התנהגות מוזרה של מחשב חדש לחלוטין, נתקע במס' אפליקציות פשוטות - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התנהגות מוזרה של מחשב חדש לחלוטין, נתקע במס' אפליקציות פשוטות

Yellow Slider

Recommended Posts

היום קיבלתי את המחשב החדש שלי,

מעבד 2 X4 640 3.0Ghz Quad AM3 BO

לוח אם Gigabyte MA785GMT-UD2H AMD785G CHIPSET (משתמש בכרטיס המובנה בלוח)

זכרונות Transcend 4GB Kit (2GBx2) DDR3 1333Mhz I3 I5 I7

בעיקרון הרצתי את FF כמה 3-4 פעמים, ב2 היה טאב אחד, ובאחרים עבדתי, לפתע הכל נתקע, גם כשניסיתי לסגור ממנהל המשימות לא הייתה תגובה (ניסיתי להרוג את התהליך), בעיקרון המסך ניהיה לבן (משהו ב-7 כנראה שתוכנה לא מגיבה), אז אמרתי שבינתיים אני אפתח אקספלורר, המחשב אמור לסחוב, באותו הרגע המחשב נתקע לחלוטין (אחרי פתיחת ה-IE), ז"א שלא הייתה בכלל תגובה, העכבר לא זז כמה דק', ויתרתי ועשיתי ריסט פיזי.

במצב אחר אני משתמש במסנג'ר ומתכתב עם אנשים, לטקסט לוקח 1-2 שניות להופיע (אחרי שאני מקליד), וזה די מעיק על העבודה השוטפת במחשב.

כשאני מחליף עם alt+tab במהירות לוקח לחלון שאני בוחר כמה שניות לעלות.

ברמת העיקרון הסיבה שפתחתי את ההודעה בפורום הזה היא בכדי לברר האם יש קשר בין הרכיבים, ביצועי המחשב והעובדה שמותקן עליו win 7 32bit home?

המערכת כותבת שניתן לנצל רק 2.75GB ראם, שזה גם די מוזר..

מה אתם ממליצים? מחר אני אחליף ל Ultimate 64bit.

יש בדיקות שאפשר להריץ על המחשב כדי לבדוק שהכל בסדר? לא נראה לי הגיוני שהמחשב אמור להתקע אחרי סה"כ 30 דק' עבודה לא מאומצת בכלל (בXP הייתי טוחן את המחשב והוא היה מתפקד יפה מאוד).

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין שום בעיה להפעיל מערכת הפעלה 32Bit על החומרה שלך.

בכלל כל הבעיה עושה רושם יותר של בעית תוכנה מאשר בעיית חומרה.

כדי בכל זאת לוודא שהחומרה שלך תקינה בדוק את הדברים הבאים:

1. תאפס (טעינת הגדרות אופטימאליות) ובדוק עם נושא ה-2.75 זיכרון השתנה.

2. אם לא, Start>Run>msconfig שם בחר בלשונית Boot>Advanced Settings ותסיר את הסימונים מתיבות הסימון Maximum Memory ו-Number of Processors אם מסומנות. בסיום תפעיל את המחשב מחדש.

בשלב הבא בצע את הבדיקות הבאות:

1. שהתדר, מתח והתזמונים של הזכרונות מוגדרים ב- בהתאם לנתוני היצרן.

2. אחרי שאתה מוודא זאת תריץ בדיקה עם Memtest (גרסת Bootable) לפחות שעה.

3. תריץ בדיקה עם כלי האבחון של הכונן הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לשאול אם 64 ביט תתן ביצועים טובים יותר?

המ"ה הותקנה מדיסק מקורי של ווינדוס ואת המסנג'ר \ FF הורדתי מהאתרים הרישמיים, אני לא רואה יותר מדי מקום לבעיות בתוכנה, אבל אני מקווה שזו הבעיה.

בנוגע לזכרונות, אני לא מוצא את הגדרות היצרן לגבי התדרים, מתח ותזמונים -

http://www.transcendusa.com/Products/MemList.asp?axn=goSearch&srhMemWay=STD&L0No=Transcend&L2No=54&L4No=92&LangNo=0&Func1No=1&Func2No=12

http://www.transcendusa.com/Support/DLCenter/Datasheet/TS256MLK64V3U_2830_s.pdf

יש דרך לבדוק אם המעבד \ בסדר? יכול להיות שזה קורה כי אני עובד עם כרטיס מסך onboard?

הרצתי בדיקה עם כלי האבחון, הבעיה שאי אפשר לתת לו לרוץ בלי לתקן בעיות וככה לדעת רק אם יש בעיות בסקטורים או לא, בינתיים לא נראה שעלה משהו.

אני אריץ את הmemtest בהקדם.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למערכת 64bit אין קשר לביצועים הסיבות להשתמש או לא להשתמש במערכת כזאת הן אחרות לגמרי.

אין גם שום קשר לשבב הגראפי המובנה, אין פה שום הבדל לעומת כרטיס מסך ייעודי מהבחינה הזאת.

התדר של הזיכרון שלך הוא 1333 (או 667), מתח 1.5V תזמונים לפי מה שמופיע בדף אליו קישרת 9-9-9.

תעלה גם תמונה של הלשונית memory ו-SPD (שם של שני השבבים) מ-CPU-Z.

בבעיית תוכנה התכוונתי לתוכנה אחת או יותר שהתקנת שגורמת לבעיות הללו, כלומר, משהו תוכנתי במערכת אחראי לכך. תוודא שאתה משתמש במנהלי התקן עדכניים, תבדוק במנהל המשימות איזה יישום תוקע לך את המערכת כשזה קורה (אם ניתן לדעת משם בבירור).

אתה יכול לאמץ את המעבד בעזרת כלי ייעודי (OCCT לדוגמה). פרטים יש במדור הורדות באתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://img251.imageshack.us/img251/5171/cpuidg.jpg

אני לא מבין, אני קניתי בתדר 1333MHZ, ולפי התוכנה התדר של הזכרונות הוא 667 (פספסתי משהו?) :| בנוסף כתוב שהמאוורר של המעבד הוא על 0 RPM (כלומר לא מסתובב? יש לי שם cooler master).

http://img340.imageshack.us/img340/9954/memoryk.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/3057/tempj.jpg

General Information :

A0 (RAS 1) : 2048 (Double Bank)

A1 (RAS 2) : 2048 (Double Bank)

A2 : Empty

A3 : Empty

Information SPD EEPROM (A0) :

Manufacturer : Transcend Information

Part Number : JM1333KLU-2G

Serial Number : DB8A080012D6F452

Type : DDR3-SDRAM PC3-10700 (667MHz) - [DDR3-1333]

Format : UDIMM (133.35 x 15)

Size : 2048MB (2 ranks, 8 banks)

Module Buffered : No

Module Registered : No

Module Ready (EPP) : No

Module XMP : No

Width : 64-bit

Error Correction Capability (EC... Unspecified

Prefetch Buffer : 8-bit

Manufacture : Week 26of2010

Thermal Sensor : No

Heat Spreader : No

Supported Frequencies : 457MHz, 533MHz, 610MHz, 686MHz

CAS Latency (tCL) : 6 clocks @ 457MHz, 7 clocks @ 533MHz, 8 clocks @ 610MHz, 9 clocks @ 686MHz

RAS to CAS (tRCD) : 6 clocks @ 457MHz, 7 clocks @ 533MHz, 8 clocks @ 610MHz, 9 clocks @ 686MHz

RAS Precharge (tRP) : 6 clocks @ 457MHz, 7 clocks @ 533MHz, 8 clocks @ 610MHz, 9 clocks @ 686MHz

Cycle Time (tRAS) : 17 clocks @ 457MHz, 20 clocks @ 533MHz, 22 clocks @ 610MHz, 25 clocks @ 686MHz

Min TRC : 23 clocks @ 457MHz, 27 clocks @ 533MHz, 30 clocks @ 610MHz, 34 clocks @ 686MHz

Information SPD EEPROM (A1) :

Manufacturer : Transcend Information

Part Number : JM1333KLU-2G

Serial Number : DB8A080012D6F452

Type : DDR3-SDRAM PC3-10700 (667MHz) - [DDR3-1333]

Format : UDIMM (133.35 x 15)

Size : 2048MB (2 ranks, 8 banks)

Module Buffered : No

Module Registered : No

Module Ready (EPP) : No

Module XMP : No

Width : 64-bit

Error Correction Capability (EC... Unspecified

Prefetch Buffer : 8-bit

Manufacture : Week 26of2010

Thermal Sensor : No

Heat Spreader : No

Supported Frequencies : 457MHz, 533MHz, 610MHz, 686MHz

CAS Latency (tCL) : 6 clocks @ 457MHz, 7 clocks @ 533MHz, 8 clocks @ 610MHz, 9 clocks @ 686MHz

RAS to CAS (tRCD) : 6 clocks @ 457MHz, 7 clocks @ 533MHz, 8 clocks @ 610MHz, 9 clocks @ 686MHz

RAS Precharge (tRP) : 6 clocks @ 457MHz, 7 clocks @ 533MHz, 8 clocks @ 610MHz, 9 clocks @ 686MHz

Cycle Time (tRAS) : 17 clocks @ 457MHz, 20 clocks @ 533MHz, 22 clocks @ 610MHz, 25 clocks @ 686MHz

Min TRC : 23 clocks @ 457MHz, 27 clocks @ 533MHz, 30 clocks @ 610MHz, 34 clocks @ 686MHz

Memory Controller Information :

Memory Controller : Standard, DIMM

Number of connectors : 4

Max. Module Size : 3072MB

Max. Memory Size : 12288MB

Supported Speed : 70ns, 60ns, 50ns

Supported Voltages : 2.9v

Error Detection Method : 64-bit ECC

Error Correction Capability : None

Current/Supported Interleave : 1-way/1-way

General Information :

NorthBridge : AMD 785G

NorthBridge : AMD K10 Bridge

SouthBridge : ATI SB700

NorthBridge Information :

Architecture : Northbridge

Manufacturer : AMD (Advanced Micro Devices (AMD))

Revision : 00

Multiplier : 8x

HyperTransport Clock : 2000MHz

Upstream : 16-bit

Downstream : 16-bit

Hybrid Graphics : Yes

NorthBridge Information :

Architecture : Northbridge

Memory Controller : Integrated

Manufacturer : AMD

Revision : 00

Multiplier : 8x

Bus Speed : 200.9MHz

FSB Frequency : 2009.1MHz

HyperTransport Clock : 2000MHz

Upstream : 16-bit

Downstream : 16-bit

HTT max. Support : 2000MHz

RAM max. Support : DDR2 (800MHz)

Memory Information :

Type : DDR3-SDRAM PC3-10700

Frequency : 669.7MHz

DRAM/FSB Ratio : 10/3

Supported Channels : Dual

Mode : Unganged

Activated Channels : Unganged

ECC Diagnostic : Yes - Disabled

CAS Latency (tCL) : 9 clocks

RAS to CAS (tRCD) : 9 clocks

RAS Precharge (tRP) : 9 clocks

Cycle Time (tRAS) : 24 clocks

Bank Cycle Time (tRC) : 33 clocks

Command Rate : 1 T

Physical Capabilities :

Multi-Processor : No

128-bit : Yes

ECC : Yes - Disabled

ChipKill ECC : Yes - Enabled

HTC : Yes

UnGanging Support : No

Multi VID Plane : Yes

DRAM Scrub Rate : Disabled

L3 Cache Scrub Rate : Disabled

L2 Cache Scrub Rate : Disabled

L1 Cache Scrub Rate : Disabled

Memory Frequency (max.) : 1333MHz

APIC Information :

Version : 2.01

Maximum Interrupts : 24

IRQ Handler enabled : Yes

Device Capabilities (PCI) :

I/O Access : No

Memory Access : Yes

Bus Master Capable : Yes

Special Cycle Recognition : No

Memory Write & Invalidate : No

VGA Palette Snoop : No

Parity Error Response : No

Cycle Wait : No

System Error Line : No

Fast Back-to-Back : No

Detects Parity Errors : No

User Defined Format : No

PCI 66Mhz Bus Support : Yes

New Capability List : Yes

PCI Support : Hyper-Transport

להביא עוד פרטים? איפה הSPD הזה?

ד"א, אלו הזכרונות שקניתי - http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=1921, זה לא באמת 1333MHZ?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרונות שלך בסדר. הזכרונות הם מסוג , בו נשלח מידע פעמיים בכל מחזור שעון ולכן נוהגים להגיד שהתדר "מוכפל", במקרה הזה מ-667 ל-1333 (פרטים מלאים בסטיקי שבראש הפורום). כמובן שזה נעשה לצורכי שיווק והזיכרון עובד עדיין בתדר בסיס של 667 וזה מה שהתוכנות מודדות. מהבחינה הזאת הכל בסדר והזיכרון שקיבלת הוא זה שהזמנת וגם עובד כמו שצריך (אפילו ציינתי את התדר של 667 בהודעה הקודמת שלי).

תריץ בדיקה עם Memtest לפחות שעה (ועדיף כמה שעות).

אם הכל יצא תקין, אז זה רק מחזק את ההשערה שהבעיה שלך היא תוכנתית כמו שעושה רושם עד עכשיו.

כמו כן תמדוד טמפ' עם תוכנה כמו HWmonitor כמו שהציע SSLSNOB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תדר הבסיס הוא התדר בפועל. התדר ה"שיווקי" הוא מספר הגדול ממנו פי 2.

זיכרון שמשווק כעובד בתדר 800 עובד אכן בתדר בסיס של 400.

שיכרון שמשווק כעובד בתדר 1600 עובד בתדר בסיס של 800.

זיכרון שמשווק כעובד בתדר 1333 עובד בתדר בסיס של 677.

אין פה קשר ליצרן, כך עובדת הטכנולוגיה, ומודולי ה-DDR של כל היצרנים עובדים בדיוק באותו אופן מהבחינה הזאת. כאמור פרטים מלאים בסטיקי שבראש הפורום, אם אתה מתעניין בנושא או אם יש לך שאלות זה יהיה מקום טוב להתחיל ממנו. יש גם כתבה מקיפה בנושא זכרון פנימי מא' ועד ת' במדור מאמרים. שני מקורות המידע האלה יענו לך כמעט בוודאות על רוב אם לא כל השאלות בנושא. אם לאחר קריאתם עדיין משהו לא יהיה ברור, אתה מוזמן תמיד לשאול פה בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן זה קרה לי כרגע שוב, הFF נתקע כשהרצתי סרטון מיוטיוב, הרגתי את התהליך, נכנסתי שוב לאתר, ניסיתי שוב להריץ את הסרטון והפעם הכל קפא ונתקע(ריסטתי פיזית את המחשב).. זו נשמעת לכם בעיית זיכרון?

אני מריץ עכשיו את הmemtest, יש בדיקות נוספות שניתן לבצע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי זה עדיין עושה רושם יותר של בעיית תוכנה.

מה קורה במנהל המשימות באופן כללי וזמן התקיעה (תשאיר פתוח ברקע ותעקוב במהלך עבודת המחשב).

FF ו-Flash לא מסתדרים עדיין כל כך טוב. תנסה לגלוש תקופה מסוימת בדפדפן אחר (ממליץ על Opera, אך גם יש את Chrome).

תנסה להסיר ולהתקין Flash מחדש.

מנהלי ההתקן של כרטיס המסך מעודכן לגרסה האחרונה מאתר היצרן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הmetest רץ שעה וכמה דק', יש PASS 1 ועוד אחד בדרך (ב100% ותכף יסיים את הtest האחרון)

אני לא חושב שיש טעם לתת לזה להמשיך לרוץ.. להמשיך לבדוק? משהו נוסף?

בנוגע למנהל המשימות, אני אנסה לשחזר את השגיאה שוב, ברמת העיקרון אני עובד עם FF ב-10 מחשבים שונים, עבדתי איתו מאז ומתמיד, ולעולם לא הייתה לי בעיה שכזו.

נוסף על כך, אין סיבה שהמחשב יתקע לחלוטין, זה הזוי, זה קרה לי בעבר עם מערכות הרבה יותר חלשות, כאן זה חד ומהיר, ממש מוזר.

אני אנסה להתקין flash מחדש, בנוגע למנהלי ההתקנים, 7 התקין את כל הדרייברים לבד, אני סבור שהכל עדכני אבל אני אעבור על הדברים (הכרטיס מסך מובנה בלוח אם).

ברמת העיקרון אני יודע להגיד שמערכת ההפעלה עדיין מראה רק 2.75 ג'יגה שניתנים לשימוש, יש את התהליך plugin בהתווסף בff 3.6.4 לפני שהמחשב נתקע סגרתי אותו (ברגע שFF לא הגיב), אח"כ את ה-FF ושפתחתי את הFF מחדש הטאבים שוחזרו, לחצתי על פליי והכל קפא.

יכול להיות שזה משהו במעבד \ לוח \ כ.מ מובנה?

נושא קצת שונה, רכשתי 2 מערכות מחשב כאלו, אחת עם ספק 350W וכרטיס מסך TwinTech GT220 1GB GDDR3 128Bit ובמערכת הזאת בכל פעם שהמחשב מעבד גרפיקה כל שהיא (של 7) שומעים שהספק נותן יותר כוח (זה בא והולך) לעומת זאת אצלי הרעש יציב והקול מהספק \ מאווררים זהה כל הזמן, יכול להיות שצריך להחליף שם לספק חזק יותר? הבנתי שהסספק שם אמור להספיק למערכת כזאת, בכל עיבוד פשוט שומעים שהמשהו שם עובד יותר חזק..[br]פורסם בתאריך: 1.09.2010 בשעה 23:46:17

טוב, בעיה חדשה

נכנסתי לביוס והגדרתי שם שיעשהOptimized defaults, ואז עלתה לי הודעה שהייתה מוכרת מהמחשב הישן כשהוא היה עולה -

SATA driving running in IDE mode AHCI

Press 'Y' if you want the to run in SATA mode.

בפעם הראשונה לא לחצתי Y והמערכת לא עלתה (ריסט את עצמו), אז לחצתי Y ואז כמובן שמשהו השתנה, ההודעה נעלמה ועכשיו הווינדוס לא עולה.. הוא מנסה לתקן את עצמו בלופ אין סופי.

כמובן שזה לא הגיוני לרוץ בIDE, אז אם זה חוזר לSATA MODE למה זה לא עובד? איך אני מסדר את זה?

תודה[br]פורסם בתאריך: 1.09.2010 בשעה 23:59:42

פתרתי את הבעיה בכך שהחזרתי את ההגדרה בביוס לIDE, איך זה הגיוני שדיסק SATA עובד בIDE? זה משנה את המהירות של הכונן? ומה זה AHCI?

מערכת ההפעלה עלתה.

המחשב פתאום מזהה כונן תקליטונים (flopy) ואין אף כונן כזה מחובר.. משהו פה השתגע :S, הוא ממש מציג לי כונן כזה בתצוגה ב"מחשב".

ד"א, עדיין 2.75 ג'יגה ניתנים לשימוש.

אני ממש אובד עצות =\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להפסיק את הבדיקה כשה-Pass הראשון מסתיים.

עד עתה שום דבר לא ממש העיד או מעיד שמדובר בבעית חומרה ולכן הייתי מפנה את המאמצים לנתיב התוכנתי.

דבר ראשון תתקין את מנהל ההתקן של כרטיס המסך (HD4200) מאתר היצרן.

ה-Plugin-Container הוא תהליך שטוען מספר תוספים (Flash ביניהם אני חושב) כך שבמקרה שהם קורסים, הדפדפן עצמו נשאר בטוח (בניגוד למה שהיה עד לגרסאות האחרונות בו הדפדפן קרס יחד עם התוסף). אני לא יודע אם חיסול התהליך ואז ההפעלה מחדש של תוכן ה-Flash אמור לעבוד. יכול להיות שזה חלק מהבעיה. תנסה לעדכן Flash ולהפעיל את הדפדפן בלי הרחבות (אולי אחת מהן מתנגשת?).

בקשר לזיכרון, תנסה לטעון את ההגדרות האופטימאליות ב- ולבדוק את מה שכתבתי באחת ההודעות הקודמות על הסרת הסימונים להגבלת הזיכרון (אם קיימים). יש לך כרטיסי הרחבה כלשהם שמותקנים במערכת?

לא ממש הצלחתי להבין איך אתה יודע שספק הכוח מתאמץ ואני גם לא יודע מה צריכת האנרגיה של כרטיס המסך אז קשה לי לענות. בעקרון אם כרטיס המסך הזה לא זללן אנרגיה בצורה יוצאת דופן, ספק כזה בהחלט אמור להספיק. באיזה ספק מדובר?

עריכה: ראיתי את העריכה שלך. על ACHI תוכל לקרוא בסטיקי של פורום אמצעי . לא כל כך מפליא שהמערכת לא עלתה. בקר ה-SATA יכול לעבוד במספר מצבים, אמולטור ל-IDE הוא המצב הפחות מומלץ. תעביר אותו למצב SATA (אם יש, אני לא זוכר עכשיו בדיוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתקין את מנהל ההתקן מאתר היצרן.

כרגע התקנתי רק ככה שלהרחבות אין יותר מדי עם מה להתנגש, מה שכן התהליך של הפלאגינס לוקח די הרבה משאבים.

אין לי אפשרות לטעון הגדרות אופטימליות, יש optimized ו-fail safe, כשאחת מהן טענה לי את מצב הIDE.

אין לי כרטיסי הרחבה במערכת, אני לא מצליח למצוא סימונים שקשורים בהגבלת הזיכרון, יכול להיות שכרטיס המסך מנצל מהזיכרון הפיזי במערכת?

בנוגע לספק, מדובר בSS350W (המערכת זהה לחלוטין למערכת שלי פרט לכרטיס המסך המשופר והעובדה שיש ספק מעט יותר חלש מאצלי (SS400).

תודה רבה על כל העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס המסך משתמש בוודאות בחלק מזיכרון המערכת (אחרת לא היה יכול לפעול), אבל נפח הזיכרון הזה אמור להיות חלק מה-800MB שגם ככה מוקצים לכל הרכיבים שצורכים זיכרון. ניתן לקבוע את כמות הזיכרון שיצרוך ב- תנסה לשחק עם זה קצת ולראות אם משהו משתנה

אולי אחת ההרחבות מתנגשת, תנסה לעבוד בלי הרחבות.

תעלה צילום מסך מ-CPU-Z של הלשונית Memory ו-SPD. בלשונית SPD תבחר מהתפריט הנגלל את שני החריצים בהם מותקן הזיכרון שלך (פשוט תעבוד בין 4 הערוצים ותעלה צילום מסך של שני הערוצים בהם מופיעים לך נתונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...