קבצי בדיקה - MP3 מול FLAC מול AAC - בהמשך לדיון הקודם - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבצי בדיקה - MP3 מול FLAC מול AAC - בהמשך לדיון הקודם

anatoli

Recommended Posts

אהלן שוב חברים,

בהמשך לדיון הזה שבו הבטחתי להעלות קבצי בדיקה שיהיו כמה שיותר אובייקטיביים, עכשיו אני מקיים. כאמור, ice2k המיר את הקבצים ל- ול-AAC ושלח לי אותם בחזרה, ואני המרתי אותם חזרה ל-WAV (כדי שלא ניתן יהיה לדעת מה מתנגן) והעלתי אותם לרשת לצורך הבדיקה.

ראשית אני אפתח ואציין כי אני את הבדיקה כבר ערכתי לעצמי. התוצאות בין ה- הזה לבין ה- שאני קידדתי לפני כשבוע לא השתנו. בקטע הראשון הבדלתי נכונה פעמיים, ופעם אחת לא הבדלתי, אך בארבעת הקטעים האחרים הבדלים נכונה בכל 3 הפעמים. מבחינתי, הוא פורמט לא מספק. עם זאת, אחרי הבדיקה הזו יש לי כמה תובנות, והן:

הגבול של ה-MP3 הוא טוב יותר ממה שחשבתי, בהחלט הפתיע אותי לטובה ביחס למה שאני רגיל ממנו (למרות שהוא פורמט נחות ביחס לחדשים). עם זאת, אני עדיין עומד מאחורי דעתי שהוא צריך לחלוף מן העולם כי יש פורמטים קטנים ואיכותיים יותר, ושמי שיש לו את הציוד שציינתי בדיון כדאי שישקיע בפורמט איכותי יותר. מעבר לזה, MP3 ברשת מקודד גרוע בהרבה מאשר אלה שאני אצרף לדיון הזה, ולכן שימוש בהם עם ציוד סביר פלוס הוא הפסד.

אני את הבדיקה ביצעתי עם Zhaolu 2.5A שמחובר לרסיבר Denon AVR-1906 שמגבר AKG K1000. אני מבין שזה איכותי יותר ממה שיש לרוב האנשים פה, אבל תהיו בטוחים שהמגבר הזה דיי מתקשה בלהזיז את האוזניות :)

כאמור, אני מעלה את חמשת הקטעים (כל אחד בנפרד) כאשר בכל קובץ יש 3 קטעים זהים אשר אחד מהם הומר ל-FLAC ובחזרה, השני ל-MP3 ובחזרה, והשלישי ל-WAV ובחזרה.

ice2k השתמש במקודדים הבאים לצורך MP3 ו-AAC:

LAME 3.98 BETA 5 PRESET INSANE

NERO ENCODER 1.1.34.2 LOW COMPLIXITY VBR MODE, Quality =76 (0.76)

למעבר לעמוד ההורדה לחצו על הקטע.

קטע ראשון: Conard Hoffler - Guido Balestracci - Suite No. 6 in G major (Primitiae Chelice, 6), for viola da gamba & bass

קטע שני: Tchaikovsky - Overtures & Fantasies - Romeo And Juliet Fantasy Overture

קטע שלישי: O-Zone Percussion Group - La Bamba - Conflict Of Interest

קטע רביעי: Riverside - Out Of Myself - Reality Dream II

קטע חמישי: Vision Divine - The Perfect Machine - The Perfect Machine

כל שעליכם לעשות הוא להוריד את הקבצים, לשמוע, לבדוק אם אתם שומעים הבדל או לא. במידה וכן, לשלוח לי הודעה פרטית עם מה נשמע לכם טוב יותר בכל אחד מהקבצים a, b, או c. כמובן שאין לכם דרך לדעת מה מהם היה שמור באיזה פורמט, וזה לא עיקבי בין הקטעים. מה שאומר ש-mp3 לדוגמא, יהיה מסומן כל פעם באות אחרת.

עוד כמה ימים כשאני אראה שכבר אין עוד מתנדבים להאזנות, אני אפרסם את המספור של הקטעים כפי שהם, ואז כל אחד יידע עד כמה הוא צדק/טעה.

גמר חתימה טובה לכולם,

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין מצב שאני מבחין בהבדל..נכון שיש לי ציוד מעפאן אבל גם אני רוצה להשתתף

עריכה: צודק ידידי מלמטה :D

כרטיס קול : על הלוח (אפשר לראות את הלוח במפרט שלי בצד)

מגבר : אין :D

רמקולים : Eacan A-200 II

תוכנת השמעה : Winamp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שהדיון עסק יותר בציוד איכותי כמובן כל אחד בעל כל ציוד מכל סוג יכול ליבדוק, להיתרשם ולדווח. כדאי מאוד לציין מה בדיוק הציוד שעליו נערכה הבדיקה\היתרשמות שזה אומר :

- כרטיס קול :

- מגבר :

- אוזניות\רמקולים : (אפשר גם וגם - טובות תמיד עדיפות כי יש להן לרוב יכולות טובות יותר).

- תוכנת השמעה :

- שונות : (אם רוצים אפשר לציין: כבלים, תנאי בדיקה, אקוסטיקה, שימוש בנגן וכו...).

אם תהיה התענינות ודרישה אולי בעתיד נוכל לעשות בעזרת שיתוף פעולה בדיקות זהות לקצבים נמוכים יותר שמתאימים לציוד המוני יותר, זה בהחלט יגרום לשלב נוסף בעליית רמת המקצועיות של הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קרה? אין מתנדבים? אנשים מתביישים/מפחדים שלא יצליחו טוב? זה לא תחרות, זה סך הכל ניסיון בכדי לדעת מה רלוונטי מבחינתכם, ולקבל מושג מהם הערכי הכלליים. כמובן שבעתיד הקרוב יבואו קבצים גם בתדרים נמוכים יותר כדי לבדוק איפה הגבול בין קובץ "סביר" לקובץ "איכותי".

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדקתי כמה ונראה לי שיש לי מושג ...

אני אכתוב את הדעה שלי יותר מאוחר.

בדיוק עכשיו קניתי את הדיסק של Infected Mushroom Vicious Delicious מקורי,מקודם היה לי את הדיסק לא מקורי,על 192 KBS.

ולא יודע אם זה פסיכולוגי,אבל אני שומע הבדל,הכול יותר ברור,צלילים שמקודם נשמעו "ככה ככה" נשמעים עכשיו חזק וברור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציוד:

כרטיס קול: X-Fi

רמקולים/אוזניות: HD555

בכנות? הם כולם נשמעים מצויין ולא הרגשתי שום הבדל. C אולי, אבל אולי נשמע קצת יותר טוב.

וזה מוכיח את הטענה הישנה: כדי לשמוע הבדל בין המקור ל- צריך ציוד מאוד איכותי ואוזן רגישה. בשאר המקרים מדובר בהבדל פסיכולוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדקתי כמה ונראה לי שיש לי מושג ...

אני אכתוב את הדעה שלי יותר מאוחר.

בדיוק עכשיו קניתי את הדיסק של Infected Mushroom Vicious Delicious מקורי,מקודם היה לי את הדיסק לא מקורי,על 192 KBS.

ולא יודע אם זה פסיכולוגי,אבל אני שומע הבדל,הכול יותר ברור,צלילים שמקודם נשמעו "ככה ככה" נשמעים עכשיו חזק וברור.

+1 :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...