המטריקס - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המטריקס

love-its-my-name

Recommended Posts

... ת'רד די ארוך, שקראתי די באיחור ...  :P

אם נחזור לנושא המקורי (עם כל הכבוד לתורת המייתרים),

אני באופן אישי מאמין שמה שאנחנו מאמינים בו יוצר את המציאות שלנו.

כך שאפשרי ביותר שהמציאות שלי ושל כל אחד אחר הן לא בדיוק זהות (לא סביר בעליל שהן כן זהות).

הדברים שכולנו מסכימים עליהם, המכנה המשותף בין המציאויות השונות (אנשים לא יכולים לעוף, השמיים כחולים, מחזורי ירח ועונות השנה, וכו'), בעצם כל-כך חזק ו"נכון" בגלל שיש מחסום פסיכולוגי עצום שמונע מאיתנו לנפץ אותו, מחסום שנובע מעצם האמונה של כל-כך הרבה אנשים באותה "אמת אבסולוטית".

כל מה שאנחנו מכנים "מציאות" מבוסס בעצם על אמונה והסכמה. בואו נניח שאני עומד ליד מישהו במרחק מטר ממנו. שנינו יכולים להביט על אדם שלישי שנמצא בנינו. כל אחד מאיתנו יראה צד אחר שלו (פיזית) אבל שנינו יכולים לדבר עליו ולהניח ששנינו מדברים על אותו הדבר.

כשאני יושב כאן בחדר, אני לא יכול לתפוס בחושים שלי שום דבר שנמצא מחוץ לו. אני מניח ומאמין שקיים עולם שלם בחוץ. (עיין ערך ניסוי החתול של שרדינגר, או "אם עץ נופל באמצע יער בודד, האם הוא משמיע רעש?").

אני באופן אישי לא מאמין שיש עולם חיצנוי לנו שבו מישהו כולא אותנו ומנצל את האנרגיה שהגוף האמיתי שלנו מיצר. ואני גם ממש לא רוצה להאמים במשהו כל-כך שלילי. אפילו בסרט רובם מתבאסים כשהם יוצאים החוצה... כלומר, מי בכלל רוצה לגלות "מציאות" כזו? יופי, אני יודע את האמת... joy.

עד שיצא הסרט השלישי חשבתי שמה שנגלה בו זה שגם העולם האמיתי שהם יוצאים אליו הוא סוג של אשליה, של מטריקס נוסף. התפתחות הרבה יותר מעניינת ומעוררת מחשבה בעניי. (בכלל 2 ו-3 ... אולי לא נוראים בפני עצמם, אבל ממש אשפה לעומת הראשון)

אני כן מאמין שכל מה שקיים הוא בעצם רק מחשבה או אמונה, נופל די טוב עם תאוריות פיסיקליות מודרניות (אם אתה מאמין בזה  ;) )

סיפור בריאת העולם האהוב עלי ביותר הוא זה של תפיסת העולם הגנוסטית (אם אני לא טועה) וזה הולך בערך ככה (אולי קצת עיבוד שלי):

"בתחילה היה קיים רק השכל, המיינד, ריק ואין סופי.

ברגע ניצחי אחד עלתה בו סופיה, המחשבה הראשונה.

ובאותו הרגע - שנמשך מאז ועד היום, ועד הנצח

(תחשבו על הזמן כמימד, רציף ואין סופי, לא כעל התנועה בו כפי שאנחנו תופסים אותו בחושיינו)

ירדה המחשבה מטה, ובנפילתה הפכה דחוסה יותר ויותר,

ובראה את כל העולמות, וכל המימדים.

הידועים, והנסתרים."

(דברי הלירון. א, 1)

אני בטוח שם אצליח להתגבר על האמונה שאדם לא יכול לעוף אני אצליח לעוף. אתם לצערכם לא תראו אותי עף, אם אתם מאמינים שזה בלתי אפשרי.

יש הרבה דברים שנראים מופרכים או לא נתפסים אבל ניתנים בהחלט להוכחה (חוויתית). לדוגמא השלכה אסטרלית (Astral Projection) או חלומות צלולים (חצלולים, Lucid Dreams). אני אישית יכול לספר מנסיון שזה אפשרי (ודי מדהים). נראה לי שהשלב הראשון לעבר ניפוץ האמונות המגבילות האלה (תעופה היא רק דוגמא, מדובר בעצם על כל דבר שאתם יכולים לחשוב עליו) היא התנסות בדברים מופלאים ומוזרים כאלה. כלומר, אם אני מצליח לחלום חלום צלול - שכמעט אין הבדל בינו לבין ערות - ובו אני מצליח לעוף, אולי יהיה לי יותר קל להאמין שגם ב"מציאות" הזו שלנו אני יכול לעוף.

ו... קצת תרבות, שיר מומלץ של שוטי הנבואה, אמונה  ;D

בקיצור אני מאמין שהמציאות שלנו היא בעצם אשליה, ואם אני מאמין בזה אז בעבורי זה נכון.

אריק, טוב לראות אותך גם כאן. אף פעם לא שמתי לב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מכניקת הקוונטים תומכת בחלק מהדברים שלך.

אבל לא מציאויות נפרדות, אלא היסטוריות מרובות.

מה שקרה קרה בגלל שמישהו צפה בו.

למשל, הדוגמא עם העץ.

"אם עץ נופל ביער, אבל אף אחד לא שומע ולא רואה אותו, האם הוא יצר רעש?"

חוקי פיסיקה פשוטים יגידו שכן.

אבל מכניקת הקוונטים אומרת שלא, העץ לא בהכרח נפל. יכול להיות שהוא נרקב, נשרף, נפל, אבל כל עוד מישהו לא צפה "וקבע" מה קרה לעץ, שום דבר לא קרה לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרדינגר.

שניה אני אמצא לך תיאור שלו...

הנה:

יש חתול אשר נמצא סגור בתוך קופסא.

בקופסא יש בקבוק חומצה ציאנית, אשר מחובר לפטיש - אשר מופעל ע"י מונה גייגר הקשור לפיסת חומר ראדיואקטיבי (אורניום).

דעיכת האורניום (כאשר נויטרון משתחרר מהגרעין ויחד איתו נפלטת אנרגיה), היא אפקט קוואנטי (כלומר - אינו מוחלט).

אם האורניום לא ידעך, החתול לא ימות, אך אם הוא ידעך, זה יפעיל את המונה, שיניע את הפטיש שישבור את הזכוכית ויגרום למות החתול.

תורת ההקוואנטים טוענת שאיננו יכולים לחזות מראש ידעך האורניום, ועל כן הוא עשוי להיתקיים בשני המצבים.

קרי, גם החתול צריל להיות חי וגם מת.

אך האם החתול מת או חי?

תוצאות הניסוי (לפי מכניקת הקוואנטים) מניבות תוצאה אשר אומרת שהחתול לא חי ולא מת כל עוד לא נפתחה הקופסא.

כלומר - הצפייה באירוע קובעת את מצבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי תודה על ההסבר

אבל רציתי את הלינק למאמר כי הוא נביר שם עוד כמה דברים שבא לי לקרוא

זה נורא מעניין

אם יש לך צשים אותו פליז

אין לי אותו, אך אם מישהו מוצא אותו, גם אני מעוניין לקרוא אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

La-Fay אתה מאמין בדברים לא הגיוניים כמו מה שתיארת כי נח לך להאמין שהמציאות היא כזאת פנטסטית שבן אדם יכול לשנות דברים כי הוא מאמין ... היית רוצה לחיות בעולם כזה אז אתה מאמין בשטות שכזו.

אם תספר שקר למישהו והוא יאמין במה שספרת לו שזה אמיתי אז המציאות תשתנה? לא...

ואם אתה עף ולא ראינו אותך עף אז לא באמת עפת, אנחנו חיים באותו יקום אני אמור לראות אותך עף, מה אם תעוף 5 קילומטרים צפונה אני אראה אותך נעלם ומופיע שם? וגם אם נניח לרגע שזה לא שטויות אז מה שווה לך לעוף אם לא ראו אותך עף, והפיצ'ר הזה הוא לא חלק מכלל העולם? הרי בני אדם חולמים לעוף כדי להיות שאקלים לא כדי להגיד "הדימיון יוצר דברים ויצרתי תעופה כיף לי"

בישראל יש מאות אלפי אנשים שמאמינים ב300% שיש אלוהים אז איך זה שלא רואים את השפעת אלוהים בשום מקום וכל מה שיש אלה חוקי הפיזיקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישראל יש מאות אלפי אנשים שמאמינים ב300% שיש אלוהים אז איך זה שלא רואים את השפעת אלוהים בשום מקום וכל מה שיש אלה חוקי הפיזיקה?

אלוהים יצר את החוקים והניח את היקום לנפשו - ככה זה הגיוני.

(אני לא מאמין בקיום אלוהים - אבל רק נקודה למחשבה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטריקס זה סרט

סרט לא שווה מציאות

ייקח למין האנושי המון זמן לגלות את זה (אם זה קיים בכלל)

לך תשאל את החיות יש להן חוש שישי

יש אנשים שמתקשרים עם חיות ורואים גמדים קטנים שחיים (בשוודיה בעיקר)

אבל ברצינות אולי אתה צודק, אבל בטוח צריך להיות בעל מחשבה צלולה ונקייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ברק דהן

יש אנשים שמתקשרים עם חיות ורואים גמדים קטנים שחיים (בשוודיה בעיקר)

איתמר? :smile1: :smile1:

התחלתי להאמין בתופעות על טבעיות, (לא בטוח שזה על טבעי, מה שבטוח שזה מוזר לי...)

ראיתי לפני כמה זמן בטלווזיה, שאנשים יכולים לראות עם עיניים עצומות, אני חושב שאמרו שהם רואים דרך החלק השמאלי של הראש (איזה ד"ר יהודי-רוסי בארה"ב גילה את זה), אני רוצה ללכת ללמוד את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איתמר באמת סוג של היפי כזה שמנותק מהמציאות

אני מאמין בעב"מים (לא חייב להיות חייזר בעל 3 עינים!!) ראיתי תוכנית תיעודית וזה הראה אפילו צילומים של נאס"א וכאלה מהירח עלינו........

והיה פעם תקופה שהאמינו שאנשים בחלום מסתכלים על הדמויות ובגלל זה העיניים זזות ימינה ושמאלה.

טעות. זה כי כדי "לשלוף" מידע או צילומי/ חזותי אתה מזיז את העינים לצדדים. (שמאל לזכרון וימין למשהו)(שמישהו חולם רואים על הבנאדם עינים זזות לכוונים שונים)(זאת הסיבה)

יש מצב זה הקטע עם העינים שרואות ^^^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ברק דהן

לא מבחינה פיזיולוגית ומדעית אני מדבר,

אף בן-אדם לא יודע את גוף האדם עד יסודי ולכן עדיין אי אפשר לשכפל בני אדם.

ההשערה שלי היא,

יכול להיות שיש לנו סוג של "עין שלישית", שדרכה אפשר לראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבחינה פיזיולוגית ומדעית אני מדבר,

אף בן-אדם לא יודע את גוף האדם עד יסודי ולכן עדיין אי אפשר לשכפל בני אדם.

ההשערה שלי היא,

יכול להיות שיש לנו סוג של "עין שלישית", שדרכה אפשר לראות.

ההשערה שלי היא שהכל בולשיט.

רוב הדברים האלה מפוברקים, אני מציע לכם לא להסתמך על מה שאתם רואים בטלוויזיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם הם צודקים? חובת ההפרכה היא עלייך לא עליהם.

אם היית רואה את זה לפני 40 שנה כשהיה שחור לבן, הייתי אומר ניחא.

אבל בימינו כשבמחשב ניתן ליצור שהן שואפות למציאות, חובת ההוכחה היא על המפרסמים, לא עלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...