DELL 2007WFP ליד SAMSUNG 226BW - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DELL 2007WFP ליד SAMSUNG 226BW

(G)

Recommended Posts

טוב חבר'ה התחדשתי ב-SAMSUNG 226BW אחרי החוות דעת השלילית כאן בפורום לגבי פאנל ה-TN והשבחות לגבי ה- 2007WFP ומכיון שלא ראיתי אותם אחד ליד השני הלכתי לבדוק.

אני לא אכנס לפרטים הקטנים שמבחינת הפאנל ל- יש יותר כניסות חיצוניות מאשר לסמסונג, בזה אני לא מתמקד כי זה לא מעניין אותי ועוד רבים כמוני.

אני בסך הכל רוצה מסך שרואים בו טוב וחד, בעל ישיבה ממושכת נעימה לעין ושניתן לשחק משחקים ללא מריחות.

שמתי אותם אחד ליד השני, גלשתי קצת, קראתי קצת וגם שיחקתי, בדקתי זויות צפיה וכו...

צריך עין ביונית כדי לשים לב להבדל החדות בין השניים ואני לא שמתי לב.

הגעתי למסקנה שהדל עם כל הפאנל היוקרתי שלו וכל העמולה שעושים סביבו, אני לא ראיתי שום הבדל גלוי בינהם מלבד גודל המסך שבעיני הסמסונג נראה יותר טוב לידו עקב גודלו המרשים.(יחסית לדל)

דעתי אינה מקצועית ואני לא מחפש להתווכח עם אף אחד, העיניים שלי דיברו בעד עצמן.

אני לא חושב שהיה לי שווה להוסיף עוד 400 שקל בשבילו.

2000069971236116594_rs.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:xyxthumbs:

זה'>http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=311821.msg2722343#msg2722343"]זה בדיוק מה שאני אומר

אני לא מבין למה נוצר ה'באז' הזה סביב פאנל TN לעומת הפנאלים המתקדמים יותר.

משימוש בפאנל TN מול PVA והשוואה אחד מול השני אני לא ראיתי הבדל כה משמעותי זוויות הצפיה טובות יותר ב-PVA כמובן, אך זה רחוק מלהיות קריטי ב-TN.

ההבדל קיים אך לדעתי לא כ"כ קריטי, פנאלי ה-TN די מתקדמים ואיכותיים כיום מהתרשמותי.

ה-TN נקטלים כאן בצורה גורפת, כאילו מדובר במוצר גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן המסך נראה טוב, לפי התמונה הזאת לא רואים הבדל באיכות התמונה בין שני המסכים (למרות שתמונה אחת לא מספיקה להשוות)

כנראה שבאמת ניפחו את זה יותר מדי לגבי האיכות של הפאנל TN ואם שיחקת בשניהם ועשית השוואות ולא ראית הבדלים משמעותים בינהם אז זה רק מחזק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם תתחדש!

אני מעוניין לקנות מסך חדש ואני גם מברר על המסכים ועל המסך הזה ועל המקבילים לו מחברות שונות!

ולפי מה שאתה אומר יכול להיות שהיה לך מזל וקיבלתה פאנל מקורי שסמסונג ייצרו(מסומן באות S)

או שגם הפאנלים של החברות אחרות יחסית איכותיים (A או C תלוי בחברה)

בדקתה כבר איזה פאנל קיבלתה?

אם היו לך פיקסלים שרופים וכו...?

ואני ישמח אם תשתף אותי בעוד פרטים על המסך בעיקר בחיסרונות שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים טובים קניתי לאנשים בחברה (כולל לעצמי) את הפיליפס המעאפן שנמכר בלי רגל ועם פנל דרג ב'.

אחרי זה היה עוד סבב קניות, קניתי את הפיליפס החדשים יותר, פנל PVA.

עד כה תלונות לא היו.

בסבב קניות האחרון נקנו פיליפס החדשים לגמרי, עם פאנל TN.

השאלה הראשונה ששמעתי היא: "למה הצבעים משתנים כמזיזים את הראש מצד לצד?" :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על היוזמה, אבל קודם כל, אני רואה בבירור שהקצה הימני של ה 226BW דהוי ממש יחסית ל DELL. למעשה כל התמונה מוצגת בניגודיות נחותה בהרבה יחסית ל DELL, אני לא מבין איך הגעתם לזה ש"אין הבדל".

שנית, תמונת שולחן עבודה לא מספיקה כדי להראות קיום או העדר הבדלים. אולי תציג בשניהם תמונות שבאמת בוחנות את היכולות שלהם לפי שימושים?

למשל

- בדיקת אבחנה בגוונים כהים:

ראשית, תשווה את התמונה הזו על 2 המסכים (אתה תצטרך לצלם מקרוב כדי שנראה את ההבדלים)

http://lcdresource.com/tools/blacktest.htm

ואח"כ תריץ משחק עם סצינה חשוכה על שניהם כדי להשוות איפה רואים אותה באופן מפורט וטוב יותר.

בדיקות כאלה צריך לעשות שהמסכים באותה רמת בהירות כדי להגיע להשוואה טובה.

- בדיקת אחידות

פרוס על כל המסך צבע אחיד לא רווי (כמו אפור בהיר או כמו הגוון של התמונה המצורפת למטה), כדי שנראה אם המסך מציג את אותו הגוון בכל חלקיו באותה רמת בהירות, ולא מעוות אותו. זה רלוונטי למשל לעריכה גרפית אפילו ברמה החובבנית ביותר, למרות שאותי זה עצבן אפילו כשפתחתי וורד וראיתי איך הרקע האפור של המסמך, שאמור להיות אחיד, הופך לאוסף גרדיאנטים.

- סרטים

תראה את אותה הסצינה במקביל על 2 המסכים בזויות צפייה שונות, כי עניין זויות הצפייה קריטי לסרטים.

- גרדיאנטים (צלם מקרוב כדי לראות אם יש באנדינג)

- צבעוניות באיכות גבוהה וברזולוציה גבוהה - להשוואה כללית מבחינת חוויית שימוש

להתרשם רק משולחן העבודה ולומר "הנה - אין בכלל הבדל" (לא אתה באופן אישי, אתה דווקא הדגשת שמדובר בנק' מבט אישית שלך) ממש לא משכנע אותי. אני יכול כמובן לקבל את זה שמבחינתך האישית אין הבדל, באותו אופן שלהרבה אנשים כאן הומלצו דווקא מסכי TN בהתאם לצרכים שלהם, והיוזמה שלך מבורכת.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדל מסך מעולה ואיכותי אבל ממה שאני ראיתי הסמסונג לא נופל ממנו לצרכיי האישיים.

כמו שציינתי למעלה, דעתי אינה חוות דעת מקצועית ולא ירדתי לגופו של עניין, כתבתי על מה שראיתי בעיניים שלי ללא בדיקות עומק כאלה וכאלה.

ומסקנות דעתי שלא היה משתלם לי להוסיף עוד 400 כדי לקנות את הדל בשביל הצרכים שלי, ההבדלים בעיני מאוד מינורים ועם כיול מתאים ניתן להגיע בפחות או יותר לאותם הצבעים.

בסבב קניות האחרון נקנו פיליפס החדשים לגמרי, עם פאנל TN.

השאלה הראשונה ששמעתי היא: "למה הצבעים משתנים כמזיזים את הראש מצד לצד?" :lol:

לא בסמסונג 8)

כשאחי יושב לידי על המיטה הוא רואה אותו הדבר כמוני ללא איבוד צבעים(זה נכון לגבי נקודת מבט צד ימין ושמאל)

לגבי נקודת מבט מלמעלה למטה והפוך יש כהות\בהירות משתנה כבר בזויות קטנות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מאוד לשים לב לחסרון העיקרי של TN, זויות הצפיה.

בתמונות הנ"ל מופיעים צילומים של ה 2407WFP ליד מסך TN 22" אנונימי אבל איכותי למדי

(למעשה האיכותי ביותר שבדקתי ואף איכותי בהרבה מהסאמסונג שאינו מכויל כהלכה כלל)

כפי שניתן לראות זויות הצפיה מהצד אינן טובות כמו במסך אבל בהחלט מספקות לרוב האנשים.

הבעיה כמובן מתחילה בזויות המשתנות מלמטה למעלה, ביצעתי השוואה יותר מדוקדקת של איזור מסוים לאלה

המתקשים לשים לב, הבעיה הרבה יותר מעצבנת במציאות מאשר בתמונה בייחוד כשהראש שלנו זז ולא מקובע בנק' אחת.

שימו לב שלא מדובר בזויות צפיה מוזרות או בקצוות אלא בזויות שכל אחד מאיתנו רואה מהם מסך לעיתים.

dsc0001vb1.jpg

dsc0002kz6.jpg

dsc0004sx6.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתגובה לכתבת המחקר של XVERTIGO הסתכלתי בתוך התפריט הנסתר וניסיתי לברר איזה סוג פאנל יש לי וללא הצלחה, היום כנראה טשטשו את זה ונכון לעכשיו לא מצאתי כתבה ברורה שבעזרתה ניתן לזהות את סוג הפאנל.

בכל מקרה שמתי לב לדבר מאוד מעניין,

אצלי ישנן אופציות נוספות HDCP HOTPLUG ו-HOTPLUG TIME, עשיתי מחקר ברשת ולא מצאתי במה מדובר ומה השוני בין המסכים.

2003998011944126567_rs.jpg

מישהו יודע איך ניתן לזהות בוודאות מה סוג הפאנל שלי ללא פתיחת המסך ומה הן האופציות הנוספות שציינתי?

(ממקור לא רשמי היה כתוב שאין יותר סוגי פאנלים בסמסונג אלא מייצרים רק פאנל "S")

לקוח מהמחקר של XVERTIGO

2001421891792260452_rs.jpg

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=254544.0

- בדיקת אבחנה בגוונים כהים:

ראשית, תשווה את התמונה הזו על 2 המסכים (אתה תצטרך לצלם מקרוב כדי שנראה את ההבדלים)

http://lcdresource.com/tools/blacktest.htm

ככה יצא לי(צולם בעזרת דיגיטלית-צילום מסך בעמוד 2)

2001999679026801477_rs.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ששאלתי אותך ולא התייחסתה!

מאחורי המסך יש מדבקה גדולה ועליה האות S/C/A כמו כאן:

http://img261.imageshack.us/img261/8350/schermlt3.jpg

S - פאנל מקורי של סאמסונג הכי טוב ש-TN יכול להיות, מגיע במקרה למבקרי מסכים בחו"ל

C - פאנל של Chimei מגיע ללקוחות עם קצת מזל בצפון אירופה

A - פאנל של באיכות ירודה ביותר, מגיע לכל הישראלים

רוב הסיכויים שקיבלתה פאנל של AOC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ששאלתי אותך ולא התייחסתה!

מאחורי המסך יש מדבקה גדולה ועליה האות S/C/A כמו כאן:

http://img261.imageshack.us/img261/8350/schermlt3.jpg

S - פאנל מקורי של סאמסונג הכי טוב ש-TN יכול להיות, מגיע במקרה למבקרי מסכים בחו"ל

C - פאנל של Chimei מגיע ללקוחות עם קצת מזל בצפון אירופה

A - פאנל של באיכות ירודה ביותר, מגיע לכל הישראלים

רוב הסיכויים שקיבלתה פאנל של AOC

אתה כלל לא מעודכן, כבר אין סימונים כאלה מאחורי המסך.

מבקש תשובות עניינות מבעלי ידע בלבד 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאנל A הוא של AUO ולא ובכל מקרה גם הפאנל של AUO וגם של CMO דומים כאשר הפאנל של סאמסונג

בד"כ יותר מכויל מהמפעל, אני לא מאמין שיש כיום 226 עם פאנל S, הרוב זה A ו C וזה לא משנה באמת.

ישנה מדבקה מאחורי המסך, תלוי כמובן בתאריך הייצור אם יופיע עליה סוג הפאנל. מה רשום אצלך על המדבקה?(עדיף צילום)

דרך אגב בצילום שלך של מעברי הצבע השחור ניתן לראות בבירור שיש המון רעש במעברים שנוצר בגלל שימוש אגרסיבי ב Dither.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...