עריכה: התלבטות בין מסך 20" של דל לבין מסך 20" של פיליפס - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עריכה: התלבטות בין מסך 20" של דל לבין מסך 20" של פיליפס

קרן24

Recommended Posts

אהלן חברים,

אני מעוניינת לרכוש מסך LCD בגודל 20-22". אני יודעת שהמסך הנ"ל של הוא בעל פאנל TN שאינו מומלץ, אך לאחר שראיתי אותו בחנות ליד מסכים אחרים (אולי גם הם היו TN, לא יודעת), הוא נראה לי בעל התצוגה הטובה מכולם. כמו כן, כששאלתי באופיס דיפו ובבאג לגבי סוג הפאנל הם לא הבינו על מה אני מדברת... אז אמרתי לעצמי שאם הם, שעובדים בזה, לא יודעים על מה מדובר, אולי זה לא כזה משמעותי בסופו של דבר... אולי אני טועה...

בכל אופן, המחשב אמור לשמש אותי בעיקר לגרפיקה (פוטושופ, פלאש וכו), אינטרנט, וורד וצפייה בסרטים.

אשמח לשמוע דעתכם בנוגע למסך L226WTQ וכן המלצות למסכים אחרים (אבל חשוב לי באמת לדעת גם לגבי המסך הספציפי הזה).

תודה מראש לעוזרים :-)

המשך יום טוב,

קרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסכים המומלצים ל20" הם הזוג של 2007WFP/2007FP מסכים מעולים.

אם הם נמצאים מעבר לתקציב שלך אז תצטרכי לרדת למסך 19" כמו הסמסונג 971P.

אם יצא לך לחזור לאופיס דיפו או באג תנסי להתרשם ממנו שם (רצוי בחיבור ישיר למחשב).

וכן סוג הפנל מאד חשוב ואפשר לראות זאת בקלות - אולי בגלל זה באופיס דיפו שקרוב אלי כיבו את ה971P כי הוא ממש בלט מול המסכים האחרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה...

אשמח לשמוע יותר לגבי הLG שציינתי.

לגבי הדל 2007WFP/2007FP- האם הם טובים גם לגרפיקה? כי לפי מה שקראתי בת'רד אחר, הם פחות מומלצים לגרפיקאים (אני אומנם לא גרפיקאית, אבל אני עובדת עם התוכנות האלה ומתחילה ללמוד תקשורת דיגיטלית שכוללת את לימוד התוכנות הללו ועיצוב גרפי, כך שאני הולכת להתעסק עם גרפיקה די הרבה בשנים הקרובות).

ודרך אגב, מה לגבי ה 20" של פיליפס?

http://www.olsale.co.il/olsale/Description.aspx?auction_id=18727782&type=2&product=1&category_name=%ee%f1%eb%e9+LCD+%e9%e918+%e5%ee%f2%ec%e44

האם הוא יכול להתאים לשימושים שצייניתי? והאם הוא עדיף על הדל או להיפך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאנל TN הוא הכי גרוע לגרפיקה קודם כל. שנית המסכים 2007WFP/2007FP באים עם פאנל שיש בו 16 מיליון צבעים לעומת 200 ומשהו אלף צבעים בTN

אם את רוצה משהו מדויק ומותאם לגרפיקה תאלצי להיפרד מסכום כסף גדול משמעותית אני למשל צריך גודל של 24+ בדקתי את חברת eizo ומצאתי מסך שמתאים לי אבל מה הוא עולה יותר מ8000 ש"ח אז אני הולך על "הרע במיעוטו" והולך על ה2407 של שהוא נהדר בסיכום.

ובכלל פאנל TN אם כבר, אפשר להשתמש בהם למשחקים וסרטים אבל לעבודה משרדית,גרפיקה וכדומה הם מחורבנים תסלחי לי על השפה הבוטה אבל שראיתי מסך כזה אצל חבר שלי ועוד זה היה דגם טוב של הופתעתי לרעה מהרוויה המוגזמת ומכך שכל הזזה קטנה של הראש משנה את הצבעים והגוונים.

האנשים באופיס דיפו ובבאג עשו את עצמם לא מבינים כי הם רוצים למכור סחורה שבה הם ירוויחו יותר לא מעניין אותם באמת הצרכים שלך.

בהצלחה בבחירת המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיליפס מעולה מנסיון אישי, מומלץ מאוד !

יש לו פאנל MVA שעדיף בהרבה על ה TN של ה , במחיר שלו אין 20" מתחרים עם פאנל כזה.

סרטים נראים אחלה, טקסט חד מאוד ותמונה חלקה ולא מפוקסלת בכלל.

גם זוויות הצפיה טובות מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עניין של העדפה אישית, יש מדריך פה בפורום שמסביר את ההבדלים בין סוגי הפאנלים ואת היתרונות והחסרונות שלהם.

אם את לא מקצוענית (תסלחי לי על ההנחה) אז גם הפיליפס יהיה לך טוב, אולי תשקלי את הסמסונג 971P שמגיע מכוייל היטב מבחינת צבעים ודיי מתאים לגרפיקה.

בכל מקרה שורה תחתונה, לא להתקרב ל TN ! :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, ושאלה נוספת לגבי ה DELL

אני רואה שהמהירות תגובה שלו היא 16ml. אני לא כזה מבינה בזה, אבל אני יודעת שיש כיום מסכים בעלי מהירות תגובה של 2ml... כך ש16 נשמע לי קצת הרבה... אם אני כבר משקיעה סכום כזה גדול (עבורי), אני רוצה שיהיה מסך כמה שיותר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 16MS של ה אם אני לא טועה זה משחור לשחור.

ה 2MS שמפרסמים שבמסכי TN זה מאפור לאפור וזה לא תמיד תואם למציאות.

במסכים האיכותיים זה בד"כ בסביבות ה 8MS - 6 אפור לאפור וזה מספיק בהחלט.

ה מעולה בכל קנה מידה ולא אמור להיות לך מריחות איתו.

לדעתי עדיף קודם כל האיכות של המסך והארגונומיקה שלו ולא נתון יבש כמו זמני תגובה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכימה איתך.

ושאלה נוספת, הפעם לגבי הפיליפס...

כפיר כתב לי שהפאנל של פיליפס הוא MVA, אך באתר הבא כתוב כי המסך בעל פאנל S-IPS:

http://www.scn.co.il/model.aspx?cat=BAB&id=11554

מישהו יכול לעשות לי קצת סדר...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכלי כאן:

http://www.prad.de/en/guide/screen3507.html

הבלבול נובע משום שהמסך בגירסתו המקורית יצא בשנת 2005 עם פאנל S-IPS ו 16MS זמן תגובה (והיה אחלה מסך שקיבל המון ביקורות טובות).

משנת 2006 פיליפס החליפו את הפאנל ל P-MVA עם 8MS זמן תגובה וקונטרסט יותר גבוה 1:800.

היו כאן בפורום כבר שיחות בנושא ...

אם תסתכלי במפרט שנמכר באולסייל תראי שמדובר בגרסה החדשה עם הפאנל P-MVA (לפי זמן התגובה ויחס הקונטרסט), אם מישהו עדיין מציע את הגירסה הישנה זה בטח משהו שנתקע במלאי.

בכל מקרה אם את מתלבטת בינו לבין ה ואין לך מגבלת תקציב אז הדל עדיף.

מה שתחליטי יהיה מצויין, מדובר ב 2 מסכים טובים מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות...

ההתלבטות לא קלה... מדובר בהפרש לא קטן של כ-600 ש"ח... ובדיוק קניתי מחשב ב4000 ש"ח ואני כולי סטודנטית...

אבל מצד שני, אני קוראת כל כך הרבה המלצות ותשבוחות על הדל... אז אני אומרת אם כבר אז כבר...

קיצר, אני מבולבלת... מה אתם אומרים? מה מבין השניים ייתן לי את המירב והמיטב לשימושים שציינתי?

ועוד משהו... קראתי את המאמר על מסכי הLCD וההבדלים בין הפאנלים השונים, אבל אני עדיין קצת מבולבלת...

מישהו יכול להסביר לי בקצרה מה ההבדלים העיקריים בין פאנל MVA ל-S-IPS? איזה מהם עדיף לתוכנות גרפיקה?

המון המון תודה לכל העוזרים וסליחה על הניג'וס...

קרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקראי פה:

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_b/

אין קיצורי דרך, בדרך כלל זה עניין של העדפה אישית ...

ה מסך מעולה ועדיף מבחינת תכונות על הפיליפס (ואם יש לך את הכסף קחי אותו) אבל אין מה להספיד את הפיליפס היות ומדובר במציאה.

אני מניח שלרוב המוחלט של השימושים הפיליפס יהיה נהדר, ל יש יתרון בזה שיש לו גם כניסות וידאו ותוכלי להשמיש אותו גם לראות טלוויזיה.

תבדקי טוב לגבי האחריות של ה , יש גם שמועות על אספקה עם כבל חשמל שלא מתאים לארץ (לא נורא, אבל חבל להתעצבן) וגם חשוב מאוד איזה גירסת מסך מוכרים - הגירסה העדכנית היא REV04 (תשאלי בחנות שאת מתכוונת לקנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...