עזרה לגבי מעבד + לוח אם תקציב 500 שקל - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה לגבי מעבד + לוח אם תקציב 500 שקל

Chumlee

Recommended Posts

אני רוצה לשדרג את המחשב שלי למשחקים LOW-MED כזה נמאס לי מהשבב המולחם על הלוח וחשבתי על 2 אופציות :

1. H81 + G3220 של אינטל - ולחבר לו את הכרטיס מסך שיש לי GT430

2.Q 5535 R3 + לוח מתאים של ולחבר לו את הכרטיס מסך שלי GT430

ועדיין לא הבנתי כל כך את הקשר בין המעבד למעבד של הכרטיס מסך במשחקים , תמיד אמרו לי שבמשחקים מה שחשוב זה הדיסק הקשיח והכרטיס מסך ולא המעבד איך המעבד קשור למשחק אין לו עיבוד גרפי איזה עוד עיבודים יש למעבד במשחקים ?

תודה .

חשבתי לקחת מעבד Q8200 או Q6600 בשקע 775 ולוח אם 775 משומש ששוה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל ממה שיש לך, בהסתמך על החתימה שלך:

מעבד - אני רואה שיש לך מעבד +AMD Athlon 64 3800, שהוא מעבד בעל ליבה אחת ומתאים לסוקט 939 או AM2 (מסתבר שיש 2 גירסאות). בכל מקרה מדובר במעבד ישן שלא מתאים למשחקים בימינו.

זיכרון - כמו כן אני רואה שיש לך רק 3GB זיכרון, שאני מניח שהוא מסוג DDR2 או אפילו מסוג DDR (במידה והמעבד שלך מיועד לסוקט 939).

כרטיס מסך - כרטיס המסך GT 430 הוא לא חזק במיוחד, ולמעשה סביר להניח שהליבות הגרפיות המובנות במעבדים המודרניים נותנות ביצועים שקולים או אפילו עדיפים.

בקשר לאפשרויות שהצעת:

א. אם אתה קונה לוח H81 ומעבד Pentium G3220, שאותם ניתן לקנות בסכום של כ-500 ש"ח, יש לקחת בחשבון שאתה צריך גם זיכרון חדש, שכן לוח כזה תומך בזיכרון DDR3 ולך כנראה אין זיכרון כזה. כמו כן אין ממש טעם להעביר את כרטיס המסך למחשב כזה, שכן סביר להניח שתקבל ביצועים גרפיים דומים מהליבה הגרפית המובנית במעבד. בנוסף לכל יש לציין שמעבדי הפנטיום לא ממש מיועדים למשחקים, אבל מצד שני עדיין מדובר בשיפור משמעותי ביחס למעבד הקיים.

ב. בקשר לאפשרות השנייה - לא ברור לי לאיזה מעבד אתה מתכוון - לא מוכר לי מעבד בשם Q 5535 R3 של .

ג. אם אתה רוצה מעבד Q8200 או Q6600 יהיה שיפור בביצועים ולו רק בגלל שאתה עובר ממעבד חד ליבתי למעבד מרובע ליבות. שים לב לזיכרון הנדרש - ברוב המקרים מעבדי ה 2 משתמשים בזיכרון DDR2 ולא בטוח שיש לך זיכרון כזה. במקרה כזה המחיר של לוח לסקוט 775, מעבד מרובע ליבות וזיכרון DDR2 יכול להיות פשוט לא משתלם, ואני בספק אם תצליח למצוא שילוש כזה ב-500 ש"ח.

בשביל משחקים ברמה נמוכה, לדעתי הפתרון המומלץ הוא מעבד i3-4150 (או i3-4160 אם תמצא אותו באותו המחיר), לוח המבוסס על ערכת השבבים H81 ו 8GB זיכרון מסוג DDR3, כאשר לא בהכרח יש צורך בכרטיס מסך נפרד. השיקול כאן הוא תקציבי, שכן לא ניתן לקנות שילוש כזה ב-500 ש"ח (המחיר של שילוש כזה הוא בסביבות ה-1200 ש"ח).

אני מציע לך להעלות את התקציב, אבל אם הדבר אינו אפשרי, תפרט בדיוק איזה זיכרון יש לך (האם הוא או והאם יש לך זיכרון בבית שבו תוכל להשתמש) וכן תרשום בדיוק את ההצעות שעומדות בפניך (איזו חומרה בדיוק תקבל, כולל דגמים מדוייקים ובאיזה מחיר), ואז יהיה אפשר לקבוע אם ההצעה משתלמת או לא.

בנוגע לקשר בין המעבד וכרטיס המסך - צריך להבין שיש פעולות (פקודות) שמבוצעות ע"י המעבד ויש כאלו שמבוצעות ע"י כרטיס המסך. באופן כללי צריך להיות איזון בין "עוצמת" המעבד ל"עוצמת" כרטיס המסך, כך שאחד לא יצטרך להמתין עד שהשני יסיים את הפקודות שעליו לבצע (מה שנקרא "צוואר בקבוק"). העניין הוא שזה מאד תלוי בתוכנה - יש תוכנות שבהן רוב הפקודות מתבצעות במעבד, כך שלכרטיס המסך אין (או כמעט ואין) השפעה ויש כאלו שאצלן המצב הפוך ולכרטיס המסך יש השפעה מאד גדולה על הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד Athlon 5350 (קישור) הוא מעבד המתאים לסוקט AM1. באופן מפתיע מסתבר שסוקט AM1 הוא סוקט דיי חדש המיועד למעבדים שגם כוללים ליבה גרפית מובנית וגם ערכת שבבים מובנית, ובעצם מהווים מערכת מחשב שלמה בשבב אחד (SoC). שם הסוקט מפתיע כי קיימים סוקטים AM2, AM3 ו +AM3, אך סוקט AM1 דווקא יותר קרוב למשפחת הסוקטים FM1, FM2 ו +FM2 המיועדים למעבדי ה APU (מעבדים הכוללים ליבה גרפית מובנית). למעשה המעבד המדובר נקרא Athlon ​5350, והוא כולל ליבה גרפית מובנית מסוג (Radeon R3 (HD 8400 וכאמור - ערכת שבבים. העניין הוא שמעבדים כאלו מיועדים למחשבים תקציביים בעלי צריכת הספק נמוכה (ה TDP של המעבד הנ"ל הוא 25W). זה אוטומטית אומר שמדובר פה במעבד חלש יותר לעומת אחיו ממשפחת ה לסוקט +FM2, ולכן לא הכי מתאים למשחקים. בכל זאת, מעבד כזה עדיין יהווה שיפור לעומת המעבד הקיים.

אם אתה מחליט בכל זאת ללכת על הכיוון הזה, קח בחשבון שלוח יעלה לך בערך 200 ש"ח (אני רואה שמוכרים לוחות כאלו באייבורי, אבל לא ראיתי בחנויות אחרות, ואם אתה קונה משם, הלוח AM1M-A AM1 עדיף על הלוח של Gigabyte כי הוא מפוצ'ר יותר). בנוסף אתה תצטרך גם זיכרון DDR3, ואם אתה קונה באייבורי הזיכרון יעלה לך כ-200 ש"ח למודול של 4GB וכ-400 ש"ח לזיכרון של 8GB. סה"כ באייבורי יצא לי 930 ש"ח ללוח, מעבד 5350 ו 8GB זיכרון.

אני אזכיר שבתוספת של כ-200 ש"ח אתה יכול לקנות מעבד Core i3-4150 עם לוח מפוצ'ר יותר ועם 8GB זיכרון. ל Core i3-4150 יש 2 ליבות פיזיות ו-4 לוגיות לעומת 4 ליבות פיזיות ב 5350 וליבה גרפית כנראה יותר חזקה (אף אחד לא ממש טורח לבצע השוואות לליבות גרפיות המובנות במעבדים פשוט כי אם השימוש במחשב הוא למשחקים אז ייעשה שימוש בכרטיס מסך הרבה יותר טוב בכל מקרה). בעיקרון המעבדים האלו פונים לשני שווקים שונים, ואם הכיוון שלך הוא משחקים אני חושב שה i3 יהיה עדיף עבורך.

בכל מקרה, 500 ש"ח לא יספיקו לך גם ללוח, גם למעבד וגם לזיכרון (אתה חייב DDR3).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...