כמה שאלות בנוגע לקירור ומאווררים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בנוגע לקירור ומאווררים

xxgalxx

Recommended Posts

שלום לכולם

אז ככה, אני מתכנן היום לנקות את המחשב אחרי דיי הרבה זמן שלא ניקתי עקב היותי בצבא וחוסר זמן , אני מתכנן לנקות אותו , לסדר את החוטים(אם צריך) בשביל שלא יפריעו לסירקולציה של המאווררים, לנקות את המאווררים ולשמן אותם.

בסופו של כל התהליך אני רוצה לעשות בדיקת מאמץ לכרטיס המסך מהמדריך שנמצא בנעוץ ואני יעלה לכאן את הנתונים.

מה שאני מבקש שתעזרו לי איך למקם את המאווררים בצורה הכי טובה שתהיה לקירור ולסירקולציה של אוויר ולאיזה כיוון צריך למקם אותם דוגמא: איפה לשים מארוורר שהמדבקה שלו כלפי המארז ואחד כלפי חוץ.

אני יצלם לכם של המחשב שלי בפנים של החלקים כולל מאווררים , וגם אני יעלה של המפרט של המחשב שלי.

בתמונה הבאה יוצג מפרט המחשב וחום של המחשב כולל מהירות המאווררים(חשוב לציין שאני לא יודע כמה חום אמור להיות במחשב לכל חלק ולא יודע כמה בערך מהירות המאוורר אמור להסתובב בשביל זה אני צריך את העזרה שלכם.

Intel® Core2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz

Hitachi HDT721032SLA360 ATA 300GB

זיכרון מחשב 3GB

כרטיס מסך: Nvidia GT 620

אם אתם צריכים עוד פרטים על המחשב בבקשה תגידו לי ואני יצלם כל מה שצריך.

(חשוב לציין שכל זה לפני ניקוי המחשב כולל אבק , מאווררים וסידור מאווררים.

0p44.jpg

תמונות המארז:

http://imageshack.us/photo/my-images/600/r3hi.jpg/

כאן אפשר לראות שיש לי מאורר נוסף שאני לאיודע היכן למקם אותו.

http://imageshack.us/photo/my-images/850/7zal.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/6/8lbx.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/853/x39i.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/209/3lkr.jpg/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' במנוחה נורמליות, מה יהיה במאמץ יראה אםן יש בעיה

המאווררים בקיר האחורי בדרך כלל אמורים להיות מוציאים, ישש סיבה למה אצלך הם הפוכים ?

והספק נראה כמו ספק גנרי כלשהוא (ABpower ?) - לא הייתי שם ספק כזה למחשב שהוא יותר מבסיסי אם כרטיס מסך מובנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיקת מאמץ אני כעת , שימו לב לטמפרטורה עכשיו אחרי נקיון יסודי של כל המארז כולל מאווררים + שימון ושימוש בפן וספרי לחץ.

לגבי הספק אכן הוא של ABpower האם זה ספר פשוט מאוד כפי שאתה אומר?

ועל איזה ספק אתה ממליץ לי שיהיה הרבה יותר טוב עם מחיר סביר? ולא משו רציני כי המחשב שלי לא כל כך חזק לפי הנתונים שהבאתי לכם

הטמפרטורה ירדה ממש כמעט ב-10 מעלות! זה הגיוני? ואגב לגבי כיוון המאווררים עד שלא קראתי מדריכים לא הבנתי את הכיוון שלהם ולא ידעתי שעד עכשיו המאווררים האחוריים הכניסו אוויר במקום להוציא.

הנה תמונה אחרי שהכל סודר ואחרי נקיון:

igyygmy0jnzz.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הירידה בטמפ' - הגיוני

הספק - כן, זה ספק פשוט ביותר שלא עומד בדרישות מעבר למחשב משרדי ופשוט ביותר. אחריי תקופה של שימוש אם מעמיים ספק כזה מספיק גבוה הוא מתחיל להיהרס ואחריי שהוא נהרס הוא מתחיל לדפוק חומרה אחרת במחשב

הייתי ממליץ שתפתח את הספק (בזהירות וכשהוא לא בחשמל, ובלי לגעת ברכיבים פנימים - יכול עדיין להיות מתח. כן ניתן להזיז את צמת החוטים שהולכת לתוך המחשב), ותבדוק אם אתה רואה שם קבלים מנופחים. אם כן הם סימן לנזק התחלתי ולזה שצריך להחליף ספק (או את הקבלים עצמם, כמו שאני עשיתי בהרבה מקרים וזה פותר את הבעיה, אבל עדיין לא מקבלים ספק חזק ויציב במיוחד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך, אז לאיזה ספק אתה ממליץ לי לעבור?

אני לא רוצה משו יוקרתי מחיר סביר וסימלי , אבל ספק איכותי שנותן עבודה.

חשוב לציין שאניל א משחק במשחקים כבדים חדשים או משו.

המשחק היחידי שאני משחק זה world of warcraft woltk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

fsp 350/400 60hcn, ספק entry level בסיסי

לגבי המאוורר הנוסף אם אין לך מאוורר מקדימה שים אותו שם מכניס אוויר, אם לא למעלה מוציא אוויר, אם יש מקדימה ולמעלה או שסגור למעלה הייתי מוציא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ABpower החזיק את זה הוא יסתדר גם אם FSP 300 וכנל ניתן לשים Delta או Chieftec

אם הספק של ה ABpower תקין אתה יכול לשמור אותו בתור ספק ספייר, למקרה שתצתרך ספק לחמשב חלש יותר או לבדיקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם , אני לא מבין בספקים ,אפשר לדעת מזה 300 . 350 או 400? זה כאילו הדגם?

ומזה DELTA או Chieftec?

לגבי הספק שלי , הוא עובד מצויין ואין שום תקלות ושום חוטים מנופחים כרגע. אני יקנה בקרוב ספק אחר אני רק רוצה ללמוד על זה קצת יותר בשביל לדעת מה לקנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק יציאה ב W - ספקי 300W וכו. בהתחשב בזה שספק של ABpower לא מיועד להחזיק יותר מ 100W, המחשב שלך יסתדר בכיף אם ספק של 300W

חברות של ספקים שאנחנו מכירים אותם בתור איכותיים. יש דיי הרבה חברות, החברות FSP Delta ו Chieftec מכסות את התחום של הספקים הבסיסיים ביותר שהם איכותיים. כמובן שיש ספקים נוספים גם של החברות האלה וגם של חברות אחרות שהם יקרים יותר, כי יש להם הספק גבוה יותר וא פיצ'רים אחרים

אם הספק שלך תקין לגמרי ולא נותן סימנים שהוא הולך להידפק אז יתכן שהוא מחזיק, אבל לא ברור עד כמה הוא מוציא מתחים נקיים (מתחים לא נקיים יכולים להרוס חומרה בטווח הארוך יותר). כמובן שאם הוא עובד תשמור אותו להיות ספק ספייר לתיקונים ובדיקות

הנזק הראשון שניתן לראות הוא קבלים מנופחים. מדובר על קבלים (רכיבים אלקטרוניים) ולא כבלים (חוטי חשמל)

קבלים לא תקינים - הראש המתכתי של הקבל מנופח ולפעמים יוצא ממנו חומר כלשהוא - http://en.wikipedia.org/wiki/File:Al-Elko-bad-caps-Wiki-07-02-17.jpg

קבלים תקינים - הראש המתכתי של הקבל (זה שעליו חרוט X) הוא שטוח לגמרי (לא מנופח) ונקי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המפורטת!

למדתי הרבה ואני יבדוק זאת לעומק מחר לגבי הספק.

אני מעדיף עכשיו לקנות כמה שיותר מהר ספק של 300W אם אתה אומר שספר של AB לא נותן יתר מי 100W שזה כלום וחלש מאוד ולא מוכן לתת לחלקים במחשב שלי להרס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יודע בפועל כמה הוא נותן כי צריך לבדוק אותו, ספק של חברה מוכרת ואיכותית יבטיח לך הספק מוצהר נכון וגם מתחים יציבים ושמירה על הרכיבים השונים.

על כל מקרה אתה מוזמן להתעייץ לגבי ספק בפורום המתאים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי ספק כזה (מדבקה אחרת, אבל המעגל בפנים זהה) - מתחילים לראות השפעה מיידית (מתחים מתחילים להשתנות ורכיבים מתחילים להתחמם) באיזור ה 150W. אבל כשהוא עומד במחשב הוא צריך להחזיק כמה שנים ולא 5 דקות, ואני לא חושב שהוא יסתדר אם יותר מכמה עשרות w צריכה קבועה /עליות לאיזור ה 100w מידי פעם - צריכה של מחשב בסיסי שיש לו כרטיס מסך מובנה ולא מריצים עליו דברים כבדים על בסיס קבוע

מסקנות : לא הייתי קונה ספק כזה בכוונה, אבל אם יש מחשב בסיסי כזה שצריך ספק ויש ספק כזה בהישג יד, ניתן לשים אותו שם והוא יחזיק (אם כל חוסר האמינות שלו בכללי והעובדה שהוא יכול להחליט להישרף ולשרוף חומרה אחרת מתי שבא לו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד והכרטיס מסך לוקחים את המתח מה+12v חברות רציניות מספקות כ90 אחוז מהרשום במסילות אלה וספקים מאוד אכותיים יכולים לספק מה שרשום גם לאורך שימוש ממושך, בספק הזה זה כ40 אחוז וכנראה מסוגל לתת פיק לערך הזה לא לספק משהו יציב, בלי קשר אפשר לרשום מה שרוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הגיוני במובן שרוב החברות הגנריות דוחפות את ספקי ה 100W שלהם בתור 500W, כלומר זה לא המקרה היחיד

בספקים האלה אין מה להתייחס לנתונים שכתובים במדבקה, אין קשר ביניהם למציאות, גם לא חוקיות של באיזה ספק כתובים זרמים גבוהים יותר וכו' (כלומר הם לא עוזרים להשוות בין ספק גנרי לגנרי אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...