ת'רד שרדרים ומכונות גיטרה, ראו הוזהרתם !! - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד שרדרים ומכונות גיטרה, ראו הוזהרתם !!

The-Fox

Recommended Posts

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היום קצת פחות מפעם,

אחרי איזה שנתיים של נגינה על גיטרה (שנה על חשמלית) מאוד התאהבתי בבלוז,

אבל עכשיו בשנה הרביעית בערך, נמשכתי חזק לספרדית, אז אני שומע ומנגן יותר ספרדית על חשבון הבלוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהממ... Yngwie Malmsteen , Stive vai ועוד הרבה שהזכרתם פה למדו אצל Satriani!

וגם הגיטאריסט של מטאליקה להזכירכם!

אבל גם הוא היתבסס הרוב על שיטות שהמציא ופיתח הנדריקס! לא יקום ולא יהיה יותר אחד כמוהו

אולי Yngwie Malmsteen שביצע קאוורים מטואפים לשירים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוני, אני רואה שאתה גם בקטע של מלודיה ופחות מהירות ובלאגן בדת' או סגנון חסר מלודיה אחר...

אבל להסתכל על גאז כעל הסגנון היחידי, אומר לדעתי שכנראה אתה לא מכיר סגנונות אחרים.

מעבר לדברים המטאליים, יש רוק קל, רוק קלאסי.

להקות כמו הצ'ילי פפרז. להקות כמו אואזיס. להקות שיש להן שילוב של מלודיה, מילים ונגינה רגועה (יחסית) אך טובה. עם זאת לא שוכחים את הסולו פה ושם..

תנסה אותם.

את הצילי פפרז אתה בטוח מכיר.

תנסה את אואזיס.

שירים כמו וונדוול, ליטל ביי ליטל, וכל שאר המפורסמים. איכות :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

werner,

מה שאתה מתאר זה לא המצב כלל. כל מה שהזכרת אני מכיר ואף אוהב, לומר שג'אז זה הדבר ביחידי שאני זה שומע זה רחוק מאוד מהמציאות.

ג'אז רק היה דוגמא למקומות במוסיקה בהם אפשר לשמוע שילוב נהדר של טכניקה וידע מוסיקלי עם שיא הרגש.

אבל ברור שגם שירים של הפפרס כמו שציינת יכולים להיות כאלה. דרך אגב פפרס, הגיטריסט שלהם פרשיאנטה הוא אחד האמנים שאני הכי אוהב.

אלבומי הסולו שלו, הם מהכנים , והמרגשים שיש. שונה מאוד מהסגנון של הפפרס.

הקלטה מינימלסטית , חורקת ובועטת בקרביים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על G3 שמעתי, צריך לשמוע/לראות, את כל הגיטרות האלה כאן אני מכיר, של VAI די מפורסמת בגלל המקום ליד שיש בה.

האמת שאת Paul Gilbert יצא לי לשמוע רק אתמול ב Street Lethal של Racerx. הוא מרשים מאד, רק חבל שאין לו דיסק ווירטואוזי. :bash:

מה שכן להקות שאתם חייבים לשמוע:

Iced Earth- כל מלה מיותרת.

In Flames- הישנים, החדשים לא משהו.

Angra- להקת Heavy מטאל מלודי שחבל לכולנו על הזמן ! במיוחד הדיסק האחרון שלהם.

Avantasia- למי שאוהב פאור מטאל, זהו אחד הפרוייקטים הכי רציניים ומוכשרים שנעשו אי פעם !!! Tobias samets הוא גאון !

Annihilator- להקת ת'ראש קנדית שנותנת בראש, אני לא ממש אוהב ת'ראש אבל הם פשוט אלופים בזה והם עושים את זה טוב, אלבום שממש אהבתי: Waking The Fury

Gamma Ray- עוד להקת פאור מטאל איכותית ! הם ממש טובים, לחובבי הג'אנר חובה ! תבדקו את Power Planet, דיסק א-ד-י-ר !

Kamlot- להקה ממש טובה, יצא לי לשמוע אותם רק בשבועיים האחרונים ואני פשוט המום עד עכשיו, הם מנגנים הווי מלודי עם קצת גותי, תערובת מאד מאד משובחת אפשר לאמר, כרגע יצא לי לשמוע רק את האלבום האחרון שלהם, אני עובד על היתר.

עכשיו לכיוון ה PROG למי שאוהב:

נתחיל עם Shadoow Gallery- להקה מאד מאד רצינית ואיכותית, מומלץ לאוהבי הפרוג.

למי שממש אוהב את DT- אז יש לנו את Vanden Plas- אני חושב שהם קנדים גם, להקה ממש טובה מאד מתקדמת (פרוגרסיבית).

ועוד אחד אחרון לקינוח לא כל כך מטאל אולי קצת אבל זה דיסק שחייבים לשמוע: Riverside-Out of Myself. להקה חדשה עם דיסק מאד מרגש ונוגע ללב !

עד כאן להפעם, אם מישהו רוצה עוד מטעמים שרק יגיד :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לגיטרה של VAI :

עזוב אותך מהידית היא הגיטרה הכי טובה לרוק היא נשמעת מעולה

ניסיתי אותה קצת

חבר שלי קנה אותה ב13000 שח!!!!!!!

מומלצת עם אפקטים

אסור לשכוח את הקלאסיקה של הרוק הכבד :

LED ZEPPELIN , JIMMY HENDRIX!!!!!

מי שרוצה לראות סולו של PAUL GUILBERT שישלח לי הורעה לפרטי !

אני ראיתי לפני כמה ימים סולו של איזה רוסי מטורף שעשה ניראה לי 5 תווים בשנייה

תבדקו מישהו שקוראים לו VICTOR ZINCHUK והוא נראה לי מחזיק את השיא בספר השיאים של גינס

אבל הוא מנגן רק קלאסיקה

הבנאדם צריך היה לנגן על כינור !!! כמו MALMSTEEN

אישישת אני מעדיף את MALMSTEEN עם הלהקה המעולה שלו RISING FORCE !!!!!!

אהממ... Yngwie Malmsteen ' date=' Stive vai ועוד הרבה שהזכרתם פה למדו אצל Satriani!

וגם הגיטאריסט של מטאליקה להזכירכם!

אבל גם הוא היתבסס הרוב על שיטות שהמציא ופיתח הנדריקס! לא יקום ולא יהיה יותר אחד כמוהו

אולי Yngwie Malmsteen שביצע קאוורים מטואפים לשירים שלו.

[/quote']

KIRK HAMMET תאמת לא ממש אוהב את הניגוין שלו

ובקשר ל MALMSTEEN :

אתה טועה הוא אף פעם לא למד גיטרה זה כישרון מולד אצלו

הגורואים של הרוק הם SATRIANI וVAI

GUILBERT ניראה לי למד עם ERIC JOHNSON

THEY ALL ROCK!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

הגורואים של הרוק הם SATRIANI וVAI

THEY ALL ROCK!!!

אם כבר הגורואים של רוק הם: Hendrix, Jimie Page, Richie Blackmore!!!! (מבחינת גיטרות)

VAI וSATRIANI אבק לרגליהם!!! אין לאלה קמצוץ רגש ויכולת בהשוואה להם!!!

אפילו SLASH מנגן יותר יפה ואם יותר רגש!! משני אלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב את ג'ון פטרוצי (John Petrucci).

אני אוהב שהוא מנגן מהר, אני אוהב שהוא מנגן לאט, תמיד יש רגש תמיד יש טעם למוזיקה.

שיר מהאלבום סולו החדש שלו על סקאלות גאז': Lost Without You

וירטאוזיות: Curve

Dream Theater היא הלהקה האהובה עלי כיום.

וירטואוזיות - Liquid Tension Experiment - Universal Mind

אני אוהב את סטריאני - למרות שהצליל והסטייל שלו מאוד אחיד במסשך השנים.

זה כמעט לא גורע מהחיבורים המצויינים שלו - אני בייחוד אוהב את האלבון האחרון (?) שלו Strange Beautiful Music.

אני מקבל את זה שואי הוא כנראה הגדול מכולם מבחינת טכניקה - אני מאוד אוהב את רוב המוזיקה שלו אבל לפעמים קשה לי מאוד להתחבר אליה.

אני אוהב את - Yngwie Malmsteen - בעיקר שהוא עושה יצירות קלאסיות לגיטרה (גם פטרוצי עושה את זה אגב).

ממליץ לשמוע כל אחד מהם.

מי שאוהב עם דגש אינסטרומטלי - להקות:Planet X, Yes, Rush, Gentle Giant, Dream Theater, Neal Morse, Spocks Beard, Spiral Architect, Symphony X, Transatlantic, Bozzio Levin Stevens,

והיד עוד נטועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

אם כבר הגורואים של רוק הם: Hendrix, Jimie Page, Richie Blackmore!!!! (מבחינת גיטרות)

VAI וSATRIANI אבק לרגליהם!!! אין לאלה קמצוץ רגש ויכולת בהשוואה להם!!!

אפילו SLASH מנגן יותר יפה ואם יותר רגש!! משני אלה.

לדעתי אתה טועה בענק...

בייחוד בעניין ג'ימי פייג'!

מילא על הנדריקס וסלאש עוד אפשר איכשהו להתווכח לגבי

היכולות שלהם בנגינה בהשוואה לסטריאני וואי, למרות שהזכירו פה

גיטריסטים שלא הכרתי וגלשתי לאתרים שלהם ואי אפשר בכלל להשוות

את היכולות של הנדרקיס לסלאש למה שהאנשים האלה עושים על גיטרה.

בתור מישהו שמנגן על גיטרה כבר הרבה זמן אני יכול לנגן יציאות של זפלין

וסולואים של סלאש ולא יכול לבצע עדיין דברים במהירות של אנג'לו וכיו"ב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה יכול לנגן יצירות של סלאש ופייג' זה רק מראה עד כמה הם מחוברים למוזיקה ועושים אותה נגישה לאחרים... הריי הרבה יותר כיף לשמוע משהו שבסוף אתה גם יכול לנגן!!!!

ורק שתדע גם סלאש וגם פייג' מנגנים ברמות מטורפות מבחינת מהירות וטכניקה וכדומה לא פחות משאר השרדרים(שלדעתי מנגנים ללא שום איכות מלודית אמיתית. הרבה יותר קשה לנגן משהו אם רמה גבוהה של יצירה אמיתית, מאשר סתם לפרוט בקצב מטורף על מיתרים ואז כולם חושבים שאתה מטורף וכזה טוב.. זה לא עובד כך וחבל שאחרים לא מבינים את זה!!!)

שמעתי המון גיטריסטים בחיי(ואני קצת מבוגר ביחס לגילאים של הפורום)

ישנם שרדרים טובים יותר ויש כאלה שגורמים לך לרצות לקבור את אצמך!!

הגיטריסטים הכיי טובים לדעתי הם אלה שהגיעו לרמת תודעה הכי גבוהה במוזיקה!!

לדוגמא: דיוויד גילמור נחשב לגיטריסט מהטובים אי פעם!! למרות שיש טובים ממנו ביכולת. אבל אין רבים שיכולים להגיעה לאותה רמה של תוכן!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה יכול לנגן יצירות של סלאש ופייג' זה רק מראה עד כמה הם מחוברים למוזיקה ועושים אותה נגישה לאחרים... הריי הרבה יותר כיף לשמוע משהו שבסוף אתה גם יכול לנגן!!!!

ורק שתדע גם סלאש וגם פייג' מנגנים ברמות מטורפות מבחינת מהירות וטכניקה וכדומה לא פחות משאר השרדרים(שלדעתי מנגנים ללא שום איכות מלודית אמיתית. הרבה יותר קשה לנגן משהו אם רמה גבוהה של יצירה אמיתית, מאשר סתם לפרוט בקצב מטורף על מיתרים ואז כולם חושבים שאתה מטורף וכזה טוב.. זה לא עובד כך וחבל שאחרים לא מבינים את זה!!!)

שמעתי המון גיטריסטים בחיי(ואני קצת מבוגר ביחס לגילאים של הפורום)

ישנם שרדרים טובים יותר ויש כאלה שגורמים לך לרצות לקבור את אצמך!!

הגיטריסטים הכיי טובים לדעתי הם אלה שהגיעו לרמת תודעה הכי גבוהה במוזיקה!!

לדוגמא: דיוויד גילמור נחשב לגיטריסט מהטובים אי פעם!! למרות שיש טובים ממנו ביכולת. אבל אין רבים שיכולים להגיעה לאותה רמה של תוכן!!!

Yngwie Malmsteen, ו- John Petrucci מושפעים ממוזיקה קלאסית ומלחינים יצירות קלאסיות לגיטרה.

John Petrucci למשל עושה תרגילי נגינה לפסנטר של פרדריך שופן שהוא אחד המלחינים והפסנטרנים המוכשרים בהיסטוריה.

הרמה המוזיקלית של נגנים כמוהם וכמו Joe Satriani ו- Steve Vai בכלל לא מוטלת בספק. הם כנראה יודעים ומבינים ומישמים הרבה יותר תיאוריה מתקדמת

במוזיקה שלהם מסלאש פייג' והנדריקס.

מה שאתה שומע זה לא "סתם" מהיר. זה פשוט מאוד מורכב.

ד"א - המון קלאסית שנחשבת הכי מתקדמת בעולם היא מאוד מהירה ומאוד וירטואוזית. אין הרבה פסנטרנים היום ברמה של פסנטרנים ממאות קודמות כמו רחממנוב ושופן למשל.

כמו תמיד. זה עניין של טעם. יש מי שאוהב גא'ז יש מי שאוהב קלאסית יש מי שאוהב רוק אנד רול.

אבל אם אתה מדבר בגנות הגיטרסטים האלה בטענה של "תודעה מוזיקלית" אז דע לך שאתה טועה ומטעה.

ואגב - אני מאוד אוהב את דיוויד גילמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער אבל נראה לי שלא ממש הבנת אותי!

זה יפה ומאד מעניין לקחת קלאסית ו"להעתיק" אותה לוריאציה של גיטרות!!

ושוב החברה האלה VAI ,SATRIANI וכדומה מאד מוכשרים אבל איפשהו הם קצת פיספסו את הקטע!!

זה שהם לוקחים ומיישמים קלאסית לא עושה מהם מוכשרים מבחינה המוזיקלית(טכנית כן), הם לא ממש המציאו את כל מה שהם יודעים וגם לא תרמו ממש למגוון המוזיקלי(כל מה שקשור לגיטרות)

לעומת זאת הנדריקס ופייג' וכמו גם בלוזיסטים אחרים וגם רוקרים של שנות ה60 וה70 התחילו אם הקטע של גיטרות בתור כלי מוביל ושיכללו אותו. כך שאנה ממך על תוריד מערכם וכבודם של פייג' הנדריקס ואחרים.

הם התחילו משהו חדש ועשו את זה על הצד הטוב ביותר והיפה ביותר!!

אישית אני מוציא יותר ערך מוזיקלי מהנגינה של פייג' קלפטון וביבי קינג מאשר כל הוירטואוזים האחרים שהופיעו בתרד הזה ביחד!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער אבל נראה לי שלא ממש הבנת אותי!

זה יפה ומאד מעניין לקחת קלאסית ו"להעתיק" אותה לוריאציה של גיטרות!!

ושוב החברה האלה VAI ,SATRIANI וכדומה מאד מוכשרים אבל איפשהו הם קצת פיספסו את הקטע!!

הם לא פיספסו את הקטע... אתה מפספס. או יותר נכון - הטעם שלך שונה.

הדברים שלי היו בתגובה לזה שדיברת על המהירות הנגינה שלהם כמהירות לשמה וחסרת טעם בעוד שהם משתמשים במהירות ליישם מאוד מורכבת כמו

למשל קלאסית... והם לא רק "מעתיקים", בכלל יש הרבה מאוד השפעות במוזיקה שלהם כולל קלאסית, מוזיקת עולם, גאז, בלוז, פיוזן, אלקטרונית וכו'.

הגיטריסטים הנ"ל מיישמים מגוון גדול מאוד של סגנונות.

פייג' הנדריקס וקלפטון מנגנים היטב בסגנונות שאתה אוהב באופן מובהק.

הטעם שלך הוא הטעם שלך ובמה שאתה לא מוצא ערך מוזיקלי אנשים אחרים מוצאים.

אם אפשר להגיד משהו אובייקטיב היא שהמוזיקה של גיטריסטים כמו VAI ו - SATRIANI יותר מורכבת ומגוונת.

ד"א אני חושב שאם היית מקשיב לכמה אלבומים של הגיטריסטים האלה - לא יכול להיות שלא היית עד למשהו שאתה אוהב.

טעם הוא טעם. אבל כבודם של הגיטריסטים האלה במקומם. והם לא וירטואוזים לשם וירטאוזיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...