שוקל/מתלבט האם כדאי לשדרג את המחשב שלי מבחינת לוח אם... - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוקל/מתלבט האם כדאי לשדרג את המחשב שלי מבחינת לוח אם...

ISmile4U

Recommended Posts

אני מתעניין/מתלבט אולי בעתיד הקרוב/רחוק אולי לשפר את ביצועי המחשב שלי והשאלה האם החלפת לוח האם תשפר את הביצועים והאם כדאי יהיה לי לבצע OC?

כרגע המפרט שברשותי

מעבד Pentium 4 2.4C

זיכרון: Kingston 512MB 333 PC2700 X2

לוח אם: GA-8PE667 ULTRA 2

דיסק קשיח פנימי: WD 120GB 8MB S.ATA

כרטיס מסך: GV-R9200-VIV0 AGPx8 כרגע עובד על AGPx4

כרטיס קול:SoundBlaster Audigy Platinum Ex

כמו כן יש לי שתי דיסקים קשיחים חיצונים.

בכל אופן השימוש שלי הוא בעיקר לתכנות עיצוב גרפי (בעיקר דו מימדי) עריכת וידאו וכמובן .

האם יש טעם להחליף את לוח האם ללוח מתקדם יותר? (אם כן על איזה לוח מומלץ ללכת?) האם החלפה ללוח מתקדם יותר, שימוש בזיכרון מחובר במקביל וביצוע OC ישפרו את ביצועי המחשב? האם הזיכרון שלי מתאים ל OC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעיקרון אם אתה מחליף לוח אז עדיף לך גם להחליף זיכרונות ל400 מגה או אפילו 500 וזה ישפר לך רבות את הביצועים עם קטן למעבד...

אבל בתנאי שאתה מחליף .. אחרת זה לא שווה ולא ישפר

השאלה אם זה משתלם? לא יודע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם מעבדי P4C יש שיפור ניכר בין עבודה בערוץ בודד לבין עבודה עם דואל, וכמובן שאוברקלוק תמיד ייתן שיפור

המעבד אוברקלוקר מצויין בד"כ, אבל אתה צריך יותר טובים, הם יהוו בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שבתור סטודנט הרבה מידי אין ולכן אני בעיקר מתעניין רוצה לברר אפשרויות האם זה אפשרי לי , משתלם וכדאי על כן אני אשמח לשמוע את כל האופציות שעומדות לרשותי מלבד כמובן שלא לעשות כלום ולהמתין לרגיעה כלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה ימליצו לך כאן על ה-IS7-E של , אבל אין לו חיישן טמפ' למעבד, אז הוא מבחינתי בחירה גרועה למדי

לוחות 865pe זה עדיין עניין לא זול, הזולים שראיתי זה ה-8IPE1000-G של ג'יגהבייט וה-865PE Neo2-V של MSI, ואולי ה-P4P800 SE של , אם תוכל למצוא אותו בזול. כולם מסביבת ה-500 שקל ומעלה.

זכרון זה שוב פעם עניין של תקציב, אפשר למשל לקחת 1GB של 500Mhz של A-DATA/PQI ב1000 שקל בערך

אם זה לא לאוברקלוק, אז כל זוג סטיקים של 400Mhz יעשו את העבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית לעשות לו OC?

לדעתי אפשרי במידה מסויימת אם כי המכפלות של הזכרון יכולות להגביל אותך.

כאשר אתה נכנס לביוס עם ה CTRL+F1 איזה מכפלות יש לך לזכרון ועל מה המעבד כרגע עובד?

אתה בטוח שיש לך 2.4 C?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בהנחה שיש לו P4C באמת.

הלוח מרשה תאורטית לעלות עד ל FSB335. נכון שהמכפלה נעולה אבל מה יש להפסיד? אפשר להוריד EASY TUNE ולנסות.

בכל מקרה אם כבר אז לא הייתי מבזבז כסף על חדשים. ל OC יעלו הרבה כסף, והמעבר מ 333 ל 400 יתן תמורה אבל לא מספיק גדולה לדעתי כדי להחליף את ה 2X512 שכבר יש לו. אם כבר אז רק להחליף את הלוחולהשתמש ביחסים. באפליקציות שלו המעבד עובד קשה ו OC יכול לעזור לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח מרשה תאורטית לעלות עד ל FSB335. נכון שהמכפלה נעולה אבל מה יש להפסיד? אפשר להוריד EASY TUNE ולנסות.

כן. אין ספק ש-845pe יגיע לבאס שמעט לוחות 875p מגיעים אליו. עוד יותר - בקלות הוא יעשה את זה עם 333Mhz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קל להיות ציני . ברור שלא יגיע רחוק. אבל יש את האופציה ולנסות זה בחינם. להשקיע עוד כ 1600 שקל במינימום כדי לקנות לוח חדש וזכרונות DDR500 לפחות כדי לקבל שיפור משמעותי לא ממש חכם היום לאור הדברים הבאים עלינו לטובה. וזכרונות בטח לא הייתי משדרג מ DDR333 ל DDR400 מינימליים כשיש 1 גיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי כבר פעם פעמיים לעשות OC עם התצורה הקיימת וזה לא הלך לפני מספר ימים ניסיתי שוב וגם לא הלך אפילו הוא מייד נתקע מה גם שיש לי הרגשה שמשהו דפוק קצת ב .

אז השאלה על איזה לוח כדאי והאם יתכן שאוכל לעשות על הזכרונות שלי tradein?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית לעדכן ביוס? ניסית לעבוד עם EASY TUNE?

לא מכיר מישהו שישמח לעשות TRADE IN על הזכרונות האלה במחיר סביר. תנסה.

לוח - נתנו לך רשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...