שדרוג מחשב ישן(זכרונות ואולי גם OC) תקציב דל(150~ שח) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב ישן(זכרונות ואולי גם OC) תקציב דל(150~ שח)

wombat

Recommended Posts

שלום,

לפני הרבה הרבה זמן(ב-2006) קניתי את המחשב הבא:

Intel Core2 Duo 1.86GHz 2MB E6300

Gigabyte GA-945P-S3

Corsair VS1GBKIT675D2 (2x512MB) -II 667 Value

Radeon X1800

אני מריץ 7 והמחשב זוחל לפעמים(בשימוש רגיל, אפילו לפני שאני עובד עם מטלב ואופיס), בלתי אפשרי לצפות בתכני 1080p גם כן.

אני מעוניין לשדרג את המחשב כל עוד המחיר לא יהיה גבוה מידי, שדרוג הזכרונות ו OC יכולים לעשות שינוי משמעותי?

במידה וכן על מה תמליצו לרכוש ואיזה OC כדאי לעשות?

(גילוי נאות: אף פעם לא עשיתי OC ואין לי מושג ירוק איך וכמה עושים)

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה מעוניין בשדרוג אז תציין תקציב ותוסיף אותו בבקשה לכותרת.

2. לנסות OC אף פעם לא מזיק, יחד עם זאת עם הלוח שלך וללא גוף קירור מתאים (שאני מניח שאין) לא תגיע יותר מדי רחוק, אבל לא יזיק לנסות.

3. להוסיף יעזור לעבודה השוטפת אבל אין לזה קשר לניגון מדיה.

לגבי ניגון מדיה. OC יכול לעזור אם תביא את ה מעבד לאזור ה-2.5Ghz. יחד עם זאת חשוב להבין שכשמדברים על ניגון מדיה זה מאוד תלוי באופן שבו מקודד התוכן ובהרבה מקרים גם בתוכנה עצמה ובמפענחים שבהם היא משתמשת. אם אתה נוהג לצפות בתוכן שמקודד ב-H.264 אז המעבד שלך בתדר הנוכחי שלו באמת עלול להתקשות קצת, בעיקר עם תוכן עם קצב סיביות גבוה. שדרוג יעיל במקרה כזה יהיה לכרטיס גרפי שתומך בהאצת חומרה. היום גם הכרטיסים הגרפים הזולים ביותר תומכים בהאצת חומרה. לכן חשוב שתגדיר תקציב לשדרוג ואז יהיה אפשר לקבוע איזה כיוון עדיף, שדורג המערכת הקיימת או החלפתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה,

1. חשבתי לשפר רק את הזכרונות, תוספת של 1GB או 2GB תעלה 75 שח ו- 150 שח בהתאמה. אם צריך השקעה יותר גדולה אני אסחוב עוד שנה ואקנה מחשב חדש.

2. אם אין הרבה מקום לשיפור אני חושב שאני אוותר, חשובה לי היציבות ואם קורה משהו למחשב הזה אני בצרה.

3. אני בהחלט יכול להסתדר ללא 1080p(שאכן מקודדים ב h264) אבל מה שבאמת מפריע לי זה הזמן שכל פעולה פשוטה לוקחת, פתיחת פיירפוקס, זמן רב לטעון קבצי PDF או לפתוח קבצי . בקרוב תתווסף עבודה עם matlab שגם צורכת הרבה משאבים. אם תוספת תעזור לעבודה חלקה כמו שאמרת אני אלך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל משתי בדיקות:

1. תבדוק מהי צריכת הזכרון כשהמערכת במצב "לא פעיל" -- כלומר כשרק המערכת הפעלה ותוכנות שפעילות כל הזמן ברקע (אנטי וירוס לדוגמה) פתוחות.

2. תבדוק מהי צריכת הזכרון בעומס עבודה טיפוסי -- כלומר כשהתוכנות שאיתן אתה נוהג לעבוד במקביל פתוחות ועובדות ברקע.

כך אפשר יהיה לקבוע קצת יותר במדויק איזה נפח הכי ישתלם לך, 1GB או 2GB נוספים (למרות שהייתי אומר שלך על 2GB אם אתה מוצא במחיר משתלם, רק לא בטוח שהלוח שלך תומך במודול של 2GB ייתכן שתצטרך להשיג את הנפח הזה באמצעות הוספת 2x1GB).

קח גם בחשבון שייתכן שהכונן הקשיח שלך כנראה שאל ממש תורם לקצב הטעינה של התוכנות.

לגבי ניגון מדיה, כפי שאמרתי, אם אתה לא מעוניין בשדרוג מערכת מלאה, פתרון טוב יהיה לקנות כרטיס גרפי שמאפשר האצת חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מריץ WIN7 בגרסת 64 ביט או 32 ביט? גרסת ה-64BIT צורכת במנוחה יותר מ-1G ... :facepalm:

1. קודם כל - תפרמט את המחשב למערכת הפעלה 32BIT שחסכונית בהרבה בשימוש במשאבי זיכרון. עדיף PRO אפילו.

2. תרחיב ל-2G לפחות.

3. לאחר הפירמוט, תדאג לא לזבל את המחשב ולהשתמש בתוכנות קלילות ועדיף פורטאביליות (ללא התקנה). כמעט לכל תוכנה קניינית כבדה (NERO, NORTON, WINRAR ודומותיהן) יש חלופה חינמית, קלילה ולרוב עדיפה (AVAST, 7ZIP, IMGBURN למשל).

אין כל סיבה בעולם ש-E6300 עם 2G ומערכת הפעלה לא מזובלת לא יעמוד בקלות בכל מה שציינת.

מניסיוני גם 1080 לא אמור להוות אתגר של ממש, ודאי לא עם הקודקים המתאימים כמו COREAVC למשל.

אצלנו ניסינו להריץ MATLAB אפילו על P4 ועל שלל מעבדי E6600/6750 עם 2G - ללא שום בעיה.

OC בהחלט יעזור למטלב (שיפור ביצועים כמעט לינארי בתדר) אבל החומרה שלך לא יכולה להביא אותך רחוק כאן - ודאי אם אתה לא מנוסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב צורך כ- 380 MB שהמחשב במנוחה ומגיע עד 980MB שאני מעמיס עליו(וזה אפילו פחות ממה שמצופה כי עוד לא התקנתי מטלב).

אני אכן מריץ את הגרסת 32 ביט של חלונות7 , אני לא מתכוון לעבור ל אך ורק כי אני ממש אוהב את הממשק של 7 ולא בא לי לוותר עליו :) .

אני לא מזבל את המחשב, חוץ מ Avira, , Daemon Tools לא נראה לי שהתקנתי משהו שצורך במנוחה.

אם אני מבין נכון את הדף מידע של הלוח אם http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2475#sp

אני יכול לקנות כל זיכרון 667MHz שאני רוצה?

יש לכם אולי המלצות על דגם עדיף? יש טעם ללכת על Dual Channel(זה בכלל יעבוד עם שני הסטיקים הישנים שיש לי?)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לגבי Avira, אני לא חושב שמבחינת צריכת משאבים יש הבדל משמעותי בינה ובין AVAST, אם כי AVAST עשירה יותר בתכונות (לדעתי לא תמיד משהו טוב כשמדובר באנטי וירוס, אבל ניתן לבטל את מה שלא רוצים/צריכים) בהשוואה בין הגרסאות החינמיות. הייתי אפילו אומר שמבדיקה שעשיתי לאחרונה עולה של-MSE יש את טביעת הרגל הנמוכה (או לפחות בין הנמוכות) ביותר על המערכת מבין האנטי-וירוסים החינמיים.

בכל מקרה, בחזרה לנושא הדיון המקורי, כנראה שכדאי לך להגדיל את נפח הזכרון לפחות בעוד 1GB, לא יזיק גם 2GB. מה שחשוב לך בעיקר הוא לדאוג לקנות זכרון במתח עבודה זהה לזה הנוכחי שלך (פרטים נוספים על שילוב זכרונות תוכל למצוא בסעיף 6.3 שבסטיקי שאלות נפוצות מעבדים, לוחות-אם וזכרונות). זכרון אינו משתלם במיוחד כחדש, אז אולי כדאי לך לבדוק מה תוכל למצוא ביד שנייה. ככל הנראה שזכרון בתדר 800 הוא המשתלם והנפוץ ביותר שתוכל למצוא, אז כדאי לך לקנות אותו.

אם אתה מוצא ולא בטוח לגביו, אתה כמובן מוזמן תמיד לחזור ולהתייעץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף לקנות חדש, לא יודע אם זה שווה את המאמץ שבחיפוש וקנייה מאדם פרטי כדי לחסוך אפילו 100 שקל(אני ללא אז אני בונה על המשלוח).

חשבתי ללכת על הדגם הזה: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=733774

כנראה שאזמין מאייבורי או KSP(למרות שאצלהם באתר אין פרטים כלל, http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=best&uin=5732).

יש אור ירוק? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שבקר הזכרון תומך במודולים של 2GB, למעשה אני די בטוח. גם לפי מפרט הלוח הוא תומך עד ל-4GB ויש 4 חריצים לזכרון.

גם בדקתי ולא קיים עדכון (לא שהיה צפוי שיהיה, אבל למען הסדר הטוב) שמתייחס לסוגיה הזאת או שאפשר ללמוד ממנו על שינוי כלשהו בהיבט הזה. כך שאם אתה לא רוצה לקחת סיכון מיותר אז קנה שני מודולים של 1GB. מכל שאר הבחינות הזכרון בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...