התקנת חיבור קווי בבית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת חיבור קווי בבית

no_flex_zone

Recommended Posts

שלום חברים,

יש לנו בבית 100 מגה של . אך הקליטה בשלושת המחשבים המרוחקים מהראוטר דיי גרועה.

אנחנו רוצים לעבור לחיבור קווי לכל המחשבים כדי לקלוט הכי טוב את האינטרנט ובאמת הייתי רוצה לדעת אם אפשר לבד? (אני מתכנתת) או שחייבים איש מקצוע.

כמה זה צריך לעלות?

מה ההליך?

האם עדיף לחשוב על אופציה כגון מגבר לראוטר?

הנה הצעה שקיבלנו מאיש מקצוע בתחום.

המון תודה על הסיוע.

הנה הצעה שקיבלנו מאיש בתחום.

האם זה נחשב יקר מידי?

האם יש לכם המלצות אחרות?

התקנת תשתית תקשורת כולל כבל CAT6 בתעלות pvc כולל שקע קיסטון חיצוני (3 יחידות) 1060 ש"ח

התקנת שקע חשמל חיצוני כולל תעלת pvc בסלון 1 יחל' 296

התקנת תשתית טלפוניה כולל כבל 2x2x0.5 בתעלות pvc כולל שקע טל' 85 ש"ח

כבלי גישור למחשבים 3 יחידות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העבודה מאוד פשוטה - זה רק שאלה של אסטתיקה של "תעלות ה-PVC"... עולות גרושים ורק צריך לקדוח כמה חורים כדי לחבר אותן לקיר.

מבחינה טכנית גרידא אתה צריך רק כבלי רשת באורך המתאים + 1G הכי פשוט בגרושים (100 ש"ח).

למה שקע חשמל?

נראה לי יקר מאוד 1500 ש"ח. כל הנדימן יעשה לך את זה בהרבה הרבה פחות ואפשר גם לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רחוק מלהיות המקצוע שלי אבל יש לי 6 מחשבים בבית של 3 מפלסים... לומדים.

לא מסובך.

זה נהיה מסובך אם אתה רוצה משהו אסתטי ונקי כי צקיך לדעת לעבוד בידיים ולא במקלדת (לקדוח, למדוד, להתקין, לקנות ציוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי אצלי בבית מחשב מרוחק באמצעות כבל רשת CAT5.

הכבל רשת עצמו באורך המתאים עולה כמה עשרות שקלים בכל חנות מחשבים.

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=9884

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=9307

תעלות פלסטיק באורך המתאים - עוד כמה עשרות שקלים בכל חנות כלי עבודה (שזה כמובן לא הכרחי, רק לאסתטיקה).

http://www.ym-maor.co.il/items/295823-%D7%AA%D7%A2%D7%9C%D7%94-60X40-PVC-%D7%9E%D7%9B%D7%A1%D7%94

http://www.ym-maor.co.il/items/295822-%D7%AA%D7%A2%D7%9C%D7%94-30X17-PVC-%D7%9E%D7%9B%D7%A1%D7%94

חור בקיר גבס - חינם.

ולא צריך שום שקעים נוספים בקירות או התעסקות עם חשמל - קצה אחד של כבל לתוך הראוטר, וקצה אחר לתוך הכרטיס של המחשב.

לחזור על הפעולה עבור כל מחשב שרוצים לחבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הנקודות מרוחקות, אז המחיר נראה יותר מסביר.

חוץ מזה אין קשר לעלות החומר שכן אתה משלם בעבור הידע, הזמן של המתקין, הוא מגיע אליך והרכב גם עולה כסף וכו' וכו'.

גם אתה כמתכנת אין לך עלות ציוד אבל אתה מקבל שכר בגלל הידע שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העיקרון תנסי לחשוב מאיפה יהיה הכי "נקי" ומסודר להעביר כבל מכל מחשב אל הראוטר, הכוונה איפה יהיה הכי נקי ואסטתי לקדוח חורים בקירות כדי להעביר כבל לכל מחשב שיתחבר לראוטר בצורה חוטית.

תעלות PVC עוזרות לאסתטיקה אז כדאי להשתמש בהן להסתיר את הכבלים כאשר הם "רצים" לאורך או לרוחב הקיר עד שהם עוברים לצידו השני דרך חור שקדחת או משהו כזה.

את מבינה שבסה"כ את צריכה לחבר 3 כבלי , כל אחד בין המחשב לראוטר. העבודה היא לחשוב איך להעביר את הכבלים האלה בבית בצורה נקייה ואז לבצע.

אני לא איש מקצוע אבל עשיתי אצלי בבית דברים כאלה כדי לחסוך איש מקצוע וזה האמת לא מסובך רק דורש ממך לעבוד קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתן תדריך אותי אין לי קיר גבס

כמו שאמרו לך, את צריכה להסתכל איפה הכי נוח להעביר את הכבלים. אולי גם לא צריך לקדוח כלום.

קחי מטר למדוד איתו, ותנסי לחשוב על המסלול הכי נוח להעביר את הכבל מהראוטר לכל אחד מהמחשבים. כדאי שזה יהיה צמוד לקירות, מן הסתם.

אם לא תהיה ברירה ותראי שצריך לקדוח בקירות בטון בכל זאת, גם זה אפשרי.

אבל בנקודה הזאת אם אין לך מקדח בטון בבית, תצטרכי איש מקצוע - אבל איש מקצוע בשביל לקדוח נטו, ולא אחד שיתחיל גם להשחיל את הכבל דרך הקירות, לעשות שקעים נוספים בקירות, להתעסק בחשמל, ויתר הדברים המיותרים בעלות אסטרונומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לחשמלאי בעל רשיון חשמל מותר לעשות נקודות חשמל.

להציע לך לעשות את זה לבד זה כמו להציע לך לנהוג ברכב ללא רשיון וגם ללא ידע (כי את לא יודעת את כללי הבטיחות בחשמל, וחשמל הורג).

אז עכשיו לשיקולך האם לקבל את העצה של חלק מהמגיבים ולעשות משהו שהוא מסכן חיים בוודאות וגם לא חוקי בכדי לחסוך כמה שקלים.

לא מדובר פה בהנדסה גנטית, זה גם לא מסובך למי שמכיר את העבודה, אבל את גם לא מכירה את הכללים הבסיסיים הן של החשמל והן של חיבורי תקינים.

לכן אני ממליץ לך לא "לחסוך" כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לחשמלאי בעל רשיון חשמל מותר לעשות נקודות חשמל.

להציע לך לעשות את זה לבד זה כמו להציע לך לנהוג ברכב ללא רשיון וגם ללא ידע (כי את לא יודעת את כללי הבטיחות בחשמל, וחשמל הורג).

אז עכשיו לשיקולך האם לקבל את העצה של חלק מהמגיבים ולעשות משהו שהוא מסכן חיים בוודאות וגם לא חוקי בכדי לחסוך כמה שקלים.

לא מדובר פה בהנדסה גנטית, זה גם לא מסובך למי שמכיר את העבודה, אבל את גם לא מכירה את הכללים הבסיסיים הן של החשמל והן של חיבורי תקינים.

לכן אני ממליץ לך לא "לחסוך" כאן.

אף אחד לא אמר לה לעשות נקודות חשמל לבד. שים לב שמה שnatan84 בעצם אמר זה שאין צורך בשקעי חשמל נוספים. והוא צודק אין צורך.

היא בסה"כ צריכה לחבר כבלי מכל מחשב לראוטר. לא צריך חשמל בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר לה לעשות נקודות חשמל לבד. שים לב שמה שnatan84 בעצם אמר זה שאין צורך בשקעי חשמל נוספים. והוא צודק אין צורך.

+1

מקסימום כבל מאריך.

כל השאר זה עניין של אסטתיקה ו... כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...