שימוש נכון בסוללה חדשה ללפטופ ? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש נכון בסוללה חדשה ללפטופ ?

dropc

Recommended Posts

מדובר בלפטופ של .

רציתי לדעת האם לפני השימוש נדרשת טעימה מלאה כמו במכשירי סלולאר?

ומהו שימוש נכון? לפרוק את הסוללה כל פעם עד 10%~ ולחבר לטעינה?

ובמצב 100% טעינה, אם המטען מחובר עדין - פוגע בסוללה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה מסביר את זה,שאני משתמש ככה בDELL המחשב תמיד מחובר למטען והסוללה מחזיקה פחות משעתיים.

משמע זה גם כן פגע בה וכנראה גם פוגע. אשמח לשמוע איך משתמשים נכון בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שלא רוצים לעזור לך לכן אני ארשום את התשובה:

בהחלט מומלץ לטעון את המחשב עד הסוף לפני הפעלה ראשונה, לאחר מכן לרוקן את הסוללה עד ל 5% בערך ולתת טעינה מלאה ללא ניתוקים באמצע הפעולה הזאת מאריכה את זמן הסוללה, אך מומלץ לעשות אותה פעם בחודש ולא יותר, לאחר שעשית את הצעדים הראשונים אתה יכול להפעיל את המחשב, לחבר, לנתק גם עם 30% וגם עם 100%, אבל פעם בחודש תרוקן אותה עד הסוף(5% פחות או יותר) ותטעין טעינה מלאה, תתחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך אסמכתות כלשהן או אפילו ניסיון שמראה למה העצות האלה נכונות? תן לי לנחש, התשובה היא לא. אבל זה מה שאומרים בכל הפורומים, אז זה חייב להיות נכון. :)

אישית, אני בעד מידי פעם לפרוק את הסוללה עד הסוף (אפילו פחות מ5%), אך זה רק עוזר בכיול מד הסוללה, כך שהוא יהיה מדויק יותר. מעבר לכך לא ראיתי שום השפעה של הפעולה הזו על אורך חיי הסוללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת ישבתי וקראתי דיי הרבה בנושא, רוב הסוללת היום הם Lithium-ion אשר חיות על פי מספר מחזורי טעינה, כל פעם שאתה מרוקן את הסוללה עד הסוף ומטעין אותה זה לוקח מחזור טעינה אחד אבל שומר על התפוקה שלה, לכן זה בריא לבצע את הפעולה הזאת פעם בחודש ולא יותר כי זה פשוט יקח את מחזורי הטעינה מהר מידי, ככה עשיתי על שלי במשך שנתיים וביום שמכרתי אותו הסוללה עבדה כחדשה, אני אתה מאוד רוצה אני בהחלט אשיג לך אסמכתא שהפעולות האלה משפיעות על אורך חיי הסוללה, דווקא תמצא הרבה מידע מעניין על סוללת בגוגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך אסמכתאות, בבקשה. :)

זה שהיה לך שמכרת אותו והסוללה הייתה כחדשה לא אומר דבר.

אני יכול לומר לך שהיו לי רבים ושדפוסי השימוש שלי בהם היו דומים, ולמרות זאת היו הבדלים עצומים באורך החיים של הסוללות לאורך זמן. והפרמטר שהשפיע הרבה יותר מכל דבר אחר הוא - מי יצרן התאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה של ליתיום אין שום צורך לבצע טעינה או פריקה ראשונית, גם במקרה של NI-MH אין שום צורך שכזה !

לכל מי שעושה :s05: ואומר לעצמו "רגע אז למה כתוב בכל מוצר עם שיש לטעון X שעות לפני שימוש ראשוני ?".

אז התשובה היא פשוטה - בסוללות ליתיום מתקינים מנגנון שאמור למנוע טעינת יתר- כי במקרה של טעינת יתר הסוללה מתפוצצת !

ולכן רשום שיש לטעון X שעות כדי לודא שהמנגנון תקין !

במקרה של ליתיום אחד הדברים שהכי משפיע על הסוללה זה תאריך הייצור , ככל שהיא מתיישנת , גם אם היא בקופסה היא מאבדת מהקיבול שלה ! אז שים לב שאתה קונה שייצרו אותה לאחרונה.

דבר שני - קראתי באתר שמוקדש לסוללות לא שזה קריטי - אבל הומלץ לא לרוקן אותה עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...