בניית מפרט למחשב גיימינג, תקציב 8,000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מפרט למחשב גיימינג, תקציב 8,000 ש"ח

BlindFaith

Recommended Posts

שלום.

אחרי שהמחשב שלי החזיק מעמד יפה מאוד 5 שנים, אתמול הוא אמר להתראות כאשר הספק שלו עבר לצד השני. אני חושב שהגיע הזמן להשתדרג למפלצת חדשה.

קראתי את המדריך בנעוץ של הפורום (מדריך נהדר), ואני אכוון את הצרכים שלי לפי המדריך פחות או יותר.

נתחיל בתקציב. המספר ששמתי הוא 8,000 ש"ח, אבל זה סוג של גבול עליון. אם יש צורך להגיע למחיר זה בסדר, אבל לא מפריע לי לחסוך. השימוש העיקרי של המחשב הוא גיימינג כבד. אפשרות לשחק משחקים חדשים בתאריך ההשקה שלהם זה חשוב ביותר. בנוסף, אני מעוניין שהמפרט של המחשב יהיה תואם hackintosh, לצורכי פיתוח אפליקציות. אני לא מעוניין לקנות Mac במחיר אסטרונומי. אני גם צריך את המחשב לפיתוח אפליקציות. בשביל זה צריך OSX, אבל אני לא בטוח איזה פתרון עדיף, hackintosh או virtual machine. אשמח לקצת פידבק על זה.

זה מבחינת הצרכים הכלליים. משם נתקדם לרכיבים. אני אתחיל בדיסקלימר קטן, שאומר שאין לי באמת הבנה איזה רכיבים טובים יותר מאחרים, וזאת הסיבה שאני פה. יש לי הבנה כללית, מבחינת מה התפקידים של הרכיבים, אבל לא הרבה יותר מזה.

מעבד: i5 ומעלה.

לוח אם: פירוט לגבי צורך בכניסות נמצא ברכיבים אחרים.

RAM: אני מעוניין ב 8GB זכרון, עם אפשרות הרחבה ל 16 בעתיד.

כרטיס מסך: הצורך שלי ממנו הוא בעיקר שיוכל להריץ משחקים, אבל בנוסף, הייתי מעדיף שהוא יהיה של nvidia. אני מעוניין לחבר שתי מסכים, עם אפשרות לSLI בעתיד לחיבור עוד מסך ומקרן.

מארז: אין העדפה מסוימת בנושא, בעיקר שיהיה שקט ושיתאים לרכיבים השונים. שקט זה דיי חשוב אבל לא יותר מדי קריטי. אני רוצה להוסיף כאן שהחדר שאני נמצא בו הוא דיי חם, והמחשב נמצא על הרצפה. אין לי שום צורך בחיבורים קדמיים, שכן יש לי גישה מאוד נוחה לאחורי המחשב.

ספק כוח: רצוי שהוא יעבוד (כלומר - אין העדפה).

כונן SSD: אני מעוניין בכונן SSD בעל נפח נמוך שיכיל אך ורק את מערכת ההפעלה. אני מעוניין בעיקרון להשאיר את המחשב שלי פתוח רוב הזמן וכאשר אני לא נמצא בו שיהיה במצב שינה. בשביל זה אני רוצה שהוא ידלק במהירות האפשרית אחרי שאני מדליק אותו.

כונן קשיח: 1TB

ציוד הקיפי: יש לי ציוד הקיפי מצוין שאני מסופק ממנו. אין צורך להחליף כרגע.

עוד משהו קטן מבחינת חומרה, הייתי מעוניין שיהיה פנימי, בשביל עכבר ומקדלת אלחוטיים. אין לי מושג בכלל לגבי אובר קלוקינג ואם זה משתלם או לא, אולי תוכלו לעזור לי בנושא. בנוסף רצוי שיהיו יציאות USB3, למרות שאני לא חושב שאני מתכוון לקנות בזמן הקרוב חומרה שמשתמשת בטכנולוגיה, אבל future proofing זה חשוב. ואם כבר מדברים על future proofing, הדברים העיקריים שאני ארצה לשדרג בעתיד זה את המעבד (i7 או מה שיהיה), הזכרון ל16GB מ8GB, כשהצורך יעלה, והכרטיס מסך לSLI.

זהו. זה כל מה שיש לי להגיד בנושא. אם תצטרכו עוד סוג של מידע אשמח לתת אותו. אני רוצה להודות מראש לאנשים שיעזרו לי לבנות את המחשב מזמנם החופשי, אתם עושים עבודת קודש.

שיהיה יום מצוין, לאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע יש לי מסך שהוא 16:10 עם רזולוציה של 1650:1080, אבל אני מתכנן בהמשך (כלומר לא בקנייה הזו) לשדרג את המסך לשתי מסכים של 24 אינטש של 1920:1080

לגבי המעבד, אני לא כ״כ בטוח כי אין לי אותו כרגע אצלי. אח שלי עובד באינטל והוא קיבל מעבד ישר מהפס יצור. הוא אמר לי שהשווי שלו הוא 1300 ש״ח, אז אני נוטה לחשוב שזה i5 (ויש לי גם הרגשה שזה לא מהסוג של הOC)

עריכה: במחשבה מחודשת, אני חושב שכדאי להוסיף גם מעבד לבנייה. אני לא בטוח מה הדגם, והוא גם מעל לבן שנה, ואחריות בטוח לא תבוא איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניתי לך מחשב על מבוסס קור אי 7 בתושבת 2011 מחשב ששווה מיליון דולר ולא מבייש אף כבד או משהוא שמשתמש ביכולות גרפיקה באופן קיצוני בקצת פחות ממה שרשמת המחיר למזומן יצא בחנות ksp מזומן : 7852 שקל ובאשראי יצא : 7985 שקל תתחדש ותהנה ממנו כמה שרק תוכל הדבר הזה אמור להחזיק לך ללא הוצאות נוספות בין 10 ל 15 שנה .

המפרט להלן :

סוג תמונה שם המוצר יצרן אתר זמינות איפוס כמות

מעבד אינטל : Intel i7 3820 3.6Ghz s2011 10MB L3 Cache, Tray 1

מאוורר למעבד : CoolerMaster V10 CPU Cooler 1

לוחות אם למעבדי אינטל : Asus P9X79 s2011 i7, Intel X79, 1866Mhz, 3xPCI-E 1

זכרונות : Corsair 4x8GB Vengeance Quad Channel CL10-10-10-27 1

כרטיסי מסך : Asus GTX550 Ti 1GB DX11 DVI PCI-E 1

דיסקים קשיחים : Western Digital Caviar Green 1TB IntelliPower, 64MB, SATA III WD10EARX 1

כונני : Intel 60GB 330 Series Sata III 2.5'' SSDSC2CT060A3K5 Retail 1

צורבי : Sony Optiarc AD-7280S DVD±RW x24 Black Sata 1

ספקי כוח : SeaSonic 760W Gold X-Series Active PFC 12cm Fan Modular X-760 (Retail) 1

מארזים : CoolerMaster CM Storm Stryker White and Black ATX Case No PSU 1

בהצלחה ותהנה בכל שאלה אני תמיד כאן לעזרתכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני מתפרץ לדיון אבל ראיתי את התגובה של elyfox2000 ופשוט הרגשתי צורך להגיב..

אני לא יודע אם אם עשית את הטעות הזאת במכוון או לא אבל כשמדובר בכסף של אנשים (במיוחד בסכומים כאלה) אין משחקים, ואם אין לך הבנה גדולה בנושא פשוט אל תציע כאלה מפרטים מבוזבזים מ-א' ועד ת'.

ולפותח הדיון, תתחדש על המחשב הקרב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני מתפרץ לדיון אבל ראיתי את התגובה של elyfox2000 ופשוט הרגשתי צורך להגיב..

אני לא יודע אם אם עשית את הטעות הזאת במכוון או לא אבל כשמדובר בכסף של אנשים (במיוחד בסכומים כאלה) אין משחקים, ואם אין לך הבנה גדולה בנושא פשוט אל תציע כאלה מפרטים מבוזבזים מ-א' ועד ת'.

ולפותח הדיון, תתחדש על המחשב הקרב :)

תודה רבה.

אתה יכול להסביר מה לא טוב במפרט שהוא הביא? חשוב לי להבין בדיוק מה השיקולים בבחירות השונות לידע הכללי שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניתי לך מחשב על מבוסס קור אי 7 בתושבת 2011 מחשב ששווה מיליון דולר ולא מבייש אף כבד או משהוא שמשתמש ביכולות גרפיקה באופן קיצוני בקצת פחות ממה שרשמת המחיר למזומן יצא בחנות ksp מזומן : 7852 שקל ובאשראי יצא : 7985 שקל תתחדש ותהנה ממנו כמה שרק תוכל הדבר הזה אמור להחזיק לך ללא הוצאות נוספות בין 10 ל 15 שנה .

המפרט להלן :

סוג תמונה שם המוצר יצרן אתר זמינות איפוס כמות

מעבד אינטל : Intel i7 3820 3.6Ghz s2011 10MB L3 Cache, Tray 1

מאוורר למעבד : CoolerMaster V10 CPU Cooler 1

לוחות אם למעבדי אינטל : P9X79 s2011 i7, Intel X79, 1866Mhz, 3xPCI-E 1

זכרונות : 4x8GB Vengeance Quad Channel CL10-10-10-27 1

כרטיסי מסך : GTX550 Ti 1GB DX11 DVI PCI-E 1

דיסקים קשיחים : Caviar Green 1TB IntelliPower, 64MB, SATA III WD10EARX 1

כונני SSD : 60GB 330 Series Sata III 2.5'' SSDSC2CT060A3K5 Retail 1

צורבי : Optiarc AD-7280S DVD±RW x24 Black Sata 1

ספקי כוח : SeaSonic 760W Gold X-Series Active PFC 12cm Fan Modular X-760 (Retail) 1

מארזים : CoolerMaster CM Storm Stryker White and Black ATX Case No 1

בהצלחה ותהנה בכל שאלה אני תמיד כאן לעזרתכם :)

המפרט מבוזבז ברמות. אפילו אל תתקרב לקישור "בנה מחשב" ב-TMS, KSP ודומיהם.

חחחחחחחחחחחחח 10-15 שנים?! :lol: :lol: :lol: שמת לב ששמת לו GTX550-Ti??? אף מערכת לא תחזיק כל כך הרבה זמן על הגדרות גבוהות במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי עוד קצת קריאה מעמיקה באינטרנט, הגעתי למסקנה שאין צורך בשתי יציאות מהכרטיס מסך. אפשר DVI, שזו אותה איכות, רק ללא יציאת קול.

אני מקווה שאני לא לוחץ יותר מדי, אבל אני כרגע חי ללא מחשב, וזה מתסכל ברמות. אני אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי בהקדם האפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבי המחשב לפיתוח אפליקציות.

עדיף לך virtual machine תוכנה יותר קלה בהפעלה ויותר ידידותית..

לוח אם שתומך SLI וגם היה טוב לשדרוג בעתיד.

מארז מחברה מאוד איכותית ושקט מאוד .

מעבד Intel Core i5 3570K- With Graphics Tray 1155

Cooler CPU Zalman 8000T Plus System Integration Edition

Motherboard Intel Gigabyte GA-Z77X-D3H LGA 1155 ATX

HDD Western Digital 3.5" 1TB SATA3 Cache 64MB WD10EZEX

Memory Kingston Kit 8GB(4G X2) Hyper-X RED

SAMSUNG 128GB 2.5 SSD 830 Series Sata3-With new PC only

DVD-RW LG GH22NS70 x22

Define R3 USB3.0 Black Pearl + Seasonic S12II-620W Bronze

Gigabyte GeForce GTX 670 2GB GDDR5 256Bit WindForce Overclocked

6530 ש"ח

לגבי אוברקלוקינג למעבד וזכרונות זה משתלם אך למי שיודע אבל בגדול יכולים לעשות לך איפה שתקנה את המפרט(בהנחה שהם יודעים או בכלל מתעסקים בזה)

תודה

המפרט הורכב באתר www.wellcom.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל על המפרט הראשון אל תסתכל בכלל, גם בזבוז וגם אין דבר כזה מחשב ל-10 שנים, המערכת הכי מטורפת שתרכיב היום עם תקציב של 30000 שקל תהיה עגלה בעוד 10 שנים.

לגבי המפרט השני, יש לציין שהמפרט שהוא שם לך מעבד מסדרת K ולוח אם מצ'יפסט Z77 שהיא די יקרה ושני הרכיבים האלה מיועדים לאוברקלוקרים, כך שאם אין לך כוונה לעשות אוברקלוק אתה יכול בשקט לחסוך 300 שקל או יותר על הלוח אם, מבחינת המעבד זה פחות משנה כי ההבדל בין 3570 רגיל ל-3570K הוא זניח אבל הלוח תוכל לחסוך.

לגבי הלוח שקישרת פה, הוא מעולה, אבל אין שום סיבה שתשקיע 900 ש"ח על לוח אם אתה לא מתכוון לעשות אוברקלוק, מה גם שהוא מסדרת Z68 והלוח של גיגהבייט שנתנו לך במפרט הקודם הוא Z77 שמותאם יותר למעבדי החדשים של כך שעדיף Z77 בשביל לנצל את השדרוגים החדשים של . אם היה לך כבר לוח Z68 השדרוג מיותר אבל במחשב חדש עדיף Z77 ואגב לא צריך את הדגם הספציפי הזה, יש גם דגמי Z77 בהרבה פחות שיעשו את העבודה מצויין.

מבחינת המארז, R3 הוא אחד הטובים והשקטים כיום, הספק כח של סיסוניק 620W הוא גם מעולה ו-GTX670 לא יאכזב בביצועים (אין בכלל מה לדבר על i550T)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...