צריך המלצה למחשב נייד - 4.5K גמיש, לימודים וגיימינג קל - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה למחשב נייד - 4.5K גמיש, לימודים וגיימינג קל

R_G

Recommended Posts

היי לכולם!

בסוף אוקטובר אני מתחיל ללמוד ואני מעוניין לקנות מחשב נייד.

ברמת העיקרון, אני יכול לחכות עוד חודש (ואפילו יותר) עד הקנייה.

העניין שבתחילת שבוע הבא אני באילת, וחשבתי שאולי ניתן לרכוש שם (בהנחה והדגם המומלץ יהיה זמין במלאי) וככה להוזיל קצת עלויות.

אם עדיף לחכות ולקנות בחנות במרכז, ולא באילת - אז תגידו לי ואני אפתח דיון חדש עוד חודש.

אם אין כזה הבדל מבחינת ה"לחכות" ועדיף לנצל את הפטור ממע"מ עכשיו - אז הדיון יותר מרלוונטי (:

תקציב - בעיקרון חשבתי על 4.5 (בעיקר בגלל נושא הגיימינג) אבל אני מוכן להתגמש קצת למעלה אם זה לא מספיק.. כמובן שאם יש משהו שעונה לי על הצרכים ב-4 למשל, אין צורך סתם לנצל את מלוא התקציב (:

* מטרות המחשב - לימודים (מדעי המחשב, תכנות) וגיימינג (לא מטורף מדי, כרגע משחק בעיקר דברים בסגנון left 4 dead עם חברים)

* גודל המסך? 15-17

* משקל רצוי? לא משנה לי

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? כמובן שכמה שיותר ארוך, יותר טוב.. אבל בגיימינג בטוח יהיה לי אפשרות לחיבור חשמל.. ביום-יום בלימודים, השאיפה שיחזיק כמה שעות בודדות בלי הטענה..

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? לא משהו יוצא דופן

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? על משקל כמה שיותר, יותר טוב

* כונן אופטי? בונוס, לא חובה

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? שאלה של בורות - למה צריך מע' הפעלה? לא אוהב 8 ויש לי 7.. מעולם לא היה לי , אבל מה הבעיה להתקין לבד, בעצם?

תודה רבה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו אני לא רואה דרישות גבוהות, אפשר להסתפק בזה:

http://ksp.co.il/?store=eilat&uin=18189

מחיר אילת: 3,127 ₪

מבחינת כרטיס מסך אז פה יש נתוני ביצועים במגוון משחקים:

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8750M.87147.0.html

כיוון שהמשחק שאתה משחק בו ישן יחסית הוא לא מופיע שם, אך בהשוואה לכרטיסי מסך אחרים סביבו הוא צריך להריץ את המשחק הזה בלי בעיה.

הנה דוגמא לסרטון משחק עם כרטיס מסך מקביל:

https://www.youtube.com/watch?v=NyamXtnmL5Q

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

תודה על התגובה!

ראיתי שאתה ממליץ על המחשב הזה לא מעט לאחרונה.. ויש סיכוי טוב וריאלי שאני אכן אלך עליו

אבל בכל זאת, שאלה נוספת..

אם כבר יש לי את הכסף (+תוסיף את אילת, שזה פחות 300-600 שקל בזכות זה שאין מע"מ) האם לא משתלם להשקיע עוד כמה מאות שקלים?

ברור שיותר נח לי להוציא 3 אלף מאשר 4.5-5..

אבל אם יש הבדל משמעותי בין מחשב ב-3 למחשב ב-4, והדבר משתלם ועדיף להוציא 4-4.5 לקבלת תמורה טובה יותר אז זה בהחלט שיקול..

מצד שני, ברור לי שמחשב ב-4 יהיה יותר טוב ממחשב ב-3, השאלה אם אני צריך את הביצועים הנוספים שהמחשב נותן.. לפי מה שאתה כותב פה, כנראה שלא..

אני אמנם כרגע אכן משחק במשחקים די ישנים, אבל כן הייתי רוצה לשמור על אופציות פתוחות (למרות שאני אהיה כן לרגע - כנראה משחקים כבדים וכולי אני אשחק על הנייח.. בכל זאת, הרבה יותר נח לדעתי..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד מחשב יקר יותר הוא מחשב טוב יותר.

מחשב עם כרטיס מסך טוב כמו בסמסונג ויקר יותר שמציע משהו אקסטרא לא מצאתי.

אתה יכול לחילופין להשקיע את הכסף שיש לך ברכישת גדול של נניח 256GB.

את הכונן הקיים תשים בתוך מארז ואז הכונן 1TB ישמש אותך בתור כונן גיבוי חיצוני.

זה לכאן או לכאן, או שתחכה למחשבים חדשים יותר שאולי יציעו משהו טוב יותר או שתיקח את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.. מקבל את מה שאתה אומר.. מקווה להתרגל למסך 15.6 P:

משהו אחד קטנוני - כתבת "

מחשב עם כרטיס מסך טוב כמו באסוס".. מניח שהתכוונת לכתוב סמסונג (מה שהמלצת) ולא , כן? או שלא הבנתי אותך..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי..

בקיצור סיכום גס ולא מדוייק..

בשבילי הכי משתלם כנראה הסמסונג מבחינת עלות/ביצועים/שימושים

אם אני רוצה להשקיע עוד, הדבר הבא שמשתלם זה האסוס, שזאת כבר קפיצה גדולה בעלות בהשוואה לסמסונג..

point taken...

כנראה שבין שניהם הבחירה תהיה סמסונג

תודה רבה על העזרה, הזמן וההשקעה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה.

בין השאר, בעתיד תיאורטית אתה תקבל תמורה טובה יותר לכספך.

1500-2000 ש"ח שתחסוך כרגע + המחשב סמסונג (חישוב עלות כמחשב יד2) = סכום נחמד לרכישת מחשב חדש ועדכני בעוד 3-4 שנים לכשתרצה להתקדם או סתם להחליף.

כך שעשית בחירה טובה.

אבל תשקול בכל זאת, כי החיסכון פה הוא סביב ה-500 ש"ח אם לקנות עכשיו או בתחילת אוק' נניח, דגמים חדשים (כלשהם, שעדיין לא יצאו) יציגו זמן ארוך יותר במרבית המקרים. תחשוב ותבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שקלתי אתמול את מה שאמרת בשורה האחרונה

והתייעצתי עם אנשים

ואתה צודק.. מדובר על חיסכון של 400 שקל, 500 במקרה הטוב.. לא משהו שיותר מדי משמעותי.. אולי עדיף באמת לחכות לסוף ספטמבר-תחילת אוקטובר ואז לקנות (במרכז)..

טוב נראה לי שזה מה שאני אעשה

אז מצטער שסתם שיגעתי אותך ושוב, תודה על הזרה, ונתראה עוד חודש אני מניח P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...