בעיה לא ברורה - השחתה אקראית של מידע במחשב. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה לא ברורה - השחתה אקראית של מידע במחשב.

tmpusr

Recommended Posts

שלום למומחים,

מזה כחודשיים יש לי בעיות חוזרות ונשנות עם מהימנות (integrity) של מידע על הדיסק הקשיח.

זה מתבטא בכמה צורות שונות ובאופן אקראי למדי:

* בחלק מקבצי הטקסט (קוד C) כמה תווים בודדים משתנים ללא התערבות חיצונית.

* קבצי RAR שכבר עבדו בוודאות מראים מדי פעם שגיאות בפריסה והם אכן שונים בפועל מהמקור שלהם על CD שנותר ללא שינוי.

* בעבודה עם קבצי טורנט יש לי כל הזמן שגיאות HASH FAILED בלי קשר למקור הטורנט, כולל טורנטים שעובדים ללא דופי במחשבים אחרים.

* צריבות על DVD עוברות בסדר אך בדיעבד הקבצים לא עובדים. הגודל והשמות תקינים והצריבה לא מודיעה על טעות.

אני מנסה להבין מה מקור הבעיה אך ללא הצלחה:

* פרמוט נקי מחדש לא שינה דבר. פירמוט זהה של מחשב שני מאותו CD תקין לחלוטין.

* בדיקת MHDD תקינה לחלוטין וכנ"ל לגבי בדיקה עם תוכנה של WD. גם 2 החלפות של HDD לא שינו את התופעה.

* בדיקת MEMTEST תקינה וגם החלפת זיכרונות לא הועילה.

* שימוש בכרטיס רשת נפרד (לטורנטים) עם כבל רשת וראוטר תקינים לא עזר. עם המחשב השני הם עובדים בלי בעיה.

* אין בעית טמפרטורה ובדיקות מעבד/HDD/RAM כדוגמת S&M תקינות.

* שלוש סריקות וירוסים שונות מראות שהמחשב נקי וזה קורה גם מיד אחרי התקנה נקיה.

* ה-OC בוטל מזמן - הכל רץ על סטוק.

חשוב לציין ש-98% מהזמן העבודה השוטפת (מלבד הנ"ל) תקינה וזורמת בלי בעיה.

<== המפרט שלי מופיע בצד.

אחד מהרפטורים הלך לי ראשון ו"לקח" את ה-RAID איתו לקבר ולפני יומיים גם הרפטור השני קרס (נופל ב-MHDD כמו קודמו).

כרגע פרמטתי על רפטור נוסף אך נראה לי שדיסק המידע שלי (WD5000AAKS) עומד לקרוס כי תוצאת ה-MHDD שלו גרועה בהרבה ממה שהיתה לפני כחודש (קיבלתי warning על סקטור אחד ולפני חודשיים כולם היו בפחות מ-50MS). מה יכול להיות הגורם?

מה שנותר לדעתי זו בעיה בלוח האם (GA-EX38-DS4) - או בבקר הזיכרון או בבקר ה-SATA, אחרת אין לי הסבר לתופעות הנ"ל.

אולי ספק? משהו עם מתחים? אני מאחורי אל-פסק איכותי ואימתני...

רעיונות למישהו?

רב תודות,

גונן.

עידכון מהשטח - לפני החלפת לוח אם החלפתי שוב זיכרונות לסט שלישי ממחשב אחר והפלא ופלא - הבעיות נעלמו.

פרטים מלאים כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=363611.msg3145152#msg3145152

כל עצה תתקבל בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה - נראה לי שזה מכוסה... הדיסק החדש בו אני משתמש מקורו במחשב השני, שם הוא עבד ללא דופי.

יתר על כן, זה קרה לי עם 3 דיסקים קשיחים שונים שכולם עוברים בהצלחה כמה תוכנות בדיקה נפרדות (S&M, MHDD ושל היצרן).

יש תוכנה שבודקת ספציפית את מסלול המידע בין המעבד, הזכרונות והדיסק הקשיח? מן הסתם כל תוכנות הבדיקה עושות שימוש במסלול הזה במסגרת הבדיקות, לא? יש תוכנת בדיקה יעודית ללוח האם?

חשוב לציין ש-98% מהזמן העבודה השוטפת (מלבד הנ"ל) תקינה וזורמת בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שמדובר במחשב נקי מוירוסים/רוגלות, והבעיה היא לא ב-HD, אז סבירות גבוהה שהבעיה היא בבקר של הלוח, או בזיכרון.

על מנת לשלול - תריץ memtest [ עריכה: עכשיו ראיתי שהרצת ].

על מנת לשלול בקר - אם יש לך HD עם חיבור IDE, אז תחבר אותו ותראה אם הבעיה מופיעה גם בו. אם לא אז כנראה שהבעיה היא בבקר SATA, וצריך להחליף לוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* שלוש סריקות שונות מראות שהמחשב נקי וזה קורה גם מיד אחרי התקנה נקיה.

תודה - MEMTEST עבר וכך כם S$M על הזכרונות וגם החלפה שלהם לא עזרה.

אני אחפש דיסק IDE. זה רעיון, אם כי לדעתי שני הבקרים יושבים על אותו צ'יפ בלוח האם, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא..

בלוחות האלה יש צ'יפ נפרד לIDE

JMICRON 368

עריכה: הסתכלתי על הסכמה של הלוח שלך אין זכר לצ'יפ JMICRON 368 מה שאומר ששני הבקרים הם על אותו צ'יפ.

JMICRON 368 אם אני לא טועה משולב מסדרה P45

הצעה שלי, תנסה לוותר על המערך היתיר ותראה מה קורה משם...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שזכרתי... אז אין בבדיקה הנ"ל הרבה תועלת, לא?

בכל מקרה הצורב יושב על ה-IDE וגם איתו יש בעיות.

הצעה שלי, תנסה לוותר על המערך היתיר ותראה מה קורה משם...

אתה מתכוון ל-RAID? זה היה RAID0 וויתרתי עליו מזמן... זה לא קשור ל-RAID אם כי זה המקום להודות שבקרי ה-RAID המובנים הם בעייתיים מאוד מניסיוני. 5 מתוך 7 מערכי RAID שלי קרסו על לוחות אם שונים וטובים (P965-DQ6 או P5B DLX למשל) במהלך השנתיים האחרונות, כולם מטופלים ומתוחזקים ברמה גבוהה.

זה לא מפתיע בהתחשב בעובדה שבקרי RAID יעודיים מתחילים בסביבות 1000 ש"ח :o. אבל זה כבר דיון אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...