בנק באמריקה מבצע הפרדה בין שחורים ולבנים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנק באמריקה מבצע הפרדה בין שחורים ולבנים

qwerty1987

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תקרא את זה http://www.kikar.net/22767.html

שתבין שכל הדברים האלה [לרוב] מיוחסים לאותם אלה שעושים תהפגנות עדה-חרדית.

דעתם לא מקובל אצל רוב רובם של שאר החרדים.

מתי יקרה המצב שתבין את זה מתי? רק מתי שתכיר חרדים באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אצטער על כך עד סוף ימי ב"הראה תגובות חדשות", אבל שיהיה...

רוני,

שמת לב ש-qwerty שלנו לא כתב מילה וחצי מילה על החרדים?

הוא לא כתב שום דבר על אף קבוצה זו או אחרת.

כל מה שהוא עשה זה להביא לינק לכתבה.

או שגם לך יש בעיה עם התקשורת השמאלנית החילונית הנוראית שמעודדת

התנכלות ליהודים שומרי מצוות שרק רוצים בטובת המדינה ורק כותבת שקרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ידוע לי מפעמיים אחרות.

התקשורת שמאלנית -זה כל אחד יודע .

הבעיה היא כזאת- זה הכללה על כל החרדים מבין? מה בעיה להדגיש שמדובר במגזר מסויים? אותם אלה של משמרת הצניעות אותם אלה ההפרדה ברשות הרבים וכו' וכו'.

לא מייצגים את שאר החרדים [רוב].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, המהירות שבה אתה קופץ להגן על החרדים פשוט מדהימה. אני פספסתי את הדיון הזה לפני שבוע, אבל אני לא יכול שלא להגיב עכשיו שנתקלתי בו.

התרוץ הרגיל של "זה שוליים, הם לא מייצגים" ממש לא תקף כאן. האמת שהוא גם לא תקף בהפגנות הענק שעוברות חיש מהר להשלכת חפצים, אך בעוד ששם יכול עוד להיות שאכן מדובר ב"נוער פוחז" שמכניס אלימות לתמונה - כאן מדובר בפאקינג בנק. גם לא מדובר בבנק פרטי ואנונימי, אלא אחד ששיך לקבוצת הבינלאומי.

לא משנה כמה תנסה להסתיר זאת - דווקא זה ולא אחר הוא פרצופה האמיתי של העדה החרדית. נכון שיש בקרבם לא מעט אנשים טובים, אך המאפיין העיקרי של הציבור הזה הוא דיכוי. דיכוי האישה, דיכוי הגוי, דיכוי כל מי שמפקפק באורחות החיים שלהם, דיכוי כל מי שלא חושב כמוהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם לא 100 אלה 1000

העדה החרדית היא לא גוף המייצג את המילה חרדי אלה מגזר שיש בתוכו כמה חסדיות

הם נמצאים לרוב בירושלים במקומות הסגורים [כמו מאה שערים] ואותם אלה של משמרת הצניעות.

החרדים האחרים לא כל כך מחבבים אותם.

הדעה של החרדים היא כזאת -

ראוי להפריד בין גברים לנשים בכל איזור צפוף, כדי שלא להביא לאיסור נגיעה וראייה. ההלכה נועדה להגן על האישה, ולמנוע את הפקרותה בידי גברים. מה לעשות, וגברים נוטים לשפוט נשים על פי המראה שלהן, להביט עליהן כחפץ לסיפוק יצריהם, ולחפש מגע והסתכלות חיצונית בהן.

ההפרדה באוטובוסים ובחתונות מונעת היתקלות בין גברים ונשים זרים, ואת האפשרות לפריצות, איסור ראייה ואיסור נגיעה, הסתכלות לא צנועה בנשים, התפתחות שיחות פרוצות בין גברים לנשים, ועבירות חמורות יותר המתחילות מזה.

[לכן במקומות אלה יש כניסה לנשים -רק לדוגמא נשים בצד אחד גברים בצד שני]

לכן זה לא נובע מגזענות כמו בכותרת "בנק באמריקה הפרדה בין שחורים ולבנים"

ובכתבה -שלא להכניס אישה בכלל לבנק -שזו דעה רק של קיצונים.

בהפגנות זה רק מגזר עדה- החרדית כמו שכבר נאמר מתחת לעשרה אחוז מהחרדים בירושלים.

ונכון שאף שם מדובר במיעוט שמכניס אלימות לתמונה ,הרוב מפגין בצורה שקטה -אם היו כמעט כולם מציגים אלימות אז כל הרבנים היו יוצאים נגד זה בפרהסיה.

אפילו הרבנים שלהם בכל כרוז של הפגנה מציגים בפומבי נגד האלימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה של החרדים היא כזאת -

ראוי להפריד בין גברים לנשים בכל איזור צפוץ, כדי שלא להביא לאיסור נגיעה וראייה. ההלכה נועדה להגן על האישה, ולמנוע את הפקרותה בידי גברים. מה לעשות, וגברים נוטים לשפוט נשים על פי המראה שלהן, להביט עליהן כחפץ לסיפוק יצריהם, ולחפש מגע והסתכלות חיצונית בהן.

ההפרדה באוטובוסים ובחתונות מונעת היתקלות בין גברים ונשים זרים, ואת האפשרות לפריצות, איסור ראייה ואיסור נגיעה, הסתכלות לא צנועה בנשים, התפתחות שיחות פרוצות בין גברים לנשים, ועבירות חמורות יותר המתחילות מזה.

באופן לא מפתיע, זה תואם במדוייק את מה שאמרתי: ההנהגה החרדית (הגברית) מכתיבה לחרדיות איפה להיות ואיפה לא להיות, מה לעשות ומה לא לעשות - יהיו הסיבות אשר יהיו. כמובן שיש את המיעוט שלוקח את זה עוד יותר רחוק, אבל זה לא סותר את העובדה שגם החרדי הממוצע, לדבריך, תומך בהפרדה מוחלטת בין גברים לבין נשים - כמובן מבלי לשאול אפילו את דעתן של אותן נשים על העניין.

אה, ועוד דבר:

מה לעשות, וגברים נוטים לשפוט נשים על פי המראה שלהן, להביט עליהן כחפץ לסיפוק יצריהם, ולחפש מגע והסתכלות חיצונית בהן.

אם זו דעתך, שאישה היא חפץ לסיפוק יצרים, אנא מצא את ההגינות לציין שמדובר בדעתך ובדעתך בלבד. אם זו אינה דעתך, כי אתה מסוגל להתעלות מעל הרמה של חיה ממוצעת, אנא קבל את העובדה שגם אני מסוגל וכן גם רוב האוכלוסיה, מה שהופך את המשפט הזה לשקר גמור ומוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן לא מפתיע, זה תואם במדוייק את מה שאמרתי: ההנהגה החרדית (הגברית) מכתיבה לחרדיות איפה להיות ואיפה לא להיות, מה לעשות ומה לא לעשות - יהיו הסיבות אשר יהיו. כמובן שיש את המיעוט שלוקח את זה עוד יותר רחוק, אבל זה לא סותר את העובדה שגם החרדי הממוצע, לדבריך, תומך בהפרדה מוחלטת בין גברים לבין נשים - כמובן מבלי לשאול אפילו את דעתן של אותן נשים על העניין.

זה לא תואם שום דבר שכתבת.

התורה קובעת לא נשים וגברים ,"והיה מחנך קדוש", "ולא יראה בך ערוות דבר", "ועשיתם משמרת למשמרתי", "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זונים אחריהם"

מסדרים הכל להלכה -ומפיה פועלים.

יש גם גברים וגם נשים שרוצים להיות פרוצים. התורה אינה מתירה זאת.

מנגד יש גם גברים צדיקים וגם נשים צדיקות שרוצים לשמור את התורה ומעוניינים בהפרדה בין גברים לנשים.

השאלה היא האם אתה שומר הלכה או לא ,אם לא - מה אתה מחפש בקהילה חרדית.

הפירוד בין גברים לנשים הוא שווה,באירועי שימחה נשים צד אחד גברים צד שני וכדו'

[החרדי הממוצע והחרדית כן מעוניינים בהפרדה במקום צפוף -כי כך ההלכה מלמדת .]

אה, ועוד דבר:

אם זו דעתך, שאישה היא חפץ לסיפוק יצרים, אנא מצא את ההגינות לציין שמדובר בדעתך ובדעתך בלבד. אם זו אינה דעתך, כי אתה מסוגל להתעלות מעל הרמה של חיה ממוצעת, אנא קבל את העובדה שגם אני מסוגל וכן גם רוב האוכלוסיה, מה שהופך את המשפט הזה לשקר גמור ומוחלט.

יש דעת היהדות..

היהדות אינה רואה באישה חפץ אלא חלק בלתי נפרד מהגבר. לפי היהדות האישה והגבר הם שני חלקי נשמה שמשלימים זה את זה.

מי שמעודד את הצניעות - למעשה מעודד את כבוד האישה, ומגביר את היחס והחשיבות כלפיה.

מי שמעודד את הפריצות - למעשה מעודד את הפקרות האישה, ואת היחס אליה כאל חפץ או בעל חיים.

דוגמא: מתייחסים לאישה כאל חפץ - באינטרנט, בסרטים, בפרסומות וכו'.

כל פירסומת מדביקים לך אישה חצי ערומה -תחשוב לבד למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דעת היהדות..

היהדות אינה רואה באישה חפץ אלא חלק בלתי נפרד מהגבר. לפי היהדות האישה והגבר הם שני חלקי נשמה שמשלימים זה את זה.

מי שמעודד את הצניעות - למעשה מעודד את כבוד האישה, ומגביר את היחס והחשיבות כלפיה.

מי שמעודד את הפריצות - למעשה מעודד את הפקרות האישה, ואת היחס אליה כאל חפץ או בעל חיים.

דוגמא: מתייחסים לאישה כאל חפץ - באינטרנט, בסרטים, בפרסומות וכו'.

כל פירסומת מדביקים לך אישה חצי ערומה -תחשוב לבד למה.

אז היהדות רואה באישה כחלק מגבר, כן ממש שיוויון בין המינים.

ומה לגבי מי שמעודד את האישה להחליט לבד מה היא רוצה ללבוש או מה היא רוצה לעשות ומי שאומר לאישה איך להתלבש ומה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שלוקח על עצמו את זה, שלו, מעמד האישה בבית הדתי שואף ל0, מכונה לעשיית ילדים אוכל וניקיון, הבנתי לאחרונה גם

שהן עובדות אשכרה בעבודה אמיתית לתמוך במשפחה ובבעל שלומד כל היום עם החבר'ה.

שוב בחירה שלהם, מה שאתה לא יכול זה לכפות את הבחירה שלך על אחרים, אתה לא חי בווקום ופה זה עוד לא אירן(למרות שאני בטוח שהיית רוצה, אינטרסים משותפים יש לכם).

מעניין המיטוס של שני חצאים לאדם, אבל הוא לא יהודי במקור... זה קשור לזאוס ויוון בכלל.

מצחיק אותי שאתה לא יודע אפילו כמה דברים אתה מערבב בדת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז היהדות רואה באישה כחלק מגבר, כן ממש שיוויון בין המינים.

ומה לגבי מי שמעודד את האישה להחליט לבד מה היא רוצה ללבוש או מה היא רוצה לעשות ומי שאומר לאישה איך להתלבש ומה לעשות.

והגבר חלק מהאישה " לפי היהדות האישה והגבר הם שני חלקי נשמה שמשלימים זה את זה.

כאן מדובר על היהדות, מי שהולך לפי התורה צריך להתנהג בצניעות גם הגבר וגם האישה.

האישה יכולה ללבוש מה שהיא רוצה ,אם היא חרדית שהולכת לפי ההלכה אז היא תעשה לעצמה גדרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, נחמד להגיד שההלכה דורשת משני המינים לנהוג בצניעות, אלא שבמציאות קל לראות שהדרישות הן שונות (ולא, אני לא מבין גדול בהלכה כמו שכבר הסכמנו - אבל אני גם לא עיוור ואני אפילו קורא עיתונים לפעמים). הגברים תמיד מקבלים את "הנתח הטוב יותר" של ההפרדה בין המינים.

- הם אלה שנכנסים בכניסה הראשית לבית הכנסת, בעוד הנשים נכנסות מהצד, מטפסות למעלה ומצטופפות במרפסת. קיימת גם דוגמה קיצונית יותר בעניין, כאשר בבית כנסת מסויים היציאות הובילו לסמטה צרה עד כדי כך שלא אפשרה להמנע ממגע בין המינים, הרב החליט שהנשים יחכו רבע שעה בתום התפילה עד שהגברים יוצאים מהסמטה... ואיך אוכפים את זה? כמובן, פשוט נועלים את עזרת הנשים, כאשר הן עוד בפנים...

- הסיפור של "הדלת הראשית והדלת האחורית" חוזר על עצמו בעוד מקומות, כמו קווי מהדרין למינהם, אבל בינתיים נעזוב את זה כי "זה קבוצה מצומצמת בלבד".

- ישנם איסורים המוטלים על האישה שאינם מוטלים על הגבר. אסור לה לשיר מול קהל מעורב, ולאחרונה (ומאותם הטעמים) רב כלשהו פסק כי אסור לנשים אף לדבר בפלאפון בציבור - חלילה אם יש בסביבה גברים שישמעו... האם אתה מכיר איסורים זהים המוטלים על גברים?

- האם שמעת על מקרה יחיד שבו משמרות הצניעות תקפו גבר (הכוונה היא לתקיפות בתוך הקהילה בלבד, לא כנגד שאר האוכלוסיה) על שאינו לבוש באופן צנוע?

- האם קיים איסור לפרסם גברים בעיתונים (לא חושפניות, אלא חדשותיות) כמו שקיים איסור לפרסם נשים?

- לצורך העניין, האם כשמדובר בתמונות שהן כן חושפניות, של נשים וגברים כאחד, האם קצפם של החרדים יוצא על שני המינים במידה שווה, או שמא הדרישות כיום נוגעות להסרה של תמונות הנשים בלבד כדי שהגברים חלילה לא יתפתו?

לבסוף, אתה עדיין לא ענית לי על השאלה. אתה טענת, שחור על גבי לבן, "גברים נוטים לשפוט נשים על פי המראה שלהן, להביט עליהן כחפץ לסיפוק יצריהם". אני שואל אותך שוב: האם אתה אישית שותף לנקודת המבט הזו? אם כן, אתה הוא הבעיה ולא אני. אני לא רואה בנשים חפץ, תסלח לי מאוד. והיה ושנינו לא רואים בנשים חפץ, אז מי כן רואה בהן חפץ?

להגיד "דעת התורה" זה פשוט עוד דרך להגיד "אין לי דעה משל עצמי". יתרה מזאת, עושה רושם שדווקא התורה מעודדת יחס של חפץ, לפחות בתחום קבלת ההחלטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...