מחפש מצלמה אולטרא-קופקטית עם יכולות וידאו טובות ככל האפשר (עד 2K). - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מצלמה אולטרא-קופקטית עם יכולות וידאו טובות ככל האפשר (עד 2K).

tmpusr

Recommended Posts

בהמשך לת'רד המקורי, לא מדובר בתחליף למצלמת אלא לצילום מזדמן בלבד - אני פשוט מעוניין במצלמה קטנה וקלה ככל האפשר - משהו שנכנס לנרתיק צד קטן/כיס בקלות.

עריכה: כל הת'רד הזה נעשה רלוונטי ודחוף בהרבה כיוון שאתמול איבדתי את ה-K800i הנאמן שלי ואני תקוע אפילו בלי יכולת לצילום סטילס ראויה לשמה.

לאור המחירים המאוד-גבוהים של מצלמפונים טובים, אני שוקל ברצינות לקנות מצלמת סטילס אולטרא-קומפקטית עם יכולות טובות ולקנות פלאפון זול ופשוט במקום. גם אחסוך את חבילת הגלישה שאין לי כל שימוש בה, גם פחות קרינה, פחות תשלום לחברות הסלולר ואיכות סטילס/וידאו עדיפות בהרבה.

לאור הנ"ל - עדכון פרטים:

1. שימושים - צילום מזדמן ודינמי (ילדים ביום-יום). + סטילס, 60% בתנאי אור יום, השאר לרוב INDOORS.

2. דרישות לפי סדר חשיבות:

א. אולטרא-קומפקטית.

עדיף בגודל של סלולארי, סביבות 100-120 גרם אם אפשרות לחריגה קטנה רק אם יש הצדקה ממשית.

ב. איכות סטילס ובעיקר איכות טובה ככל האפשר (720P רצוי מאוד אך לא הכרחי).

יותר חשובה לי יכולת הוידאו כי ככל הנראה כל היום תתן איכות יותר טובה מה-K800i שסיפקה אותי בהחלט לצורך זה.

ג. אופציית GeoTagging מאוד-מאוד רצויה אבל אני יודע שזה ממש לא מסתדר עם שאר הדרישות. חבל.

אני חושב שעדיין אין מצלמות כמעט שתומכות בזה - ודאי לא האולטרא-קופקטיות.

ד. זום אופטי גדול ככל האפשר ו/או מנגנון ייצוב תמונה יתקבלו בברכה.

ה. עדיפות למצלמות אבל ממש לא הכרחי.

3. מחיר - תכננתי עד 1000 ש"ח אבל ברור לי שלאור הנ"ל זה לא ריאלי :nixweiss: פתוח להצעות נאמר עד 1500-2000 ש"ח בטופ.

עדיין, אם הפשרה לא גדולה ומרבית הדרישות מתמלאות - אני מעדיף להשאר יותר בכיוון ה-1000 ש"ח. :-\

המועמדות כרגע הן ה-FlipMino וה-VADO אבל הן ללא יכולת סטילס של ממש.

בתחום הסטילס העלו פה את ה-EX-Z80 וה-SONY T900 כחלופות אפשריות - אשמח לקבל חוות דעת עליהן ו/או על דגמים דומים (ואולי זולים מעט).

כדי להשלים את התמונה - ציטוטים מהת'רד המקורי:

בתור אבא לשלוש בנות פעלתניות במיוחד, פעמים רבות אני מוצא את עצמי ללא מצלמת וידאו נורמאלית לצלם אותן, במיוחד בטיולים, בחוף הים וכדומה שלשם אני לרוב לא סוחב את ה- המצויינת שלי.

את נושא הסטילס פתרתי עם קניית ה-K800i המצויין שלי שנותן פיתרון סביר ברוב המקרים ובמחיר שפוי. זה לא OMNIA אבל יחס העלות/תועלת מצויין.

אני מחפש מזה זמן מצלמת וידאו ניידת קטנה ואיכותית ככל האפשר שתמיד אוכל לסחוב אותה איתי לכל מקום ותתן ביצועי וידאו טובים (ככל האפשר) גם בתנאי INDOOR סבירים. ואז נתקלתי בסקירה של ה-Flip Mino HD שנראית מועמדת מבטיחה.

flipminousbsmall.jpg

לינקים לאיכות הצילום לדוגמה (הורדה של ~70M כל לינק):

http://video.pcpro.co.uk/cpc/video/flipminohdoutside.MP4

http://video.pcpro.co.uk/cpc/video/flipminohdinside.MP4

מה אומרים המומחים/המנוסים פה? יש משהו עדיף בטווח המחירים הזה?

וההמשך...

אין לי צל של ספק שאיכות הוידאו של ה-MINO נמוכה משמעותית צה-SANYO ודומיה אבל משהו גדול מזה אני פשוט לא אקח איתי ושוב אשאר בלי כלום...

אולי משהו קצת יותר גדול אבל אחרת היא פשוט תישאר בבית (כמו שתי מצלמות הסוני המצויינות שלי).

לפחות מהלינקים שנתתי למעלה, איכות הוידאו של ה-Mino ככל הנראה מספקת אותי למטרות שציינתי לעיל - לאירועים ודברים חשובים יש לי אחרת ממילא.

שוב תודה - אלך לקרוא קצת על הדגמים שנתת לי.

עריכה: חפרתי קצת ברשת על מצלמות HD בגודל/מחיר הזה ונראה כי ה- VADO HD היא המתחרה העיקרית, שיתרונה העיקרי לטעמי הוא עדשה רחבת-זוית שחשובה במיוחד מכיוון שאין זום אופטי בשתיהן (כך לא צריך להתרחק כדי לקלוט הרבה פרטים).

לפחות ב

ההבדלים נראים בבירור וגם הגוונים והחדות בתנאי INDOOR נראים טובים בהרבה משל ה-MINO או ה-Zi6 שנבחנו באותם תנאים בדיוק.

יתרון נוסף הוא יציאת MiniHDMI ב-VADO בנוסף ל-AV מה שמאפשר תצוגת HD ישירות על LCD-TV. לא הכרחי אבל בהחלט מוסיף.

מצד שני, ה-VADO מעט יקרה יותר (לא משמעותי מאוד) ולפחות לפי CNET איכות הוידאו מעט פחות טובה מה-MINO. ה-VADO גם מעט פחות אלגנטי ו"נקי" מבחינת עיצוב אבל זה כבר זניח.

מבחינת גודל שני הדגמים כמעט זהים לחלוטין - בגודל של סלולרי ממוצע ובסביבות 100 גרם בלבד.

לא מצאתי אף אחד מהדגמים הנ"ל למכירה בארץ :-\

יש מצלמת סטילס בגדלים האלה שנותנת איכות וידאו דומה ובטווח מחירים קרוב (~200$)? אולי עם מייצב סביר?

ה-Ex-Z80 באמת בגודל/משקל דומה וזולה משמעותית אך השאלה באמת איך איכות הוידאו שלה (ניגש לחפש ביקורות). אני בטוח שמבחינת סטילס היא עדיפה בהרבה ולגבי ייצוב התמונה - אין לדעתי.

חלופות נוספות תתקבלנה בברכה, כמו גם חוות דעת על הדגמים הנ"ל.

תודה.

הדגש הוא דווקא על יכולת וידאו (720 אם ניתן) כי אני מניח שיכולות הסטילס של כמעט כל דגם כיום עולה על המצלמה שב-K800 שלי.

שאלון האתר:

* מה התקציב הכולל למצלמה, וכרטיס זכרון?

1000-2000 ש"ח. מעדיף לא להתפרע שלא לצורך - עדיף לכיוון ה-1000 אם ניתן.

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?

3 ילדות פעלתניות. צילום מזדמן (לא כתחליף ל- F717 שלי) ביומיום. 60% בחוץ, 40% בערך INDOOR.

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש?

לא קריטי כלל.

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה?

לא.

* האם יש לך נכונות לצלם עם חיצוני?

לא

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)?

רצוי מאוד - לא קריטי.

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

כן - F717 המעולה. היא פשוט גדולה מדי מכדי להבתובב איתה בכיס או בנרתיק ביומיום.

* האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?

לרוב צפיה במסך. אולי אפתח כמה.

* מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך?

עדשה רחבה רצויה מאוד.

* כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה?

לאור הנ"ל - מאוד מאוד מהותי. רצוי משהו בגודל של סלולרי ממוצע, כ-100-150 גרם כולל .

האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס?

בהחלט.

האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך?

ממש לא

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע?

העדפה מסויימת ל-SONY מניסיון ארוך ומוצלח. לא נעול.

* אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

o מהירות תגובה (השהייה בין , מהירות פוקוס)

o מקרו (הגדלה מוחלטת, הגדלה במצב טלה)

o תמיכה בפורמט RAW

o מצב M מלא

o אפשרות לפוקוס ידני

o היסטוגרמה (חיה, וב-post-view)

o תושבת לפלאש חיצוני

o מסך מסתובב

o עינית אופטית או אלקטרונית

o מצב צילום ווידאו מיוצב - רצוי מאוד 720P

o כמות פיקסלים

o יצרן

o האם מפריע לך אם המצלמה מבצעת ניקוי-רעשים גם על קובצי ה-RAW?

o כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי purple-fringing?

o האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כן

כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות? חשוב למדי אבל לא סופר קריטי.

o אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור

o תכונות אחרות

רצוי מאוד זום משמעותי (X4/X5 לפחות אבל לא חובה) שפעיל גם בזמן צילום וידאו.

חיישן גדול עדיף לרוב.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההמלצות - אני אגש לקרוא מעט, אם כי ~2000 ש"ח זה הרבה מעבר לתכנון המקורי.

כל הת'רד הזה נעשה רלוונטי ודחוף בהרבה כיוון שאתמול איבדתי את ה-K800i הנאמן שלי ואני תקוע אפילו בלי יכולת לצילום סטילס ראויה לשמה.

לאור המחירים המאוד-גבוהים של מצלמפונים טובים, אני שוקל ברצינות לקנות מצלמת סטילס אולטרא-קומפקטית עם יכולות טובות ולקנות פלאפון זול ופשוט במקום. גם אחסוך את חבילת הגלישה שאין לי כל שימוש בה, גם פחות קרינה, פחות תשלום לחברות הסלולר ואיכות סטילס/וידאו עדיפות בהרבה.

לאור הנ"ל - עוכנו הפרטים בפוסט הראשון...

תודה מראש. :xyxthumbs:[br]פורסם בתאריך: 14.05.2009 בשעה 02:51:34

אני ממליץ על כל דגמי החדשים מסדרת T כגון T700, T900 וכדומה

הם מעט גדולים ממה~100 גרם המקוריים שרציתי, אבל 150 גרם זה אולי עדיין בסדר (בגבול העליון)...

במה דגמי ה-T עדיפים על ה-W כמו ה-DSC-W290 למשל שכוללת זום עדיף (X5) ועדשה רחבה יותר שזה בונוס חשוב כפי שציינתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים התרשמתי במיוחד מה-SONY DSC-W290 בסביבות ה-1400 ש"ח עם עדשה רחבה, זום אופטי X5, צילום 720P, יצוב תמונה אופטי, חיישן גדול יחסית, HDMI ומסך ענק של 3' (לא מגע).

גם ה-CANON SD880 נמכרת במחיר דומה עם מאפיינים דומים אך ללא צילום 720P, עם זום X4 בלבד ומשקל של 190 גרם.

יש את ה-פוג'י F100FD שזולה משתיהן (~200-300 ש"ח פחות) עם זום X5, חיישן גדול בהרבה (1.6\1 לעומת 2.3\1), אבל ללא 720P וכבדה (גם ~190 גרם לעומת ~160 גרם בסוני).

חשבתי גם על ה-Casio Ex-SF10 שאמנם אינה בעלת עדשה רחבה, עם זום X3 וללא ייצוב אך קומפקטית במיוחד (120 גר') וללא חלקים נעים + יכולת לצילום מהיר במיוחד (עד 1000FPS למשל). היא גם יקרה משמעותית.

יש גם את ה-Panasonic DMC-TS1 שקצת כבדה (~190 גרם, כמו הפוג'י) אבל כוללת 720P, זום X4.5, עדשה רחבה וללא חלקים נעים.

[br]פורסם בתאריך: 14.05.2009 בשעה 12:38:15

אלו מעניינות מאוד אבל גדולות מדי - אני מחפש משהו עד 150 גרם לכל היותר ובגודל של סלולרי פחות או יותר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים בהחלט - לי יש את ה--F717 המהוללת עם חיישן 5MP ואופטיקה של תותח שדה ואיכות התמונה לא נופלת מכל מפוצצת פיקסלים בת ימינו.

sonyf717l.jpg

אתה מכיר עם פרמטרים כפי שציינתי עם חיישן גדול וכמות פיקסלים שפויה שנותנת תוצאות טובות יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי ה-FUJI F31FD האגדית ויש לי את ה-100 ואני נורא מרוצה.

עכשיו יצא ה-200 עם חיישן חדש מדהים ותמונות מצויינות עוד יותר. אם וידאו לא HD לא מפחיד אותך, זו התמורה הטובה ביותר של נתונים ביחס למחיר:

http://zap.co.il/model.aspx?modelid=726327

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן חיישן ענק (1.6\1), עדשה רחבה וזום מכובד (X5) אבל היא שוקלת ~175 גרם ללא סוללה/כרטיס זיכרון, ללא HD ולא ניתן להשתמש בזום בזמן צילום וידאו! גם יקרה יותר מהשאר...

יש יתרון למצלמות עם עדשה קבועה (ולא 'נשלפת' כמו בדגמים הנ"ל)? האם זה בהכרח יפגע באיכות התמונה?

חשבתי על ה-Casio Ex-SF10 למשל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה וידאו, קנה מצלמת וידאו.

לגבי מצלמה, הפוג'י 200 היא חלום. אולי תשנה את דעתך לאחר שתראה תמונות מדהימות שהיא מוציאה בכל רמות ה ISO, כולל 1600 ו3200.

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf200exr/page23.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה , קנה מצלמת .

יש לי גם מצלמת וגם מצלמת סטילס מצויינת, אבל הן גדולות וכבדות מדי מכדי להיסחב איתן לכל מקום עם 3 הבנות שלי (כפי שציינתי בת'רד המקורי).

אני זקוק למצלמה קומקטית ככל האפשר לצילומים מזדמנים ביומיום ולא במקום המצלמות הנ"ל.

ה-FC200 אולי "חלום" והחיישן שלה אכן מדהים אבל גודלה ומשקלה פשוט "ישאירו אותה בבית" ואז לא עשיתי כלום.

גם יכולת הזום בצילום חשובה מאוד בצילום של ילדים כי הם כל הזמן בתזוזה, הקטנה לידי ושתי הגדולות רצות 30 מטר משם...מניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...