עזרה בכיול והגדרות מסך SMASUNG 2243BW - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בכיול והגדרות מסך SMASUNG 2243BW

firemebad

Recommended Posts

התחדשתי במסך הזה ,מסך נפלא יש לציין.

יש לי כרטיס מסך ATI 9800 PRO

והמסך מחובר בכבל DVI

אני מבקש עזרה במס' דברים :

1.הוא בוהק מידי לטעמי ישירות מהקופסה ,הנמכתי קצת את ה BRIGHTNESS ,אבל עדיין זה נראה לי בהיר מידי וכואב קצת בעניים בעבודה ממושכת.

האם יש הגדרות כיול או פורפילים מותאמים למסך ?

2.ישנה בעיה אם אני מעלה את הרזול' יותר מ -1280*768 ,התצוגה נמתחת ואז נעלמים חלק מהאייקונים על שולחן העבודה , אני צריך להזיז עם העכבר מצד לצד כדי לראות את כל התצוגה , נראה כאילו הרזולציה 1680*1050 גדולה מידי.

מה שלא ניסתי, קראתי שוב את המנואל ,ניסתי להגדיר ב CCC ,אבל שם ב DISPLAY MANAGER אין רזול' גבוהה יותר מאשר 1280*1024.

איך אני מצליח לשים את את הרזולציה המטיבית מבלי שחלק מהאיקונים גולשים לי מהמסך לצד ?

תודה מראש ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) תוריד עוד את הבהירות. או שאפילו ב-0 זה בהיר לך מידי?

2) תנסה להתקין דרייברים חדשים לכרטיס המסך? אני אישית מאוד אוהב את ה-OMEGA DRIVERS לכרטיסי ATI -

www.omegadrivers.net.

לחילופין, אתה יכול להתקין את הדרייבר של המסך מהדיסק המצורף (אני מניח שהיה כזה). לפעמים זה עוזר למערכת לזהות נכון את הרזולוציות הנתמכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורדתי את הבהירות ל -5 , אבל עדיין לא נוח לעבודה והעניים כואבות , ב 19 CRT שלי היה הרבה יותר טוב.

גם הצבעים שאני רואה ממש לא מכויילים , האדום חזק מאוד, פרח שאני יודע שהוא ורוד במציאות וגם נראה ורוד גם ב CRT שלי , נראה כאן אדום אדום.

זו בעיה ראושנה של הכיול ,ואני אמשח אם תוכלו לעזור לי לכייל נכון.

הבעיה השניה כפי שציינתי ,היא שאם אני מגדיל את הרזולוציה ל - 1680*1050 או אפילו 1440*900,דרך -קלקי ימני על שולחן העבודה-הגדרות ,אז פשוט מאוד התצוגה של כל המסך פשוט יוצאת גדולה יותר מהשטח הפיזי של המסך, ואז אני צריך לגרור מצד למצד באמצעות העכבר כדי לראות את כל התצוגה.

מוזר מאוד, דיברתי עם חבר שיש לו CHIMI 22 ואצלו אין את הבעיה הזו.

הדרייברים של הכרטיס מסך שלי מעודכנים.

גם את דרייבר המסך התקנתי, בלי זה לא מזהה בכלל את המסך ולא נותן להגיע לרזול' המקסימליות.

מה עושים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה אולי להוריד גם את הקונטרסט קצת, או את ערוצי ה-R/G/B. לחילופין תנסה להוריד בהירות במאפייני הכרטיס.

לגבי כיול צבעים, אין לי פתרון פלא בשבילך. הדבר היחיד שתוכל לעשות ללא מכייל חומרה או פרופילים מומלצים, זה לשחק עם ערוצי ה-R/G/B בנפרד עד שתקבל תמונה שנראית לך מדויקת מבחינת צבעים (תוכל להשתמש ב-CRT שלך כמקור השוואה).

לחילופין חפש באינטרנט פרופילים מומלצים. לא מן הנמנע שמישהו מחברי הפורום יוכל לתת עצה (אני לא יכול, כי אני לא בעליו של המסך הזה).

לגבי - כנראה יש איזה tweak איפשהו שלא מוגדר טוב. כמו שאמרתי - אצלי הפתרון לכל בעיות הדרייברים עם כרטיסי ATI היה להסיר את ה-Catalyst המקורי ולהתקין את ה-Omega. אבל לא יודע אם זה פתרון מתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP תודה על הנכונות לעזור. :xyxthumbs:

הבנתי שהמסך הזה מאוד פופולרי אז אשמח אם יש עוד אנשים שיש להם את המסך ויכולים לעזור מבחינת הכיול והגדרות.

לגבי הדרייברים של אומגה , אשמע בעצתך ואנסה להתקין אותן ונראה אם זה יעבוד , אדווח במידה ועזר או לא. :)

עריכה - נכנסתי לאתר של אומגה והדרייברים שם ישנים מאוד , מדברים שם על קאטליסט 6.6 ויש כבר ATI 8.9 ...

כדאי בכלל להתקין כאלו ישנים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון לגבי הבעיה של הגדלת הרזולוציה וחריגתה מהמסך.

עדכנתי את הדרייברים של אומגה , הם לא פתרו את הבעיה ואפילו לא נתנו לי לעבור את 1280*1024.

החלטתי לנסות ולבדוק עם כבל ,והפלא ופלא , עכשו גם כשאני מגדיל לרזולציה 1440*900 ו-1680*1050 הרזולוציה בסדר והתצוגה מכניסה את עצמה בדיוק לשטח הפיסי של המסך ולא חורגת ממנו , כך שאני לא צריך לגרור את העכבר לצדדים בכדי לראות את כל הרזולציה.

עכשו מדוע זה קורה ?

האם הבעיה עם הכבל DVI ? (אין לי כרגע כבל נוסף לבדוק איתו)

האם הבעיה בכרטיס מסך שלא עובד טוב עם DVI ?

יש עצות או פתרוות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מה אני יגיד לכם , המסך הזה משגע אותי.

ואני מדבר על הבעיה שבה אני מנסה לעבוד עם כבל DVI על רזולציות גבוהות מ -1280*1024 , לדוגמא רזולציות 1440*900 ו-1680*1050.

מה שקורה הוא שתצוגת המסך גולשת מעבר לשטח הפיזי של המסך , ואז אני לא רואה את כל התצוגה וצריך לגרור עם העכבר לצדדים בשביל לראות את כל האיקונים שנעלמים.

נתונים על המחשב :

AMD 3000

ATI 9800 PRO 128 AGP

1 גיגה זכרון

ספק ג'נרי 500 וואט

דיסק קשיח ראפטור 74 גיגה

דיסק קשיח שני 320 ג'יגה.

צורב LITE-ON

והמסך SAMASUNG 2243BW

והנה רשימת הפעולות שביצעתי :

1.התקנתי דרייברים חדשים של ATI 8.9

2.התקנתי את הדרייבר של המסך ובחרתי ב -DIGITAL וגם בדקתי את ANALOG (עם שניהם הבעיה נשארת)

3.ניסתי להתקין את הדרייברים של אומגה.

4.החלפתי את כבל ה DVI לכבל אחר.

5.הרכבתי כרטיס אחר 1950 PRO

6.לקחתי את המסך פיסית למחשב אחר וגם שם מופיעה אותה הבעיה של החריגה מהמסך ברזולציות גבוהות.

כל הפעולות הללו שביצעתי ועדיין הבעיה לא נפתרה, הגעתי למסקנה שיש או בעיה פיסית במסך עצמו או בדרייבר.

עם דרייבר רגיל של PLUG&PLAY המסך בכלל לא עובר את הרזולציה של 1280*1024.

יש לציין שעים כבל רגיל הבעיה לא קיימת בכלל ואני יכול לעבוד על רזוציות גבוהות כולל 1680*1050 הבעיה שלא רואים כל כך טוב ברזולוציה הזו עם כבל .

הבנתי שהמסך הזה פופולרי ויש אותו לרבים , קשה לי להאמין שאין עוד משהוא אחר שלא נתקל בבעיה הזו.

צריך את עזרתכם מה עוד לעשות ??? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לבעיית הכיול: ניסית להשתמש בתוכנות הנלוות מהדיסק שקיבלת?

אני אישית משתמש ב-MagicTune(התוכנה הזו מגיעה עם המסך)

גם אני בהתחלה חוויתי את ה"בעיה" שהמסך בהיר מדי, התוכנה הנ"ל סידרה את הכיול באופן כמעט אוטומטי(wizard)

ועכשיו אין עם זה שום בעיה.

בקשר לעניין הרזולוציה - אני אבדוק את העניין הזה מחר ואני אגיב כאן אם תהיה תשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה לפחד מ6.6 הכרטיס שלך גם ככה ישן ככה שזה לא משנה בכלל.

לי בנייד יש ATI7500 וגם לי הייתה אותה בעייה, התקנתי אומגה והכל היה בסדר.

לגבי הבהירות, דיי נמאס לי לחזור על אותם דברים פה בפורום שוב ושוב, אבל בקצרה, אני תמיד ממליץ לא לגעת בסאמסונגים בגלל הבעייה הזו בדיוק, לעומט זאת יש את המסכים של אסוס, יותר זולים, אין להם את הבעייה הזו ורואים בהם הרבה הרבה יותר טוב.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=364445.msg3146612#msg3146612

שים לב פה למה שאמרתי לגבי הבהירות.

אם זה לא בעייה בשבילך אולי תנסה להחליף מסך.

לגבי magictune לא ניסיתי, אני אנסה, אבל גם אם זה יעבוד אני עדיין חושב שמסך צריך להיות בעל תצוגה סבירה ישר מהקופסא כי בתכלס מי מתקין את התוכנות האלו?! זה חיסרון מאוד גדול למסכים של סאמסונג ורובם בעלי הבעייה הזו, לכן אני קורא לאנשים שנמצאים פה קבוע לא להמליץ עליהם יותר.

אני אישית ממליץ על כי הם מדהימים לדעתי, אבל אם מישהו מכיר משו יותר טוב הוא מוזמן להמליץ.

אוקיי, ניסיתי את magictune ולא הצלחתי להשיג תוצאות טובות יותר, כל דבר שם רק גרם לתצוגה להראות עוד יותר גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הבהירות דיי הסתדרתי עם התוכנה , הורדתי אותה אפילו ל-5 ורואים בסדר, בהמשך אכייל גם את הצבעים לפי ראות עניי.

את הבעיה לגבי הרזולציה עדיין לא הצלחתי לפתור והיא כרגע הבעיה העיקרית שלי.

ניסיתי לעבוד עם התוכנה ש -Guardian Angel הביא, אבל גם איתה לא הצלחתי לגרום לרזולציה להסתדר , ואני לא יודע גם כך כך להשתמש בה ...

ניסיתי ללחפש בגוגל לגבי בעיה דומה ולא הצלחתי למצוא משהו דומה ,אולי אני לא מחפש נכון.

בקיצור דיי מיואש מזה ,מתפלא על סאסונג , לא ציפתי לבעיה כזו מהם.

yossi_s1 - כפי שרשמתי, התקנתי כבר את הדרייברים של אומגה והם לא שינו שום דבר , הבעיה נשארת.

לא נראה לי שאני יכול להחליף מסך , קניתי מוואלה שופס.

מחכה עדיין לעזרה בפתרון בעיית הרזולוציה ... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הבהירות, דיי נמאס לי לחזור על אותם דברים פה בפורום שוב ושוב, אבל בקצרה, אני תמיד ממליץ לא לגעת בסאמסונגים בגלל הבעייה הזו בדיוק, לעומט זאת יש את המסכים של אסוס, יותר זולים, אין להם את הבעייה הזו ורואים בהם הרבה הרבה יותר טוב.

לא יודע לגבי ה-, כי לא היה לי נסיון איתם בתחום המסכים.

אבל אתה אומר שאין להם את הבעיה הזאת, למה אתה חושב שזו בעיה?

למה שמסך יגיע עם תצוגה טובה מהקופסא? אף פעם לא הבנתי את האנשים שמתייחסים לזה.

כל אחד צריך לכייל את המסך שלו בצורה האופטימלית בשבילו.

לגבי magictune לא ניסיתי, אני אנסה, אבל גם אם זה יעבוד אני עדיין חושב שמסך צריך להיות בעל תצוגה סבירה ישר מהקופסא כי בתכלס מי מתקין את התוכנות האלו?!

אתה יודע מי מתקין את התוכנות האלה? מי שרוצה לראות כמו שצריך במסך.

זה חיסרון מאוד גדול למסכים של סאמסונג ורובם בעלי הבעייה הזו, לכן אני קורא לאנשים שנמצאים פה קבוע לא להמליץ עליהם יותר.

לא שיכנעת אותי, אני אמשיך להמליץ עליהם.

אוקיי, ניסיתי את magictune ולא הצלחתי להשיג תוצאות טובות יותר, כל דבר שם רק גרם לתצוגה להראות עוד יותר גרוע

אז כנראת שעשית משהו לא בסדר, כי:

לגבי הבהירות דיי הסתדרתי עם התוכנה , הורדתי אותה אפילו ל-5 ורואים בסדר, בהמשך אכייל גם את הצבעים לפי ראות עניי.

וכמו שאמרתי, אצלי גם היה בהיר מדי מהקופסא, ולאחר כל מני נסיונות כיול עם התוכנה - הגעתי לתוצאות משביעות רצון.

לגבי עניין הרזולוציה: אני מציע שתנסה לבדוק את הנושא עם כרטיס מסך חלופי, רק בשביל שנוכל לשלול באופן יסודי כל קשר לכרטיס מסך/דרייברים.

אם זה לא פותר את הבעיה - תממש את האחריות על המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milk-Inc -תסתכל ברשימת הבדיקות שכבר ביצעתי בדף קודם :

והנה רשימת הפעולות שביצעתי :

1.התקנתי חדשים של ATI 8.9

2.התקנתי את הדרייבר של המסך ובחרתי ב -DIGITAL וגם בדקתי את ANALOG (עם שניהם הבעיה נשארת)

3.ניסתי להתקין את הדרייברים של אומגה-לא עזר.

4.החלפתי את כבל ה DVI לכבל אחר-לא עזר.

5.הרכבתי כרטיס אחר 1950 PRO -לא עזר

6.לקחתי את המסך פיסית למחשב אחר ששי דווקא יש כרטיס של נבדיה 8400 GS ,עם יציאת DVI וגם שם מופיעה אותה הבעיה של החריגה מהמסך ברזולציות גבוהות.

הבעיה לדעתי היא או עם המסך עצמו או עם הדרייבר של המסך.

הורדתי דרייבר אחר של המסך מאתר הבית ,אותו הדבר , הבעיה עדיין ישנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...