החל ממחר - קופסת סיגריות תתייקר ב-1.5-2 שקל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החל ממחר - קופסת סיגריות תתייקר ב-1.5-2 שקל

Guy King

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נו באמת...מה לדעתכם עושים עם המיסים האלו?

נכון שהמיסים מממנים גם את האברכים, התנאים המפליגים של חברי הכנסת וכד'..אבל זה פינטס.

המיסים ממנים את הצבא, המשטרה, מכבי האש, שירות בתי הסוהר, בתי המשפט, בתי החולים, בתי הספר, האוניברסיטאות (הן מסובסדות ע"י המדינה), תקציבי הרווחה והביטוח הלאומי, סלילת כבישים, הקמת מתקני התפלה, הרכבת ועוד המון פרוייקטים. יותר מיסים = יותר אפשרות לעשות יותר דברים בכל התחומים האלו (כולל לשלם יותר ביטוח לאומי דרך אגב..). פחות מיסים = יותר כסף לאזרחים לקנות מה שהם רוצים (כולל אוכל, שכר-דירה וכד'), אבל פחות לממשלה. הממשלה זה לא איזה חברה רווחית, אין לה מה לאסוף את הכסף לעצמה.

אני באופן אישי בעד העלאה, ולא היה לי אכפת גם שהיו מעלים את הסיגריות ב-3-4 שקל, והיו מכניסים לקופת המדינה 1.5 מיליארד ש"ח. זה מס מוסרי. מס על פירות וירקות - לא מוסרי. המדינה באמצעות המיסים צריכה בין השאר לעודד דברים חיובים (צריכת פירות וירקות לדוג') ולגרום להקטנת הצריכה של דברים שליליים (סיגריות, אלכוהול, דלק שגורם לזיהום הסביבה). המס שנלקח מהדברים השליליים יכול לסבסד עוד דברים חיובים - הגדלת הסבסוד לאוניברסיטאות והפחתת שכר הלימוד, הגדלת ההחזר על מחזור פחיות ובקבוקים (הכפלת הסכום למשל), הפחתת המס על מוצרים תוצרת הארץ ובצורה זו עידוד הצריכה של מוצרים אלו וכד'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואל גם נשכח את המס על המים, על הפירות שהמחירים שלהם היום זה טירוף, על משכורת מינימום שלא מעלים...

בקיצור, זבל של ממשלה.

יש לי פתרון בשבילך לכל הטענות(שלא נדבר על המיסוי המבורך על סיגריות, מצידי שקופסא תעלה 40 ש"ח).

מס על המים? אין ברירה, אנחנו מתייבשים!

מחירי פירות? תפסיק לשים בסל הקניות שלך זבל תעשייתי ותראה איך מתפנה לך 200-300 ש"ח בשבוע.

הרי כולם בוכים על זה שקילו אפרסקים עולה 15 ש"ח ומה עם קילו קורנפלקס? כמה זה עולה?

משכורות מינימום? מה יעזור לך להעלות משכורת ל-4600 ש"ח, אם בטווח הרחוק השכר הזה לא יהיה שווה כלום?

רוצה עוד פתרון? תהיה שווה יותר משכר מינימום בשוק העבודה.

בכל אופן, חלאס עם הבכיינות, ביבי הוכיח לא פעם שראש כלכלי יש לו, קצת ראייה לטווח ארוך והכל במוחכם הקט יסתדר.

מס על פירות וירקות - לא מוסרי.

מחירי הפירות לא גובהים בגלל מיסוי, אלא בגלל תנועות במשק(החקלאים אומרים שאין מספיק עובדים וכל אחד מפנה אצבע כלפי השני, זה לא שיש מס חדש על פירות שלא היה קודם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קאט דה שיט. הסיבה שאין מים היא בגלל ש: 1) אנחנו נותנים המון לירדנים. 2) מתעלמים משאיבה לא חוקית של הלבנונים. 3) החשוב מכל: החקלאות הישראלית!!! כן כן- מדינה מדברית ולא מתאימה לגידול חקלאי, אבל הלובי החקלאי עושה את שלו :(. עשו פעם חישוב באוניברסיטה המשודרת והראו שאפילו הייצוא לא מחזיר את ההשקעה. ואני לא הזכרתי את החיסכון במים (כנרת מלאה, פתיחת סכר דגניה, הוזלת המים, אין צורך בהקמת מתקני התפלה ואפילו אפשר יהיה לחלק לפלשתינים והירדנים מבלי לחשוש).

מחירי פירות? תפסיק לשים בסל הקניות שלך זבל תעשייתי ותראה איך מתפנה לך 200-300 ש"ח בשבוע.

זאת לא הבעיה. בד"כ לאנשים אין זמן להכין אוכל ולכן קונים תעשייתי.

בכל אופן, חלאס עם הבכיינות, ביבי הוכיח לא פעם שראש כלכלי יש לו, קצת ראייה לטווח ארוך והכל במוחכם הקט יסתדר.

לביבי יש ראש כלכלי מצויין אבל במדינה כמו שלנו צריך להתגמש יותר מדי כדי להרכיב ממשלה, גם אם זה אומר לוותר על רוב השקפת עולמך. כך יוצא שהאידאולוגיה של ביבי לא באה לידי ביטוי, וחבל מאוד.

אגב-לדעתי הבעיות הגדולות ביותר של המדינה הם ביטוח לאומי שמשלם מיליארדים לשתי אוכלוסיות שלא נושאות כמעט בשום נטל: הערבים והחרדים.

הבעיה השניה היא ההסתדרות. יו"ר ההסתדרות נבחר ע"י קבוצה מצומצמת של אלפי אנשים בעלי אינטרסים אבל יש לו כח שמקביל לראש ממשלה שנבחר ע"י כל העם. אתם יודעים כמה כסף מתבזבז על חוסר היעילות חברת החשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא באשמתו של האזרח הקטן, אין סיבה שהאזרח הקטן ישא בנטל.

האזרח הקטן כבר מספר פעמים שילם תוספת מיסים למספר ממשלות שטענו ש "זה הכרחי להקמת מתקני התפלה בשביל לפתור את בעיית משק המים"

מה לעשות שממשלה אחת גלגלה את העניין לזו הבאה, שגלגלה את העניין בתורה לזו שבאה אחריה, ואף אחד לא טיפל, בגלל אותו חורף גשום ב 2004 שגרם לכולם לחשוב שאין שום בעיה.

אז למה עכשיו, אחרי כמה שנים טובות שהאזרח גם ככה משלם עבור מתקני התפלה, פתאום נכנסים למצב חירום והאזרח צריך לשלם סכומים אסטרונומיים למרות שכל הגורמים הרלוונטיים מסרבים להתחייב שהתוספת מהיטל הבצורת תופנה אך ורק לפתרון בעיות משק המים, ותיכנס לקופת המדינה שכל הידיים לוקחות ממנה?

אם היה ביטחון שכל שקל שהאזרח הקטן ישלם יהיה בשביל לפתור את הבעיה שהביאה להיטל הזה, סבבה. אבל אם הממשלה, ועדת הכספים, וכל שאר הגורמים מסרבים להתחייב לדבר כזה- זה אוטומטית אומר שלכסף הזה יש ייעוד אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא באשמתו של האזרח הקטן, אין סיבה שהאזרח הקטן ישא בנטל.

האזרח הקטן כבר מספר פעמים שילם תוספת מיסים למספר ממשלות שטענו ש "זה הכרחי להקמת מתקני התפלה בשביל לפתור את בעיית משק המים"

מה לעשות שממשלה אחת גלגלה את העניין לזו הבאה, שגלגלה את העניין בתורה לזו שבאה אחריה, ואף אחד לא טיפל, בגלל אותו חורף גשום ב 2004 שגרם לכולם לחשוב שאין שום בעיה.

אז למה עכשיו, אחרי כמה שנים טובות שהאזרח גם ככה משלם עבור מתקני התפלה, פתאום נכנסים למצב חירום והאזרח צריך לשלם סכומים אסטרונומיים למרות שכל הגורמים הרלוונטיים מסרבים להתחייב שהתוספת מהיטל הבצורת תופנה אך ורק לפתרון בעיות משק המים, ותיכנס לקופת המדינה שכל הידיים לוקחות ממנה?

אם היה ביטחון שכל שקל שהאזרח הקטן ישלם יהיה בשביל לפתור את הבעיה שהביאה להיטל הזה, סבבה. אבל אם הממשלה, ועדת הכספים, וכל שאר הגורמים מסרבים להתחייב לדבר כזה- זה אוטומטית אומר שלכסף הזה יש ייעוד אחר.

שכחת שב2004 היינו במיתון עמוק? בזמן כזה מתרכזים ביציאה מהמשבר שמהווה איום מיידי. ואל תשכח שגם קנסות התעבורה לא הולכות לפיתוח תשתיות כבישים. למה? כי ככה זה. גם הרווחים מהיטל המים לא יעברו לפתרון הבעיה הספציפית כי אז כל שר ירצה חלק מהכנסות המדינה וזה יהיה מצב בלתי אפשרי לניהול
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באו נלמד מאמריקה ,ולא מאמריקה של עכשיו ,מאמריקה של פעם ,כמו שאתם יודעים (או לא יודעים ) ,אמריקה הייתה במיתון קשה מאוד בשנות ה 20 (דבר שלא מספרים עילו ),והיא הצליחה לצאת ממנו תוך קצת פחות משנתיים לגמריי ולהגיע לתקפות שיגשוג ,ואיך היא עשתה את זה ,אל ידיי פחות התערבות מהצד של המדינה ,ועל ידי פחות מיסים ,לא יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לביבי יש ראש כלכלי מצויין אבל במדינה כמו שלנו צריך להתגמש יותר מדי כדי להרכיב ממשלה' date=' גם אם זה אומר לוותר על רוב השקפת עולמך. כך יוצא שהאידאולוגיה של ביבי לא באה לידי ביטוי, וחבל מאוד.

[/quote']

לביבי יש ראש כלכלי מצויין- איך לגרום לעשירים להתעשר ולעניים לטבוע. זה לא הגועליציה הנוכחית שמכופפת לו ידיים. העובדה היא שהוא נגד העלאת שכר המינימום, נגד ביטול העמלות לבנק (עכשיו, תסבירו לי למה אני משלם כסף כדי שהמכונה תואיל בטובה לתת לי מזומנים, זה לא שמישהו משגיח עליה כל הזמן כדי להצדיק עמלה של שקל ו35 אגורות), בעד מיסוי של כל דבר אפשרי (אבל בשביל להעמיד פנים הוא מוריד את מס ההכנסה בחצי אחוז!!#%$@%$ פאקינג וואו), והכי נחמד- הוא בעל הקאה של כל זכויות האזרח והעובד החוצה. העיקר שמשפחת עופר תהיה מרוצה שהעובדים שלה לא יכוליםלשבות. העובדה היא ש50% מאזרחי המדינה מרוויחים שכר מינימום, וזה שכר שאי אפשר להתקיים ממנו בכבוד, או בכלל. חוק ההסדרים הזה זה בושה, ופתח לסחר מקח חסר מעצורים בשביל לשמר את הגועליציה ולממן את השחיתויות. פשוןט להקיא כבר מהגועל נפש בהתנהלות המדינה. הסיגריות יעלו יותר, רק שכולם שכחו שמר ביביהו עישן סיגרים ב11 אלף דולר על חשבון משלם המיסים בקדנציה הקודמת שלו, ככה שאנחנו נשלם יותר גם על המותרות של החצוף חסר המעצורים הזה שמוכר אותנו ללב לבייב בקומץ בוטנים. העצוב הוא שזה אפילו לא עניין של ימין או שמאל. אף אחד מהפוליטיקאים שנבחרו אינו מייצג את האזרח, רק את חשבון הבנק של הפוליטיקאי הנ"ל. לא מוכן לממן את המסיבות של מר ברק המהולל, ולא את הסיגרים של שקרניהו, לא רוצה ששיט-רית יכפה עלי מאגר ביומטרי בשם שוחד של . אולי מתישהו הקטעים האלה יפסיקו להרגיז אותי, כנראה שבעוד כמה שנים שאני אברח מפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להפנות אתכם לכתבה שקשורה במידה מסוימת לנושא:

http://eyalniv.wordpress.com/2010/04/28/inequality/

לא צריך לקרוא יותר מדי, מספיק להסתכל בשתי התמונות הראשונות שממחישות את העשירונים במדינה, וזה אומר פחות או יותר הכל.

אתם עדיין חושבים שזאת סתם בכיינות לא מוצדקת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באו נלמד מאמריקה ,ולא מאמריקה של עכשיו ,מאמריקה של פעם ,כמו שאתם יודעים (או לא יודעים ) ,אמריקה הייתה במיתון קשה מאוד בשנות ה 20 (דבר שלא מספרים עילו ),והיא הצליחה לצאת ממנו תוך קצת פחות משנתיים לגמריי ולהגיע לתקפות שיגשוג ,ואיך היא עשתה את זה ,אל ידיי פחות התערבות מהצד של המדינה ,ועל ידי פחות מיסים ,לא יותר .

המממ יש המון חורים בתזה שלך. ארה"ב נכנסה למשבר בגלל כשל שוק. ישראל במשבר כי היא נגררה אליו וגם בגלל המצב הביטחוני התמידי וגם בגלל המבנה החברתי הייחודי שלה. ארה"ב יצאה מהמשבר בגלל שהמלחמה הכניסה לה מליארדים וגם כי יש לה משאבי טבע. לישראל אין כלום ואין יכולת לצאת מהמשבר כי הוא תמיד יהיה בצורה כזאת או אחרת.

לביבי יש ראש כלכלי מצויין- איך לגרום לעשירים להתעשר ולעניים לטבוע. זה לא הגועליציה הנוכחית שמכופפת לו ידיים. העובדה היא שהוא נגד העלאת שכר המינימום, נגד ביטול העמלות לבנק (עכשיו, תסבירו לי למה אני משלם כסף כדי שהמכונה תואיל בטובה לתת לי מזומנים, זה לא שמישהו משגיח עליה כל הזמן כדי להצדיק עמלה של שקל ו35 אגורות), בעד מיסוי של כל דבר אפשרי (אבל בשביל להעמיד פנים הוא מוריד את מס ההכנסה בחצי אחוז!!#%$@%$ פאקינג וואו), והכי נחמד- הוא בעל הקאה של כל זכויות האזרח והעובד החוצה. העיקר שמשפחת עופר תהיה מרוצה שהעובדים שלה לא יכוליםלשבות. העובדה היא ש50% מאזרחי המדינה מרוויחים שכר מינימום, וזה שכר שאי אפשר להתקיים ממנו בכבוד, או בכלל. חוק ההסדרים הזה זה בושה, ופתח לסחר מקח חסר מעצורים בשביל לשמר את הגועליציה ולממן את השחיתויות. פשוןט להקיא כבר מהגועל נפש בהתנהלות המדינה. הסיגריות יעלו יותר, רק שכולם שכחו שמר ביביהו עישן סיגרים ב11 אלף דולר על חשבון משלם המיסים בקדנציה הקודמת שלו, ככה שאנחנו נשלם יותר גם על המותרות של החצוף חסר המעצורים הזה שמוכר אותנו ללב לבייב בקומץ בוטנים. העצוב הוא שזה אפילו לא עניין של ימין או שמאל. אף אחד מהפוליטיקאים שנבחרו אינו מייצג את האזרח, רק את חשבון הבנק של הפוליטיקאי הנ"ל. לא מוכן לממן את המסיבות של מר ברק המהולל, ולא את הסיגרים של שקרניהו, לא רוצה ששיט-רית יכפה עלי מאגר ביומטרי בשם שוחד של . אולי מתישהו הקטעים האלה יפסיקו להרגיז אותי, כנראה שבעוד כמה שנים שאני אברח מפה.

כתבת יותר מדי דברים והיפוכם. מה קשור לדיון מה ביבי מעשן? אסור לו?

תבין, מישהו בנה את הכספומט והוא לא בנה אותו בחינם. כל הקטע בקפיטליזם שאתה חושב ומנסה להשיג כסף בכל דרך. המהנדסים שבנו אותו רוצים להרוויח כסף, ובצדק. אתה מעדיף שלא יהיו כספומטים ותצטרך להיכנס לבנק בכל פעם שתרצה 50 שקל? אז לא תוכל לקפוץ בלילה. זה מה שאתה רוצה? כי זה בניגוד לכללי ההגיון. החשיבה צריכה להיות: מה אני יכול לתרום לעולם ולא למה לא נותנים לי עוד. למה החשיבה היא-אני רוצה לקבל משכורת גבוהה למרות שאין לי מה להציע לארגון?

למה המדינה צריכה להיות גננת ולהתערב בשוק? הרי משפחת עופר הפכה את החברות הממשלתיות לרווחיות. במקום לקנא תקנה מניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ יש המון חורים בתזה שלך. ארה"ב נכנסה למשבר בגלל כשל שוק. במשבר כי היא נגררה אליו וגם בגלל המצב הביטחוני התמידי וגם בגלל המבנה החברתי הייחודי שלה. ארה"ב יצאה מהמשבר בגלל שהמלחמה הכניסה לה מליארדים וגם כי יש לה משאבי טבע. לישראל אין כלום ואין יכולת לצאת מהמשבר כי הוא תמיד יהיה בצורה כזאת או אחרת.

ארה"ב נכנסה למשבר של שנות 20 בגלל נשיאים שניסו להכניס עוד כוח לממשלה ולשלוט ביותר תחומים ,ארה"ב גם נכנסה למשבר הזה בגלל מלחמת העולם הראשונה ,והיא יצא מהמשבר הזה אך ורק על ידי הורדת מיסים .

המלחמה היחידה שנתנה לארה"ב רווח אמיתי זו מלחמת העולם השנייה ,שהפכה אותה למעצמה עולמית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...