בעיות בבניית מגבר הספק קטן - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות בבניית מגבר הספק קטן

matan007

Recommended Posts

בניתי את המעגל שבתמונה שהוא מגבר סטריאו מבוסס רכיב TDA1554Q. המעגל ממש פשוט למימוש רק שהוא לא עובד לי משום מה :nixweiss: בדקתי קצרים כבר שלוש פעם ואין בעיית קצרים! כמו כן כל הרכיבים שלקחתי הם בעלי יכולת מתח והספק גדולים מהצריך (הקבלים והנגדים). שאני מחבר את המגבר לרמקולים ולמקור סיגנל (למשל MP3), נראה שהמגבר מתחמם עם הזמן אבל הרמקול לא משמיע שום צליל!

אני חושב שאולי האדמה שמצוירת בסירטוט ביחס למקור (הכניסה של הסיגנל הלא מוגבר) לא צריכה להיות מקוצרת לאדמה של שאר המעגל, זה נכון אולי? אם משיהוא יודע מה הבעיה, בבקשה עזרה.

הערה: אני מחבר את המקור הלא מוגבר בעזרת כבל RCA (בננה) שהתאמתי וכך גם במוצא המוגבר.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יכול להיות הרבה דברים, אבל נסה את הבסיסי: חבר את רגל 14 ישירות ל12V. זו רגל MUTE, ויכול להיות שהיא פשוט לא מקבלת 12V לאחר השהייה מסיבה כלשהי. וד"א, תשתמש בדפי נתונים מקוריים http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/T/D/A/1/TDA1554Q.shtml לא בשטויות שאתה מוצא ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי דף נתונים, פשוט שמתי את המעגל עצמו שלא מופיע כך בדף נתונים.

לפני שאני מחבר את רגל 14 ל- 12V, אני צריך לנתק אותה מהחיבור בין הקבל לנגד? זה פשוט מולחם אצלי. או שאפשר ישר לקצר למתח (מה שיגרור גם 12V בין הנגד לקבל)? דבר נוסף הוא שאני מרגיש שהמגבר מתחמם לכן לא נראה לי שהוא על MUTE

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אתה יכול פשוט לקצר את הנגד, ואז היא תהייה מחוברת ל12V. ודווקא בגלל שהוא מתחמם זה אומר שהוא עובד, אבל לא מוציא בגלל שהוא על מיוט. אבל כל זה רק השערה כמובן.. לא ראיתי את המעגל שבנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

טוב זה פתאום עובד כרגע!! ניסיתי לקצר את רגל 14 לא ראיתי הבדל אבל ניתקתי הכל וחיברתי שוב, פתאום עובד כמו במעגל המקורי :smile1: כנראה טעיתי בחיבורים של ה- RCA. האמת שהוא מגביר חבל על הזמן :cool2: אבל גם מתחמם בטירוף! שאלה נוספת:

כרגע החיבור ממש לא נוח.אני מחבר שני RCA לכניסה ושני RCA ליציאה. כל אחד מהם פתחתי כדי לחסוף + ו- - וזה ממש מסורבל וכל רגע הם יכולים להיתקצר! יש רעיונות לחיבור יעיל? אפשר אולי להלחים מחבר RCA כמו שהוא ללוח wireup?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להלחים טרמינל / שקע ללוח WREP ואליו לחבר את החוטים מה RCA אם ברגים / תקע

לא הבנתי ??? אפשר אולי תמונה להמחשה על מה מדובר או הסבר פשוט יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאני עובד על WIREUP. זה מתאים עליו, יכנס בחורים? אם כן אז זה ממש יהיה פתרון פרקטי ויהיה ממש נוח לחבר כל ל- RCA רגיל.

11010010110 מה שהבאתה עדיין משאיר חוטים חשופים וזה מה שמפחיד אותי (למרות שיש לי חיבור כמו הירוק הזה זמין). איך אני יכול למנוע חוטים חשופים בחיבור עצמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חושב רחוק מספיק... את כל מה שאתה בונה אתה שם בקופסה. בקופסה אתה עושה חורים, בחורים אתה שם את הקונקטורים, ומחבר אותם לפאנל שלך עם חוטים ;D

אם אתה רוצה ישירות ללוח וויראפ, אתה יכול לקדוח בו חורים גדולים בשביל זה ולחבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...