iOS 7 עוד צעד לכיוון אנדרואיד ? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

iOS 7 עוד צעד לכיוון אנדרואיד ?

LazyCat

Recommended Posts

מי שלא ידע/שמע, אתמול אפל חשפה את מערכת ההפעלה החדשה שלה iOS7, השינוי הגדול ביותר בתולדות האייפון. נתעלם לרגע מזה שלא ממש היו חשיפה ורעש מהאירוע כמו בפעמים הקודמות (זה מוביל לשאלה, האם אפל מאבדת מהרלוונטיות שלה?).

רשימת השינויים בקצרה...

שינוי מראה כללי, יתמוך ברקע "חי".

toggles (כיבוי והדלקה של BT/WIFI וכו' מבאר ההתראות).

מולטיטסקינג (ומעבר בין אפליקציות).

AirDrop - שיתוף בין מכשירי אפל השונים (בדומה לפונקציה במכשירי סמסונג).

פילטרים ואפקטים למצלמה+צילום פנורמי.

Media Player חדש שיכיל בתוכו "רדיו" כמו האפליקציה המוכרת TuneIn למיטב הבנתי.

שיתוף של כמה תמונות וכו' בו-זמנית לרשתות חברתיות.

אלה בגדול השינויים "הגדולים".

http://www.techspot.com/news/52848-ios-7-the-biggest-change-to-ios-since-the-introduction-of-the-iphone.html

דעתי האישית היא שאין כאן בשורה, רק שינויים קטנים שאפל הייתה צריכה לעשות מזמן, Too little too late.

גילוי נאות, לא ראיתי את השידור, רק קראתי בעיון את הדיווחים ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול, יש פה צמצום פערים די משמעותי מול . ואיכשהו תמיד היישום שלהם נראה "מקצועי" יותר. עם כל הסלידה מאפל, ג'וני אייב הוא גאון.

ועם כל זאת, לאנדרואיד עדיין מספר יתרונות לא מבוטלים מול האייפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צעד קטן אמנם אבל בכיוון הנכון, העיצוב החדש שם את אנדרואיד בצל והיישור קו מבחינת פ'יצרים נעשה כמו שצריך.

מה שחסר עדיין היא מערכת ניהול קבצים נורמלית, מה שבאמת יעלה את לשלב הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה צעדים לכיוון . היא זו שמצמצמת את הפער בשנים האחרונות. חוץ מהאייקונים החדשים, שנראים לא פחות ממזעזעים בעיני- מתאים בעיני לאפליקציית מ-2005. האייקונים הקיימים הרבה יותר אסטטיים לטעמי.

- - - תגובה אוחדה: - - -

מה שכן, המק פרו החדש באמת יפיפה. לעצב חומרה הם עדיין יודעים הכי טוב. חוץ מזה שאני מצפה לשמוע על בעיות ההתחממות הקטלניות שלו בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שפיספס את סרטון ההדגמה:

אני מוכרח להסכים עם omrij - אין פה שום דבר שלא קיים כבר באנדרואיד, אבל איכשהו היישום של של אותם דברים נראה פשוט מלוטש יותר ומקצועי יותר.

כמובן שגם 5.0 נמצאת מעבר לפינה וזאת תהיה צריכה להיות ההשוואה הרלוונטית, נחכה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אני אגיד לכם חברים, אפל נמצאים בנפילה, ובגלל זה נכתב פה האם אפל מאבדת את הרלוונטיות שלה. מאז מותו של סטיב ג׳ובס, אדם שהיה מאוד נוקשה בדעותיו, אפל פשוט הולכת ימינה ושמאלה ומנסה להשלים פערים בכל תחום חוץ מלעשות את מה שהם היו טובים בו, להמציא את הגלגל מחדש.

מה שאתם רואים פה זה נסיון לנפח את הגלגל ולמלא עם זפת את הסדקים שהופיעו על הצמיג, איפה ההמצאה? איפה החדשניות?

בתור בעל 5 פרוץ, אני יכול להגיד שאין פה חידוש. הם מוסיפים באופן רשמי דברים שממזמן יש לי בעקבות הפריצה. והם עדיין לא הפכו את הפריצה ללא רלוונטית, שכן יש לי עוד הרבה פיצ׳רים שהייתי רוצה שאפל תצרף באופן רשמי.

אבל, אתם חייבים להודות דבר אחד,

אין ספק שהם הלכו עד הסוף ושברו את התבנית המשעממת של הIOS.

כן כן, טיפול קוסמטי, אבל משמעותי מאוד!

אני עדיין מתכוון להישאר עם , בעיקר כי להחליף זה לא עסק זול. אני רק מקווה שאפל תלמד יותר לפעם הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכתוב פה דברים שאת חלקם כבר כתבתי בת'רד שאני פתחתי ושאחד מן המנהלים צריך לנעול.

כרגיל, אפל מנכסים לעצמם דברים שאצל האחרים יש כבר שנים. כרגיל - היישום שלהם לדברים הללו הוא מוצלח למדי. עם זאת, זה בזוי בעיני שהם מציגים דברים שאחרים עשו לפני שנים כ"חדשניים" ו"מלהיבים" ואחרי זה עוד יש להם את החוצפה לטעון שאחרים מחקים אותם.

מערכת ניהול המשימות שהם הטמיעו קיימת בסימביאן, באנדרואיד וב WP. כול מה שהם עשו זה בסך הכול ליישר קו. מערכת ניהול המשימות הקודמת היתה סופר לא נוחה. אותו מצב בערך מתקיים בנמערכת ניהול ההתראות (

notifications

). סך הכל יישרו קו עם אנדרואיד - שום דבר מעבר. מגנון ה toggle הזה הוא בעל אותה פונקציונליות כמו שיש באיזור ה notifications של אנדרואיד 4 ומעלה - רק שהיישום קצת שונה. כרגיל, אצל אפל זו "מהפכה".

בספארי אפשר עכשיו לפתוח יותר מ 8 טאבים. וואו - מלהיב. אפילו במכשירי סימביאן עם 256 מגה זיכרון אפשר לעשות את זה. שיפור דיי ברור מאליו לגלריה. הוכרזה אפליקצית מזג-אוויר חדשה. אם זה מה שאפל צריכה להתלהב ממנו, זה עצוב ביותר.

השורה התחתונה היא שאת כל הדברים האלו או שמוטמעים במערכות הפעלה אחרות, או שפשוט אפשר לבצעם בקלות על ידי התקנה פשוטה של אפליקציה. רק אצל אפל הפתרון הוא "מערכת הפעלה חדשה" - עבור דברים שאצל האחרים הם בסה"כ להתקין משהו.

שימו לב שאפל לא הציגה עדיין שום פתרון לתוכן דינמי על עמוד הבית (widgets או live tiles). לדעתי זה עלוב שאין לזה פתרון ב . משום מה אין התייחסות לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפל פשוט הולכת ימינה ושמאלה ומנסה להשלים פערים בכל תחום חוץ מלעשות את מה שהם היו טובים בו, להמציא את הגלגל מחדש.

תם עידן החדשנות בסמארטפונים, אי אפשר להמציא את הגלגל כל שנה, הגיע הזמן להשלים עם זה.

סטיב ג'ובס נהנה מיתרון החלוציות, כיום גם אם הוא היה בחיים שום דבר לא היה נתפס כמהפכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הכלא נשאר אותו דבר, רק צבעו את הקירות"

המשפט הכי נכון לעדכון הזה שלא שינה משהו למי שמוציא את המערכת שלו(IOS) מהכלא(JAILBREAK :D)

לפני שבוע עברתי לאנדרואיד,ואני עדיין מרוצה מההחלטה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

80% מהדברים הם העתקה מאנדרואיד וסימביאן. אם כי זה נראה טוב בסה"כ. מבחינה חזותית - קצת מצועצע. מסך הנעילה הרבה יותר נורמלי מהקודם - שהפך מאוס לחלוטין. עצוב שה Control Center שכ"כ מלהבים ממנו הוא סתם שינוי אדרת לפונקציונליות שקיימת באנדרואיד זמן רב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...