רישות אלחוטי - מסובך\מאתגר ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רישות אלחוטי - מסובך\מאתגר ?

over23

Recommended Posts

שלום רב,

אני צריך עזרה בתכנון רשת אלחוטית לטווח של עד 150 מטר, מסדרון ארוך במיוחד (יצוק מבטון).

זה מה שאנחנו רוצים שייושם:

הרעיון הוא בקצה אחד לחבר את הראוטר האלחוטי ובמספר נקודות יהיו נגני מדיה שיתחברו למסכי LCD קטנים ( 10 אינץ). אנחנו רוצים שלנגנים יהיו מחוברים אלחוטית כדי שתהיה אפשרות לעדכן את התוכן המוצג על המסכים - נגני המדיה תומכים ב - Ethernet 10/100 MBit/s, IEEE 802.3u, 802.3x, 3G connectivity .

רציתי לקבל תגובה שלכם לגבי איך הרשת צריכה להראות כדי לאפשר קליטה רציפה ככל האפשר.

השאלות שלי:

1. אם יש אפשרות לחבר נגן מדיה דרך RJ45 ישירות למכשיר AP כדי להתחבר לרשת? האם צפויה בעיה מבחינה לוגית

2. האם עדיף לחבר את הנגן עם כרטיס אלחוטי ?

3. האם אני צריך AP לאורך המסדרון בכל מקרה לאפשר קליטה ?

אני מקווה שהתיאור מספיק ברור.

תודה,

עפר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן, יש AP אשר ניתן להשתמש בהם ככרטיס רשת .

2. איך בדיוק תחבר אתהUSB? יש לך אפשרות להתקין שלהם בנגנים?

3. הטווח של 150 מטר הוא גבולי אבל אני מעריך שאם מדובר על קו ישר, תוכל לחבר בלי מגברים.

יש מניעה להעביר חוטים לנגנים הללו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך רוחב פס רק לשליטה או שאתה עושה איזה multicast לכולם?

אני לקחתי השבוע את הנתב הישן שלי (WRT54G v2 ) והתקנתי עליו dd-wrt וגרמתי לו להיות wireless repeater . ככה הוא יכול להתחבר ל AP הראשי שלי בwireless וגם להיות wireless AP . יש גם קונפיגורציה של חיבור בלבד . יש לנתב 5 פורטים (4 +wan ) ועם dd-wrt אפשר להשתמש בכל ה5 ואם אתה מחבר switch גם יותר. אם הבנתי נכון חיבור repeater יכול להוריד דרמתית את הקצב.

לפי דעתי כדי לבדוק אם AP אחד מספיק אתה יכול פשוט לנסות את זה . אפשר לקחת AP אחד לשים בצד אחד של המסדרון ועם מחשב נייד או טלפון נייד עם תוכנה מתאימה אפשר לבדוק את העוצמה של הנקודה. לפי דעתי עם wireless N אולי יעבוד עם אנטנה כיוונית (ממש קולט טוב למרחק יחסית לG) . אני לא מבין גדול בRF אבל פעם עבדתי על מוצר שקשור לRF ועבדתי על איזה סימולטור physical layer של סליולר. מישהו שמבין בתחום הסביר לי משהו על הבעיות של חדרים סגורים שנקרא multipath fading . אם הגלים קופצים מהקירות זה גורם להם לשינויי פאזה ולרוב הסכום של גלים בפאזה שונה מנטרלים אחד את השני ולפעמים הם מגבירים אחד את השני. לרוב זה גורם לירידה בסיגנאל ואולי אנטנה כויוונית תעזור . אני לא מומחה בתחום כדאי לך לשאול מישהו שמבין בRF בתדרים האילו או לחפש באינטרנט פרויקטים דומים.

אז

1. כן- אתה לוקח נתב והופך אותו ל client במקום שרת AP ואז יכול לחבר אליו כמה יחידות עם RJ45 אתה גם יכול להשתמש בהם גם כrepeaters כדי לשפר את הקליטה לאורך המסדרון (רק שזה מוריד רוחב פס).

2. רק אם הנגן שלך תומך בUSB host ויש לו דרייבר מתאים

3. לא יודע כדאי לבדוק לבד , לשאול מבין בדבר, לחפש פרויקטים דומים באינטרנט.

קח בחשבון שרוחב הפס ברשת האלחוטית מוגבל מאוד יחסית לקווית אנשים לפעמים בקושי מצליחים להוציא מהם 20mbps על תקן N בסלון. אני הצלחתי להגיע ל30mbps . יכול להיות שפתרון של רשת דרך קווי חשמל יהיה יותר כדאי אם יש לך את האפשרות. כדאי גם שאם אתם משדרים תוכן תשתמשו בmulticast ולא ב point to multi point כי זה יכול לקחת לכם המון רוחב פס למשל 720P זה 2.5mbps לפחות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...