סקר קצר על מאווררי המארז שלכם - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר קצר על מאווררי המארז שלכם

_Amaterasu_

Recommended Posts

מארז: פרקטל דיזיין דיפיין R4

יש לי שני מאווררי 140 של פרקטל, 1000 סל"ד, מכניסים אוויר מקדימה, תמיד על מקסימום.

ועוד מאוורר נוקטואה NF-F12 ל גוף הקירור של המעבד שמוציא אוויר. 1500 סל"ד (משתנה עם פרופיל מקוסטם, רוב הזמן על מינימום או כבוי)

טמפרטורת מעבד (2500K): מנוחה - 40 מעלות בממוצע (בלי מזגן, טמפ' חדר של 28-32 מעלות) מאמץ 60-75 (ב-OC ל-4.6 גה"צ)

כרטיס מסך (GTX680): מנוחה- 40 מעלות (שוב באותם תנאים כמו למעלה) מאמץ סינטטי- 85 מעלות אבל!!! עם עקומת מאוורר שאני הכנתי לשקט מירבי, ועם חביב.

רמת רעש: חרישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה וכמה מחשבים, אז ככה :

מחשב עיקרי לגלישה וכו (פנטיום 4) :

מארז איכותי כלשהוא שמצאתי פעם זרוק, אין לי שמץ של איזה חברה או דגם - לא כתוב באף מקום ולא הצלחתי למצוא למרות שניסיתי. המחשב עומד פתוח (בלי הדלת). יש מאוורר 120 אחורי שניתקתי כי לא צריך אותו כשהמחשב פתוח (המחשב מתקרר גם בלי), וספק Enermax Noisetaker אם 2 מאווררים. הוא דיי שקט, שומעים רק זרימת אוויר שקטה דרך המעבד והספק אם מאווררים במהירות מבוקרת

מחשבים אחרים - שרתים, מחשבים לבדיקות שונות, מחשב לגרפיקה וכו (הרוב ברמה של פנטיום 4 ו 2 duo) :

במחשבים האלה לא חשוב לי שקט ממש, יש כמה שמבחינתי שירעישו כמו חדר שרתים, וכמה שאני לא רוצה שירעישו יותר מידי (כמה מאווררים גנריים במהירות מקס' זה סביר במחשבים האלה). אני בוחר (גנריים, ממה שאני מוצא זרוק ממעבדות מחשבים וכו) בהתאמה לכמות החום שהמחשב פולט (מעבדים שונים, יש או אין כרטיס מסך וכו) ומידת השקט שאני רוצה לקבל מהמחשב הספציפי

אז קודם כל משנה המארז עצמו. במארזים גנריים, ההעדפה היא למארז שיש בו פתחי אוורור גדולים בדלת (שיהיו, לא צריך לשים בהם מאווררים), ופתחים טובים למאווררים בקיר האחורי (רשת מרווחת שמאפשרת לאוויר לעבור בקלות, מקום למאוורר 120 ולא 80). ולבסוף, זרימת אוויר טובה מהקיר הקדמי (כלומר שהמאוורר הקדמי יכול לקחת אוויר מאיפה שהוא ולא אטום מאחוריי הפלסטיק של הפאנל)

אחריי בחירת המארז עצמו אני שם מאוורר 120 או 80 או 2x80 אחורי לפי המקום שיש במארז (בדרך כלל במהירות מקס' אבל ניתן גם להוריד מהירות אם המארז עצמו מאוורר טוב והחומרה לא חזקה במיוחד), ספק (אצלי הרוב על ספקים גנריים אחריי שבדקתי את המעגל שלהם שהוא בטוח לשימוש והחלפתי את הרכיבים שצריך). המאוורר בספק הוא 80 שעובד במהירות מקס' כמו כל ספק גנרי. אם המארז מאפשר, מאוורר 80 או 120 קדמי (לפניי הדיסק הקשיח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהירות סיבוב לדקה : corsair sp ps 120mm - 1500rpm , corsair af 140mm - 900rpm , cm stock 230mm - 700rpm

כמות מאווררים : 230מ"מ מקדימה מכניס , 140מ"מ מאחורה מוציא , 120מ"מ (7 יח' על שני ראדיאטורים אפשר להגיד מוציאים).

דגם המארז : haf932

הטמפרטורה במעבד ובכרטיס מסך :

מעבד: 40 - מנוחה , 64 - מקסימום מאמץ , i7 960 @4.2ghz .

כרטיסים 6970X2 : מנוחה - 38 , מקסימום מאמץ - 60.

מידת הרעש לטעמכם ? למרות הכמות זה דיי שקט , עד כמה? אם הזרימה של המים היא על 50% אז ה"ביעבוע" של המים במיכל זה הדבר היחיד שאני שומע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דגם : ZALMAN ZM-F3 LED

מהירות סיבוב לדקה : (שני מצבים) 1,000rpm - 1,800rpm

כמות מאווררים : 3 מאווררים של 120מ"מ [שניים מכניסים ואחד מוציא]

דגם המארז : ZALMAN Z5 PLUS

הטמפרטורה במעבד ובכרטיס מסך : בחדר ללא מזגן, מעבד(3470) מנוחה 40 מאמץ 65 בממוצע, אותו דבר עם הכרטיס מסך(7850)

מידת הרעש לטעמכם ? במצב איטי [20.0dBA] שקט מאוד, מצב מהיר [32.0dBA] די רועש

אתר יצרן

http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=199

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Gt ap15

אין תלונות. צריכת זרם אפסית, איזון טוב בין ביצועים לרעש ברמה של התייתרות הצורך בשימוש בבקר

המארזים משתנים, רובם- ליאון לי שעושים שימוש בעוד מאוורר או 2 בגודל 140 במהירות של סביב ה1000-1200 rpm, סהכ הם סבירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי בפרפוף ולא ראיתי שמשתמשים פה במאווררים של נוקטואה והשאלה היא למה ? אם כסף היא הבעיה אז הכל מובן אבל אם כסף היא לא הבעיה אז אני לא מצליח להבין למה לבחור במאווררים אחרים ?

יש לי במארז 6 מאווררים שעובדים על אוטומטי. אני ישן בלילה עם המחשב דולק ולא שומע את המאווררים, מה שיותר מפריע זה לד כחול (מארז CM 590 )

מאוורר של CM בצד המארז מכניס אוויר.

מאוורר קטן 80 מוציא אוויר בחלק האחורי של המארז.

2 מאווררים בגג המארז מוציאים אוויר,

ועוד 2 מאווררים של נוקטואה עם של נוקטואה למעבד.

במחשב שלי המאוורר הכי מורגש זה המאוורר של הכרטיס מסך, רק אם אני מוריד את הסל"ד ל- 30 אני לא שומע אותו מעל הרעש כבר מורגש, שלא לדבר על מצב בו הכרטיס מסך במצב מאמץ, יש לי מטוס סילון בחדר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהמחיר והמראה שלהם זה מה שמרתיע את רוב האנשים.

לי יש אחד, אני מרוצה מאוד, אבל הוא עלה לי 86 שקל והוא נראה כאילו מישהו חירבן עליו...

מנגד יש את נויזבלוקר הגרמנית, שהם שקטים עם ביצועים טובים, מינוס המראה. הם נראים טוב. אבל יקרים מאוד ולא זמינים בארץ. (יש יבואן, אין חנויות שמוכרות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח בלי קשר למחיר או לעיצוב נוקטואה אכן איכותים בכל הנוגע למאוורר מארז\קירור, אבל מי שיש לו מים או רדיאטור הם לא הבחירה הטובה או הכי טובה שיש, אני לדוגמא עובד עם SCYTHE GT יש לי 10 מאווררים כמובן עם בקר, אבל אני לא איש שמפריע לו אז אני לא ממש משחק איתם.

כמובן שנוקטואה עובדים על מאווררים לרדיאטור (הביאו הצצה לזה בקמפיוטקס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...