חיבור אדמות בלוח PCB - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור אדמות בלוח PCB

bubbles

Recommended Posts

היי, יש לי בפרויקט שאני עובד עליו הפרדת אדמות - אדמת RF (אנלוגית) ואדמה דיגיטלית.

עכשיו, בעקבות העובדה שהאדמה האנלוגית רועשת מן הסתם יש לחבר את האדמות בעזרת סלילים - שיחסמו את ה- RF ולא "ילכלכו" את האדמה הדיגיטלית.

השאלה שלי היא איך אני בוחר את ערכי הסלילים.

אשמח לעזרה, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת מהצפיות היא שלי. העדפתי להשאיר את הדיון למי שמתמצא ב RF, אני לא אחד מהם

אם הייתי צריך לעבוד כאן "לפי ניחוש", הייתי מחשב כך - אבל זה בגדר "i tried my best" ולא שבאמת יש לי שמץ מה צריך לעשות

הייתי מסתכל על המערכת כמחלק מתח :

[מקור RF] ----- עכבת צרכן ה RF ----- [אדמת RF] ----- הסליל שמגשר את האדמות ----- [אדמה דיגיטלית] ----- עכבת חיבור האדמה הדיגיטלית ----- [terra firma]

מחשב את ערך רעש ה RF המקס' שהייתי מאפשר באדמה הדיגיטלית

לוקח מקדם ביטחון של סדר גודל (מה שמבטיח עמידה בתנאים + מאפשר סתם לסכם התנגדויות worst case ממשיות במקום לחשב עכבות במדוייק אם חלק ממשי ומדומה וכו')

מכאן מוצא את ערכי מחלק המתח, ומכאן ערך הסליל הרצוי

מוודא שהסליל לא נראה שונה קיצונית ממה שעומד במעגלים דומים אחרים (אם כן, יתכן שיש בעיה בשיטת החישוב) ושהוא עומד בתנאים האחרים כמו התנגדות DC, גודל וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת מהצפיות היא שלי. העדפתי להשאיר את הדיון למי שמתמצא ב RF, אני לא אחד מהם

אם הייתי צריך לעבוד כאן "לפי ניחוש", הייתי מחשב כך - אבל זה בגדר "i tried my best" ולא שבאמת יש לי שמץ מה צריך לעשות

הייתי מסתכל על המערכת כמחלק מתח :

[מקור RF] ----- עכבת צרכן ה RF ----- [אדמת RF] ----- הסליל שמגשר את האדמות ----- [אדמה דיגיטלית] ----- עכבת חיבור האדמה הדיגיטלית ----- [terra firma]

מחשב את ערך רעש ה RF המקס' שהייתי מאפשר באדמה הדיגיטלית

לוקח מקדם ביטחון של סדר גודל (מה שמבטיח עמידה בתנאים + מאפשר סתם לסכם התנגדויות worst case ממשיות במקום לחשב עכבות במדוייק אם חלק ממשי ומדומה וכו')

מכאן מוצא את ערכי מחלק המתח, ומכאן ערך הסליל הרצוי

מוודא שהסליל לא נראה שונה קיצונית ממה שעומד במעגלים דומים אחרים (אם כן, יתכן שיש בעיה בשיטת החישוב) ושהוא עומד בתנאים האחרים כמו התנגדות DC, גודל וכו

אבדוק את העניין, תודה על הניסיון לפחות :)

עוד מישהו? משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...