אז השתכנעתי, פרויקט קירור מים CORSAIR 900D - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז השתכנעתי, פרויקט קירור מים CORSAIR 900D

taotao

Recommended Posts

אז הרבה, סליחה המון זמן עבר מאז עדכנתי כאן, למי שלא מזהה\מכיר, זה התחיל מזמן (אני מזדקן) פרויקט ראשון עם CM Stacker 831 פרויקט שני עם CM ATCS 840, והפעם אבל באמת אני מאשים את יצרניות החומרה :D, הכל פשוט נהיה ענק והדרישה למקום הולכת ונהפכת להכרחית פשוט.

מבחינת חומרה לא הרבה השתנה:

מעבד X3930

לוח אם Fatal1ty X79 Champion

זיכרונות 16GB CORSAIR

ספק כוח 1000W

אני משתמש בשני כוננים אחד למערכת\תוכנות Vertex 4 128GB וכונן 2.5 בנפח 500 גיגה לכל השטויות היומיומיות, כל המוזיקה הורדות וכו נמצאות על שרת NAS נפרד ובעל גיבוי.

מארז, אא כן מארז, אגיד לכם את האמת, עד לפני כמה ימים הייתי רגוע ומרוצה מהATCS שלי, ופתאום ביום בהיר אחד הוא הגיע :

pbze.jpg

ועוד אחת להמחשת הגודל:

p861.jpg

אני אגיד לכם את האמת, הכל התחיל בגלל 280X, פתאום הלופ, הבלוקים הכל נהיה צפוף ולא "מהיר\נוח" כמו שאני אוהב, הרי למה יש מחברי "שחרור מהיר" של Koolance אם אין יכולת כמעט להשתמש בהם מבחנית הגודל וכו. וכאשר מוסיפים לופ נוסף זה כבר נהיה מאוד מסורבל.

לפני שבוע קיבלתי לידי עוד כמה "גאדטים" כמו מדי טמפ' של XSPC (יחד עם בראקט לחריצי כוננים), מד זרימה Koolance INS-FM19 (עם ממיר לRPM), חיישני טמפ' של Phobya שמורכבים על גבי הצנרת עצמה, ואפשר למקם אותם בכל מקום בלופ\צנרת.

והגיע לו גם בלוק EK-VGA Supremacy Bridge Edition - Acetal שהרוכב על גבי הGIGABYTE 280X.

כל הנ"ל אלה הורכב ונמצא בשימוש בלופ הנוכחי, כרגע זה נראה ככה (אל תתיחסו למפרצים שחסרים כרגע):

j8pc.jpg

אז אחרי שהרכבתי הכל, הבנתי שאין סיכוי, צריך לקנות "בית" גדול יותר, ופה נכנס ה900D.

מבחינת מים מה שיש כרגע הוא:

מיכל חדש KOOLANCE 452X2 REV 2 שמאובזר בשתי משאבות Swiftech MCP655 עם בקר.

רידאטורים Thermochill PA 120.2 + Thermochill PA 120.3 שמצויידים ב-10 מאווררי Scythe GT 1850 ;) ונשלטים על ידי בקר Lamptron

בלוק חדש Swiftech APOGEE HD Ultimate - בגירסה השחורה שלו

הצנרת כרגע היא ClearFlex Tubing 1/2 ID 3/4 OD בעתיד הקרוב זה יוחלף כנראה ל-TYGON שחורה.

זהו כל עניין התכנון וכו יגיע בהקדם (צריך למצוא זמן), הצעות, חוות דעת, שאלות תרגישו חופשי.

שהיה בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן זה היה אחד מההתלבטויות שלי, במיוחד שאתה משקיע סכום נכבד במארז, ומקבל "גוש" ברזל ופלסטיק.

אבל 900D הוא חצי נחמה, הגודל ופרונט מאלומיניום (לפחות משהו נראה טוב) כלובים וכו לא רוולנטי שכן אני כמעט ולא משתמש בהם.

נקווה לראות מה הולך שמה בסופ"ש, בכל מקרה וכרגע החלטתי כנראה ללכת על שני לופים נפרדים שכן בעתיד יצטרף לו עוד 280X אחד.

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה בפרוייקט

הערת ביניים קטנה: יש לי כמות נכבדה של מחברי קומפרסייה שרכשתי והסתבר לי שטעיתי במידה, לא זוכר איזה גודל הם כרגע אבל אם מעניין אותך תודיע לי.

המארז מדהים, רציתי אחד כזה בעצמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הסופ"ש התחיל ככה, השוואה קטנה בין המארזים

4d1i.jpg

58xb.jpg

52s8.jpg

ka88.jpg

et9v.jpg

התגובה של אמא (סוג של תפיסת ראש) שראתה את "הקופסא" החדשה

k6h3.jpg

כרטיס מסך עם הבלוק ורוב הרכיבים שוכבים להם על המיטה

87ka.jpg

80i9.jpg

קצת לפנות את הבפנוכו של המארז, עם כלוב הכוננים

0t5h.jpg

כמובן מיותרים אז הם פורקו

0k6t.jpg

גם הכלוב האמצעי פורק, ו"התקנה" של הספק רק בשביל להבין כמה המארז הזה גדול (להזכירכם זה ספק 1000 וואט)

8q2s.jpg

אוקי, אז להסתיים מהר זה לא יכול להיות, אם כבר פירקתי את הכל ועושים סדר, קיבלתי חשק אז למה לא פשוט להתחדש קצת, מארז יש, שאר הרכיבים של הקירור מים בדרך אלי, נעדכן שיגיעו (מקווה שכמה שיותר מהר) ונוכל להמשיך בכיף.

לגבי המחברים, לי עם השנים הצטברו המון, גם מחברי QUICK של KOOLNACE וכו, כבר אמרתי את זה לא מעט מי שמעוניין ורוצה בלי קשר מוזמן לבדוק איתי בה"פ אשמח לעזור לפעמיים אנשים נתקעים בלי וכו.

לגבי הלופים, בעבר השתמשתי בשתי משאבות בתור על כלל המערכת, אחרי קצת חישובים והתחשבות ברעש (שבתאוריה לא ממש מפריע לי אלה יותר לאורחים:biglaugh:) החלטתי ללכת על שני לופים, המשאבות הם כמובן D5 אני אבדוק לגבי העוצמה, שכן בעקבות קיצור הלופים עצמם (אחד רק מעבד השני רק כרטיסי מסך) אוכל להגיע למהירות של 3-4 בלי בעיה לדעתי, עם מספיק שטח :D לגבי הרעש שכן המשאבות שקטות יחסית, אני מכוון על תצורת P/P אבל עם RPM בינוני 1000-1500 מה שצפוי גם להעניק רמת שקט יחסית., כמובן שזה OVERKILL אבל אם יש אז למה לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל הגודל של המארז, והמגבלות של הרדיאטור הקיים שלי (60מ"מ עומק) ומרווח ברגים מזעזע של 25מ"מ ולא 15מ"מ.

החלטתי ליישר קו פעם אחת, ולכן הזמנתי Alphacool NexXxoS XT45 וצנרת PrimoFlex LRT Advanced שחורה (רוב הסיכוים שהTYGON שיש לי לא תספיק אז שתישאר ספייר).

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רדיאטור 480 למטה שישמש תכרטיסי מסך, ועוד רדיאטור 360 שישמש את המעבד, נכון זה מוגזם אבל אני מעדיף ככה אוכל להריץ את כל הלופ בצורה "רגועה" יותר שכן שטח הקירור גדול, וכמובן על כל שדרוג עתידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהתמונה עם הספק זה נראה שאת הרדיאטור הגדול אתה מתכוון לשים מתחת לחלון ולא מתחת ללוח (היה לי קצת קשה להסביר את עצמי) בהתחשב בזה שאתה מתכנן P\P אני סקרן עד כמה האוויר החם שנפלט מהרדיאטור ישפיע על החום במארז , אני הייתי עם תצורה כזו (360 למעלה 480 למטה מתחת לחלון ולא תחת ללוח) רק ב PUSH ולא היה מספיק כוח שיידחף את האוויר החוצה ככה שבסוף החלפתי (ספק מתחת לחלון ו480 מתחת ללוח) והכל בסדר כרגע .

ברור שגם יש עניין של רדיאטור אחד שעובד קשה יותר (תלוי בלופ) בקיצור מעניין מה יהיו התוצאות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי המדידות הרדיאטור + P/P יגיע ל9.5ס"מ מה שמשאיר מהספיק לפחות 0.5 ס"מ מרווח, אני לא רואה סיבה למה רדיאטור 480 למטה (מתחת לחלון) שהמאווררים מוציאים אוויר לבחוץ (לא לכיוון הספק ואז לחלק האחורי\לוח אם) לא יספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...