האם רק לי יש ניסיון רע עם דיסקים קשיחים של WD - 200Mb מסדרת ה-JB - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם רק לי יש ניסיון רע עם דיסקים קשיחים של WD - 200Mb מסדרת ה-JB

amir77a

Recommended Posts

יש לי דיסק קשיח של מדגם WD2000JB.

מדובר למי שפחות מכיר בסדרה שאמורה להיות טובה יותר עם ה-8Mb Cache.

אתמול קרס לי דיסק שלישי כבר. :pissed: :pissed: :pissed:

כל פעם אני ניגש ליבואן ומחליפים לי ללא בעייה, אבל ממש נמאס לי כבר מהסיפור הזה. :bash:

כל פעם אותה בעייה. פתאום אני מתחיל לשמוע כמעין נקישה או תקתוק חד פעמי מהדיסק הקשיח ואז אני יודע שהחגיגה הולכת להתחיל.

אתמול בערב שמעתי את הנקישה הראשונה. מצאתי בבוקר את המחשב קפוא (מקור?). המחשב כבר לא עולה יותר בכלל.

מזל שבמקרה בדיוק אתמול גיביתי. אבל מה עם כל העצבים להתקין הכל מחדש :'(

מה עם אובדן זמן העבודה העצום על התקנה מחדש?

אני עובד עם מארז וספק כוח של Enermax בפירוש מהמשובחים בשוק. אחד המאווררים של המארז מאוורר ישירות את הדיסק הקשיח, כל שהוא ממש לא אמרו לסבול מבעיית חום מיוחדת.

אשמח לכל תובנה בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני הזמנתי WD200JB והגיע אליי יום חמישי הקודם.. בנתיים הוא עובד כמו שצריך בלי שום בעיות...

רציתי לשאול אותך תוך כמה זמן הוא התחיל עם הבעיות שלו? הכוונה היא ביום שקיבלת את ההרד דיסק תוך כמה זמן עבר עד שהוא התפגר.

כי יש לי הרבה חומר חשוב על הדיסק הזה וקניתי אותו בגלל חוסר מקום אז מה יעזור אם אני אעשה גיבוי והוא ימצא על ה200.

שאתה אומר שההרד דיסק מת מה הכוונה?

שומעים תיקתוקים, הביוס לא מוצא אותו?

אני בנתיים ממש מרוצה ממנו אבל הכנסת אותי עכשיו לקצת חרדה... גם מאיפה הזמנת את הכונן שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם הדיסק הזה מעל שנה.

מחשב פתוח רוב הזמן, אך לא עובד קשה מדי. מעט קידוד סרטים, הרבה אופיס אינטרנט ושאר שימושים לא מעייפים מדי לקשיח.

הדיסק האחרון הוחלף לפני (הערכה גסה ) 6 חודשים בערך.

הדיסק נרכש במקור בפלונטר (בגלגול הקודם) והוחלף ע"י היבואן בעת שפלונטר היו מחוץ למשחק.

אני לא זוכר את שם היבואן (אני בדיוק מנסה להיזכר) אני רק זוכר שהם יושבים באיזור התעשייה ברעננה. מזכיר למישהו איזה שם?

ה- לפעמים מוצא, לפעמים לא. הבוקר מצאתי את המחשב קפוא במצב של Restart מייד לאחר זיהוי הדיסקואז הוא הודיע לי (כמה מפתיע...) שבקרת ה-S.M.A.R.T מודיעה שהדיסק במצב Fail (מה באמת...). ה- גם לא זיהה אותו. סגרתי את המחשב לגמריו ולאחר 5 דקות מנוחה פתחתי שוב (לצורך דיאגנוסטיקה) ואז הדיסק כן זוהה.

אגב... הבוקר זה ממש לא הבוקר שלי. לאחר שהמחשב בבית קרס, בדרך לעבודה פתחתי את מחשב כף היד שלי בכדי לראות את לוח הזמנים השלי ופתאום גם הצעצוע הקטן עשה לי Reset מלא וכל הנתונים נמחקו. הגעתי לעבודה פתחתי את המחשב בעבודה ו... לא יאומן גם זה עושה לי reset פעמיים שלוש עד ל-BSOD הכחול והמגעיל של ה- 2000.

אולי הכל חלום בלהות ואני אתעורר והכל בסדר?

(אמנם אין נזקים לחומר... הכל מגובה... תחי נהלי הגיבוי... אבל בכל זאת!!!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה תבדקו את הספקי כוח שלכם

לרוב בעיות של הארדיסקים נובעות מחוסר כוח שההארדיסק צורך

אז אם יש לכם הרבה כוננים אופטיים או הרבה הרדיסקים

אני מציע לבדוק את הספק או להחליף לספק איכותי יותר ועם הספק יותר גבוה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דואג בקשר לספק כח שלי... יש לי HEC300Art ויש לי גם WD80JB שעובד קשה כמעט שנה וחצי בלי שום בעיה. פשוט שמישהו רושם שהלך לו 3 הרדיסקים אותו דגם כמו שלי אחרי שאתה מעביר הרבה חומר להרד דיסק הזה אפשר להיכנס קצת ללחץ מההודעה הזאת :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דואג בקשר לספק כח שלי... יש לי HEC300Art ויש לי גם WD80JB שעובד קשה כמעט שנה וחצי בלי שום בעיה. פשוט שמישהו רושם שהלך לו 3 הרדיסקים אותו דגם כמו שלי אחרי שאתה מעביר הרבה חומר להרד דיסק הזה אפשר להיכנס קצת ללחץ מההודעה הזאת  :-\

איזה מזל שהמוניטין של חברת על כמו WD נקבע על ידי שני אנשים בכל היקום , אחד עם בעיה , ושני שמודאג ממנה 8). (ודרך אגב אל תהיה כלכך שקט מה HEC ART,למרות שהוא כמה ליגות מעל הג'נרים).

טפו טפו טפו גם אני לא נתקלתי בבעיה עם ה 200 JB. וזה שלבן אדם נדפק משהו אחר כל שני וחמישי (אפילו שהוא קונה את הטופ) רק יכול להוריד מהלחץ שלך.

זה יכול להיות צירוף מקרים מצער , מזל רע , בעייה שקשורה לשאר הרכיבים , בעייה שקשורה לרשת החשמל , הזנחה , שימוש לא נכון ואחזקה לא נכונה ועוד. חלק יותר הגיונים חלק פחות , קשה מאוד לדעת כשזה על קצה המזלג.

רק דבר אחד, ואמרתי את זה בעבר , תפסיקו לענות את המחשבים שלכם - הם לא נועדו להיות דלוקים כל הזמן , תנו להם מנוחה , זה הורג בייחוד את ההארדיסק שכל הזמן מסתובב , באייפוד כולם נכנסים ללחץ כשהארדיסק שלו פועל סתם - אבל מה בדיוק שונה ההארדיסק במחשב שלכם ? התקלה המפורסמת בדיסקים של הופיע בעיקר כשמחשב היה דלוק רצוף הרבה זמן עד כדי כך שIBM הודיע רשמית שהיא ממליצה לא להשאיר את הדיסק דלוק רצוף הרבה זמן.

אז באמת תכבו את המחשב שלכם שאתם לא צריכים (וזה גם קצת יוריד את כמות הבעיות בפורום) אפילו שיש לא מעט מחשבים של 2000 שקל שדולקים רצוף כבר חודשיים ולא קרה להם כלום (סטטיסטיקה של ילדים בגן), לא תמותו אם המחשב לא יהיה דלוק בלילה ועוד יותר לא תמותו אם יהיו לכם פחות סרטי אימיול לא חוקיים על המדף שממילא לא תראו אפילו פעם אחת בחיים שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חתיכת הצהרה נתנת פה

לפי דעתי מחשב אמור להיות סוס עבודה ... ואם זו בחירה של אנשים לא לתת לו מנוחה זו הבחירה שלהם מה שכן הארדיסק נועד לעבוד שעות על גבי שעות ..

אני אישית ממש בקושי מכבה את המחשב ויש לי שני הארדיסקים של שעובדים רוב הזמן ועדיין לא קרה להם כלום (טפו טפו טפו )

יכול להיות שזה בגלל זה שיש להם יכול להיות שהספק שלי ממש חזק ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אם יותר מדי דיסקים הולכים אחד אחרי השני במחשב מסויים זה מתחיל לרמז על בעייה במחשב או ברשת החשמל ולא ביצרן הדיסק, ENERMAX או לא.

2) לכל חברות הדיסקים היום יש אחוזי החזרה נמוכים מאוד. לפחות ממה שאני יודע על סמך נסיון של חנות שמעיפה כמויות. אי אפשר להסיק על איכות של חברה ממשתמש אחד או שניים.

3) אפשר ב"שומר המסך" ב POWER לקבוע שההרדיסק יכובה לאחר 20 דקות או איזה זמן שרוצים של חוסר פעילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה יופי איזה מזל אני בזמן אחרון ממש לא נכנסתי לפה והינה בשעה הזאת במקרה על ההודעה הזאת. קניתי 200 JB ב 25.7.2003 חילקתי אותו ל 3 90 90  , עמד תחת חלונות 98. אחרי זה היתי צריך להעביר מהקשיח הקודם לחדש הזה 200 מידע. היה מלא מידע ויש לי רשת אחרי שחישבתי כמה זמן יקח להעביר יצא 5+ שעות, אמרתי אני פשוט אעביר תקשיח כבר ויעתיק תוך שעה. שמתי תקשיח למחשב החדש תחת חלונות אקס פי. העתקתי , החזקתי תקשיח עוד כמה ימים, פתאום בהתחול 1 מסך כחול אקס פי אומר בלה בלה בלה משו התחיל לעשות משו לקשיח וזה לא היה סריקה הוא התחיל להאמיר מידע או משו, נבהלתי, סגרתי תמחשב. הדלקתי מחדש האקס פי לא ראה תקשיח. וכל זה תוך שבועיים של שימוש. שמתי למחשב הישן חזרה, שם חלונות 98 גם לא ראה תקשיח. עד שהעתקתי הכל ומחקתי הכל מהמקור הכל נמחק לגמרי. התחלתי לשחזר זה היה אוגוסט. שיחזרתי מששיחזרתי.

פירמטי מחדש ושמתי במחשב הישן.  זה היה כבר אוקטובר עד שבדקתי עם כל התוכנות איזה ומה  מצליחה לשחזר. ימים ע,ג ימים של יסורים מתייסרים האם המידע ישוחזר או לא. אבל לא ברצף חרשתי על הקשיח. לא היה גם לאן לשחזר.

אחרי זה חשבתי שהאקס פי הרג לי תקשיח במשך כמה חודשים.  יותר מאוחר במרץ קרס עוד פעם, במאי שיחזרתי. ולפני שבוע קרס עוד פעם. קניתי מאקסטור 120 שיהיה לי לאן לשחזר. ואז אמרתי לא רושם עליו כלום עד שאני לא נותן לו תקופת נסיון. שמתי אותו תחת אקס פי אחרי יומים קרס הבן *ונה. חשבתי אולי החילוק לא מתאים לא של 3 90 90  חילקתי ל 3 40 40 40 40 גם קרס. אז נשיתי ל 3 60 60 60 ושמתי תחת חלונות 98  אחרי כמה ימים גם קרס והיה עליו מידע 80 ג'יגה.  עכשיו הבנתי שמשו לא בסדר איתי ולא חלונות אקס פי ששמרתי להם טינה ענקית. וביום רביעי אני הולך לפלונטר  עכשיו הם נמצאים בהחשמונאים ת"א. ושיחליפו לי אותו. יש לי 80 ג'ב מ 10.2002 בלי בעיות  ו 120 מ 1.2003 בלי בעיות. ורק זה עושה בעיות. מכל התקופה מ 25.7.2003 עד עכשיו השמתשתי בקשיח הזה אולי חודשיים בכללי. כי לא היה לי זמן להתעסק בשיחזורים ולא היה לאן לשחזר, ולא היה זמן להחליף. מעניין מה הם יתנו לי עכשיו, 200 חדש מאותה סדרה על הפנים או אחרת. מה זה זה 1394שח ולא ניצלתי תמקום שלו שנה ו 3  חודשים. אז מי שקנה תקשיח הזה, כן תפחד !   כמה כאבי ראש הוא עשה לי.  זה כבר לא צירוף מקרים אם יש עוד אדם שאצלו זה בעייתי.

שמתי לב שהוא מתחמם יותר משאר הקשיחים  וזהו.

עריכה: זה איזה 3 שעות הכל ביחד לחלק ב FDISK ולפרמט. ועשיתי את זה הרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

אז עכשיו יגיעו לטרד כל אלה ששייכים לסטטיסטיקת ההחזרות.

יש עוד מישהו שקרס לו WD? שלושה אנשים זה כבר אומר בטוח ש דפוקים.  כדאי לפרסם בחדשות האתר שיש ל בעיות בייצור. בעצם, כדאי להודיע במבט לחדשות. לא, ב CNN.

:bash: :bash:

WAWAWIWA  :please:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אם יותר מדי דיסקים הולכים אחד אחרי השני במחשב מסויים זה מתחיל לרמז על בעייה במחשב או ברשת החשמל ולא ביצרן הדיסק, ENERMAX או לא.

2) לכל חברות הדיסקים היום יש אחוזי החזרה נמוכים מאוד. לפחות ממה שאני יודע על סמך נסיון של חנות שמעיפה כמויות. אי אפשר להסיק על איכות של חברה ממשתמש אחד או שניים.

3) אפשר ב"שומר המסך" ב POWER לקבוע שההרדיסק יכובה לאחר 20 דקות או איזה זמן שרוצים של חוסר פעילות.

1-2) כמובן , כמו שציינתי (נכנס לציטוט לא היה לי כוח למחוק  8) ).

3) מבלבל לגבי מה שאנחנו מנסים להשיג - לרוב לא נכון , הארדיסק שעליו מותקנת מערכת כמו WINXP לעולם לא יהיה במצב של חוסר פעילות יותר מכמה דקות, כל הארדסיק שאין עליו סיסטם יתכבה (מן הסתם). במערכות בבית שלי שיש יותר מהארדיסק אחד אני אכן מפעיל אופצייה זאת (וכמובן זה משפיע רק על ההארדיסק ללא מערכת ההפעלה). חשוב לא להגזים עם הזמנים (20 דקות זה לא הכי בריא) כי כיבוי והדלקה מרובים זה גם כן דבר לא בריא , כדאי להגדיר משהו כמו חצי שעה או שעה אם זה לא הארדיסק "פעיל במיוחד".

ולבחור מעל אינטגרל (למעשה 4 הודעות מעל זאת) ,1) אני חושב שכבר קיבלת מספיק תשובות על סטטיסטיקה כרגע , ואפילו עוד לפני שהגבת , אז זה די מיותר. 2) אתה יכול לעשות עם המחשב שלך מה שאתה רוצה , גם לחבות בו עם אלת בייסבול - אין שום בעייה עם זה - אבל לצערך זה עדיין לא משנה את העובדות. 3) לדעתך מחשב יכול להיות סוס עבודה , לדעת מישהו אחר רהיט ולדעת עוד מישהו ישות שטנית שנועדה להשמיד את היקום , גם זה לא משנה את העובדות חוץ מהעובדה הפשוטה : אם תענה ותעמיס ותשאיר תמיד מחשב ביתי (ואפילו לא) בתנאים מינימלים דלוק כל הזמן (ללא UPS לדוגמה או מזגנים מקפיאים שנועדו לקרר מחשבים בחברות רציניות) אתה מגדיל את סיכוייך להכנס לאותם 10 אחוז שעובדים כך עם המחשב ונידפקים , ביחוד כל דבר שקשור לבלאי מכני (מאוררים, הארדיסקים), זה הכל.

אינטגרל - יש משהו במה שאתה אומר , אני מתחיל לחשוש עכשיו שה 200JB שלי לא תקין - הוא עדיין לא קרס (טפו טפו טפו) , אני לא בסטטיסטיקה  ;D

*ולגבי דיסקים - כולם כאן זוכרים שכל החברות לא מזמן הורידו את האחריות משלוש שנים לשנה , תחשבו טוב למה, וזה יענה לכם לגבי קריסות ההארדיסקים שלכם. למזלנו התחרות החזירה חלקית את האחריות למצב הקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...