סליקת מטבעות זרים באשראי מול Paypal - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סליקת מטבעות זרים באשראי מול Paypal

Access Denied

Recommended Posts

לאחרונה בצעתי עסקה גדולה ב-pp וגיליתי משהו ששווה לחלוק עם שאר הפורום לקניות הבאות שלכם.

הדבר רלבנטי רק לבעלי כרטיסי אשראי בינ"ל (שכן כרטיס אשראי מקומי אינו יכול להיות מחוייב במטבע זר)

כאשר עסקאות ב-PP מומלץ לשים לב לשער ההמרה אותו משלמים בעסקה.

להפתעתי השער גרוע בחלק מהמקרים מתשלום במטבע העסקה המקורי ישירות לאיביי והמרה של חברת האשראי (בעיקר מדולרים)

קצת יותר פרטים:

הערה: הנתונים מתייחסים לכרטיסים בהם החיוב נעשה בהמרה לדולר (במידה והחיוב במטבע שונה מדולר),

יש מספר כרטיסים בודדים בהם החיוב נעשה בהמרה ליורו (ואז יש כדאיות לשימוש בכרטיס בעסקאות הנקנות ביורו בעיקר)

שלבי התשלום בכרטיס אשראי על עסקה במטבע זר:

1. (אופציונלי) המרה ממטבע העסקה לדולר ארה"ב במידה והמטבע אינו דולר - לפי שערי ויזה

2. המרה לשקלים לפי שער יציג בנק ישראל בעת ביצוע העסקה

3. עמלת המרה בסך 2.5 אחוז. כלומר מחיר כל דולר הוא 1.025 כפול השער היציג.

4. חיוב בשקלים

formula20.gif

התמונה נלקחה מאתר cal-online.co.il

ב-PP קיימת אפשרות לבחור 2 סוגי תשלומים -

1. המטבע בו נעשה חיוב, ואז ההמרה נעשית ישירות על ידי כרטיס האשראי

2. שקלים (בחשבון ישראלי). במצב זה PP עושים את ההמרה לפי שער אותו הם מפרטים באותיות דיי קטנות

כמו שאמרתי, להפתעתי השאר של PP גבוה משאר ההמרה בויזה (נבדק ביחס לדולר ארה"ב) ושווה לכ-3.5 אחוז.

אני ממליץ לכל אחד שמבצע קניה לבדוק לפני החיוב באילו מהדרכים הוא יקבל את הסכום הסופי הנמוך יותר :)

עריכה:

עושה רושם שקניה בכרטיס אשראי בינ"ל שהונפק על ידי חברת ישראכרט מחוייב בעמלת המרה בסך חצי אחוז (0.5) בלבד.

במידה והדבר נכון, מדובר בדרך זולה פי כמה משימוש בהמרה של ויזה כאל או .

אני מסתמך על הפרטים הנתונים בלינק - http://www.isracard.co.il/pdf/isracart.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה האמיתית היא שכשאשר מבקשים שפייפל יבצע את ההמרה (הכרטיס מחוייב בשקלים) ומשתמשים בכרטיס אשראי של לאומי-קארד, הם לוקחים עמלת נוספת, למרות שביקשת לחייב את הכרטיס בשקלים. אז יוצא שאתה משלם עמלה כפולה. זה דובר פה רבות בפורום ומומלץ כמובן להימנע מזה ע"י בחירה של חיוב העסקה במטבע המקורי דרך פייפל, עוד פרטים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=488855.msg4185459#msg4185459

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש ברשותי כרטיס ויזה (לא בינלאומי), אני עדיין יכול לקבוע ב- את שיטת ההמרה?

*אע"פ שמדובר בכרטיס אשראי מקומי רגיל, אין שום מניעה מלבצע רכישות דרך האינטרנט מאתרים בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני יכול לקבל שער חליפין יותר טוב מהיציג?

הבנתי ששער יציג הוא רק שער ממוצע בין הבנקים והוא אינו מחייב בשום דבר, ושבמקומות כמו ב FOREX אפשר לקבל שערי המרה הרבה יותר טובים שצמודים בסטייה מזעריית לערך הקנייה האמיתי של הדולר.

לא מבין גדול בתחום, אם מישהו יכול להרחיב את אופקי תמיד שמח ללמוד דבר חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלא.

ממה שאני יודע - אין אפשרות לחייב כרטיס מקומי במטבע זר.

ולכן אם תנסה לחייב בדולרים לדוג', הכרטיס אמור להדחות

אם יש ברשותי כרטיס ויזה (לא בינלאומי), אני עדיין יכול לקבוע ב- את שיטת ההמרה?

*אע"פ שמדובר בכרטיס אשראי מקומי רגיל, אין שום מניעה מלבצע רכישות דרך האינטרנט מאתרים בחו"ל.

טעות. זה בדיוק מה שפירסמתי. זה עובד כמובן על כל כרטיס 16/15 ספרות (אמקס, ויזה, מאסטרקארד = שלושת העיקריים והיחידים אולי שתוכל להנפיק פה בארץ) הן אם זה בינלאומי או מקומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על בעיה שהיא רק של כרטיס לאומי-קרד. מה שהצגתי הוא הבדל מחיר בין כל כרטיס אשראי ל-PP

גם בויזה כאל, מניסיון.

עברתי להשתמש באמקס עסקי לכל רכישות הpaypal שלי. מסיבה כזו או אחרת הוא מכוון לחייב במטבע המקור כברירת מחדל, וגם עמלת ההמרה שהם לוקחים היא חצי מזו של ויזה כאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכתי פעם אחת (בטעות) על תשלום בשקלים בהמרה של PP בכרטיס AMEX, ולא לקחו לי שום עמלה נוספת.

המטרה כרגע בדיון היא בעיקר להסביר למי שמזמין מחו"ל שעדיף כנראה להשתמש בכרטיסי אשראי של תשלובת ישראכרט (אמריקן שייך להם בארץ)

העמלות הן פחות מחצי מכל אופציה אחרת.

@losnir - ניסית פעם לשלם בכרטיס אשראי מקומי בחו"ל? זה מראה בהתחלה שזה תקין וקצת אחרי זה יש דחיה של חברת האשראי.

יכול להיות של-PP יש סידור מיוחד בו הם ממירים לשקלים במידה ויש דחיה של חיוב דולרי, ואז אכלת אותה עם עמלה גבוה.

זה דומה לדעתי לתשלום בכרטיס אשראי פג תוקף. מבחינת נכונות הנתונים בקליטת הכרטיס הוא עובר - אבל תמיד מגיע מייל שמודיע על דחית הכרטיס

@nat64 - אין אפשרות לקבל שער טוב מהיציג. זהו השער הנומינלי להמרות. כלומר כל מי שנותן פחות ממנו מפסיד בהגדרה כסף

כל גוף פיננסי לא ימיר לך כסף ללא רווח לעצמו, ולכן תמיד לשער היציג יש להוסיף עמלה. ככל שגובה העמלה נמוך, אתה מרוויח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני משתמש קבוע ב 2 הכרטיסים (אחד Visa Electron "צעיר" והשני ויזה רגילה של "יותר", 16 ספרות), שניהם מקומיים (Valid only in Israel) ועובדים מצוין גם באתרים מחול (ארה"ב, שוודיה, בריטניה) מחוץ לפייפל.

ההבדל היחידי בין כרטיס מקומי לבין כרטיס בינלאומי (Valid only in Israel) זה שאת המקומי אפשר לגהץ פיזית רק בארץ, והשני בכל העולם. באשר לקנות באינטרנט, שניהם זהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nat64 - אין אפשרות לקבל שער טוב מהיציג. זהו השער הנומינלי להמרות. כלומר כל מי שנותן פחות ממנו מפסיד בהגדרה כסף

כל גוף פיננסי לא ימיר לך כסף ללא רווח לעצמו, ולכן תמיד לשער היציג יש להוסיף עמלה. ככל שגובה העמלה נמוך, אתה מרוויח

כמו שאמרתי לא התעמקתי בנושא ולכן לא מעוניין לצאת בהצהרות, יש לי עוד הרבה מה ללמוד לפני שאכנס למסחר בבורסה, אבל ממה שאני יודע אתה טועה. כמו שאמרתי אתה צריך להסתכל במקומות כמו ב Forign Exchange לשערי המרה נמוכים יותר. השער היציג הוא לא נומינלי ולא מחייב בדבר וכמו שציינתי בהגדרתו הוא בכלל ממוצע.

לכן חברות האשראי בעצם לוקחות גם לפי שער המרה גבוהה (השער היציג) ועל זה יש להם גם את החמדנות להוסיף עמלה נדיבה.

אז in essence גלום פה הפסד כפול בשבילנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שאתה באמת לא מבין כלום בשוק ההון, או שמשהו שיקר לך.

שער יציג הוא ממוצע של עסקאות המסחר במטבע בכל יום. מאחר ואתה לא סוחר ולא מסוגל לקנות הרבה מטבע זר, אף אחד לא יציע לך מחיר נמוך מהמחיר הממוצע (שהוא השער היציג)

אם תמצא מקום שנותן לך יחס המרה טוב יותר משער יציג, אתה תהיה מיליונר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי גם ויזה בינלאומית של כא"ל ובהתחלה בחרתי אופציה שPAYPAL ימיר דולרים לשקלים וראיתי שאני משלם כפול, כי כא"ל אחר כך שוב המיר לדולרים ובחזרה לשקלים ולקחו דמי המרה ממני.

תגידו אם אני בדיסקונט איך אני יכול לקבל AMEX?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...