SLI של שניים בינוניים VS אחד חזק - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SLI של שניים בינוניים VS אחד חזק

wraithLord

Recommended Posts

אני מנסה להשלים ידע בחומרה של 5 שנים אחרונות. לא מצאתי שום דיון שמתמקד ביתרונות/חסרונות של SLI/קרוספייר לעומת כרטיס אחד. מבחינת מחיר וביצועים. מתי עדיף להשקיע עוד 200 שקל ולקנות שניים של 600 לעומת אחד של 1000, בתחום השוק הבינוני/בינוני גבוה בלבד. או אם יש מאמר מפורט בקשר לזה אני גם אשמח. פעם אחרונה שהייתי מעודכן בחומרה היה בתקופת 2, אז אני כן -לא מבין כלום-. תודה מראש :) :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדברים שהיו נכונים אז, נכונים גם היום. גם אם זה במידה מועטה יותר.

1. בשביל , אתה צריך לוח תומך. אם אתה בונה מחשב, מדובר בכמה מאות שקלים יותר.

2. צריכת החשמל תהיה גבוהה יותר. זה מתבטא גם בצריכת חשמל חודשית וגם בעלות גבוהה יותר של ספק כח.

3. מערך (וגם CF) פחות יציב מאשר כרטיס בודד. המינימום FPS נמוך יותר, לפעמים משמעותית, גם אם הממוצע יהיה כנראה גבוה יותר.

4. בעיות תאימות - , פאטצ'ים, פרופילים. יש משחקים שתומכים טוב יותר, יש כאלה שפחות.

5. הנה לך מצב שקרה לא פעם. נניח שיש לך 2 כרטיסים זהים וכעבור שנתיים אחד מתקלקל. מתוקף האחריות, בסבירות גבוהה שתקבל כרטיס מסדרה שונה, כזה שלא יתאים לכרטיס השני. הלך המערך.

6. רוצה לשדרג ולמכור את הכרטיס הישן? הרבה יותר קל למכור כרטיס בודד חזק מאשר כרטיס בודד בינוני. אז בטח ששניים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסרים דיונים על זה בפורום

בגדול החיסרונות של מערך הם

לוח אמ שתומך ספק עם הספק גדול יותר מה שגורר עלויות גבוהות יותר

פליטת חום ובזבוז חשמל גבוה יותר

חוסר תמיכה במשחקים חדשים שיוצאים ובדרך כלל מגיע אחרי עידכון של הדרייברים וגם אופטימיזציה של המשחק למערך כרטיסים ( עדיין יש משחקים שתומכים באופן גרוע )

תוספת הביצועים בדרך כלל לא כפולה ועומדת על 150% +-

מעבד שלא יגביל אותך

ככה שאין טעם למערך ותמיד עדיף כרטיס אחד שיעשה את הכל ...

למי זה כן מתאים? לאנשים שיש רזולוציות גבוהות 2K ומעלה שרוצים לרוץ על הגדרות גבוהת ללא פשרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע, עזר לי מאוד :beerchug:

כמה followups,

1)האם לוחות אם שונים נותנים תמיכה שונה ביעילותה למערכים אלה?

2)איזה מערך עובד סך הכל יותר טוב, של אנווידיה או AMD?

3)הבנתי שחוץ מצריכת חשמל ותאימות הכרטיסים אחד לשני, הצוואר בקבוק האמיתי הוא תוכנה. האם ייתכן שמיקרוסופט יפתרו בעיה זו בWIN10? זה בכלל אפשרי?

4)נניח אני שם שני כרטיסים חזקים, וחשמל ולוח לא מהווים בעיה, איך הולך הscaling של מחיר לעומת ביצועים בשוק הגבוהה?

כי הכרטיס הכי טוב של היום זה הכרטיס הבינוני של עוד 9 חודש, ואנחנו מאוד קרובים לגרפיקה מושלמת 4... אז אני רוצה מחשב שיריץ את המנוע הזה בפול גרפיקה, זה החלום. ואני בטוח שכשיצא המנוע הזה, שני החברות יתחילו לבנות לו כרטיסים מפלצתיים שלא מצדיקים את המחיר. אולי הם יריצו את אנריל 4 בפול גרפיקה אבל יהיה להם כוח עיבוד שהם יריצו כל דבר אחר בפול גרפיקה ב150 FPS. אז אני רוצה למצוא את האיזון בין אנריל 4 חלק ולבין אוברקיל יקר. אה, ואני הולך לבנות לו לבד, אז אין בעיה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם לבנות מערכת למשחק\מנוע שעדיין לא יצא[?]

קודם שיצא ואז תוכל להתאים לפי מה שיהיה בשוק ( אמור לצאת ליבות בייצור חדש עם לטוגרפיה חדשה שאמורה להביא שיפור של 150-200 אחוז ואפילו יותר בשנה-שנתיים הבאות )

ובכל אופן אני אחזור על מה שאמרתי ... על רזולוציה FHD - 1920X1080 אין טעם במערך כי כרטיס בודד יעשה את העבודה ... אם מדובר ברזולוציה גבוהה יותר \ מערך מסכים זה כבר נהיה שיקול אחר לגמרי ...

אז השאלה היא למה אתה שואל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שואל כי לא ידעתי שאמורה לצאת ליטוגרפיה חדשה, וכי אני אוהב custom handpicked systems. וכי חיכיתי עם להשקיע במחשב עד שימציאו גרפיקה ששווה את ההשקעה כי אני משחק LOL ותו לא כרגע.

וסתם כי אני חולה מידע, 90% מהספרים בבית שלי הם אינפורמטיבים. חוץ מזה, הבנתי. עדיף להשקיע את הכמה מאות מהלוח התואם למערך במארז וספק, ועם מערך אני יצתרך מארז יותר גדול וספק יותר חזק וקירור מה שאומר שאני אצתרך להתפשר על האיכות של הספק והמארז היותר מתאימים ויותר יקרים, ככה שלא שווה לפה ולשם לא שווה פי שתיים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני שואל כי לא ידעתי שאמורה לצאת ליטוגרפיה חדשה, וכי אני אוהב custom handpicked systems. וכי חיכיתי עם להשקיע במחשב עד שימציאו גרפיקה ששווה את ההשקעה כי אני משחק LOL ותו לא כרגע.

וסתם כי אני חולה מידע, 90% מהספרים בבית שלי הם אינפורמטיבים. חוץ מזה, הבנתי. עדיף להשקיע את הכמה מאות מהלוח התואם למערך במארז וספק, ועם מערך אני יצתרך מארז יותר גדול וספק יותר חזק וקירור מה שאומר שאני אצתרך להתפשר על האיכות של הספק והמארז היותר מתאימים ויותר יקרים, ככה שלא שווה לפה ולשם לא שווה פי שתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה למחשבה,,

היום כבר יש מסכי (רזולוציה גבוהה פי 4 מFHD) אבל לבנות מחשב שיניע את המשחקים הכי טובעניים בהגדרות מקסימליות ובקצב שחיק (סובייקטיבי אבל אני מכוון ל 60FPS לצורך הדוגמה) יעלה המון כסף וידרוש מינימום 2 כרטיסים ספק ולוח שיתמכו מעבד שיוכל להדביק את הקצב וכו'

אז מי שרוצה את זה כבר עכשיו או "להיות ראשון" זה יהיה הכי לא משתלם וכדאי אם כסף הוא שיקול. אם כסף הוא לא שיקול אז אין שאלה.

אותו דבר כרטיסים בתקופה הזו הכרטיס החד ליבתי החזק ביותר מספק ביצועים מטורפים ברזולוציית FHD אבל מעבר לרזולוציה הזו כבר צריך להתחיל להוריד פילטרים (לא בכל המשחקים ותלוי ברזולוציה אבל בגדול זה המצב כיום).

לדעתי ואני הייתי עם CFX עד לפני כמה חודשים הכי עדיף כרגע זה כרטיס יחיד הכי חזק שהכיס מאפשר ושדרוג ברגע שההתפשרות בהגדרות המשחקים כבר בלתי נסבלת.

ואם אתה שואל על מה הכי משתלם כיום? אז (שוב זו רק דעה אישית שלי) לקנות כרטיס שלישי מלמעלה ולשחק על ההגדרות שהוא מאפשר ולחיות בשלום עם ההתפשרות על הפילטרים.

בגלל שכרגע נכנסים מסכי ה אז מתישהו יהיה כרטיס יחיד שיוכל להניע רזולוציה כזו בקצב שחיק וכשזה יקרה אז כרטיס שלישי מלמעלה יאכל כל משחק שתזרוק לו ברזולוציית FHD בהגדרות גבוהות מאוד אם לא מקסימליות ואז יהיה לנו פה שמח.

מי שייהנה מזה הכי הרבה יהיו אלה שלא יהיו חייבים לעבור ל ויסתפקו ברזולוציית FHD ואז הם יוכלו לקנות את הכרטיס שהוא לא יקר באופן קיצוני וליהנות מכוח יחסית חזק הרבה יותר למי שהיה רגיל לקנות כרטיס ברמת המחירים הזו.

אני יכול לחפור עוד אבל התעייפתי...

(אגב זה לא שאני יודע בוודאות שזה יהיה המצב, אני לא נביא ואין לי ידיעה מוחלטת מה יהיה אלא אני מסיק מאיך שהדברים נראים עכשיו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...