אני מחפש מקום מאיפה שאפשר לקנות אלמנטים איכותיים. - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מחפש מקום מאיפה שאפשר לקנות אלמנטים איכותיים.

Bug2000

Recommended Posts

לצערנו הרב הדבר לא אפשרי. נתון מתוכנן על ידי אנשים מקצועיים שבדקו את כל האפשרויות ומצאו כי התכנון הנתון הינו האופטימלי (ברמקולים רציניים מחברות ידועות, שרק לרמקולים כאלו שווה לבנות העתק), מסיבה זו משחק עם גודל וצורת התיבה הינם לא פרקטיים (מעבר לבזבוז הכסף).

משחק עם הקרוסאובר לתדרי חיתוך שונים או שינוי של הסדר של הקרוסאובר (מבחינת דרגה של מספר דציבלים לאוקטבה) גם לא אפשרי, כי האיזון הקיים ברמקול ייפגם לגמרי לאורך כל הסקאלה.

ברור שאם יש לך את הציוד הנתון, ואת הניסיון, הכסף והזמן הדרושים אפשר להגמיש כל פרוייקט במידה כלשהי. אך לצערנו הרב הדבר כמעט ולא אפשרי. לפחות לא לאדם מהשורה שמבחינתו ה-DIY הוא תחביב בלבד.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת?! ???

בא לך להסביר לי איך בדיוק?

לכל דבר שקשור לבאס אתה צריך או:

1- להחליף דרייבר.

2- לשנות את מבנה התיבה.

3- להוסיף עוד דרייבר לבאס.

כל אחד מאלה יעשה הרבה יותר מאשר רק להדק את הבאס.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משחק עם הקרוסאובר לתדרי חיתוך שונים או שינוי של הסדר של הקרוסאובר (מבחינת דרגה של מספר דציבלים לאוקטבה) גם לא אפשרי, כי האיזון הקיים ברמקול ייפגם לגמרי לאורך כל הסקאלה.

זה לא לגמרי מדויק.

במיוחד במערכות שהן two-way, כלומר שני , החיתוך והשיפוע (הסדר של המעגל) נקבעים כך שאף דרייבר לא יאלץ להתמודד עם תדרים לא נוחים לומבסביבות אוקטבה-אוקטבה וחצי מהחיתוך. אבל אם ידועים הנתונים של הדרייברים (בדרייברים מבית טוב בד"כ אפשר למצוא גרף דציבל-תדירות) יש די הרבה גמישות עם הנקודה הזו.

בנוסף, אפשר להוסיף או להוריד אלמנטים שונים של הקרוסאובר (L-pad, Zobel, imepedance equelazation וכו') שמאפשרים לעצב את עקומת התגובה של הדרייבר, אבל במחיר של הוספת רכיבים. יש אנשים שמעדיפים להתעסק עם הסיגנל כמה שפחות כדי לא לעוות את מה שהמקור (דיסק, אייפוד [או אייריבר, אם נהיה פוליטיקלי-קורקט], רסיבר וכיוצ"ב) נותן.

בהחלט יש מקום למשחק, אבל בכל מקרה צריך לדעת מה עושים ולא סתם לזרוק רכיבים על המעגל ולקוות לטוב. ציוד מדידה הוא אכן לא אופציה לאדם מן השורה, אבל גם בלעדיו אפשר לעשות החלטות חכמות.

בכל אופן, היפה בעניין הוא ששום דבר הוא לא סופי, אפשר ליצור כל פעם גירסה אחרת, לשנות אותה אם רוצים ולהקשיב לתוצאה. מהבחינה הזאת הגמישות שלך היא היא אינסופית, ובשביל להקל על החיים אפשר לעבוד עם פוטנציומטרים ותושבות ככה שלפרק ולבנות מחדש מעגלים זה לא סוף העולם.

eggplant

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שאתה משחק עם הקרוסאובר אתה כבר לא נשאר באותה הנקודה שהמדידות שעשו במפעל נצאו אותה בתור האופטימלית מבחינת חיתוך. אתה תקבל זיוף גדול יותר באחד האלמנטים כיוון שהוא ייכנס לתחום שבו הוא לא עובד במיטבו. כמו כן, אתה מקבל גם עוצמות שונות בהרבה בחיתוך. נכון שאפשר לשחק עם זה. בדיוק כמו שאפשר להחליף לאוטו את המנוע ולשפר אותו. העניין הוא שזה לא דבר פשוט כמו שחברינו aquarius עושה ממנו. יש הרבה מדידות לעשות, והחלטות נבונות ככל שלא יהיו, לא יוכלו לעולם להיות מדויקות כמו שאותו חכם יוכל לעשות עם הציוד הדרוש. אי אפשר לעבוד כראוי בלי הציוד הנדרש, זה נכון לכל מצב בחיים ולא רק למקרה הזה.

ד"א, אני רואה שעם הזמן הדיון אכן מתפתח כפי שקיוויתי ממנו, והרמה בו עולה מעבר לרוב המוחלט של הדיונים שראינו בפורום הזה :xyxthumbs:

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כמו שאנטולי אמר באמת אני חושב (החכמתי קצת) שהחברות יודעות טיפטיפה יותר מאיתנו בקטע הזה וכי הם מודדת את הרמקולים לאופטימליות שלהם ומה שאני דיברתי עליו זה אולי יש חמש מאות אנשים בעולם אשר יעשו את הדבר הזה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

full range ב-$60?? הייתי רוצה מיד באס (או מיד) פול ריינג' במחיר כזה, אז אם לא קשה לך לברר, תבורך!

שם החברה הוא FOSTEX. שאלתי את הבן אדם שאצלו שמעתי (בגלל זה לקח לי הרבה זמן להגיד בנושא).

ד"א, היית אצל אומגה אודיו? בא לך לחדש לנו איך היה?

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי אצל אומגה אודיו, בעל הבית, העונה לשם מרדכי, תותח על, בן אדם הכי נחמד ומבין שפגשתי!

יש לו הכל, החל מטונות של מידע בכל התחומים, דרייברים איכותיים לכל המטרות במחירים מצחיקים, רכיבי חשמל ומעגלים מוכנים, עץ מעולה או רמקולים מוכנים והכי חשוב, הוא יסביר לך הכל, אבל הכל, אפילו אם אתה מדבר שטויות, יש לו סובלנות של פיל ;D. שעות פתיחה נוחות, כולל יום שישי, רק חבל שאין לו אתר . פרטים על העסק מוציאם בקלות בדפי זהב.

בקיצור התרשמתי לטובה מהמקום, נראה לי אני אהפוך ללקוח קבוע אצלו.

מומלץ בחום! :xyxthumbs:

נ.ב תודה על הבירורים

עריכה:

עשיתי קצת מחקר בנושא של עם דרייבר פול ריינג' בודד (כן, רק דרייבר אחד עבור כל רמקול!), מסובך לבנייה ותכנון חבל"ז, אך מעניין בהחלט. אלטרנטיבה לקרוס אובר חשמלי היא בתכנון מיוחד של תיבה (rear\side horn לרוב), תפוקה מלאה של פול ריינג' של (דרייברים טובים יותר מ-$60 נותנים 30HZ-20KHZ, ביצועיים מרשימים!). ובכלל, ראיתי ש-horn enclosure ממש פופולרי בקרב סאב-וופרים, i wonder why :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על ההודעות ואף אחד לא ציין את האתר המעולה הזה.

http://www.home-car.co.il/

נראה לי שלא הבנת נושא הדיון:

מחפשים איפה לקנות (אלמנטים), לא מוכנים, אתר שציינת לא ממש עוזר (או שפיספסתי שם משהו?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...