שאלה בקשר למחלק בOC ...: - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למחלק בOC ...:

shimmi1982

Recommended Posts

אז ככה: המפרט שלי מופיע בחתימה....

לאחר בהתחלה התלהבתי להריץ את המערכת על 250FSB ומעבד על 2500MHZ , לאחר זמן מה הורדתי הכל לOC יותר קטן בגלל שחשבתי שאין טעם לפחם את המעבד כשזה לא נותן כלום.

אז כמה חודשים טובים המערכת רצה לי ב230 FSB , המעבד ב2300MHZ על מתח סטוק למעבד (1.5) .

בכל אופן , אתמול חשבתי לעצמי - למה לעשות עוול למעבד , כשאפשר להפעיל אותו במהירויות לא גבוהות יותר מדי ואת שאר המערכת כן אפשר להעלות מבלי לפגוע בה יותר מדי (לעלות FSB ולהוריד מכפלה של המעבד) ...

אז המטרה הייתה להעביד את הזכרון בתדר שבו הוא אמור לעבוד (500 MHZ) ... ואת המעבד להריץ בOC הרגיל (לא גבוה במיוחד 2300MHZ)

אז נכנסתי לביוס , שיניתי מכפלה של המעבד לX9 , ואת הFSB העליתי ל250.... עכשיו ההגיון אומר לי - המעבד עובד באותו התדר כמו מקודם (2300MHZ) , לכן אין טעם להביא לו עוד מתח... BOOM - אין פוסט - רק לאחר שהעליתי ל1.6V למעבד היה POST אבל אז החום עלה...

ניסיתי משהו אחר, שמתי מעבד במכפלה של X8 ומערכעת ב250FSB (כך שהמעבד יעבוד ב"מהירות סטוק" שהיא 2000MHZ) , כאן שוב ... בלי שאני מעלה מתח למעבד אין פוסט.... למה זה? למה במכפלה X10 המעבד עבד עם מתח סטוק ב2300MHZ , ואם אני מוריד מכפלה אז פתאום צריך להזריק לו עוד מתח (אפילו כדי שיעבוד בתדר סטוק שלו) ???

כרגע אני עם FSB250 , (זכרונות על 500MHZ) , מעבד 250X8 (2000MHZ) , מתח למעבד 1.6, מתח לזכרונות 2.8 (זה המתח שעליו גם ממליצים באתר של להזריק להם בעבודה ב500MHZ) ...

מישהו יכול להאיר את עיניי ולהסביר לי מה לא טוב בלוגיקה שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הוא יציב ב250x4? הוא אמור להגביל אותך בקטע הזה

בדיוק, אתה אמור לעבוד על 800htt

250x4=1000htt = מחשב לא עולה.

שים את מכפלת ה htt על 3, זה אמור לסדר לך את הבעיה :beerchug:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הוא אמר שהוא יכול לעבוד על 250 עם מכפלה 10 והכל עובד.. מוזר

בדיוק!! כשעתי OC לכל המערכת ל250 FSB עם מכפלה 10, פשוט הפגזתי מתח למעבד והכל עבד חלק (אמנם היה חמים משהו:) אבל עבד חלק ) ....כל עוד היה מתח הכל עבד חלק (ואף פעם לא נגעתי במחלק של הHTT) ,

וגם במקרה עכשיו - אני אומר שוב... אני צריך לעלות מתח למעבד וזה עובד .... שזה אומר שזה קרס לפני זה בגלל המעבד, וזה מה שלא מובן לי , אם המעבד עובד ב2000 MHZ (או ב2300 שבOC רגיל לכל המערכת לא היה צריך להעלות מתח למעבד ) , עדיין עכשיו אני צריך לעלות מתח למעבד, זה מה שאני לא מבין- מבחינת המעבד למה צריך לעלות לו מתח אם הוא עובד באותו התדר? (הרי זה כל הלוגיקה מאחורי לעלות FSB ולהוריד מכפלה... שלא לעשות OC למעבד אלא למערכת , אז זה סותר שעדיין צריך לעלות מתח למעבד כי אז בעצם מה עשיתי בזה?)

מקווה שעכשיו זה יותר מובן ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה תוריד מכפלת HTT ל3 כדי לשמור על היציבות.. ובינתיים נחכה לעוד תגובות  :smile1:

וזה לא מוריד לי מהביצועים בצורה משמעותית?

בנתיים אני פשוט עם תוספת מתח למעבד (1.6V) והכל עובד בסדר...

עד שיגיעו התגובות לבעיה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...