מפרט למחשב שיחזיק כמה שנים טובות למטרות משחקים כבדים (צריך עזרה בהחלטה על תקציב) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב שיחזיק כמה שנים טובות למטרות משחקים כבדים (צריך עזרה בהחלטה על תקציב)

בלה

Recommended Posts

א. מה התקציב? זו הבעיה העיקרית שלי. אני רוצה מחשב טוב למשחקים, אני לא רוצה שאני אצטרך לשדרג אותו עוד שנתיים ושמשחקים יעבדו עליו גם עוד 3 (אולי לא בהגדרות המקסימליות או משהו אבל יעבדו) וגם אני צריך הכל כולל מסך , , מקלדת, עכבר, עם עדיפות לצורב דיוידי (עם יש צורב אז אני לא רוצה עוד כונן בינתיים). אני לא יודע כמה כדאי להשקיע. אני רוצה שזה יהיה מחשב טוב מאוד  ואני לא יודע כמה מחשב טוב למשחקים צריך לעלות.

ב. מטרות המחשב?(לדוגמא: OC, עבודה משרדית, משחקים[קלים/כבדים] - ניתן לבחור יותר מאחד). משחקים קלים וכבדים

ג. האם אתה צריך ציוד הקפי?( כגון מסך, כונן , צורב , צורב CD, מקלדת, עכבר, רמקולים, כרטיס וכו'...). הכל אבל לא רוצה חיבור Tv-out

ד. האם יש לך העדפה לחברה או לחלק כלשהו? לא. כל מה שטוב.

ה. האם נושא הקירור והיופי חשובים לך?(על מנת שנוכל להתאים לך מארז או אביזרים אחרים). רק מה שטוב למחשב, ושרק לא יהיה מכוער:)

ו. האם צריך מערכת הפעלה? Windows יש לי

ז. האם צריך הרכבה של המחשב במעבדה ו/או התקנה של מערכת הפעלה?(לרוב התקנה של כרוכה בתשלום נוסף)צריך הרכבה של המחשב. אני יודע להתקין;).

ח. מהי שיטת התשלום?(ויזה, מזומן, תשלומים - לעיתים מעלה את המחיר הכללי) אני מניח שההורים יעדיפו כרטיס אשראי. אולי ויזה אין לי מושג אני יכול לשאול אם זה ממש חשוב...

ט. הערות- ?  לפני איזה 4/5 שנים שקניתי מחשב קיבלתי יחד איתו איזה 5 משחקים חינם. אני רוצה לדעת אם יש חנויות שעדיין נותנות משחקים חינם יחד עם המחשב החדש כי יש לי עדיפות גבוהה לכאלה.

כל מי שיש לו רעיון למפרט טוב בשבילי שיכתוב גם מאיפה אפשר לקנות הכל בבקשה.

תודה לכל מי שיעזור לי!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז ככה...את התקציב אתה מחליט...

אפשר ב6000 ואפשר ב15000....

בקשר למכוער....לכל אחד יש טעם אישי....יש דברים שאני יגיד שהם יפים אתה תגיד שהם מכוערים תחת....

בקשר לקבל משחקים....מקבלים בקניית כרטיס מסך...וזה גם תלוי איזה כרטיס ואיך הוא בא..עם אריזה (באנדל) או לא...דבר שמייקר...

עריכה:

עכשיו אמרת שאתה רוצה את המחשב לכמה שנים....אז אי אפשר לדעת לכמה שנים המחשב יספיק לך...ובטח שלא לטווח של 3 שנים....אני נביא?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה מאוד עד בלתי אפשרי לבנות מחשב למשחקים שיחזיק הרבה שנים

מה שכן אפשר לעשות זה לבנות מחשב טוב כרגע, שתוכל עוד שנתיים להחליף לו את הכרטיס מסך ולקבל ביצועים כמו של מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מחשב + מסך וציוד הקפי:

דגם מחיר כמות

AMD ATHLON 64 3000+ BOX  950 ¤ 1

MSI K8N Neo4-F NFORCE4 620 ¤ 1

PQI DDR 512MB 400MHZ 320 ¤ 2

WD 160/7200 SATA 8MB 560 ¤ 1

LEADTEK WinFast PX6600GT TDH Extreme 128MB PCI-EXPRESS 1200 ¤ 1

NEC ND-3520A Dual Layer DVD±R/W/DL 16X BLACK 370 ¤ 1

כונן דיסקטים שחור 70 ¤ 1

ANTEC SLK3700BQE 570 ¤ 1

LG F700P  1025 ¤ 1

מקלדת מולטימדיה שחורה 110 ¤ 1

LOGITECH MX510 BLUE 280 ¤ 1

ALTEC LANSING ATP3 450 ¤ 1

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

סה"כ: ¤ 7015  

מחיר כל תשלום: 6804.55

מעבד 64BIT, לוח אם מבוסס NF4, זיכרון 1GB ממותג, הרדיסק SATA, צורב DVD דו שכבתי, כונן Floppy, כרטיס מסך חזק למשחקים עם OC מהמפעל ובאנדל משחקים טוב, מארז איכותי ויפה עם ספק 350W שקט, מסך 17" עם רזולוציה עד 1600X1200 וקצב רענון עד 100Hertz, מקלדת מיקרוסופט ועכבר אופטי מעולה, רמקולים 2.1 טובים, והרכבת המחשב.

ניתן כאמור לבנות מפרטים גם בסכומים גבוהים/נמוכים יותר. הייתי ממליץ לך להעיף מבט במדור מפרטים מומלצים באתר. ישנם מבחר מפרטים מצויינים לגיימר עם ובלי ציוד הקפי, בטווח מחירים נרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה!!!

חשבתי קצת והגעתי למסקנה שאני רוצה מחשב בתקציב של +-10000.

הסתכלתי במפרטים המומלצים באתר וזה שנראה לי הכי טוב הוא זה:

מעבד-  Athlon64 3200+ (939) 64bit 2000MHz, 512kb 1600Mhz HTB - BOX - 3Y Warranty 1230

לוח אם - nVIDIA nForce4-Ultra - DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D - 3Y Warranty 1045

זיכרון פנימי -512mb PC3200 -RAM - TWINMOS Speed Premium (AA4T) CAS2.5 400MHz - 3Y Warranty 460

זיכרון פנימי - מודול שני 512mb PC3200 -RAM - TWINMOS Speed Premium (AA4T) CAS2.5 400MHz - 3Y Warranty 460

דיסק קשיח - SATA - 160GB 7200RPM - Western Digital 8Mb Buffer Serial-ATA - 3Y Warranty 565

כונן  -DVD LiteOn 16/48 - Black  160

צורב - NEC 3520A Black - DVD±R16/DVD+DL4/DVD+RW8/DVD-RW6/CD-R48/CD-RW24/DVD16/CD48 - 2Y Warranty Bulk 370

כונן דיסקטים-  Citizen/Teac/Sony 1.44 Black Floppy 60

כרטיס מסך Radeon X800-XL (400/980) 256MB -III 256bit 16-Pipes PCX - TUL Powercolor + VIVO + Dual DVI - 3Y Warranty Retail 2240

כרטיס קול Onboard - מובנה על לוח האם 0

כרטיס רשת Onboard - מובנה על הלוח אם 0

רמקולים Altec Lansing ATP3 - 2.1 Speaker System - 1Y Warranty 440

מארז Chenbro Xpider PC61166 Screwless 300

ספק כח Enermax 420W - EG425P-VE FMA Noisetaker Ver 2.0 P - Dual +12V - 20/24Pin - 3Y Warranty 450

עכבר MX510 Optical - 5Y Warranty 280

מקלדת Genius KB-21e Silver Black keyboard 80

מסך LCD 17 inch - 710T (12ms) + DVI - 3Y Warranty 1955

סה"כ  10095¤

חשבתי לעשות את השינויים הבאים:

1)להוריד את כונן הדיוידי (מספיק לי הצורב + כונן דיוידי אחר שאני אקח מהמחשב הישן שלי).

2) לקחת הרדיסק עם פחות מקום כי 160 GB נראה לי מלא (אבל אם זה חשוב ואני טועה תתקנו אותי בבקשה..).

3) עם הכסף שחסכתי מ-1 ו-2 לקנות מעבד/רמקולים/משהו אחר שצריך -> טוב יותר במקום זה שיש בחבילה, אולי אפילו פשוט לקנות כרטיס קול אבל רק אם זה יתאפשר בתקציב (+-10000).

איפה הכי כדאי לקנות את המחשב?

דבר אחרון, איפה אני יכול לראות איזה משחקים אני מקבל עם כרטיס המסך? (חשוב לי שיהיה World of Warcraft ו- Half Life 2 אם יש...).

ושוב תודה לכל מי שעזר ויעזור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארד דיסק הייתי דווקא עולה ל 160GB של Maxtor / Seagate עם NCQ

וההבדל בין 80 ל 120 ל 160 ג'יגה הוא מזערי ככה שעדיף 160GB

עם הכרטיס מסך אתה מקבל:

PowerDVD 5.0, PowerProducer 2.0 Gold , PowerDirector 3.0 SE+, Power2Go 3.0, Medi@show 2.0 SE

ואחרון Hitman - contracts

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באסה..

מישהו יודע על כרטיס מסך טוב עם באנדל של World of Warcraft (עדיפות ראשונה..) או Half Life 2 או משחקים טובים אחרים?

אני בינתיים מחפש ברשת ומצאתי עם Half Life 2 אבל אני לא מבין בכרטיסי מסך וגם אני ממש רוצה World of Warcraft אם יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט שבחרת מהמפרטים המומלצים מעולה, אבל מיועד יותר למי שמתכנן OC. אתה יכול לחסוך 1000 ש"ח ולקבל מפרט בעיקרון לא פחות טוב, עם מסך CRT העדיף לגיימר מאשר LCD:

AMD 64 3200 Socket 939 BOX  1249.00  ¤  1

Gigaybyte GA-K8N Ultra-9 nForce4 Socket 939 Motherboard  809.00  ¤  1

Twinmos TMD7608S8E50D 512MB 3200 Memory  309.00  ¤  2 

Seagate 160GB 7200 rpm 8MB Buffer NCQ Serial ATA HDD  599.00  ¤  1 

NEC ND-3520AB 16/16/24//48/16/48 Bulk Black DVD±R/RW  339.00  ¤  1 

Citizen/Sony/Samsung Black 1.44MB 3,5" FDD  55.00  ¤  1

PowerColor Radeon X800 XL PCX 256Mb Video Card  2299.00  ¤  1

Enermax 420W EG425P-VE FMA 20/24Pin Power Supply  429.00  ¤  1 

Chenbro Midi Tower Xpider PC61166 Blue Screwless  279.00  ¤  1 

Viewsonic G90F+B 19" Black Flat Monitor  1599.00  ¤  1

Altec Lansing ATP 3 2.1 Speakers  449.00  ¤  1

Logitech MX510 Blue High Performance PS2 | USB Optical Mouse  259.00  ¤  1 

Genius KB-16e Multimedia NEW Eng/Heb PS2 Keyboard  79.00  ¤  1 

סה"כ:9062 ¤

מחיר למזומן:8880.76 ¤

כמו המפרט שהבאת כאן, מפרט זה לא כולל הרכבה בסך 160 ש"ח.

אם אתה מתכנן OC ואתה רוצה מסך LCD, אז המפרט שבחרת מהמומלצים יהיה כאמור מצויין (וכדאי כמו שאמר קודמי לקחת הרדיסק NCQ במקום WD).

עריכה:בקשר לבאנדל משחקים המגיע עם הכרטיס, ישנו הכרטיס X800XL המקביל של (ניתן להשגה ב-2251 ש"ח), המגיע עם 3 משחקים מלאים:

XIII

POP

Splinter Cell:Pandora tomorrow

משחקים טיפה ישנים, אבל עדיף על ה-Hitmen contracts המגיע עם הכרטיס X800XL של Power Color.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין במסכים אז אתה יכול להסביר לי למה מסך crt עדיף לגיימר מ- LCD? לא יותר יפה דק?

?OC = Overcloking

אני מניח שאני לא רוצה את זה כי אין לי מושג מה זה ...

אין איזה כרטיס מסך טוב שמגיע יחד עם Half Life 2/ World of Warcraft (עם עדיפות לוורלד אוף וורקראפט)?

אני פשוט לא רוצה לקנות מחשב ואחר כך להוציא עוד כסף על משחקים, לפחות לא ישר אחרי הקנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LCD איכותי עם 12ms או פחות יהיה יותר טוב לגיימר מהסיבה הפשוטה שאפשר לקחת אותו בקלות ללאן פארטי וכו'

OC = OverClocking

ועד כמה שאני יודע אין כרטיס שבא עם HL2 / WOW בבאנדל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לסכם לך בקצרה את ההבדלים בין מסך LCD לCRT:

1) גודל המסך-בCRT לא כל הגודל מנוצל לתמונה,ולעיתים מסך CRT של 19 אינץ' מציג תמונה עם אורך אלכסון של כ17 אינץ'.

2) זמן תגובה(RESPONSE TIME)- הזמן שעובר מרגע קבלת האות מכרטיס הווידאו ועד להופעת התמונה על המסך,זמן הנמדד באלפיות השנייה (MS)

בכדי שלא יווצר מצב שהתמונה תימרח,עדיף שזמן התגובה יהיה קצר ככל הניתן.

למסכי הCRT ישנו זמן תגובה קצר יותר, מאשר למסכי הLCD,אך עם הזמן הפער מצטמצם.

דוג': ישנם מסכי CRT עם זמן תגובה של 3MS, וכיום ישנו מסך LCD עם זמן תגובה של 8MS.

בתור מי שמצהיר על עצמו כגיימר, קריטריון זה הוא חשוב ביותר למשחקים.

3) רזולוציה אופטימלית-מסך CRT מציג מגוון רחב של רזולוציות,מבלי לאבד איכות,זה לא המקרה במסכים דקים. להם יש רזולוציה אחת בלבד שנראית מצויין והיא

הרזולוציה המקסימלית.רזולוציה נמוכה יותר תחייב את המסך למרוח את התמונה,תגרום לאובדן איכות מורגש והתמונה תיראה מטושטשת ודהויה.

4) מסך LCD אינו מרצד?, לעומת מסך CRT שעלול לרצד (עיניים כואבות)

5) חשמל וחום-מסך LCD  צורך פחות חשמל ופולט פחות קרינה וחום מאשר מסך CRT/

6) משקל ונפח-יתרון ברור ומשמעותי למסכי הLCD

אלו פחות או יותר המרכיבים החשובים

מקווה שעזרתי,ושאשמח לענות לך על שאלות נוספות.

המסך שהרכבתי לך במפרט מאד איכותי, החסרונות שבו לעומת LCD מתגמדים לעומת היתרונות לדעתי(לגיימר).

OC אכן הכוונה ל-Overcolocking. אם אתה לא מתכנן OC אז המפרט המומלץ שהבאת כאמור לא יהיה המשתלם ביותר. אני אברר לך אם יש כרטיס חזק באותה מידה כמו X800XL המגיע עם המשחקים HL2 ו-WOW.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך שהרכבתי לך במפרט מאד איכותי, החסרונות שבו לעומת LCD מתגמדים לעומת היתרונות לדעתי(לגיימר).

OC אכן הכוונה ל-Overcolocking. אם אתה לא מתכנן OC אז המפרט המומלץ שהבאת כאמור לא יהיה המשתלם ביותר. אני אברר לך אם יש כרטיס חזק באותה מידה כמו X800XL המגיע עם המשחקים HL2 ו-WOW.

תודה.

אני פשוט יודע ש- oc זה over clocking כי ראיתי את שניהם הרבה בפורום אבל אין לי מושג מה זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OverClocking זה לגרום לרכיבים שלך לרוץ במהירות יותר גבוהה ממה שהם מתכוננים

weamir

Response Time מספיק למשחקים הוא 12ms של חברה איכותית

במסך CRT איכותי הגודל הנראה הוא 18 אינץ'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב למשחקים האמורים להגיע עם 6800GT PCX של Point of view:

Brothers in Arms: road to hill 30

Splinter Cell: Chaos Theory

Prince of Persia: Warrior within

מחיר הכרטיס עומד על 2400 ש"ח בערך, והוא מעט טוב יותר מ-X800XL. אין בנמצא כנראה כרטיס עם באנדל משחקים הכולל את HL2 ו/או WOW, אבל אם המשחקים הנ"ל מעניינים אותך, אתה יכול לבחור בכרטיס הזה (עם דגש על בירור לפני הקניה אם באמת הכרטיס הנ"ל מגיע עם כל המשחקים האלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...