פנטיום 4 1.5 מנצח בביצועים במשחקים את ה-athlon 1.4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פנטיום 4 1.5 מנצח בביצועים במשחקים את ה-athlon 1.4

ybe

Recommended Posts

שימו לב, ההשוואה הבאה נערכה באתר של tom's .המשחק q3 arena,הבדיקה נערכה ברזולוציה הנמוכה ביותר(על מנת לצמצם את השפעת כרטיס המסך).והתוצאה:

P4 1.5  מהיר בכ-5% מה-athlon.

http://www6.tomshardware.com/cpu/01q3/010827/p4-07.html

כיצד קרה "הנס" , פשוט מאוד Q3 arena תומך ב-SSE2 (סט הפקודות החדש של הפנטיום 4), ומן הסתם בעתיד נראה יותר ויותר משחקים תומכי SSE2 .ובהתאם הפנטיום 4 יציג ביצועים עדיפים על ה- באותן מהרויות שעון.

ולכן נא לא לקרוא לפנטיום 4 "דרעק", "זבל" וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה בהחלט משעשע... הנה כמה עובדות בסיסיות:

א. אני שם 200 שקל שבמשך 5 השנים הקרובות לא יצאו יותר מ-5 משחקים התומכים ב-SSE2 (קוויק 3, אגב, עושה שימוש ב-SSE. לא ב-SSE2).

ב. לבדוק ביצועיי משחקים ברזולוציה הכי נמוכה זה אידיוטי, כי:

1. אין שום הבדל מעשי בין 170fps ל-190fps.

2. אף אחד לא משחק ככה בכל מקרה.

ג. הפנטיום 4 יקר יותר, ועושה שימוש בזיכרון יקר יותר.

ד. הפנטיום 4 איטי יותר בכל מבחן אחר, כולל משחקים "רגילים" שלא עושים שימוש ב-SSE (קרי, כל משחק אחר חוץ מקוויק 3).

ה. הפלומינו (Athlon 4) תומך (שים לב, תומך. לא "יתמוך") כבר בפקודות SSE, כך שזה לחלוטין לא רלוונטי בכל מקרה.

ו. ראה סעיף ג'.

ז. ראה סעיף ד'.

ח. קרא הכל מההתחלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.מן הסתם, באמת אף אחד לא משחק ברזולוציות הנמוכות.אבל אם תסתכלו בעיון על התוצאות ברזולוציות גבוהות ההבדלים בין athlon ,P4 די מתמוססים ויתרה מזאת גם ההבדלים בין המהירויות השונות באותו מעבד מאבדות ממשמעותן ,וזה מכיוון שברזולוציות הגבוהות הGPU נותן את הטון יותר מהמעבד.ולכן יש הרבה הגיון לבצע את הבדיקה ברזולוציה נמוכה ובכך להתרשם בצורה ישירה יותר מהמעבד.

ב.לצערי שוקעת, הפער מהירויות הולך וגדל לטובת אינטל(600 MHZ ו-800MHZ במעבדי השרתים),חברות נוספות מפסיקות להשתמש במעבדי , בנאסדק מנית צוללת לעומת INTEL שנותרת יציבה כסלע.המסקנה בנסיגה , תשוב ותחזיר לעצמה את פלח השוק המקורי שלה.

כש- לשלוט בשוק ביד רמה(כיאה למונופול דורסני ראה ערך:microsoft,nevidia ) כולם יהיו עסוקים בשני דברים:להוציא פצי'ם (עד כמה שניתן)שיתאימו משחקי עבר לSSE2 ולהתאים את כל המשחקים החדשים ל-SSE2 .

ג.שתי שאלות לקינוח:

1.כיצד ATHLON4 יתמוך בSSE , אין לINTEL שום זכויות על סט הפקודות הנ"ל?

2.האם SSE2 משולב/ישולב ב3D MARK?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. יפה. ולכן לבדוק מעבדים בעזרת משחקים זה דבילי.

לבדיקות כאלה, יש את סט המבחנים של Sanda, וכו'...

במבחנים האלה, כידוע לך, T-Bird 1.4Ghz מביס את הפנטיום 4 1.8Ghz.. כמה עלוב.

ב. זאת הרי שטות אחת גדולה, ואתה יודע את זה.

בית המשפט החליט שמייקרוסופט היא מונופול, והערך שלה בבורסה ירד בצורה קיצונית (ביל שלנו הפסיק כמה עשרות מיליארדים של דולרים). זה אומר שמייקרוסופט בנסיגה?

ג.

1. עובדה.

2. אולי. מה זה משנה? לא מדובר כאן בשום דבר מעשי. זאת תוכנת בדיקה, ותו-לא. בפועל, יהיה אפשר לספור את המשחקים והתוכנות שיעשו שימוש ב-SSE2 על יד אחת. ואני מדבר על תקופה של כמה שנים טובות מהיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאמר הזה הוא מעניין וממצה, הוא מסביר בדיוק למה הפנטיום 4 לא שווה כלום.

אבל, מה זה עוזר לAMD?

רב האנשים מכירים את בתור חברה עלומת שם שמייצרת מעבדים שאף אחד לא מכיר ואף אחד לא משתמש בהם, בעוד שאינטל כל הזמן נמצאת במסע פרסום אגרסיבי למעבדים שלה.

אם לא יתחילו לפרסם את עצמם בקרוב, הם באמת עלולים להתחיל לשקוע.

Intel  :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רב האנשים מכירים את בתור חברה עלומת שם שמייצרת מעבדים שאף אחד לא מכיר ואף אחד לא משתמש בהם, בעוד שאינטל כל הזמן נמצאת במסע פרסום אגרסיבי למעבדים שלה.

את הראיון עם (פה באתר) כבר קראת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי שוב.

So, What's your point?

שהמחירים הגבוהים של אינטל נועדו לממן את מסעות הפרסום שלהם?

Gee, Now that's a surprise

זה עדיין לא משנה את העובדה שרב האנשים רואים רק אינטל בכל מקום שאליו הם מסתכלים וכשרוב הציבור בישראל הולך לחנויות כמו עתיד מפגרים ובאג (במחירים) שמוכרים _רק_ אינטל אז הם מתחילים לחשוב "אם כל כך טובים, למה לא מוכרים אותם בחנויות "הגדולות"? אני אלך על בטוח ואקנה אינטל".

אם היו יוצאים למסעות שיווק בקנה מידה רחב (כן, גם בישראל!) המצב היה שונה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נקרא, שנית, בעיון את מה שאמרתי ולא אמרתי,להלן:

1.לא טענתי איזה מעבד טוב יותר,בס"כ אמרתי שעם SSE2 הפנטיום 4 יתן באותן מהירויות שעון במשחקים ביצועים העדיפים על athlon.

2.הבאתי כדוגמה את המשחק Q3 התומך בSSE2,ותוקנתי Q3 תומך רק בSSE .

3.אני מתקשה להאמין שהארכיטקטורה המיושנת של ה-athlon עדיפה על הארכיטקטורה של הפנטיום 4.

4.לא טענתי שכדאי לרכוש פנטיום 4, מכיוון שאין הצדקה לתוספת המחיר מול ביצועים עכשווים נמוכים יותר.

5.ושוב, בקריסה, SSE2 ישלוט ובעוד שנתיים(?) כל מי שקונה היום יהיה נחות בביצועים מול מי שקונה היום INTEL.

כלכלית, הצעד הנכון ביותר כרגע לקנות , ודרך אגב זאת המערכת שאני רוכש בימים אלה ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.אני מתקשה להאמין שהארכיטקטורה המיושנת של ה- עדיפה על הארכיטקטורה של הפנטיום 4.

מה זה?!?!?!?!?!

וכאילו הארכיטקטורה של מעבדי יותר חדשה...אז בו אני יחדש לך זה בדיוק ההפך!

כל מעבדי הPC של (להלן X86) מבוססים על מעבד ה8086(AKA XT) שתוכנן מתי לדעתך???

נכון, סוף שנות השישים...!!!!!!!!!!!!!!!!!

וכל מעבדי מה8088 ועד לP4 הם שיפור צורה של הנ"ל ואין שום שינוי בארכיטקטורת הבסיס...!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...