ד. קשיח חיצוני נפל על הרצפה בזמן העברת מידע... עצות / המלצות / עידודים? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ד. קשיח חיצוני נפל על הרצפה בזמן העברת מידע... עצות / המלצות / עידודים?

LimaC

Recommended Posts

שלום לכולם,

הדיסק קשיח המדובר הוא LACIE 750GB שנקנה לפני כ 7 שנים בחנות BUG ועד היום בצהריים עבד בצורה טובה מאוד.

להלן שלבי התקרית הלא נעימה היום:

1. תוך כדי העברת תוכן מהדיסק החיצוני לדיסק און קי, כבל ה נמשך בטעות והדיסק קשיח מצא את עצמו צונח מגובה של חצי מטר על הרצפה.
  2. כבל ה התנתק מתוך הדיסק הקשיח (הדיסק עצמו נשאר דלוק כי הוא מוזן מהחשמל).
  3. הוצגה שגיאה על המסך שהודיעה שההעברה לא יכולה להמשיך.
  4. חיברתי בחזרה את כבל ה אל תוך הדיסק קשיח.
  5. לא הופיע האייקון של הדיסק קשיח ב"מחשב שלי" אך כן הופיע בתפריט "הסר חומרה באופו בטוח".
  6. ניסיתי להסיר אותו באופן בטוח אך הוצגה ההודעה שאומרת שלא ניתן לנתק עדיין (המכשיר בשימוש).
  7. הדיסק קשיח התחיל להשמיע רעשי חריקה אז פשוט כיביתי אותו מכפתור הכיבוי (לא הוצאתי את הכבל).
  8. כשהדלקתי את הקשיח שוב, הוא השמיע צפצפופים ולא זוהה על ידי המחשב.
  9. לאחר מכן כבר כיביתי אותו וניתקתי את הכבלים שלו.

ישנן עצות, המלצות או סתם עידוד איך להמשיך מכאן כדי לנסות בתקווה לקבל גישה שוב למידע בתוך הדיסק.

תודה רבה וחג שמח!

(אם התגובות תינתנה לפני או אחרי החג עצמו -מתחיל היו ב 17:45 ויוצא מחר ב 19- אז אפילו יותר טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידוד: לא נורא, זה קורה להמון אנשים. לפעמים אפשר להציל את המידע בלי נזק משמעותי.

פסימיזם: מצב טוב שנדפק הדיסק. בזמן כתיבה או קריאה הרד דיסקים הכי פגיעים כי הראש המגנטי מרחף כמה אלפיות המילימטר מעל הפלטות ודפיקה טובה יכול לתקוע את הראש בתוך הפלטה ולגרום לעוד ועוד נזק ככל שהמנוע מנסה לסובב אותה. בעיקרון הייתי ממליץ לנסות להוציא את הדיסק עצמו מתוך הקופסא (לייסי מייצרים את הקופסאות, לא את ההרד דיסקים עצמם) ולנסות לחבר שוב ישירות ללוח האם אבל הרעשים האלה שאתה מתאר עשויים להיות נזק פיזי שיחמיר אם תנסה לעשות את זה.

החלק הריאליסטי: טוב שלא המשכת לנסות לגרום לו לעבוד. השלב הבא (לדעתי) הוא להיזכר מה היה שם ואם זה דורש שחזור מקצועי במעבדה מתמחה או שאפשר לוותר על החומר.

מסקנות לעתיד: גיבוי, גיבוי, גיבוי ואולי שטיח לרכך את הנפילות הבאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים מילה במילה אם אביב. אם בסוף החלטת שהחומר על הדיסק לא שווה פניה לחברת שחזור, יש עוד משהוא שאפשר לנסות :

יצא לי פעם אחת להוציא מידע מדיסק שהיה באותו מצב - צלילים של צפצופים וקליקים (כשהדיסק מנסה שוב ושוב ולא מתחיל להסתובב), פשוט בכך שפירקתי אותו ונתתי לו דחיפה ידנית להתחיל להסתובב כשהוא מחובר למחשב... אם כי נדמה לי שהדיסק הנל היה דיסק שפשוט מת מעצמו ולא כתוצאה מנפילה

הצלחתי לשחזר את הרוב המוחלט של החומר שהיה עליו במצב כזה, בהפעלה האחת שהצליחה (הראשונה והאחרונה - הוא לא נדלק יותר אחרי הפעם הזאת)

לא עשיתי את זה בחדר נקי כלשהוא, רק החזקתי את הדיסק הפוך כל הזמן (הצד הפתוח כלפי מטה) בשביל למנוע נחיתת אבק לתוכו

הדיסק היה אאלט של WD IDE 40 GB. בדיסקים חדשים יותר צפיפות המידע גבוהה הרבה יותר, ואני לא בטוח שיש סיכוי גבוה להצליח איתם - אבק קטן יותר שאולי לא הורס מיידית דיסק 40GB יהיה הסוף של דיסק 1TB תוך שניה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות, אנסה "להתניע" אותו שוב. אולי גם אקח אותו לבאג שיבדקו אותו, אם הניסיון הזה לא יצלח.

החומר החשוב מגובה בדיסק קשיח אחר אבל עדיין הייתי רוצה גישה ליתר המידע הלא מגובה.

תודה על הטיפ החשוב של למנוע חדירת אבק לדיסק וכמובן גם על טיפ השטיח.

המשך שבוע מצוין ושנה טובה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...