של יס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן , אך העניין הוא שבמסגרת ניסוי כזה אני בהחלט לא ארצה לנתק את הממיר הרגיל (יס) , או לפחות את האופצייה לצפות דרכו במקרה של תקלה או תקלה בעבודת המחשב , ובכלל בכל מיקרה לא ארצה להגביל את הצפייה לצפייה רק דרך המחשב.

בנוסף צריך לדעת האם הכרטיס מגיע עם תוכנת PVR או אם יש לו סינכרוניזציה מלאה עם יס (תוכנה של יס אולי) , וגם אם יש שלט.

(וסתם שאלה כללית - תוכנות PVR לכרטיסי PVR יודעות להסתנכרן עם לוח השידורים של יס ? ספק...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאנו זקוקים לפרטים נוספים , אני בדיוק על סף בניית מחשב מלא וכרטיס כזה יכול לבוא נחמד במקום כרטיס PVR , השאלה מה הם תנאי הניסוי , אם יוציאו כבל נוסף שלא יאלץ אותי לנתק את הממיר הרגיל זה יהווה פתרון לא רע למסגרת ניסוי.

כמו כן צריך פרטים על מה קורה בגמר הניסוי ולכמה זמן הוא - האם לוקחים בחזרה את הכרטיס ? האם צריך לשלם חודשי ? מהם הדרישות מאיתנו בשביל הניסוי ? וכו'...

לגבי הוצאת כבל נוסף, זה הליך שכל טכנאי של YES יודע לעשות, לצורך חיבור ממיר נוסף בדירה, ואותו הדין לגבי כרטיס מחשב שכזה. לגבי עלויות מצד VBox הוצאתי שאלה לחברה. לגבי עלויות מצד YES, אני אברר זאת בהקדם אחרי שאקבל תשובות מ-VBox.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן , אך העניין הוא שבמסגרת ניסוי כזה אני בהחלט לא ארצה לנתק את הממיר הרגיל (יס) , או לפחות את האופצייה לצפות דרכו במקרה של תקלה או תקלה בעבודת המחשב , ובכלל בכל מיקרה לא ארצה להגביל את הצפייה לצפייה רק דרך המחשב.

בנוסף צריך לדעת האם הכרטיס מגיע עם תוכנת PVR או אם יש לו סינכרוניזציה מלאה עם יס (תוכנה של יס אולי) , וגם אם יש שלט.

(וסתם שאלה כללית - תוכנות PVR לכרטיסי PVR יודעות להסתנכרן עם לוח השידורים של יס ? ספק...)

אל דאגה, לא תצטרך לנתק את המכשיר הרגיל. פשוט יפצלו לך את הכבל שמתחבר עכשיו לממיר, בדיוק כמו שעושים שאתה מחבר ממיר נוסף בדירה שלך (הליך שכל טכנאי YES יודע לעשות). אם תהיה כל תקלה בכרטיס, לא תהיה שום השפעה על הממיר הרגיל שמחובר איתו במקביל. הצפייה לא תהיה מוגבלת רק דרך המחשב, כי הממיר הרגיל ימשיך להיות מחובר כרגיל, וגם את המחשב אם תרצה תוכל לחבר לטלויזיה (אם יש לך כרטיס סמך עם יציאת TVOUT), כמו מכשיר וידאו נוסף לצורך העניין.

הכרטיס מן הסתם מגיע, או נתמך לפחות ע"י תוכנת PVR אחת, כי אחרת לא היו יכולים למכור אותו לאף אחד :-)

לגבי סינכרונזציה עם YES, זה עובד לפי התקן של EPG כרגיל, לא ברור לי לגבי תמיכה בעברית -- אבל זה משהו שקל לסדר ואני יכול להתנדב לצורך כך אם צריך.

לגבי התוכנה של YES, שהיא בעצם התוכנה שהממיר מריץ (שנתכתבה לפי מה שהבנתי ע"י חברת NDS) לא צריך להיות מסובך בכלל לקמפל אותה לעבוד תחת Windows עם שינויים קלים. לפי היכרותי עם התעשייה, סביר מאוד להניח שפיתוח התוכנה של NDS נעשה ממילא על מחשבי באיזה שהוא שלב של הפיתוח, כך ששוב זה רק עניין של כדאיות כלכלית עבור הגורמים המעורבים. היתרון של שימוש בתוכנה של YES, היא הממשק המוכר והתמיכה מלאה בעברית.

הספק של ה-EPG יהיה YES ישירות מהחיבור הלווייני, כך שאין צורך בכל ספק נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין לי יס וגם החיבוריות בין המחשב שלי לTV בעייתית.

אבל יש לי הערות לגבי הנושא: לדעתי עם כל הרצון הטוב והתקווה שלי שמשהו כזה יתממש אני לא רואה שום מוטיבציה מצד יס לאפשר חיבור ישירות למחשב.

פירוט: 1) מנסיון לחברות גדולות יש אינטרס גדול לא להתעסק עם המחשב של הלקוח (ספציפית להתקין כרטיס) זה פותח פתח לתביעות אינספור. שלא לדבר על הקמת מוקד תמיכה ייעודי לכרטיסים האלה בו ייתנו בין הייתר תמיכת מחשבים וטכנאים שייתעסקו עם כל מיני מחשבים מוזרים שלקוחות החליטו שמתאימים להיות מחשבי . כך שלדעתי אין ליס שום כוונה לפתוח שירות כזה לקהל הרחב... אבל אז תגידו אולי כדאי להם רק לעשות את הניסוי לראות מה התגובות ->

2) במקליט שלהם טמונות עוד כמה יכולות שעליהם בונה החברה בין הייתר הם מקבלים נתונים מדוייקים לגבי הרגלי הצפיה שלכם וחוסמים את האפשרות לדלג על פרסומות (מה שהם לא יוכלו לעשות במידה והשליטה תעבור למחשב האישי). ולכן גם כניסוי אין להם שום מוטיבציה לעשות דבר כזה.

3) לכאורה יש ייתרון בכך שמבחינת החברה העלות של הממיר יורדת אך במחשבה שניה הייתרון לא קיים היות והלקוחות משלמים על הממיר בין אם בתשלום נפרד ובין אם בהתחייבות לחברה. שלא לדבר על זה שכרטיס הקלטה דיגיטלי עולה לא מעט.

אני רק רוצה לשוב ולציין שלמרות שזו היא דעתי כולי תקווה שניסוי כזה ייצא לפועל וכולי בעד העברת מרכז השליטה יותר לכיוון הצרכנים ויותר לכיוון המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין לי יס וגם החיבוריות בין המחשב שלי לTV בעייתית.

אבל יש לי הערות לגבי הנושא: לדעתי עם כל הרצון הטוב והתקווה שלי שמשהו כזה יתממש אני לא רואה שום מוטיבציה מצד יס לאפשר חיבור ישירות למחשב.

פירוט: 1) מנסיון לחברות גדולות יש אינטרס גדול לא להתעסק עם המחשב של הלקוח (ספציפית להתקין כרטיס) זה פותח פתח לתביעות אינספור. שלא לדבר על הקמת מוקד תמיכה ייעודי לכרטיסים האלה בו ייתנו בין הייתר תמיכת מחשבים וטכנאים שייתעסקו עם כל מיני מחשבים מוזרים שלקוחות החליטו שמתאימים להיות מחשבי . כך שלדעתי אין ליס שום כוונה לפתוח שירות כזה לקהל הרחב... אבל אז תגידו אולי כדאי להם רק לעשות את הניסוי לראות מה התגובות ->

2) במקליט שלהם טמונות עוד כמה יכולות שעליהם בונה החברה בין הייתר הם מקבלים נתונים מדוייקים לגבי הרגלי הצפיה שלכם וחוסמים את האפשרות לדלג על פרסומות (מה שהם לא יוכלו לעשות במידה והשליטה תעבור למחשב האישי). ולכן גם כניסוי אין להם שום מוטיבציה לעשות דבר כזה.

3) לכאורה יש ייתרון בכך שמבחינת החברה העלות של הממיר יורדת אך במחשבה שניה הייתרון לא קיים היות והלקוחות משלמים על הממיר בין אם בתשלום נפרד ובין אם בהתחייבות לחברה. שלא לדבר על זה שכרטיס הקלטה דיגיטלי עולה לא מעט.

אני רק רוצה לשוב ולציין שלמרות שזו היא דעתי כולי תקווה שניסוי כזה ייצא לפועל וכולי בעד העברת מרכז השליטה יותר לכיוון הצרכנים ויותר לכיוון המחשבים.

1. לגבי תמיכה במחשב של הלקוח, כנראה שאתה צודק. העניין הוא שלבזק יש את אותה בעייה עם ה-ADSL ול-HOT יש את אותה הבעייה עם האינטרנט שלהם, וזה איכשהו עדיין רווחי.

2.  לאו דווקא נכון. אם YES תחתים את VBox על הסכמים שמגבילים את ה-PVR לדלג על פרסומות, אז הם יהיו חייבים לחסום את אותן אופציות בתוכנה שלהם שלא מאפשרת לדלג על פרסומות. יכול להיות ש-YES תרצה בכלל שהתוכנה שלה עצמה תעבוד עם הכרטיס, ואז השליטה תהיה שלה באופן בלעדי. מן הסתם אף כותב של תוכנת PVR זרה לא יתאמץ לתמוך בכרטיס רק עבור השוק הישראלי, בטח שלא אם זה גורר תביעות משפטיות מ-YES.

3. שוב, ייתכן מאוד ש-YES תאפשר לך לקנות את הכרטיס דרכה באופן בלעדי, ואז דין הכרטיס הוא כדין רכישת ממיר, כמו רכישת מכשיר יס מקס. אחרי הכל, ל-YES יש את היכולת לשלוט בהכל. YES שולטים גם בכרטיס החכם מהמוקד, שדינו כמו הכרטיס שנמצא בתוך הממיר.

קח בחשבון שציבור המשתמשים ב- הוא קטן מאוד, ויישאר קטן מאוד עוד שנים רבות בהשוואה למשתמשים הרגילים שלא יודועים ולא רוצים לדעת להתעסק עם מחשב אישי ברמה הזו. שלא כמו אינטרנט מהיר, מס' המצטרפים לשירות צפוי להיות הרבה יותר קטן, ולכן גם הרבה פחות בעיות וכאב-ראש ל-YES.

נ.ב. אל תכניס ל-YES רעיונות לראש חחחחח....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה לא חייב להיות מישהו שיש לו ,

אני לדוגמא גם מעוניין

אבל אין לי , יש לי מחשב רגיל בחדר וזה יכול להיות ממש נחמד שאפשר יהיה לראות דרך המחשב . ( אם הבנתי את זה נכון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הזה יהייה שימושי רק להקלטת תוכניות, כי הרבה יותר נוח להדליק מאשר מחשב, ועוד הרבה דברים אחרים יותר קל לעשות עם מאשר במחשב. דבר כזה יכול לתפקד רק בנוסף לממיר רגיל רק בגלל הנוחות. אם הם יסדרו שלא צריך להפעיל את הWIN אז זה כבר משהו אחר.

אני מדבר מתוך ניסיון של איזה חצי שנה עם כרטיס במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבעיקר מעניין בכרטיס בזה היא אופצית ה PVR , ללא PVR זה באמת הופך את העסק מסורבל , למרות שיכול להתאים לחדרים קטנים בהם יש מחשב אך אין ממש מקום לטלווזיה.

ויש לי שאלה קטנה אם אנו בנושא - האם יש תוכנת PVR (בשביל כרטיס עם דחיסה בחומרה או סתם דחיסה בתוכנה) שיודעת להסתנכרן עם שידורי יס בצורה כלשהיא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...