חוות דעת אל פסק Advice PRD1050 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת אל פסק Advice PRD1050

netanel38121

Recommended Posts

שלום רב.

לאור הפסקות החשמל הרבות שיש לי בזמן האחרון אני רוצה לקנות UPS שיחזיק לי את המחשב לפחות 15 20 דקות.

המפרט שלי הוא

ספק כוח COUGAR CMX 1000 W 80PLUS

כרטיס מסך 6970

יש לי 6 כוננים קשיחים פנימיים במחשב. SATA2

ויש מסך 24 של ASUS

רציתי לדעת איזה UPS מתאים למחשב שלי

הבאתי UPS אחד שנראה לי סביר להחזיק את המערכת הנ"ל

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=8376&CatCode=358

אשמח לעוד הצעות . וגם האם אני צריך\חייב לקנות משהו יותר טוב או שהמחיר יכול להיות פחות.

התקציב שלי זה עד 1200 ש"ח אם יש יותר יקר אבל הוא יביא לי תועלת אז ניתן לחרוג.

ובנוסף על כך רציתי לדעת גם האם UPS יכול להחזיק חיצוניים. כי יש לי 5 כאלה שלפעמים אני מפעיל את כולם

בוות אחת כדי לעבוד.

תודה רבה. נתנאל.

אל פסק Advice PRD1050אל פסק Advice PRD1050

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא בטוח אם הוא יחזיק לך את המערכת במאמץ... יכול להיות שכן אבל אני נוטה להגיד שלא...

אתה צריך 1500VA לדעתי...

ולגבי הכוננים אין סיבה שהוא לא יחזיק אותם אם הוא מספיק חזק רק יתכן שתצרך לקנות מפצלים תואמים..

המלצה שלי...

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=502482

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בדיוק את הדגם הזה...

אני לא רואה כל סיבה למה הוא צריך להחזיק את המחשב שלך תחת עומס.

ברגע שיש הפסקת חשמל מגדירים לו לבצע כיבוי מסודר של המחשב אם לא חזר החשמל אחרי 2-3 דקות.

אפשר אפילו להגדיר סקריפט שיגבה, ישלח מייל וכדומה...

אתה הרי לא מתכוון להמשיך לשחק בזמן הפסקת חשמל, נכון?

מערכת כזו שלא תחת עומס לא צורכת יותר מ-250-300W והדגם הזה יחזיק אותה בלי בעיה (וגם יותר מזה בהרבה לפרק זמן קצר.

15-20 דקות זה מעט שאפתני ואני גם לא מבין מה הצורך ביותר מכמה דקות בודדות.

זכור שעם הזמן הבטריה של האל-פסק מתדרדרת ודורשת החלפה כל שנה-שנתיים. לא זול.

הדגם בא עם מפצל לשקע רגיל אליו אפשר לחבר כוננים חיצוניים ורכיבים רגישים אחרים עם תקע סטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד 15 דקות זה מספיק לי מעל ומעבר.

בהתחלה חשבתי שמדובר רק ב 2 3 דקות ולמחשב שלי לוקח בערך 5-7 דקות עד לכיבוי כללי.

אם הדגם Advice PRD1050 יכול להחזיק עד 15 'דקות זה בסדר ויותר מכך מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לוקח לך 7 דקות לכיבוי - זה הזמן לפרמט.

לא אמור לקחת יותר מדקה-שתיים במקרה הגרוע.

בזמן גיימינג לא חושב שהוא יחזיק 10 דקות אבל זה ממילא מיותר.

במצב מנוחה (ללא גיימינג או עומס קיצוני על המעבד) הוא יחזיק... לפחות בחצי-שנה עד שנה ראשונה. זה יורד עם הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתם מחזיקים מה UPS הזה יותר מידי. כולה UPS גנרי, לא ממש עומד במה שכתוב עליו

אני בטוח שאתה מבין בזה הרבה יותר ממני - לא יודע להAשןןת אותו לאחרים אבל אצלי החזיק זמן רב שתי מערכות די רציניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשווה אותו ל SL1000 שאני ממליץ בדרך כלל

סוללה - זהה של 2x7Ah ב 2 ה UPSים. היא יכולה להחזיק עומס מלא משהוא כמו 5 דקות כשכל יתר התנאים הם מיטביים (או פחות מזה אחרת), או 10 דקות בעומס חלקי בתנאים מיטביים

ממיר, שנאי וכו' - ב PRPC עובדים בעומס יתר כשהוא בעומס גבוה (שקרוב למקסימום). ב SL הם הרבה יותר גדולים ומקוררים אל ידיי מאוורר

מסקנות :

הסוללה תחזיק בערך אותו זמן בשתיהם

ה UPS עצמו, לא הייתי לוקח PRPC למערכת שאני יודע שיכולה להעמיס אותו עד הסוף. מה שאני חושב לבעיה זה מה יקרה אם מתחילה הפסקת חש מל בזמן שהמחשב כן נמצא בעומס גבוה - ה UPS עצמו יכול לא להחזיק. Tmpusr - זה קרה לך אם אחת מהמערכות הכבדות שהתחילה הפסקת חשמל בזמן עומס מלא ?

אם יש לך ניסיון אם ה PRPC תנסו להשוות את המפרטים שלכם (וגם תשתמשו אם האתר שמחשב ספקים) ולראות כמה המחשב שלו לוקח בהשוואה לשלך (כשהוא לא בעומס מלא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רציתי משהו עם מאוורר כי אני רגיש מאוד לרעש.

אני הגדרתי לתוכנת ה-UPS מיד לבצע כיבוי מסודר למערכת ברגע של הפסקת חשמל אז גם אם היא תחת עומס הוא ממילא יורד כמעט מיד.

מה שבעיקר מעמיס את הספק זה כרטיס מסך בזמן גיימינג כבד ואז מה אכפת לך אם המערכת פשוט תיכבה? איזה נזק עלול לקרות?

בכל מצב אחר המערכת פועלת הרחק מתחת למקסימום שלה ואז אין בעיה.

עדיין לא הבנתי מה ההבדל הגדול בין שני הדגמים?

תוכל להזכיר לנו איך מחשבים אםאיזה אל-פסק צריך ומה הוא מסוגל להחזיק?

היה לי פעם לינק (לאתר של ADVISE אני חושב) ששם מופיע החישוב.

לעניות דעתי אין בעיה של ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כש UPS נופל יכולים לקרות כמה דברים :

נזק ל UPS עצמו, כשהוא נשרף בלי שההגנה שלו תגיב. הנזק יכול להיות מיידי (נדיר) או מצתבר אחריי כמה מקרים כאלה (פחות נדיר)

נזק למערכת קבצים במחשב, אם הנפילה היתה בזמן כתיבה לדיסק (רוב המערכות קבצים היום מוגנות נגד זה, אבל FAT ו EXFAT הן לא) ואז יש סיכוי שה chkdsk / fsck בהפעלה הבאה לא יתמודד אם התקלה (מה שעלול לקרות בעיקר ב FAT / EXFAT אבל יכול בסיכוי קטן לקרות גם ב NTFS ומערכות קבצים אחרות)

החישוב שלי הוא :

מחשבים את הW של המחשב לא כולל ספק באתר. זה מה שהוא יקח בעומס מלא וכולל כבר מקדם ביטחון מהאתר

כדיי למצוא W כולל הספק מחלקים ליעילות של הספק. כך למשל :

ספק איכותי 80+ - יעילות 80% - כפול 1.25

ספק איכותי ללא 80+ - יעילות 70% - כפול 1.4

ספק גנרי - יעילות 60% (יכול לרדת ל 50% תחת עומס גבוה, אבל כזה שהספק עצמו לא יחזיק הרבה זמן בכל מקרה) - כפול 1.7

כדיי למצוא VA מכפילים את ה W "החדש" (שכבר כולל את הספק) במקדם לפי סוג הספק :

ספק Active PFC - אותו דבר כמו ה W

ספק Passive PFC - כפול 1.4

ספק ללא PFC - כפול 2

ל UPS אמור להיות כתוב VA ו W. הוא אמור להתאים גם ב VA וגם ב W למחשב כלומר לפי כל אחד מהם הוא חייב להחזיק. אם לא כתוב ה W של ה UPS אז הוא בדרך כלל משהוא כמו 0.6 מה VA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבעיקר מעמיס את הספק זה כרטיס מסך בזמן גיימינג כבד ואז מה אכפת לך אם המערכת פשוט תיכבה? איזה נזק עלול לקרות?

בכל מצב אחר המערכת פועלת הרחק מתחת למקסימום שלה ואז אין בעיה.

אז בישביל מה בכלל לקנות אל פסק??!! "אמר מר למד לשונך לומר איני יודע".... אם לא יודעים משהו זה לא בושה לשתוק ולא לומר כלום או לומר איני יודע מאשר לדבר שטויות ולהטעות... מה זאת אומרת מה אכפת לך שהמערכת תכבה אז בשביל מה הוא רוצה אל פסק בשביל היופי?? ושיתפוס לו עוד מקום ולהוציא עוד כסף? ואם הוא בידיוק יהיה במצב של משחק אז לקנות אל פסק בשביל אולי לעשות נזק למחשב... לפעמים אני נדהם מהטמטום ששורר פה...

בקיצור אחי קח את האל פסק שהבאתי תיהיה מבסטוט עוד השמים... והוא יותר חזק ממה שקודמי הביא... הוא 900W בניגוד ל600W שהוא הביא יחזיק לך את המערכת בעיינים עצומות וגם את הדיסקים שלך וכל מה שאתה צריך...

שבוע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...