כיול מסך ASUS VW222U - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיול מסך ASUS VW222U

smit

Recommended Posts

היי,

קראתי כבר מספר מאמרים על כיול, אבל לא ממש הלך עם אף אחד מהם. קראתי גם ביקורת של מישהו, ששם 50% bright ו 59% contrast.

זה נראה סביר בהתחלה, אבל כשמעבירים בין המצבים זה נראה ממש כהה ואפור.

יש מישהו פה שהתנסה עם המסך ויכול להמליץ על כיהול טוב? או מאמר ברור שיעזור להגיע לרמת כיול סבירה?

כל עזרה תתקבל בשמחה!..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=337006.msg2908364#msg2908364 date=1211510032]

תשמע, לי את את המסך הזה ולא הצלחתי להגיע איתו להגדרות טובות אז אני פשוט עובד על סטנדרט ובמשחקים מעביר ל game mode

ה SECENERY ו THEATER הרבה יותר 'חי' מאשר ה STANDART.. הסתאנדרט פשוט בהיר מידי, יותר מדי..

תלא חושב?

אולי עוד מישהו שיש לו מסך או התנסה איתו, והצליח להגיע להגדרות טובות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול לסבול שום דבר חוץ מה-STANDART. אפשר עוד להגיד אולי שה-Theater סביר, אבל ה-SECENERY פשוט כחול מדי. ואני שוקל להחזיר אותו, הוא אצלי 4 ימים, ו-22 זה קצת גדול מדי, וגם הצבעים שלו ממש לא משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ ה THEATER מציג תמונה ממש יפה, יותר מדי צבעוני אני חושב אבל תמונה פצצה

שיניתי את הסטנדרט ל 70% brightness & contrast

נראה יותר טוב. פשוט בסטאנדרט הרגיל התמונה צועקת, המעבר בין תמונה לדף לבן (טקסט או דף אינטרנט) העיניים פשוט צועקות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התצוגה האופטימלית והצבעים המדויקים ביותר מושגת במסך זה במצב Standard וב-Contrast=75, כפי שרואים כאן:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/22inch-2_9.html

לאחר שמורידים את הניגודיות לרמה הזו, צריך להוריד את הבהירות לרמה נוחה וזה אישי לכל אחד וגם תלוי במצב (משחק/סרט/טקסט).

כל המצבים המיוחדים (Theater, Scenery, Game) הם בדיחה עצובה בכל מה שקשור לדיוק צבע ודי דבילי להשתמש בהם:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/22inch-2_10.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי המאמר הזה, אין טעם לשים את ה CONTRAST מעל 75. 75 זה המקסימום.

ו 100NIT (שאין לי מושג מזה) מושג כאשר CONTRAST 59 ו BRIGHTNESS 50. זה מאודדדדדדדד חשוך..

לא יודע אני בנתיים עובד עם 70 70 וזה נראה דיי טוב בנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדברים כמו בהירות אופטימלית אני נוטה לא להתייחס לביקורות והצעות, אלא פשוט ללכת על מה שהכי נוח לי, וככה צריך לעשות, כי לכולנו עיניים שונות ואנו גם עובדים בתנאי תאורה שונים. מה שחשוב זה "להקשיב" לעיניים ולשים לב מתי הן מתאמצות יותר משום שהמסך כהה מידי ומתי הן מתעייפות יותר משום שהוא בהיר מידי, ולהתאים את התנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קשה להחליט, כי כל פעם זה משתנה וכל פעם אפשר להגיע להגדרות אופטימליות יותר.

נראה לי ש CONTRAST 70 ו BRIGHTNESS בין 60-70 מציג תמונה יפה. ב 60 התמונה יותר חדה.

הדבר שמציק הוא שב STANDART אין אפשרות לשחק עם החדות..

עכשיו SCENERY ו THEATER מציגות תמונה חדשה כל כך ומלאה בצבעים, שברגע שאתה עובר ל STANDART אתה פשוט מרגיש שהצבעים דהו..

אני ינסה לעבוד עכשיו קצת עם SCENERY, כי ה THEATER קצת מרוח פשוט..

אני גם בודק את זה ע"י עבודה עם רקע שחור, ואז מעבר ללבן. אם אני מקבל בום, אני מבין שזה בהיר מדי.

ובקשר למסך, סה"כ אני מרוצה ממנו. יש לו עיצוב מרשים, כמה מצבים שע"פ ביקורות מאכזבים, אני אישית אוהב את האופציות האלה.

רק המצב STANDART שהוא בא איתו, ממש ממש בהיר, ואז מתחיל משחק של כיול שבנתיים לא נגמר... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצתער על זה שאני נדחף

רציתי לקנות את המסך המדובר

אבל התארד הזה מעלה בי שאלות קשות

נראה שאתם לא כל כך מרוצים ממנו...

תראה, כמה שיותר גדול לא בהכרח יותר טוב. לי 22 אינץ' גדול מדי. בהתחשב בזה שהשימושים שלי במחשב הם 90% , אז גם ב-90% מהזמן אני לא מנצל את ה-22 אינץ' ברזולוציה אופטימלית, ושטח המסך הנצפה הוא במקרה הטוב 17 אינץ'. ב-10% הנותרים אני רוצה קליפים וסרטים, וגם בזה המסך לא מצטיין ומסך גדול זה לא יתרון כשזה בא על איכות התמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...