DDR4 כבר כאן: קיטים מהירים במיוחד מהמפעל לצד שיא עולם חדש - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DDR4 כבר כאן: קיטים מהירים במיוחד מהמפעל לצד שיא עולם חדש

taltarablus

Recommended Posts

ככל שאנחנו מתקרבים יותר ויותר לתמיכה הרחבה בזיכרון מסוג DDR4, קיטים חדשים ומהירים במיוחד מתחילים להופיע מחברות מוכרות, בנוסף לשיא עולם חדש שנקבע ב-4.255 גיגה-הרץ

לכתבה: http://hwzone.co.il/ddr4-%d7%9b%d7%91%d7%a8-%d7%9b%d7%90%d7%9f-%d7%a7%d7%99%d7%98%d7%99%d7%9d-%d7%9e%d7%94%d7%99%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%9e%d7%99%d7%95%d7%97%d7%93-%d7%9e%d7%94%d7%9e%d7%a4%d7%a2%d7%9c-%d7%9c%d7%a6/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו לא נשכח גם שעדיין אין מעבדים לשוק הביתי הרגיל שעובדים עם DDR4 - מבחינת אינטל זה יקרה רק עם הדור השישי של מעבדי ה Core i (ליבת ה Skylake), אך נכון להיום הם כלל לא שיחררו את מעבדי הדור החמישי (ליבת ה Broadwell) לשוק הביתי, ומבחינת - אין לי מושג מה הם מתכננים לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Jackhammer כרגע 4 גיגה מתאים בול ללוחות X99 התומכים בארבעה ערוצי . אין ממש צורך ליותר מ16 גיגה היום למשחקים (גם זה מעל ומעבר).

מבחינת דחיסות, 8 גיגה מצריך שימוש בDual Rank שנותן מעט תוספת בדיקות סינטטיות אבל מכביד יותר על בקר הזיכרון ואופציות ההמהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Jackhammer כרגע 4 גיגה מתאים בול ללוחות X99 התומכים בארבעה ערוצי זיכרון. אין ממש צורך ליותר מ16 גיגה היום למשחקים (גם זה מעל ומעבר).

מבחינת דחיסות, 8 גיגה מצריך שימוש בDual Rank שנותן מעט תוספת בדיקות סינטטיות אבל מכביד יותר על בקר הזיכרון ואופציות ההמהרה.

אני לא דיברתי על גיימינג ולא על .

דיברתי בכללי.

מצד שני גם 8 גיגה זה מספיק היום לרוב הדברים, אני מסכים איתם. אבל גם סטים אחד של 8 יתן את אותם ביצועים מול 2 סטיקים של 4. כבר עשו על זה כמה ביקורות ובדיקות והגיעו למסקנה שאכן מקבלים סוג של שיפור (על הנייר בלבד) בביצועים אבל זה לא כזה קריטי ובהחלט שלא מורגש בשימוש שוטף.

אז לא, סטיקים של 4GB לא ממש נראים לי משתלמים.

אולי אם אתה מחפש מכונה ממש זולה ואתה שם סטיק אחד של 4.... אבל אפילו קצת יכול לגרום למחשב לקרטע.... אבל בוא לא נכנס לנושא הזה של מפרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני מדבר על פלטפורמות X99 ולא עתידיות (שם 2X8GB יהיה נפוץ). אף אחד לא יקנה סטיק אחד למערכת X99. בנוסף, ההבדל בביצועים בין Single לQuad הוא יותר מוחשי.

http://www.legitreviews.com/ddr3-memory-performance-analysis-on-intel-x79_1779/3

קח בחשבון שזיכרונות עדיין חדשים והגדלים מותאמים גם למחיר. יש סטיקים של 8 ושל 16 והם מאוד יקרים. לקראת Skylake זה ישתנה כי יחליף לגמרי את הDDR3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני מדבר על פלטפורמות X99 ולא עתידיות (שם 2X8GB יהיה נפוץ). אף אחד לא יקנה סטיק אחד למערכת X99. בנוסף, ההבדל בביצועים בין Single לQuad הוא יותר מוחשי.

http://www.legitreviews.com/ddr3-memory-performance-analysis-on-intel-x79_1779/3

קח בחשבון שזיכרונות עדיין חדשים והגדלים מותאמים גם למחיר. יש סטיקים של 8 ושל 16 והם מאוד יקרים. לקראת Skylake זה ישתנה כי יחליף לגמרי את הDDR3.

לא השתכנעתי מהלינק.

כי גם שם אתה רואה את אותו דבר.

הקפיצה בין סינגל לדואל היא פי 2. אבל עדיין לא ממש מרגישים בהבדל.

ואם תראה מבחנים שיותר משקפים שימוש יומיומי תראה שהתוצאות לא ממש מצדיקות.

תראה את בדיקת קידוד הוידאו שהם עשו. 10% תוספת בין סינגל לדואל ומעל דואל הכל אותו דבר. זה לא ממש רציני.

בכל מקרה זה לא רלוונטי הנושא הזה של הערוצים.

אני עדיין חושב שזאת טעות לקנות היום סטיקים של 4GB (רק במקרה של מערכת תקציבית שלא הולכת להשתנות אף פעם - מחשב לסבתא או משהו כזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקראו תגובה 3.

למי שיש טיפה חוש טכני ועיניים בראש, יעדיף לחכות לCOMBO של SKYLAKE + + PASCAL _ (אצל זה כמובן טכנולוגית ה HBM)

כל מה שיש עכשיו זה רק שלבים\צעדים הנדסיים של בין לבין... _ (וכמובן יחלבו כמה כמה שהם יכולים מהעניין)

יש עוד להפיק לקחים מDDR4 ולעדכן את ערכות השבבים בהתאם.

הצפי הוא _ (לפי דפוסי שיווק של עבר), שנוכל לקבל את כל הטכנולוגיות האלו לקראת סוף 2016 _ (הכוונה למחיר "עממי")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...