Firefox 8? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Firefox 8?

n_aviv1

Recommended Posts

בעודי גולש כהרגלי בדפדפן הפיירפוקס המותקן על מחשבי האישי הבחנתי הפינה השמאלית תחתונה של החלון בהתראהה קטנטנה שהמליצה לי להתקדם ולהוריד את פיירפוקס 8 ולאחר שניות ספורות היא נעלמה לפני שהספקתי ללחוץ על הלינק, נכנסתי לאתר של mozilla http://www.mozilla.org/he/firefox/new/ והורדתי את הגרסה החדשה.

WTF? איפה 7? מתי הם הספיקו לשחרר את 8? איך לא ראיתי שום כתבה על גירסא 7/8 שאמורה לצאת בזמן הקרוב/יצאה לא מזמן?

עוד לא הספקתי להתקין אבל זה קצת מוזר לי... עוד מישהו שם לב לזה או שאני פשוט ממש לא מעודכן?

BTW, מצטער אם טעיתי בפורום, לא ידעתי אם זה מתאים לכאן או ל off topic...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם משחררים עכשיו גרסאות מהר, כל כמה חודשים גרסה בלי קשר להתקדמות (תכלס אפשר להגיד שזה יותר 4.4 או משהו כזה), היה את 7 כנראה פספסת, אני כבר על הבטא של 9 כבר כמה זמן

בנוסף, אתה יכול ללכת לABOUT וזה יבדוק לך עדכונים,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר... ידוע לי שהם הכריזו שהם הולכים לשחרר עד 2012 איזה 5/6 גירסאות בלי קשר לכלום כדי להראות נאורים ומתקדמים כמו IE וכרום... אבל איך זה שההכרזות על 7 ו8 היו כ"כ שקטות כדי לא להגיע לאוזניי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות שיוצאו כבר גירסא ל-64 ביט. יהיה יותר מועיל.

אני לא רואה ממש צורך בגרסת 64 סיביות של דפדפן. כלומר, איזה רווח יכול להיות לתוכנה מכך?

מוזר... ידוע לי שהם הכריזו שהם הולכים לשחרר עד 2012 איזה 5/6 גירסאות בלי קשר לכלום כדי להראות נאורים ומתקדמים כמו IE וכרום... אבל איך זה

זאת ממש לא הסיבה. הם עברו למחזורי פיתוח זריזים. אפשר לקרוא עוד קצת מידע על זה בדיון הבא:

לא. הם שינו את מבנה מחזורי הפיתוח שלהם ואת הגישה לפיתוח באופן כללי.

בקצרה, הרעיון שמאחורי הדברים הם שבעולם המחשוב שהולך יותר ויותר לכיוון מחשוב ענן שבו המחשב שלך מהווה לא הרבה יותר מ"מסוף" ושבו אתה לא יודע מהי גרסת שירות הענן שבו אתה משתמש ובדרך כלל זה גם לא מעניין אותך הכוונה היא להפוך גם את הדפדפן לרכיב תוכנה "שקוף". עד כמה שאני יודע הכוונה הייתה, ואולי אף נותרה, בכלל לוותר על מספר הגרסה ופשוט לכתוב למשתמש "אתה משתמש בגרסה העדכנית ביותר" (עדיין היה אפשר למצוא בתפריטים את מספר הגרסה והיא הייתה נשלחת בדו"ח שגיאות וכו', אבל הכוונה היא לא לתת לו חשיבות גדולה מבחינת המשתמש).

הרעיון הזה הוא חלק משינוי הגישה. לא עוד ניסיון לפתח את "התוכנה המושלמת" בניסיון לצפות את דרישות השוק מראש ולהתאים את התוכנה להן, משהו שהוא על סף הבלתי אפשרי, אלא התרכזות בשחרור גרסה ואז עבודה על שיפור יכולותיה, הוספת יכולות והתאמתה לדרישות המשתנות של השוק תוך כדי תנועה ובמחזורים קצרים יותר -- יש לזה משמעויות גם עבור צוות הפיתוח ולא רק עבור המשתמשים.

מידע נוסף ודיון דומה אפשר למצוא במה הקטע של מוזילה ? מפיירפוקס 4 ל 7 תוך כמה חודשים .

אני באופן אישי חושב שהגישה שלהם נכונה יותר (בהנחה כמובן שהשיפור וההתאמה יבוצעו הלכה למעשה ותוך זמן תגובה סביר ולא מהווים סתם סיסמה) אך במקרה כזה באמת שהיה עדיף כבר לזנוח את מספרי הגרסה או לפחות לשנות אותם למספרים "מעורפלים" שלא ממשיכים את קו המספור שהיה נהוג עד לאותה נקודת זמן ובאמת להפוך את העניין הזה לשקוף, כי עכשיו זה בעיקר מבלבל המון משתמשים שחלקם לא טורחים אפילו לשדרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...