איזה פורמטי אודיו הכי איכותיים ? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה פורמטי אודיו הכי איכותיים ?

Sting

Recommended Posts

אז לפני זמן לא רב הפכתי לבעליהם הגאה (לא לא גאה כזה >:( ) של האוזניות ATH-A900 , מאז התחלתי לאסוף קבצי אודיו באיכות גבוהה במיוחד...

רציתי לדעת על איזה פורמטים אתם הכי ממליצים ? כשהנתון הכי חשוב הוא האיכות לא משנה כמה הוא שוקל

רוב הקבצים הם פשוט בפורמט הפופלרי אבל אני יודע שגם 320kps זה לא משהו ...

הורדתי כמה דברים בפורמט APE שאמור להיות איכותי ... יש גם ogg אבל זה גם בסגנון של mp3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן... אבל ogg זה לא בסגנון של mp3? שהוא מקבץ את הקובץ ...מוריד כל מיני צלילים שלא שומעים וכו'

אני מחפש משהו יותר "neutral" משהו בלי שום קיבוץ למקסימום איכות ... וגם אם יש פורמטים במיוחד לקבצים אודיופילים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן פורמט טוב שדוחס את המידע בלי לעבד כלום מהאיכות (LOSELESS COMPRESSION) למוזיקה, הוא ה FLAC. ניתן להוריד מקודדים / מפענחים מהרשימה למטה של ה GUI פה:

http://flac.sourceforge.net/download.html

אם תשתמש בזה, כמובן שלא תעבד איכות מהדיסק המקורי, רק שהקובץ יהיה יותר גדול מן הסתם... (יש גם את ה APE שעושה עבודה דומה).

פורמטים איכתיים שדוחסים הם ה MPC ו OGG בביטרייט גבוהה, אחרי זה יש לך MP3 ו WMA.

תזכור שלא פחות חשוב מהקידוד של המוזיקה (שכמובן חייב להעשות מדיסק אודיו ישירות), הוא גם התוכנה ניגון מוזיקה וגם הכרטיס קול... (WINAMP לא תמיד נותן תוצאות הכי טובות)...

תוכל לקרוא על זה פה:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=114261.0

וגם בפורום המקצועי הזה:

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי תבינו שלוסלס לא לוסלס

המוח האנושי לא מבדיל בין הפורמט המקורי ובין קובץ שמקודד בmp3 בביטרייט של 224 ומעלה...(כמובן שהקידוד יהיה נורמלי..LAME או בסיגנון)

אז תפסיקו לחיות באשליות שזה נשמע אחרת, זה לא - זה הכל פסיכולוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודרך אגב, דיסקים כבר לא פרקטי היום.. גם אם אני קונה דיסק, אני ישר ממיר אותו לפורמט דחוס ושם במחשב... זה הרבה יותר נוח שיש לי ספריה זמינה של כל האלבומים שלי ואני יכול לעבור תוך שניות ביניהם במום להתחיל להכניס ולהוציא (ולדאוג שזה לא ישרט וכו')...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשעושים קידוד, צריך להקפיד לעשות את זה נכון ולא כמו נכים שכלית, וכדאי שקובץ "לוסלס" יהיה באמת "לוסלס" צריך קודם לעשות קובץ WAV באיכות טובה. התוכנה הכי טובה שאני מכיר לזה ExactAudioCopy.

משם כבר עושים לקבצים WAV קידוד FLAC או APE ואז זה יוצא באותה איכות כמו בדיסק.

המוח האנושי לא מבדיל בין הפורמט המקורי ובין קובץ שמקודד בmp3 בביטרייט של 224 ומעלה...(כמובן שהקידוד יהיה נורמלי..LAME או בסיגנון)

אה הא... אני אקח את זה צעד אחד קדימה ואגיד שאחד שבשביל אחד מהחברים שלי דיסק אודיו שמנוגן עם EMU0404, מגבר ואוזניות ב200$ נשמע בדיוק אותו הדבר כמו "מערכת" רמקולים ג'נריים למחשב שמנגנת בביטרייט של 128 (והוא לא חירש או כבד שמיעה).

אבל הוא לא אומר לי כלום, וגם אתה אל תגיד כלום ותן לנו לחיות בשקט ב"אשלייה" שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה הא... אני אקח את זה צעד אחד קדימה ואגיד שאחד שבשביל אחד מהחברים שלי דיסק אודיו שמנוגן עם EMU0404, מגבר ואוזניות ב200$ נשמע בדיוק אותו הדבר כמו "מערכת" רמקולים ג'נריים למחשב שמנגנת בביטרייט של 128 (והוא לא חירש או כבד שמיעה).

אבל הוא לא אומר לי כלום, וגם אתה אל תגיד כלום ותן לנו לחיות בשקט ב"אשלייה" שלנו.

feel like blind testing it?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

הוא כן. בהמרה ל-WAV אתה מקבל בחזרה את רצף הביטים המקורי.

בצורה דומה אתה יכול לטעון שלא ניתן להבחין בין -JPEG באיכות של 90% לבין TIFF, והאמת שבד"כ די קשה להבדיל בינהם. הבעיה שבכל שמירה או טרנסקוד נוסף קיים אובדן איכות בפורמטים לוסיים (כמו ו-JPEG) ולא קיים בפורמטים לוסלס (כמו FLAC ו-TIFF). בשבילי זאת סיבה מספיק טובה לשמור בדיסק הקשיח שלי קבצים ב-FLAC ולהמיר אותם ל- או Ogg בשביל נגנים . זה דורש מעט יותר התעסקות, אבל אני יודע שהאיכות של הקבצים על הדיסק שלי תשמר בדיוק כמו במקור ותאפשר לי לבצע טרנסקוד ללא חשש לכל פורמט עתידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...