כמה לדעתכם התוכנה שלי שווה? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה לדעתכם התוכנה שלי שווה?

Zeev86

Recommended Posts

אהלן. אני סטודנט להנדסה ובמקביל עובד במשרת סטודנט בתחום ה-IT.

לאורך השנים צברתי נסיון עבודה מול מספר רב של מחשבים שעובדים בתחום דומיין.

התחלתי לפני מספר שנים לפתח תוכנות שיקלו לי על העבודה, ולעט לעט הרכבתי תוכנה שיודעת לעשות את הדברים הבאים:

1. תמונה כוללת על משרדים/כיתות אם: המחשבים אונליין או מכובים.

2. הפעלת WOL.

3. כיבוי (מיידי או עם הודעות)

הוספתי לתכנה כמה אופציות הבאות:

4. סריקה של כמות מסוימת של מחשבים ואיסוף מידע הבא:

א. מי מחובר (איזה משתמש באמצעות איזה דומיין)

ב. איזה תוכנות ועדכונים מותקנים במחשב X או בXYZ

ג. מפרט מלא של מחשב (זיכרון, מעבד, דיסק קשיח, חברה וכו)

ד. והפיצ'ר הכי מגניב מבין כולם (לדעתי): כתיבת פקודת דוס של שורה אחת, ואז יישום של אותה הפקודה על X מחשבים.

לדוגמא: יש לי שורת פקודה shutdown /m %comp% -s -t 01 (שאותה אני שומר בקובץ טקסט)

ובחרתי בכיתה עם מחשבים pc1, pc2, pc3, pc4 - התכנה תריץ את הפקודה בכל המחשבים שבחרתי.

כלומר - אפשר להריץ כל פקודת דוס, שמכילה פקודות כמו copy ולהסתפק בכתיבת שורה אחת במקום לעשות העתק הדבק מחשב מחשב.

לאחרונה הרכבתי את התכנה מחדש בסביבת תכנות עדכנית ועיצבתי אותה כך שתתאים למשתמש הפשוט.

כיום אני בדילמה אם לפרסם את התכנה שלי בחינם או האם דבר כזה עולה כסף? וכמה לדעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לנושא של תנאי העבודה שלך והכלים שאתה מפתח במסגרת העבודה... מה גורם לך לחשוב שהתוכנה שלך כל כך ייחודית וטובה? אם אתה כותב קוד צריך להסביר לך את ההבדל בין command.com ל cmd.exe?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לנושא של תנאי העבודה שלך והכלעם שאתה מפתח במסגרת העבודה... מה גורם לך לחשוב שהתוכנה שלך כל כך ייחודית וטובה? אם אתה כותב קוד צריך להסביר לך את ההבדל בין command.com ל cmd.exe?

אני מתאר לעצמי שאם היו טונות של תוכנות כמו שלי, הדיון הזה לא היה נפתח: (או לחלופין היה מישהו עוזר לו בדיון)

http://hwzone.co.il/community/threads/541553-%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%AA-%D7%9B%D7%9C-%D7%94%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%AA%D7%91%D7%A8%D7%A9%D7%AA?p=4868557#post4868557

http://hwzone.co.il/community/threads/541597-%D7%9E%D7%97%D7%A4%D7%A9-%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%94-%D7%A9%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%93%D7%A2-%D7%90%D7%9D-%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7%AA-%D7%AA%D7%A4%D7%95%D7%A1-%D7%95%D7%A2-%D7%99-%D7%90%D7%99%D7%96%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9#.UwuYn_mSxIE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיום אני בדילמה אם לפרסם את התכנה שלי בחינם או האם דבר כזה עולה כסף? וכמה לדעתכם?

כשראיתי את הפוסט הזה מיד עלה לי לראש Netpoint Manager של Radix.

אתה מוזמן להתרשם כאן:

http://www.radix.co.il/Centralized-Management/%D7%A0%D7%99%D7%94%D7%95%D7%9C-%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%94-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%98%D7%91%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%9D.html

אני בכוונה נותן דוגמא לתוכנה קיימת כדי שתראה את ההבדלים.

במצב הנוכחי, קשה לי להאמין שמישהו יקנה תוכנה כזו בגלל:

א. מעט מדי פיצ'רים

ב. מנסיוני, מי שמעוניין בתוכנה מסוג כזה יעדיף לקנות תוכנות שכבר קיימות (שלהן יש תמיכה טלפונית, שם וכו'..)

במיוחד שאת הפעולות האלו ניתן לעשות באמצעות פקודה בודדת עם כלים שזמינים בחינם כדוגמת PsTools

כך שלדעתי או שתפרסם בחינם, או שתמשיך לעבוד על התוכנה ולהוסיף לה עוד הרבה פיצ'רים ודברים ייחודיים.

אם אתה מחליט להמשיך לעבוד על התוכנה - אני ממליץ לך לשאול את קהל הייעד שלך (בתי ספר / ארגונים קטנים) מה הם היו רוצים שתוכנה כזו תוכל לעשות עבורם. אני בטוח שזה יתן לך כיוונים נוספים.

ו.. הרבה בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם התכנה של רדיקס המון שנים. היתה תקופה שמנהל שלי ביקש מרדיקס לספק תכנה מסוימת, דומה לשלי (הוא רצה משהו רשמי ולא של עובד), ולמרות הנסיון שלהם - המשיכו להשתמש בתכנה שלי ולא במה שרדיקס סיפקו - כי מה שהם הציאו היה פשוט לקחת כמה חלקים ולנסות לשלב אותם כמערכת אחת (שזה דבר שגוי)

לא יכול לתת יותר פרטים על מנת שלא יתבעו אותי אבל אני מקווה שהבנתם את הרעיון.

הנסיון שלי עם תכנה של netpoint גם עזר לי לפתח תכנה יותר קלילה. מה גם שה-workflow ממש מסורבל לשימוש לדעתי.

תשובה ל:

ב. אני בנאדם עצמאי. (בינתיים). אתה חושב שארצה על תוכנה עשרות אלפי שקלים? אם הייתי חושב על זה, למה לי לפתוח דיון?

ג. אני עבדתי מול סקריפטים הרבה מאוד שנים. יש לי ידע איך זה עובד. אתה כנראה לא מבין מה התכנה שלי באה לעשות.

כדי לבנות סקריפט על כל המחשבים, אתה צריך להוסיף אותם ידנית לקוד, שורה שורה (או לולאה עם פניה לקובץ טקסט, שבסופו של דבר גם ככה תצטרך לעדכן עם שמות מחשבים). בתכנה שלי אתה רושם פקודה, ואז היא רצה במחשבים שאתה בוחר.

ד. תודה על העצות אבל לצערי זה כבר מומש. עם כל השנים שאני עובד בתחום - עבדתי במוסד לימודי עם הרבה כיתות ומרצים ואני יודע פחות או יותר באיזה אפשרויות כן משתמשים ובאיזה לא (בניגוד לתוכנות עם workflow עם מליון פיצ'רים שזורקים והלקוח הולך לאיבוד דרכם)

- - - תגובה אוחדה: - - -

חוסר ידע של אנשים מסויימים לא מראה על המצב בשוק.

(אם הבנתי נכון במה אתה מתעסק) חוסר ידע של אנשים אחרים זה הלחם שאתה מביא הביתה כל ערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא. אני מתעסק בתום שמוגדר היום כ SRE/DevOps.

נכון שאני מועסק במקום העבודה שלי בגלל הידע וההבנה של האחריות שיש לי על כתפיים, אבל זה מה שאפשר לצפות מכל מי שמגיע לעבוד כ system admin.

המטרה של הדיון הזה היא לא לגרום לך להרגיש שהרעיונות שלך לא שווים כלום והתוכנה שלך מיותרת, אלא לתת לך נקודת מבט של השוק האמיתי.

יצא לך פעם לראות איך כל התהליכים האלו מתבצעים בארגונים שהם מעל לאלף עובדים בישראל?

ישנם הרבה כלים שנותנים מענה לכל סוג של קושי וגם ניתנים להתאמה אישית. אתה צריך לדעת מה אתה מציג כיתרון מעליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...