מכתב איומים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב איומים

fungiman

Recommended Posts

זהו, מתחיל להמאס לי, הגזרות האחרונות - הדברים הקטנים כמו אגרת האינטרנט, מצלמות המהירות, הסיפור של אגרת הדואר והדברים הגדולים - עליית כל המיסים ובמקביל עליית מחירים גלובלית, ההתרפסות בפני החרדים, הקיפאון המדיני ומעל הכל מצב הדיור הבלתי נסבל מתחיל לגרום לי להרגיש שאולי כאן כבר לא ביתי.

ההורים של הורי עלו לארץ לאחר השואה - יישבו את הספר, לחמו במלחמות , כולם במשפחתי שירתו בצבא כפי יכולתם, כולם משלמים מיסים וממלאים את שאר חובותיהם למדינה. אני ואחיי כולנו שירתנו ביחידות קרביות, אני משרת במילואים חודש בשנה ביחידה קרבית. מותר לי לומר בלב שלם שזאת המדינה שלי.

אולם בזמן האחרון נראה שהמדינה שלי כבר לא כל כך רוצה אותי - תהליכים בשנים האחרונות הפכו אותנו - בני המעמד הבינוני - לשבויים בידי המדינה מצד אחד וקבוצה קטנה של בעלי הון מצד שני.

בעיניים כלות אתה רואה איך למרות שאתה ובת-זוגתך קורעים את התחת מבוקר עד ליל והמשכורת ברוטו מכובדת אפילו במונחים של אוסטרליה וצפ' אמריקה (בערך 90 אלף דולר הכנסה משותפת לשנה - עשירון 8-9 בארה"ב) בסוף החודש - אחרי עול המיסים הנורא והעלויות השוטפות הכבדות - כמעט ולא נשאר כלום בבנק.

אתה רואה את מחירי הדירות מטפסים מהר יותר מהקצב שבו תוכל אי פעם לחסוך - ואני לא מדבר על תל-אביב ואפילו לא תל-אביב רבתי אלא אפילו דרומית לאשדוד וצפונית לנתניה. אני כבר לא מעז לחשוב על מותרות כמו נסיעות לחו"ל או מכונית משנתון סביר - זה כנראה משהו שלא ראוי לשכיר עלוב במדינת .

ומה יקרה אם חו"ח תפרוץ מלחמה - על איזה בית בדיוק אני אמור לרוץ ולהגן? אולי על פרויקט השוק הסיטונאי של האחים גינדי? או אולי על מגדלי אסותא? אם הכל נמדד בכסף - שיקחו שוכני המגדלים והאחוזות שכירי חרב שיגנו עליהם.

אני מאוד רוצה להשאר בארץ ולראות אותה משגשגת וגם מודע שקשה מאוד להגר - אבל אם המצב לא יתחיל להשתנות ב-5 שנים הקרובות אני כנראה כבר לא אהיה כאן.

"על מי אתה מאיים?" יהיו שיגידו - כנראה בצדק - זה לא שמשהו יקרה פה אם אני אעזוב, אני לא איזה אוליגרך. אבל עם 100,000 משפחות כמונו תעזובנה - דבר שבהחלט עלול לקרות במהלך השנים הקרובות - זה הסוף של המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מסכים עם כל מילה שנאמרה כאן.

אני והבת זוג שלי החלטנו כבר שבמדינה הזאתי אנחנו לא נשארים, עם וכאשר אני יסיים את התואר אנחנו עוזבים.

לכל מה שאמרת גם אפשר להוסיף את תרבות הערסים והפרחות שהתפתחה פה מאוד בשנים האחרונות פשוט גועל נפש, ולדעתי הם אלו שיובילו לסופה של המדינה הזאת הרבה לפני שתפרוץ איזשהי מלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיפה תעזוב לאיפה? רק שתידע שזה קורה לא רק בישראל ;)

לא רק בישראל - אבל באופן קיצוני במיוחד דווקא פה - לפי מדדים בינ"ל אנחנו בקרוב מאוד המדינה עם הפערים הגדולים בעולם המערבי. זה גם כואב ומכעיס יותר שזה קורה דווקא פה.

לאיפה לעזוב? קנדה, אוסטרליה, לא חסרות מדינות שנוכל להקלט בהן (מקצועות מועדפים). אני ד"א ממש מעדיף להשאר פה ומאוד מקווה לראות שינוי מהותי במפה הפוליטית בשנים הקרובות (אני גם מתכוון להיות פעיל יותר ולא רק לעמוד ולבכות מהצד) אני פשוט חושש שלבסוף פשוט נדחק החוצה.

מצד שני הכלכלה צומחת, אבטלה יורדת והשנה נרשם מספר שיא במסירת רכבים חדשים. מוזר, לא?

הנתונים האלו משקפים שכבה הולכת ומצטמצמת בחברה הישראלית, כפי שניתן לראות מנתוני ה-OECD. מלבד זאת - הריביות האפסיות והאווירה של "שופוני" הפושה בישראל יותר ויותר דוחפת אנשים לרכוש מכוניות חדשות בכסף לא שלהם (הלוואות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים, אבל מה הפיתרון? מצד אחד מגזר ענק לא עובד ומתקיים מחשבון המדינה. מצד שני מגזר ענק של עובדים לא מקצועיים שלא מגיעים למדרגת המס הראשונה. המדינה זקוקה למיסים כדי להתקיים נאלצת לעלות את המיסים העקיפים כגון דלק, סיגריות ואגרות שונות. מה שכן, הבועה בשוק הנדל"ן איומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק. העלמת מיסים על-ידי אנשים פרטיים ומוסדות היא תופעה לא קטנה (בלשון המעטה), כך שיש הרבה כסף שצריך להיות משולם כמיסים ופשוט לא (ולאף אחד שאמון על זה כנראה של באמת איכפת).

בעיה נוספת. אזרח שומר חוק שכן משלם מיסים רואה אותם, כפי שצוין, הולכים לכל מיני ייעודים ומטרות שאין לו קשר אליהן ושלא להן אמורים להיות מיועדים כספי המיסים.

כשאתה משלם מס למדינה אתה מצפה שהוא יחזור אלייך ברמה הלאומית בדמות חינוך, , תשתיות, מה שלא בדיוק ניתן להגיד (תחומים שהולכים ומדרדרים).

יש המון בעיות ספציפיות במדינה, יש המון בעיות שדומות להן ניתן למצוא גם במקומות אחרים. אין לדעת מה צופן העתיד ואיך יתפתחו דברים, ובהחלט שגם במדינות אחרות לא הכל ורוד, וה"חיים" עצמם הם לא פשוטים בשום מקום. אבל במדינות מסוימות המצב בהחלט יותר נוח (זה עניין של הגדרה וגם של אופי, לא לכולם יתאים לחיות בחו"ל כמו שאל לכולם מתאים לחיות פה), פה התחשוה שהיטיב לתאר fungiman היא שאתה כל החיים עשית וממשיך לעשות את הנדרש ממך למען המדינה, אבל ככל שאתה מתקדם בחיים אתה רק רואה איך אתה ואחרים כמוך נושאים בנטל, וחלקים הולכים וגדלים של האוכלוסיה לא (בכל מיני אופנים) ושלאף אחד לא איכפת ורק ממשיכים להעמיס עליך עוד ועוד גזרות והמצאות במקום לטפל בשורש הבעה.

במצב כזה אתה יכול לבחור באחת משלוש דרכים:

1. לתחמן את דרכך בחיים בארץ ולהיות חלק ממדינת הקומבינות שפה - כלומר להפוך להיות חלק מהבעיה אבל אולי לחיות ברווחה גדולה יותר על חשבון ה"פרייארים" שמסביב. לא לכולם יש את האופי/קשרים לזה, וחוץ מזה, בסוף הפרייארים ייגמרו.

2. לשאת בנטל תוך נשיכת שפתיים - וכשאתה יודע ש"עושקים" אותך קשה לעשות את זה.

3. לעזוב את המדינה - לא פשוט, לא קל בהרבה מובנים, אבל לפעמים לאדם מסוים זה הפתרון.

אחת הבעיות של המדינה פה, ברמה העמוקה ביותר היא שאין יד מכוונת. אין חזון, אין מטרות ושאיפות (חוץ ממרדף אחרי כסף), אין מתווה לעתיד. כל ממשלה "זורמת" עד לסוף הקדנציה שלה ולרוב מדובר בעסקנים סוג ב' שרק רוצים לשמור על הכסא והג'וב (וההטבות), לשחק באייפון החדש שקיבלו ושלא יפריעו את מנוחתם יותר מדי. כל קשר בין רובם ובין מדינאים או אנשים שטובת המדינה לפניהם הוא מקרי בהחלט. ובצד השני של המטבע, לרוב האזרחים כנראה שלא איכפת. אחרת לא היינו רואים כבר שנים אותם פרצופים שוב ושוב בממשלה.

אני מסכים שצריך להיות פעילים, צריך לנסות ולעשות עם זה משהו, כי במצב הנוכחי פשוט אי אפשר להמשיך ובסוף זה יגיע למצב שפיסית לא יהיה אפשר להמשיך. אני מאוד מבין את מי שרוצה להגר, אך לא חושב שצריך להתייאש לפחות עד שלא מנסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון =לפני כמה שנים צחקו עלי שבחור בגילי עדין גר עם האמא

היום המון צעירים כבר גרים עם ההורים מחוסר ברירה כי המשכנתה\שכירות מאוד גבוהים ועל זה תוסיף מחירי מחייה מאוד גבוהים

המצב לא היה ככה תמיד לפני כמה שנים מחירי הדיור היו סבירים -אולי קצת גבוהים למשכורות אבל אפשר ליסתדר ולא מה שיבריח

"מחוסרי דיור " מהארץ

היום המצב בילתי נסבל בעליל -בן אדם עובד הרבה פעמים לא יכול לצאת מבית הוריו בלי לחיות "מהיד לפה" ובזיקנה למצוא את עצמו ברחוב

מבחינתי החסכון של הכמה שנים שנועד לדירה מאוד יכול להיות שיקנה דירה בארץ אחרת

אני מכיר כבר כל מיני אנשים שעזבו ועוד אנשים שמתכננים לעזוב ואני לא מדבר על אנשים קשי יום אלה על מעמד בינים רגיל

מסבסדים לך מעונות לחרדים אבל חילונים משלמים קרוב ל3000 שקל בחודש לילד אחד

משכנתות מנופחות שכירות מפוצצת למה לישאר

ולכל האנשים שיגידו "גם בארץ אחרת לא כל לחיות "

בארץ אני והרבה אחרים לא באמת חיים -רק מחכים למשיך

בפברואר אני מתכנן טיול לתילאנד שחלק מזה זה ליראות אפשרות עם אני יוכל להגר לשם

-כן מצחיק חלק מהאנשים

אבל עדיף לחיות בתאילנד כמו מלך מאשר לחיות בארץ כמו באד באנדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק. העלמת מיסים על-ידי אנשים פרטיים ומוסדות היא תופעה לא קטנה (בלשון המעטה), כך שיש הרבה כסף שצריך להיות משולם כמיסים ופשוט לא (ולאף אחד שאמון על זה כנראה של באמת איכפת).

דוגמה טובה לכך היא בני דודים(במיוחד אלו שבדרום לא מכיר את אלו שבצפון) שלנו שמהווים אחוז גדול מאלו שמקבלים אחוז ענק מהקצבאות ופשוט הופכים עשיית ילדים לסוג של עסק משגשג, ועם זה לא מספיק אז חלק ענק מהם דווקא כן עובד אבל עובד בשחור שלא לדבר על זה שהם גם גונבים תשתיות כמו מים וחשמל ואחראים לפשיעה גדולה מאוד.

מצד שני הכלכלה צומחת, אבטלה יורדת והשנה נרשם מספר שיא במסירת רכבים חדשים. מוזר, לא?

כלכלה צומחת? זה בהחלט לא מרגיש כך, וכמו שנאמר כאן המסירת שיא של המכוניות החדשות היא בגלל שהבנקים נותנים הלוואות כמו כלום רק תכנס תבקש ותקבל.

לאיפה תעזוב לאיפה? רק שתידע שזה קורה לא רק בישראל ;)

לי יש קרובי משפחה, רובם בני המעמד הבינוני שם, ורמת החיים שלהם פשוט הרבה אבל הרבה יותר טובה משלנו ביקרתי אצליהם לפני 3 חודשים ופשוט כאב לי לראות איך הם חיים שם לאומת הזבל שאנחנו חיים בו פה.

דרך אגב כמה מאותם קרובי משפחה חיו בעברם בישראל ומשיחות איתם הם פשוט הבהירו לי שהם לעולם לא יחזרו לפה החיים שלהם פשוט השתפרו פלאים לאחר המעבר לאירופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לי אליך, פותח הדיון - מה אתה חושב שיקרה למדינה, אחרי ש-100,000 משפחות חילוניות יעזבו?

לא יהיו חיילים בצבא, הכלכה תקרוס, המדינה הזאת תיעלם תוך פחות מעשור.

המדינה שלך? מצויין. תשמור עליה, גם מחוץ וגם מבית. אתה לא יכול לקרוא לעצמך פטריוט, או אוהב , אם אתה נוטש אותה כשהמצב קשה. נכון, המצב כבר ממזמן לא בסטטוס "קשה" אלא מעל ומעבר, אך על מנת לשמור את מדינה חיה ונושמת, אנחנו צריכים כל אחד ואחד מהאנשים כמוך - שמשלמים מיסים, שמשרתים בצבא, שמהווים כוח פוליטי נגד החרדים והערבים (אין כאן גזענות בשום אופן, אני פשוט תומך במדינה יהודית שהפרידה את הדת מהחקיקה ונגד מדינת כל-אזרחיה או מדינת הלכה).

אם נוסיף לחוק האמונים גם קיצוצים בתקצוב האוכלוסיה החרדית העלוקתית, אני חושב שעומד בפינו עתיד די מזהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמה טובה לכך היא בני דודים(במיוחד אלו שבדרום לא מכיר את אלו שבצפון) שלנו שמהווים אחוז גדול מאלו שמקבלים אחוז ענק מהקצבאות ופשוט הופכים עשיית ילדים לסוג של עסק משגשג, ועם זה לא מספיק אז חלק ענק מהם דווקא כן עובד אבל עובד בשחור שלא לדבר על זה שהם גם גונבים תשתיות כמו מים וחשמל ואחראים לפשיעה גדולה מאוד.

כלכלה צומחת? זה בהחלט לא מרגיש כך, וכמו שנאמר כאן המסירת שיא של המכוניות החדשות היא בגלל שהבנקים נותנים הלוואות כמו כלום רק תכנס תבקש ותקבל.

לי יש קרובי משפחה, רובם בני המעמד הבינוני שם, ורמת החיים שלהם פשוט הרבה אבל הרבה יותר טובה משלנו ביקרתי אצליהם לפני 3 חודשים ופשוט כאב לי לראות איך הם חיים שם לאומת הזבל שאנחנו חיים בו פה.

דרך אגב כמה מאותם קרובי משפחה חיו בעברם בישראל ומשיחות איתם הם פשוט הבהירו לי שהם לעולם לא יחזרו לפה החיים שלהם פשוט השתפרו פלאים לאחר המעבר לאירופה.

לא ציינת מאיפה קרובי המשפחה שלך,אני הולך לזרוק ואגיד ארה''ב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לי אליך, פותח הדיון - מה אתה חושב שיקרה למדינה, אחרי ש-100,000 משפחות חילוניות יעזבו?

המדינה שלך? מצויין. תשמור עליה, גם מחוץ וגם מבית. אתה לא יכול לקרוא לעצמך פטריוט, או אוהב , אם אתה נוטש אותה כשהמצב קשה. נכון, המצב כבר ממזמן לא בסטטוס "קשה" אלא מעל ומעבר, אך על מנת לשמור את מדינה חיה ונושמת, אנחנו צריכים כל אחד ואחד מהאנשים כמוך - שמשלמים מיסים, שמשרתים בצבא, שמהווים כוח פוליטי נגד החרדים והערבים (אין כאן גזענות בשום אופן, אני פשוט תומך במדינה יהודית שהפרידה את הדת מהחקיקה ונגד מדינת כל-אזרחיה או מדינת הלכה).

אם נוסיף לחוק האמונים גם קיצוצים בתקצוב האוכלוסיה החרדית העלוקתית, אני חושב שעומד בפינו עתיד די מזהיר.

:goodposting: :goodposting: :goodposting:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"על מי אתה מאיים?" יהיו שיגידו - כנראה בצדק - זה לא שמשהו יקרה פה אם אני אעזוב, אני לא איזה אוליגרך. אבל אם 100,000 משפחות כמונו תעזובנה - דבר שבהחלט עלול לקרות במהלך השנים הקרובות - זה הסוף של המדינה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...