חוות דעתכם על מפרט מחשב עריכה וגרפיקה בתקציב 16000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעתכם על מפרט מחשב עריכה וגרפיקה בתקציב 16000 ש"ח

Ice13

Recommended Posts

שמי עומר, אני עוסק בעריכת וידאו, סאונד ואנימציה בתוכנות Avid Media Composer, Avid Pro Tools, Autodesk Maya, Adobe After Effects, Zbrush.

דרושה חוות דעת שנייה למערכת שהורכבה על ידי חברת מחשבים שעוסקת בהרכבת מערכות עבודה לגרפיקאים.

מעבר למפרט המצורף אני מעוניין לרכוש 2 מסכי Samsung S24A650D, אוזניות Sennheiser HD215, ורמקולים מדגם Ultimate Media Technology B-6A.

בנוגע לעבודה השוטפת אציין שמהירות הPreview והעבודה בReal Time חשובה לי בהרבה ממהירות הרינדורים, אותם אני יכול להשאיר ללילות ולסופי השבוע.

[table][tr] [td] מעבד[/td] [td] Intel i7-3930K 3.20 ~ 3.80 GHz x6 SIX 12MB Cache[/td] [/tr] [tr] [td] קירור מעבד[/td] [td] Ultra Silent 6 Heat-Pipe CPU Cooler[/td] [/tr] [tr] [td] מערך שבבים[/td] [td] Intel X79 Express Based Main Board[/td] [/tr] [tr] [td] זיכרון[/td] [td] 32GB (8192 x4) DDR3 1600MHz - Tested For QUAD Channel[/td] [/tr] [tr] [td] קירור פאסיבי ללוח[/td] [td] Silent Passive Bridge & Mosfet Heatsink[/td] [/tr] [tr] [td] ממשק Firewire[/td] [td] DV-Firewire IEEE 1394A[/td] [/tr] [tr] [td] כרטיס מסך[/td] [td] nVIDIA GeForce GTX690 4.0GB GDDR5 385 GB/sec[/td] [/tr] [tr] [td] כרטיס קול[/td] [td] 7.1 + 2 High Definition Audio Codec (+Optical)[/td] [/tr] [tr] [td] התקן SSD[/td] [td] 128GB SATA-III 560MB/s Solid-State Drive 34nm Nand [/td] [/tr] [tr] [td] דיסק קשיח

[/td] [td] 2000GB 7200-RPM SATA3 6Gb/s +64MB Buffer[/td] [/tr] [tr][td]מארז[/td] [td] Low Noise (Modded) Midi Tower ATX[/td] [/tr] [tr] [td] קירור מארז[/td] [td] 17DBa 120mm Silent Rear Fan[/td] [/tr] [tr] [td] ממשק USB2 + USB3[/td] [td] Up To 16 USB 2.0 Ports Includes 2x USB 3.0 (SuperSpeed) Ports[/td] [/tr] [tr] [td] התקן רשת[/td] [td] GigaBit Lan 10/100/1000[/td] [/tr] [tr] [td] ספק כוח[/td] [td] Low Noise 700W True Power Supply - 80 Plus Program[/td] [/tr] [tr] [td]

[/td] [td]

[/td][/tr][/table]

מפרט עדכני (נערך):

מעבד:

INTEL 3930K : I7, S2011, 3.2GHz , "SROKY" - TRAY

לוח אם:

ASUS SABERTOOTH X79

זיכרון:

G.SKILL 32GB (4X8GB) 1600 CL10 - RipjawsZ

כרטיס מסך:

PNY-QUADRO 4000 2GB - RETAIL

צורב DVD:

ASUS DVDRW DRW-24B5ST -SATA - X24 - RETAIL - זמין במלאי

כרטיס קול:

M-AUDIO AUDIOPHILE 2496

מארז:

CORSAIR GRAPHITE 600TM w/o PSU

מקלדת:

PERIXX PERIBOARD-707 WIRELESS TOUCHPAD KEYBOARD

ספק כוח:

SEASONIC X-SERIES 760W - MODULAR : X-760

קרור למעבד:

ANTEC KÜHLER H₂O 920

קרור למארז:

SCYTHE GENTLE TYPHOON 120mm 1450rpm - זמין במלאי

דיסק קשיח:

OCZ VERTEX4 256GB SATA III

דיסק קשיח 2:

SEAGATE 3TB SATA3

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ראשית, חסרים המון פרטים במפרט, בעיקר דגמים מדוייקים של הרכיבים (מארז/ספק/קירור/דיסקים/כרטיס קול/DV וכדומה).

על פניו נראה מפרט מבוזבז בטירוף אבל אני לא מומחה במערכות מהסוג הזה:

* מארז MIDI למפרט כזה נראה טעות פטאלית.

* לא ברור מה רמת השקט הצפויה כי אין מידע מלא על הרכיבים.

* מתוכנן OC?

* אני בספק רב עם GTX690 הוא בחירה נבונה כאן.

* כנ"ל לגבי פלטפורמת LGA2011 - לא בטוח שמחיר הפרמיום שאתה משלם מוצדק לשימושים שלך... צריך לבדוק היטב את הנושא.

* יש מגבלה/יעד תקציבי?

* מה כלול בתקציב? עדיף להכליל את הכל בתקציב אחד כדי שנוכל לאזן בין הרכיבים.

בקיצור, גש לחוקי הפורום ומלא את השאלון שם בפירוט רב ככל האפשר.

אח"כ השלם את הפרטים החסרים כדי שנוכל להתייחס ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, חסרים המון פרטים במפרט, בעיקר דגמים מדוייקים של הרכיבים (מארז/ספק/קירור/דיסקים/כרטיס קול/DV וכדומה).

על פניו נראה מפרט מבוזבז בטירוף אבל אני לא מומחה במערכות מהסוג הזה:

* מארז MIDI למפרט כזה נראה טעות פטאלית.

* לא ברור מה רמת השקט הצפויה כי אין מידע מלא על הרכיבים.

* מתוכנן OC?

* אני בספק רב עם GTX690 הוא בחירה נבונה כאן.

* כנ"ל לגבי פלטפורמת LGA2011 - לא בטוח שמחיר הפרמיום שאתה משלם מוצדק לשימושים שלך... צריך לבדוק היטב את הנושא.

* יש מגבלה/יעד תקציבי?

* מה כלול בתקציב? עדיף להכליל את הכל בתקציב אחד כדי שנוכל לאזן בין הרכיבים.

בקיצור, גש לחוקי הפורום ומלא את השאלון שם בפירוט רב ככל האפשר.

אח"כ השלם את הפרטים החסרים כדי שנוכל להתייחס ברצינות.

אשמח אם תפרט לגבי המארז, כרטיס המסך GTX690 והLGA2011.

אני לא בקיא מאוד בתחום ולכן אשמח להצעות פרקטיות.

פירוט בהתאם לתקנון:

1. התקציב למחשב בלבד הוא 16000 שקלים, ניתן לחרוג מעט.

2. פירטתי בהודעה הראשונה.

3. בבעלותי עכבר אלחוטי מדגם - Performance Mouse MX, זקוק גם למקלדת אלחוטית ונוחה.

4. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10- 6

5. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)?- בהתאם לחוות דעתכם, אני לא בטוח אם אני רוצה להתעסק עם רכיב כל כך יקר...

6. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס- לא.

7. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? - לא. תושב תל אביב.

שלום לך

:kopfpatsch:

זה לא מפרט, זה יותר בלה בלה בלה ( אני מניח של החנות עצמה )

שלא אומר כלום.

באנלוגיה לעולם הרכב, המפרט דומה ל:

מנוע בעירה פנימית, הגה, צמיגים טובים, , .......

מי , מה , איזה ? לא ברור.

בקיצור, כאמור, זה לא מפרט, ולכן, אי אפשר לחוות דעה רצינית עליו.

מה שכן, אפילו במצב הזה, לאור דרישתך לפרה-וויו, ברור שצריך כרטיס קוואדרו רציני ולא כרטיס

NVIDIA רגיל.

:xyxthumbs:

לא מומלץ לקנות מחנויות שכותבות במפרט "Intel X79 Express Based Main Board" במקום הדגם של הלוח, עדיף ללכת לחנות שתהיה ישרה עם הלקוח.

מדובר בחברה PC Power, שיודעה באמינותה בתחום, המחשב המדובר הוא הOPTIC עם שינוי קל:

http://www.pcpower.co.il/product_info.php?cPath=148&products_id=1670

אנסה להשיג מפרט מלא יותר, ולפרסם אותו כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך

:kopfpatsch:

זה לא מפרט, זה יותר בלה בלה בלה ( אני מניח של החנות עצמה )

שלא אומר כלום.

באנלוגיה לעולם הרכב, המפרט דומה ל:

מנוע בעירה פנימית, הגה, צמיגים טובים, , .......

מי , מה , איזה ? לא ברור.

בקיצור, כאמור, זה לא מפרט, ולכן, אי אפשר לחוות דעה רצינית עליו.

מה שכן, אפילו במצב הזה, לאור דרישתך לפרה-וויו, ברור שצריך כרטיס קוואדרו רציני ולא כרטיס

NVIDIA רגיל.

אני גם טענתי כך לעניין הQuardo, אך הנציג החברה ענה לי את התשובה הבאה:

"בהקשר זה אבקש לציין כי התוכנות Avid Media Composer, Autodesk Maya מגדירות שימוש בכרטיס מסך ממשפחת Quadro כהכרחי ברמה כזו או אחרת. מנסיוננו, כרטיסי מסך ממשפחת (במידה ובוחרים בדגם הנכון כמובן) מספקים יכולות עיבוד ברמה גבוהה מאד לצד יחס עלות/תועלת ללא מתחרים."

לשיפוטכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובה לבקשתי לצפייה ברכיבים:

"

אנו לא מספקים דגמים מדוייקים של רכיבי הליבה המשולבים במחשבי האודיו שלנו. אנו לא חנות רכיבים/מחשבים אלא מעבדה מקצועית מתמחה בתחום דרישות המחשוב של ענף המדיה הדיגיטלית.

אנו מתחייבים לתאימות מושלמת בין מערכת המחשב לשילוב החומרה/תוכנה של הלקוח

(להוציא הסייגים שהוזכרו במייל הקודם) ומספקים תמיכה טכנית ללא הגבלה בכל הקשור לתאימות מול מערכת ה

מחשב

.

היכולת להתחייב מול לקוחותינו לתאימות מלאה לתוכנות ההפקה שלהם מתאפשרת רק לאחר ביצוע בדיקות מורכבות, חוזרות ונשנות ויקרות למס' רב של דגמי לוחות, כרטיסי מסך, זכרונות ורכיבים נוספים.תוצאת הבדיקות הנ"ל קרי רשימת דגמים מדוייקת בהתאם לדרישות העיבוד וההפקה הפרטניות של כל לקוח (מלבד היותה תוצאת של מחקר מעמיק בעלות משמעותית) הינה הקניין האמיתי שלנו ולכן אין באפשרותי לספקו. למען הסר ספק אציין כי

אנו משתמשים ברכיב

ים מצויינים ללא שמץ של פשרה בתחום האמינות ותקני הייצור. כל מודול עובר בין 24 ל- 48 שעות בדיקה תחת עומס, בדיקות דומות עוברים דיסקים קשיחים ושאר הרכיבים (כולל העמסת ספק ע"י ציוד ייעודי) כשהמטרה היא לספק ללקוח את יחס העלות/תועלת הטוב ביותר וכמובן לצמצם ככל שניתן את הפניות למעבדת השירות."

מגוחך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה טוב שיש גיקים יקרים שיאירו את עיניהם של פשוטי העם שכמוני...

אז ויתרתי על Power, וניסיתי להרכיב מפרט בKSP, זו התוצאה:

Untitled.jpg

[table][tr][td]22900[/td][td]מעבד אינטל[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Core i7 3960X Extreme 3.3Ghz s2011 15MB L3 Cache, Box‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]22405[/td][td]מאוורר למעבד[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Corsair Hydro H100 Extreme Performance Liquid CPU Cooler‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]24994[/td][td]לוחות אם למעבדי אינטל[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏MSI X79MA-GD45 LGA2011 i7, Intel X79, 1600, 2xPCI-E‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]23355[/td][td]זכרונות[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Corsair 4x8GB Vengeance Quad Channel CL10-10-10-27‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]20563[/td][td]כרטיסי מסך[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏PNY Quadro 4000 2GB DX11 2xDP DVI PCI-E‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]23805[/td][td]דיסקים קשיחים[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Seagate 2TB Barracuda 7200RPM 64MB Sata III ST2000DM001‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]24983[/td][td]כונני SSD[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Corsair Neutron Series 240GB Sata III MLC 2.5'' Retail‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]22577[/td][td]צורבי DVD[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Asus DRW-24B5ST DVD±RW x24 Black Sata‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]18241[/td][td]כרטיסי קול[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Asus Xonar D1 Dolby Home Theater 7.1‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]24251[/td][td]ציוד רשתות[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Edimax EW-7722UnD Wireless Dual-Band Adapter 300Mbps ‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]23309[/td][td]ספקי כוח[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Corsair AX 650W Gold Active PFC 12cm Fan Modular‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]22056[/td][td]מארזים[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Corsair CC600TWM-WHT Graphite Special Edition White Mid-Tower Case (No PSU)‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]24333[/td][td]מאווררים וגופי קירור[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Corsair Air Series AF140 Quiet Edition High Airflow 140mm Fan‎[/td][td]1[/td][/tr][tr][td]23203[/td][td]מקלדות[/td][td][/td][td][/td][td][/td][td]‏Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Retail‎[/td][td]

[/td][/tr][/table]

חוות דעתכם, הצעות למפרטים חדשים מהיסוד, שינויים פורצי דרך וכל רעיון אחר יתקבל בברכה.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ויתרתי על Power, וניסיתי להרכיב מפרט בKSP, זו התוצאה:

מהפח אל הפחת :lol:

לא מכיר את PCPOWER בכלל אבל בהחלט יש חנויות שמתמחות במחשבים לצרכים מיוחדים.

אולי זו אחת מהן אבל אני לא הייתי קונה חתול בשק על סמך הבטחות של חנות שאני לא מכיר אישית (פעם ראשונה שאני שומע עליהם).

גם KSP/איבורי ממש לא יהיו הבחירות הראשונות שלי למפרט בסדר הגודל הזה - אתה לא קהל היעד שלהם אלא מחשבים בעשירית מחיר.

אני מבין שלא צריך מסך...

5. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)?- בהתאם לחוות דעתכם, אני לא בטוח אם אני רוצה להתעסק עם רכיב כל כך יקר...

דווקא ברכיבים כל כך יקרים (וגם הרבה פחות) אין בעיה עם OC ותקבל שיפור ביצועים אדיר ללא תוספת מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו כשהכל ברור, הייתי ממליץ לעזוב את נושא החנות בצד ולהתמקד במפרט נמחשב:

מעבד: Intel i7-3930K

קירור מעבד: Scythe Mugen 3

לוח אם: DX79TO

זיכרון: KVR16N11/8 (8192 x4) 1600MHz

כרטיס מסך: GTX690 4GB

כונן פלאש: 330 Series 120GB

דיסק קשיח: ST2000DM001

מארז HEC/Compucase 6AG1

מאוורר למארז Scythe SlipStream 12 1200RPM (שתי יחידות)

ספק כח Seasonic 750JS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו כשהכל ברור, הייתי ממליץ לעזוב את הנושא בצד ולהתמקד במפרט נמחשב. בעל החנות ידוע בתור אחד שמחפש בפורומים אנשים שכותבים את האמת על הפעילות שלו, ומאיים אליהם בתביעות.

איזה אתר?

למה? מה הוא יעשה עם I7 3960X?..., יספיק לו I7 3930K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מערכת מבוססת GTX680\GTX580 תהיה עדיפה (GTX690 הוא כפול ליבה ולא ינוצל בהרבה מקרים).

ל-GTX680 יותר מעבדי CUDA אך ל-GTX580 רוחב פס רחב יותר לזיכרון.

חוץ מזה, הייתי לוקח מארז מרווח יותר וספק איכותי כמו ה-620W S12II שיספיק בהחלט.

כדאי לקרוא קצת כאן:

http://www.studio1productions.com/Articles/AfterEffects.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהפח אל הפחת :lol:

לא מכיר את PCPOWER בכלל אבל בהחלט יש חנויות שמתמחות במחשבים לצרכים מיוחדים.

אולי זו אחת מהן אבל אני לא הייתי קונה חתול בשק על סמך הבטחות של חנות שאני לא מכיר אישית (פעם ראשונה שאני שומע עליהם).

גם KSP/איבורי ממש לא יהיו הבחירות הראשונות שלי למפרט בסדר הגודל הזה - אתה לא קהל היעד שלהם אלא מחשבים בעשירית מחיר.

חנות מומלצת?

דווקא ברכיבים כל כך יקרים (וגם הרבה פחות) אין בעיה עם OC ותקבל שיפור ביצועים אדיר ללא תוספת מחיר.

אוקיי מצויין אקח את זה בחשבון

דווקא מערכת מבוססת GTX680\GTX580 תהיה עדיפה (GTX690 הוא כפול ולא ינוצל בהרבה מקרים).

ל-GTX680 יותר מעבדי אך ל-GTX580 רוחב פס רחב יותר לזיכרון.

חוץ מזה, הייתי לוקח מארז מרווח יותר וספק איכותי כמו ה-620W S12II שיספיק בהחלט.

כדאי לקרוא קצת כאן:

http://www.studio1productions.com/Articles/AfterEffects.htm

GTX680 זו אופצייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...