מישהו רוצה להזמין כפול ליבות? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו רוצה להזמין כפול ליבות?

integral

Recommended Posts

הדבר היחיד שמעצבן אותי בכל הסיפור הוא שאינטל דואגת להשיק מהר מהר את Pentium D 840 שהוא למעשה גרסה כפולת מעבדים של מעבד EE אבל לא ממש טורחת להשיק עדיין את מעבדי ה-Pentium D הרגילים. בינינו, חוץ מתחרות השתנה שמתנהלת בינה לבין איזה אחוז מהאוכלוסיה מענינים מעבדים שעולים 1000$ ומעלה [ואני לא מדבר על שרתים אלא על השוק הפרטי, CONSUMER]? - די התאכזבתי מאינטל בסיבוב הנוכחי, שעשתה הפוך על הפוך בעוד עושה רושם ש- תפנה לשכל הישר ותשיק מעבדי 64 X2 רגילים [לא FX למיניהם] שמענינים אותנו ואת שאר האוכלוסיה הרבה יותר.

בהקשר ל-"הכרזות נייר", תפוחים, להזכירך גם נוהגת להשיק שרק לאחר שבועיים מגיעים לשוק בכמויות. שתי החברות משחקות מלוכלך והם לא היחידות. ע"ע, תחום כרטיסי המסך. בכלל, בשנים האחרונות זה הפך לטרנד מסריח של השקות נייר שפרט ליחצנות לא תורמות לשום דבר. למעשה, שוב, אחוז מצומצם מאוד של התעשייה מודע בכלל לאותן הכרזות נייר. הרי אנחנו לא רואים אנשים הולכים ברחוב ומדברים על מעבד ה-X של חברת Y שאתמול השיקו. תאכלס, זה לא מעניין אף אחד, רק המוצר הממשי והמוגמר שנמצא במחשב שלהם, וכם גם אצלי.

אני מקווה שיצרניות החומרה יתעשתו ומהר כי הביטוח "הכרזות נייר" הפך לבדיחה רעב במהלך שנת 2004 :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא רוצה במחיר הזה , אפשר לקנות שני אופטרון 246 (2 גה"ז) ולוח אם תואם וזכרון ECC באותו מחיר של כפול ליבות EE של אינטל לוח אם תואם וזכרון DDR2 וגם זה יוצא בערך אותו מחיר לדיואל קסאון.

החישוב (מחירים מפרייס גראבר):

1 GB Kingston ECC Reg -SDRAM PC 3200 =

155$

1 GG Kingston DDR2 :

131$

Kingston 1GB

86 $

Tyan Tiger K8W Deluxe

233$

Intel 955 Board (לא ידוע מחיר , רק השערה)

200-160$

Intel SE7525GP2

351$

2X Opteron 246 (2ghz)

328 *2 = 656 $

840 EE

~1100$

2X Nocona DP 3.2ghz

340$ *2 = 680$

סה"כ מערכת אופטרון : 1044 דולר

סה"כ מערכת 840 EE : בין 1390 ל 1430 דולר.

סהכ מערכת Nocona ע 1117 דולר (שמתי שם ע בכוונה כדי שהטקסט לא יתהפך - זאת לא שגיאת כתיב)

סביר להניח שביצועי שלושת המערכות יהיו די קרובים , אבל הגיוני שתהיה יתרון לאופטרון תודות לNUMA , ויש בערך 30% הפרש במחירים בין האופטרון ל 840.

ד"א אפשר גם להחליף לOpteron 248 ואז המחיר של המערכת עולה עוד 300 דולר בערך , זה עדיין יוצא יותר זול ממערכת 840 אבל זה הפרש הרבה יותר קטן.

בקיצור, מצטער להרוס את החגיגה -אבל כרגע אין לאיפה לרוץ לקנות גם אם יש לכם כסף ... וגם זה לא כזה מעניין בשביל תחנות עבודה שידרשו את הכוח עיבוד הזה כי הם יכולים להשיג ב30% פחות כסף משהוא יותר חזק או באותה עוצמה .

אני לא הולך להתרגש לפני שאני רואה כפולי ליבות שעולים פחות מ600 דולר (כלומר פחות משני מעבדים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים לי:

1. אינטגרל...התמונות קורעות מצחוק  :smile1: :smile1: :silly: (ולא צריך להתעצבן עליהן).

2. תפוחים, כלב השמירה של כל בני האדם, מגן האמונה והAMD,  קח לך יום חופש או שניים... אתה לא  ח י י ב  להכפיש כל דבר של ללא אבחנות. תעשה טובה, כי זה מעיק לפעמים (ואני לא אומר שאתה טועה בדבריך תמיד, אבל לפעמים אתה קצת נסחף).

אתה לא רואה אותי ואינטגרל קופצים לך על הגרון בכל ת'רד שלך של ... להיפך, אנחנו בראש פתוח ומקבלים את התחרות בזרועות פתוחות כי אנחנו מרוויחים מזה כלקוחות.

וזהו...לבינתיים  :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, משיקה קודם כפולי ליבות לשרתים, כך שמבחינת שוק ביתי הX2 די באיחור...

אני מדבר על השקות שקשורות לשוק הפרטי, אם היית קורא את כל התגובה שלי היית שם לב להתייחסות שלי לענין.

מה שהתכוונתי לומר, בניגוד לאינטל אינה משיקה FX לשוק הביתי. דבר שאינטל כן עושה עם ה-EE.

השוק הביתי אמנם לא ממש צריך ליבות כפולות [עדיין] אבל לפחות אם כבר משיקים אז שיהיה מוצר שהכלל יכול לרכוש.

במחשבה שניה, אולי יש כוונה אמיתית מאחורי ההשקה של מעבד כל-כך יקר? [וזו מן תאורית קונספירצה פרטית שלי].

תחשבו על זה, אינטל משיקה מעבד שהוא מאוד יקר ושאחוז קטן מאוד מהאוכלוסיה יקנה אותו. זה מעבד שמראש לא מיצרים ממנו הרבה.

לעומת זאת כפולי הליבה הרגילים הם מעבדים לשוק הרחב אשר מיוצרים במספרים של עשרות אלפים לפחות בחודש-חודשיים הראשונים.

מה אני רוצה להגיד, לדעתי יכול להיות שלאינטל עדיין אין אפשרות לייצר כפולי ליבות רגילים [הליך היצור עוד לא מושלם וגמור, עוד יש בעיות עם המעבדים ועוד...] אך מאחר והם צריכים להראות נוכחות בשוק ולהקדים את הם מציגים מעבד יקר מאוד שסביר להניח שגם ככה לא נמכר בכמויות בדר"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהקשר ל-"הכרזות נייר", תפוחים, להזכירך גם נוהגת להשיק מעבדים שרק לאחר שבועיים מגיעים לשוק בכמויות. שתי החברות משחקות מלוכלך והם לא היחידות. ע"ע, תחום כרטיסי המסך. בכלל, בשנים האחרונות זה הפך לטרנד מסריח של השקות נייר שפרט ליחצנות לא תורמות לשום דבר. למעשה, שוב, אחוז מצומצם מאוד של התעשייה מודע בכלל לאותן הכרזות נייר. הרי אנחנו לא רואים אנשים הולכים ברחוב ומדברים על מעבד ה-X של חברת Y שאתמול השיקו. תאכלס, זה לא מעניין אף אחד, רק המוצר הממשי והמוגמר שנמצא במחשב שלהם, וכם גם אצלי.

אינטל עושה יותר השקות נייר.

AMD לא עשתה בכלל ארוע השקה לווניס/סאן דייגו.

ב 22 יהיה ארוע השקה לאופטרון כפול  הליבות וזמינות מיידית ואמיתית.

הסיפור של כפלי הליבות הוא לא תחרות השתנה אלא תחרות אמיתית עם מנצח

ברור, הצד המפסיד עושה ככל יכולתו לטשטש את האמת, אבל גם אם יטשטש

מצאת החמה עד צאת הנשמה עדיין לא יהיה לו מוצר אמיתי עוד זמן רב, אין

לאינטל מעבד כפול ליבות לשוק השרתים ולמנצח הברור יש.

AMD קוצרת ברינה יחסית את מה שזרעה בדמעה בעוד אינטל מייחצנת

עד זרא את שגעון המגה הרץ.

עד סוף 2005 (לפחות) רק ל יהיה כפול ליבות לשוק השרתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על השקות שקשורות לשוק הפרטי, אם היית קורא את כל התגובה שלי היית שם לב להתייחסות שלי לענין.

מה שהתכוונתי לומר, בניגוד לאינטל אינה משיקה FX לשוק הביתי. דבר שאינטל כן עושה עם ה-EE.

השוק הביתי אמנם לא ממש צריך ליבות כפולות [עדיין] אבל לפחות אם כבר משיקים אז שיהיה מוצר שהכלל יכול לרכוש.

במחשבה שניה, אולי יש כוונה אמיתית מאחורי ההשקה של מעבד כל-כך יקר? [וזו מן תאורית קונספירצה פרטית שלי].

תחשבו על זה, אינטל משיקה מעבד שהוא מאוד יקר ושאחוז קטן מאוד מהאוכלוסיה יקנה אותו. זה מעבד שמראש לא מיצרים ממנו הרבה.

לעומת זאת כפולי הליבה הרגילים הם מעבדים לשוק הרחב אשר מיוצרים במספרים של עשרות אלפים לפחות בחודש-חודשיים הראשונים.

מה אני רוצה להגיד, לדעתי יכול להיות שלאינטל עדיין אין אפשרות לייצר כפולי ליבות רגילים [הליך היצור עוד לא מושלם וגמור, עוד יש בעיות עם המעבדים ועוד...] אך מאחר והם צריכים להראות נוכחות בשוק ולהקדים את הם מציגים מעבד יקר מאוד שסביר להניח שגם ככה לא נמכר בכמויות בדר"כ.

הריצה של אינטל קדימה עם כפול הפרסקוטים (השקתו הוקדמה) היא מסיבה אחת עיקרית,

לתת בסיס לטענה היחצנית שאינטל ו פחות או יותר נמצאות באותו מקום מבחינת כפולי

הליבות.

זה כמובן שקר גמור משום שעם כל הרצון הטוב לאינטל אין כפול ליבות לשוק השרתים

משום ששוק זה לא סובל חלטורות חמות ועצבניות כמו כפולי הפרסקוט, את המפלצת הזאת ניתן

להטיל רק לזירה השולחנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים: מאיפה לעזאזל אתה יודע  מה יש לאינטל ומה אין לה? ודרך אגב התחילו כבר לפני יומיים(יום א') להציע לחברות את המעבדים הנ"ל

זה לא סוד.

לאינטל אין כפול ליבות לשוק השרתים, אין כאן איזשהו סוד גדול שרק אני מודע לו,

מטרתה היחצנית של היא להסוות ענין זה עלידי השקת כפול הפרסקוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סוד שלאינטל מאוד אכפת מהכבוד שלה וההאמרים גרמו לה להפסיד אותו , זה גם לא סוד שהיא כרגע לא יכולה לספק מספיק PentiumD בשביל להשיק אותם רשמית -

אבל מעבדי EE שנמכרים בכל מקרה במחירים מגוחכים (1100 דולר למעבד) שברור שממילא כמעט אף אחד לא יקנה אותם זה לא בעיה לספק כי כמעט אין להם דרישה.

אז דוחפת מעבד שכמעט אף אחד לא יקנה , אני גם לא חושב שהם ממש מרוויחים כסף ממכירת המעבדים האלו שאין להם ממש שוק אבל הם מרוויחים בחזרה את הכבוד שלהם בתור מובילות השוק - וזה שווה הרבה כסף מבחינת פירסום.

עוד פעם - אף אדם בר דעת לא יקנה את ה840 כשהוא יכול בכמעט חצי מחיר להשיג 2 אופטרונים או קסאונים שמציגים ביצועים טובים יותר , אבל זה לא מפריע לשחרר את המעבדים האלו לשוק.

במקרה של האופטרון 866 - זה כבר פחות ברור - אם יהיה אפשר להפעיל 8 כאלו על אחד (כמו שרומז השם) זה אומר שיהיה אפשר ליצור מערכות 16 חזקות מאוד בלי להסתבך יותר מדי , זה שצריך להוציא איזה 30K דולר על המעבדים זה אומנם בעיה אבל למי שיש את הכסף זה יכול להשתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך למלא 3 תנאים כדי שיהיה לך כדאי לקנות את המעבד החדש

1. צריך שיהיה לך הרבה מאוד כסף ושיהיה אסור לך לזרוק אותו

2.שיהיה לך הכול כולל הכול (כולל משתנה אוטמטית)

3.שתצטרך תנור לחמם חדר של 100 מ"ר אבל ההורים שלך לא מרשים לך כי הם מפחדים עליך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך למלא 3 תנאים כדי שיהיה לך כדאי לקנות את המעבד החדש

1. צריך שיהיה לך הרבה מאוד כסף ושיהיה אסור לך לזרוק אותו

2.שיהיה לך הכול כולל הכול (כולל משתנה אוטמטית)

3.שתצטרך תנור  לחמם חדר של 100 מ"ר אבל ההורים שלך לא מרשים לך כי הם מפחדים עליך

עוד מושפע פירות

הפרסקוטים הראשונים היו בהחלט חמים מאוד

לאט לאט הם הפכו לפחות חמים

בסוקט 775 הפרסקוטים כבר פחות חמים מהפרסקוטים הראשונים

אבל זה לא אומר שהם לא יכולים לעבוד בטמפ' הזאת

הם עובדים בצורה מושלמת גם בטמפ' של 40 מעלות IDLE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...