איך כותבים firmware? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך כותבים firmware?

aviaderi

Recommended Posts

שלום לכולם,

ברשותי נגן של ErgoTech ובו האפשרות לעדכן קושחה.

אני מעוניין לכתוב לו עידכון ולהתאים אותו לצרכים שלי,

שאלתי היא באיזה שפה/תוכנה או כל דבר אחר ניתן לכתוב לנגן עדכון כזה או לערוך את העדכונים שאני מוריד מאינטרנט.

יש לי ידע בתכנות והייתי שמח לקבל הכוונה.

תודה מראש,

אביעד.

נ.ב.

לא יודע אם זה הפורום המתאים, הוא פשוט נראה לי הכי מתאים מכולם. במידה ולא, תעבירו אותו בבקשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון לא נראה לי שזה לרמה שלך

אבל למשל אוהד שהכין לנו פיירמוור בשביל איריבר ערך פשוט את הקובץ שאיריבר הכינו

אז אתה יכול עם תוכנה מסוימת לפתוח את אותו קובץ פירמוור ולשנות בו דברים אבל במחשבה שניה זה נראה לי פגיעה בזכויות יוצרים צריך לבדוק את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, טעויות בדברים האלה יכולים להרוס את המכשיר (אלא אם כן לא בדיוק הבנתי מה אתה רוצה לעשות).

תהיה בטוח שאתה יודע מה אתה עושה, ומה הסיכונים בכך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,

Rule the - דבר ראשון איך אתה יודע מה הרמה שלי? דבר שני אם איזו תוכנה ניתן לפתוח את העדכון שהורדתי בשביל לערוך?

lharpaz - מה יכול לקרות לנגן? מה הסיכונים? אתה מכיר מקרה כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שאני מזלזל או משהו, אבל אם אתה שואל את השאלות האלו, הרמה שלך בהחלט לא מספקת...

בכל מקרה, כל חברה נוקטת באמצעים מיוחדים להגן על נסיונות להתעסק עם ה FIRMWARE. בגדול, אם מדובר בנגן זול ואתה שם FIRMWARE לא תקין (מה שיקרה אם תתעסק איתו בלי להבין), המכשיר יהרס ותצטרך לממש אחריות (ורוב הסיכויים שהיא לא תקפה אחרי זה). אם זה נגן טוב יש לו לפעמים FIRMWARE גיבוי למקרי חירום, שיאפשר לעשות שדרוג נורמלי ל FIRMWARE המקורי, אבל זה לא תמיד יעבוד ויש סיכוי שהמכשיר עדיין יהרס...

לכתוב עדכון כזה אי אפשר.. גם כי זה כתוב למעבד מיוחד ולא למחשב, גם כי זה בסה"כ דבר די משוכלל שלוקח הרבה שעות אדם לתכנות.. זה והכל....

לשנות אותו זה כבר סיפור אחר וגם לא פשוט.. בהנחה שאף אחד לא ביצע את זה וסיפר איך, צריך ידע נרחב ב ASSMEBLY, ב REVERSE ENGINERRING, בהבנה לעומק על המעבד שיש למכשיר ומה לא...

וכל זה בהנחה שה FIRMWARE בכלל לא מוצפן... אם הוא כן, צריך לשבור את ההצפנה (כמו ה IRIVER), שוב, ידע נרחב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון יש לי ידע נרחב בתכנות וגם באסמבלי,

דבר שני, שאלתי את השאלות האלה כי זה פעם ראשונה שאני מתעסק עם נגנים .

בכל מקרה תודה רבה לך IceBreak על התגובה המפורטת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lharpaz - מה יכול לקרות לנגן? מה הסיכונים? אתה מכיר מקרה כזה?

אני חושב שבגדול IceBreak די הסביר את כל מה שצריך לדעת...

בכל מקרה, אפילו כשמתעסקים עם עדכונים של צורבים וכו' ומדובר בעדכון רשמי של היצרנית, עדיין כל מיני בעיות יכולות לגרום להרס המכשיר ולעיתים אחריות לא מכסה את זה! (בגלל זה הרבה אנשים מעדיפים לעדכן רק כשחייבים, ולא כל פעם שיש עדכון חדש...).

בכל מקרה, אם אתה בטוח יחסית בידע שלך, ואתה לא מפחד על הנגן, אז תנסה ותגיד לנו אם זה עבד או שהרסת את המכשיר... בכל מקרה אני מסכים שחשוב לברר כמה שיותר פרטים לפני שעושים את זה בפעם הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש נגן RIO CARBON וניסיתי לשנות לו את ה FIRMWARE כמו שעשות ל (דווקא ל הרבה יותר פשוט), רק שבסוף גיליתי שה FIRMWARE מוצפן בניגוד לזה של ה , אז וייתרתי... (מה שניסיתי לעשות זה כמו ב , לפתוח את הקובץ BIN/HEX בתוכנה מיוחד שמחפשת בתוך הקובץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, כדי לקבל מושג (אם כי מדובר פה בפרוייקט הרבה יותר שאפתני למכשיר קצת יותר מורכב), ישנה קבוצה בשם ROCKBOX שכותבת מאפס FIRMWARE חדש למכשירים כמו IRIVER H120 ונגני JUKEBOX ישנים. זוהי קבוצה די גדולה של אנשים עם רקע חזק בנושאים כאלו, והם כבר עובדים על זה איזה 3 שנים :)

http://www.rockbox.org/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...