המלצה למסך 24", תקציב גמיש עד 3000 ש"ח - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למסך 24", תקציב גמיש עד 3000 ש"ח

moran679

Recommended Posts

ערב טוב,

כבר כמה שנים יש לי את המסך 2007FP ואני רוצה לצרף אליו מסך 24" (אלא אם כן 27" הוא לא גדול מדי בשביל עבודה ממושכת). כרגע מה שמפריע לי זה גודל המסך. 20" כבר לא מספיק גדול בשביל סרטים (הדגם שלי הוא 4:3) ותכנות.

אני מחפש מסך שישתווה\יעקוף את האיכות של המסך הנוכחי שלי (הפאנל הנוכחי S-, בזמנו אחד המסכים הכי איכותיים בשוק ביחס למחיר). חשוב לי מאוד איכויות הצבעים במסך, אחרי 4+ שנים עם המסך הזה התרגלתי לתמונה איכותית (צבעים חדים וחיים, זויות צפיה מעולות וכו'). המסך ישמש לסרטים, משחקים, תכנות וכל הדברים הרגילים..

התקציב שלי די גמיש, אני מוכן לשלם עד 3000 ש"ח בשביל מסך ששווה את זה, אבל ההעדפה תמיד היא לשלם כמה שפחות.

תודה מראש.

ד"א, המסך אמור לשמש אותי לכמה שנים טובות. אם יש סיבה לחכות כמה חודשים עד שנה כדי שתצא יותר טובה או משהו כזה, אין לי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבחן את הDELL U2412M. זה מסך 24" עם רזולוציה של 1920X1200 - כלומר אותה רזולוציה אנכית שיש לך ב2007FP ו20% יותר באופקית.

אני קצת נרתע מהתאורת LED.. הוא נחשב יותר או פחות טוב מה2410 (או 2407WFP)?

קראתי קצת על ההבדלים בין S-, H- ו-E-, אבל הסבירו רק שההבדל הוא בצורת הפיקסלים ובמרווח ביניהם, מבלי להסביר מהמרווח הזה עושה לתמונה ומי מהם מציג תמונה יותר טובה. מישהו יכול לשפוך קצת אור על העניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יצא לי עוד לראות אותו את הU2412M, אז קשה לי לומר משהו על איכות התמונה שלו ביחס לU2410 או ה2407WFP (שכבר ישן ולא נמכר).

מה שאפשר לומר באופן כללי:

ה2407WFP הוא PVA, השניים האחרים IPS, מכאן ייגזרו מספר הבדלים - סביר של2407 תהיה ניגודיות מעט גבוהה יותר, בעוד שלאחרים זוויות צפייה מעט טובות יותר.

הU2410 הוא מסך עשיר בפיצ'רים ונותן תמונה טובה מאוד באופן כללי, אך הוא בעייתי בכל מה שקשור לאחידות - לדעתי ומנסיוני (שמוגבל לכ10 יחידות שונות שראיתי בתקופה האחרונה), כמעט כולן הציגות הבדלים משמעותיים בטמפרטורת הלבן והאפור על פני התמונה (הבדלים ב"טמפרטורה" הם אלה שנותנים לצבעים הנייטרליים (לבן/אפור) גוון אדמדם/ירקרק/כחלחל או שילוב כלשהו שלהם).

כשאני אומר "הבדלים משמעותיים" כוונתי שהם נראים בעין בלתי-מזוינת ושהם גדולים יותר מאשר במסך ממוצע. לצורך העניין, קשה מאוד למצוא מסך שבו אין הבדלים כאלה בכלל, ורקע אפור/לבן אחיד על פני כל המסך כמעט תמיד מאפשר להבחין בהם, אך ב2410 בחלק משמעותי של היחידות זה בולט לעין בצורה שעשויה להיות מציקה בלי שום בדיקה קפדנית (מכאן האשכולות הארוכים על הgreen/pink tint בפורומים של ולא רק).

בפירוש קיימות יחידות של ה2410 שבהן ההבדל הוא בגבולות הסביר, או שניתן להביאו לגבולות הסביר עם משחקים מסוימים עם רמות הצבע הנפרדות (אדום/ירוק/כחול). אך לאור העובדה שקיימות יחידות רבות בעייתיות מהבחינה הזו, שנחשפתי להן לאחרונה, אני מתקשה להמליץ על המסך הזה באופן חד-משמעי כמו שהייתי עושה קודם.

אמנם את ה2412 טרם ראיתי, אך גם לא יצא לי לשמוע תלונות המוניות כמו שהיו על ה2410 בזמנו. כמו כן הוא זול יותר, ולמשתמש הממוצע התוספות של ה2410 (מכלול צבע מורחב, צבע 8ביט מלא והכניסיות הנוספות) הן ספק משמעותיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די מפריע לי המכלול צבעים הנמוך (יחסית) של הU2412M בהשוואה לU2410 וקשה למצוא תומכים נלהבים בפורום לU2412M

עקב התגובה של qttp על הבעיות של הU2410 וכתבות שאומרות שהוא לא בא מכוייל כמו שצריך מהקופסא, החלטתי לוותר עליו

בהשוואה ל2007FP שיש לי עכשיו, מה ההבדלים שאני אראה (בהנחה שיש לי ראייה מצויינת לצבעים) בינו לU2412M (צבעים, גווני שחור, זוויות צפייה וכל הבדל אחר)?

יש מסכים אחרים שכדאי לי לשקול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד קצת על הU2410:

גיליתי שביחידות שבהן הבדלי האחידות הם לא מראש קטסטרופליים, אפשר לצמצם אותם באופן משמעותי ע"י משחק עם ערכי הRGB (אדום/כחול/ירוק) האינדיבידואליים. פרופילי הRGB (מכלול צבע סטנדרטי) במסך זה לא מאפשרים משחק ישיר עם הצבעים, אך ניתן לעשות זאת דרך תפריט השירות (הוראות בהמשך) או דרך הגדרות כרטיס המסך.

כברירת מחדל, רבים מהמסכים האלה באים עם אדום מודגש יתר על המידה בפרופילי הsRGB/Adobe RGB. במצב כזה, לא רק שכל האפורים מקבלים גוון אדמדם, אלא שכל הבדל קטן באחידות על פני המסך מודגש גם כן, וצד אחד תמיד ייראה יותר אדום מהצד האחר (כמעט בכל היחידות שראיתי היה זה הצד הימני שהיה יותר אדום/ורוד).

בU2410 שנמצא אצלי כרגע, לאחר הורדת עוצמת האדום בתפריט השירות קיבלתי אפורים הרבה יותר נייטרליים במצב sRGB, והבדלי טמפרטורה כמעט לא מורגשים בין צדדי המסך (כאלה שלא הייתי שם לב אליהם כנראה בכלל לולא ידעתי שהם קיימים, וברמה מקבילה לרוב המסכים האחרים שיצא לי לראות).

יש לציין שבמצב Standard במסך שלי האחידות מראש טובה מאוד (כנראה כי במצב זה כל צבעי הבסיס מראש מכווונים באופן שוויוני), אך זהו מצב של wide gamut, שעשוי לגרום לצבעים רוויים מידי ביישומים שמכוונים למכלול צבע סטנדרטי.

כיצד נכנסים לתפריט השירות במסך הזה:

Dell U2410 - How to access the Service Menu

To activate factory menu, turn off your monitor. Then hold second and forth button(counting from the top), and while holding press the power button. The led will start turning on from the bottom. Once the leds are all on press the first button(the blue factory menu should be opened by now, if not try press the top button again).

יש לשים לב, שDELL מזהירה שתפריט השירות לא נועד למשתמשי הקצה, ושאם בטעות ייגרם נזק למסך דרך תפריט השירות (לא ברור לי איך), האחריות תתבטל. בכל מקרה, כפי שאמרתי, את אותן התוצאות אפשר להשיג באמצעות משחקים עם דרייבר כרטיס המסך.

לגבי הU2412 לעומת ה2007FP:

שוב, אני אומר שלא יצא לי להיתקל ב2412, אך אני מכיר את ה2007FP. זהו מסך מעולה, אך יש לו שתי בעיות עיקריות לטעמי:

* במסך זה (כמו גם ב2007WFP הרחב) שליטה בבהירות מתבצעת דרך גבישי הLCD ולא דרך התאורה האחורית, מה שגורם לאובדן ניגודיות (שאינה גבוהה מלכתחילה) ככל שמורידים בהירות.

* ההילה הסגולה כשמביטים על רקע שחור מהצד, שהייתה אופיינית לדור ההוא של מסכי הS- היא מאוד חזקה ב2007FP (הרבה יותר מה2007WFP ומכל מסך S- שיצא לי לראות), עד כדי שזה עשוי ממש להציק בצפייה בסצנות ותמונות חשוכות בחדר חשוך. הU2412M הוא eIPS ומתאפיין בהילה לבנה/אפורה בזוויות רחבות, מה שלרוב פחות בולט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שכדי להוציא סכום כול כך גדול על 24 אנטיש..

2412 נותן אחלה תמורה למחירו לפי מה שראיתי הוא לא מתחרה עם מסכים כמו 2410

או 2711

שהוא מסך נפלא ואני כבר זמן רוצה לרכוש אותו עם התקציב יכול להתגמש בעוד כ400 שקל אני היתי דווקא ממליץ על 2711

גם תמקבל עוד 3 אנטיש וגם האיכות יותר טובה לדעתי ב2711 מאשר ב2410

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שכדי להוציא סכום כול כך גדול על 24 אנטיש..

2412 נותן אחלה תמורה למחירו לפי מה שראיתי הוא לא מתחרה עם מסכים כמו 2410

או 2711

שהוא מסך נפלא ואני כבר זמן רוצה לרכוש אותו עם התקציב יכול להתגמש בעוד כ400 שקל אני היתי דווקא ממליץ על 2711

גם תמקבל עוד 3 אנטיש וגם האיכות יותר טובה לדעתי ב2711 מאשר ב2410

ה2711 יקר מדי ביחס ל24" הקיימים..

אני אקנה השבוע את הU2412M ואתחיל לחפש עוד 2007FP לשים בצד השני, רק הבעיה היא שזה מסך שקשה למצוא בארץ.. אולי אני אקנה משומש מאמזון או איביי בסביבות 1000 ש"ח (אלא אם כן יש למישהו רעיון אחר מה לשים בצד השני?)

בכל מקרה, בכרטיס מסך שלי (HD4890) יש רק 2 יציאות DVI, איך אני מחבר עוד מסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...