Core 2 Duo - E2160 מול E4400 - יש סיבה לא לחסוך 250~ש"ח ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Core 2 Duo - E2160 מול E4400 - יש סיבה לא לחסוך 250~ש"ח ?

rafi_d

Recommended Posts

מיועד למערכת תקציבית, שתכננתי עם ה4300 - וOC קל עתידי . הבנתי שהבדל בגודל הCACHE ( יש 2M לעומת 1M).

קראתי לעומק את הרשום באתרי השוואה שונים, ולא הבנתי את המסקנות. האם יש אולי הבדל משמעותי ביכולת הOC שלהם ?

רובם מעדיפים את ה4300 ואני לא ראיתי ממש הבדל משמעותי בביצועים. מה דעתכם ? השימוש העיקרי - . העניין הוא שיש הפרש של 200+ ש"ח ולמערכת תקציבית - זה כן חשוב.

למשל כאן:

http://xtreview.com/addcomment-id-2106-view-Pentium-e2140-benchmark.html

pentium-e2140-benchmark-02.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שניתן לראות בטבלה, ההבדל בביצועי המעבדים הוא לא גדול, וההבדל בין ה E2160 ל E4300 הוא רק בגודל זיכרון המטמון (שניהם עובדים באותו תדר ובאותו FSB). בד"כ זיכרון המטמון מגביל את ה OC המקסימלי שניתן לעשות למעבד, ולכן, על הנייר, למעבד בעל זיכרון L2 קטן יותר יש סיכוי להגיע לתדרים גבוהים יותר, כלומר ה E2160 יהיה משתלם יותר למטרות OC (אבל אף אחד לא יכול להתחייב לך שכך זה יהיה במקרה שלך).

אם המחשב מיועד ל (הצגת סרטים), אין סיבה שלא ללכת על ה E2160, במיוחד אם התקציב מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. ויניב - הוא מיועד לשימוש כללי + - הקרנת ע"ג הטלוויזיה, ברובם - DIVX, אבל בתקווה - לכיוון HD (או 720P או 1080I+) הוא כאמור "תקציבי" והכוונה להשקיע בכרטיס שקצת חלש למשחקים (מקווה שיתאים לHT) - מבוסס 8500GT או אפילו 8400 .

אם יש דעות גם בנושא זה - אשמח לשמוע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שניתן לראות בטבלה, ההבדל בביצועי המעבדים הוא לא גדול, וההבדל בין ה E2160 ל E4300 הוא רק בגודל זיכרון המטמון (שניהם עובדים באותו תדר ובאותו FSB). בד"כ זיכרון המטמון מגביל את ה OC המקסימלי שניתן לעשות למעבד, ולכן, על הנייר, למעבד בעל זיכרון L2 קטן יותר יש סיכוי להגיע לתדרים גבוהים יותר, כלומר ה E2160 יהיה משתלם יותר למטרות OC (אבל אף אחד לא יכול להתחייב לך שכך זה יהיה במקרה שלך).

אם המחשב מיועד ל (הצגת סרטים), אין סיבה שלא ללכת על ה E2160, במיוחד אם התקציב מוגבל.

אם אפשר עוד שאלה - אם הולכים כבר עד הסוף (תקציבית) - בעצם מה הסיבה כבר לא לרכוש את ה 2140 ולחסוך עוד 50 ש"ח ? OC של 10% וודאי אפשרי, ולגבי העתיד - האם הוא יהיה מוגבל יותר יחסית ל2160 בOC לכיוון ה 2.8G ? מדובר על *לא* הכי תקציבי (לצערי...) כנראה של GB - P35 או -P 965-S3. (אם יש לוח 965/P35 תקציבי יותר - גם אשמח לחוו"ד... )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ממש לחוצים בתקציב, אפשר לקחת את ה E2140 במקום, אבל השיפור בביצועים שה E2160, בנוסף ליכולות OC טובות יותר (ולו רק בגלל המכפלה הגדולה יותר), לדעתי שווים את ה 50 ש"ח האלו.

ה P35 קרירה יותר לעומת ה P965, ולכן ערכת שבבים זו עדיפה למחשב המיועד ל OC וגם ל HTPC (צריכה קירור פחות חזק, מה שאומר יותר שקט, למרות שבד"כ שתיהן באות עם קירור פסיבי).

בקשר ללוח עצמו - אם אתה הולך על מעבד של אינטל, ורוצה לחסוך בכסף, אז אולי שתלך על לוח המבוסס על ערכת השבבים X1250 של AMD. כרגע יש 2 לוחות (שאני הצלחתי למצוא) שמשתמשים בערכת השבבים הזו - abit Fatality F-I90HD ו ASRock 4Core1333-FullHD. לינק לתכונות של ערכת השבבים:

http://ati.amd.com/products/radeonxpress1250dsk/specs.html

אני לא מבין גדול בכל מה שקשור לגרפיקה, אבל נראה לי של HTPC ערכת שבבים כזו תהיה דיי טובה.

הנה לינק להשוואה בין 2 הלוחות הנ"ל (הלינק הוא לעמוד השוואת ה OC של שני הלוחות):

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3072&p=7

אני לא יודע מה המחיר של הלוחות האלו בארץ, או אם הם בכלל נמכרים פה, אבל לפי המחיר ב newegg, אני יכול להעריך שהלוח של יעלה כ 500 ש"ח. אולי זה ישתלם לך במקום שילוב של לוח אחר עם כרטיס מסך נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

samlul - הכיוון מעניין ונכון למערכת תקציבית. קראתי בעיון (גם הדפים האחרים). שימוש במעבד גרפי OB - משפיע דרמטית על המחיר. זמן רב חיפשתי MB שישלב בו יציאת HDMI/DVI ויכולת עיבוד HD . א ב ל (גדול) אתה מצפה ל:

1* יכולת MultiMedia סבירה+

2* תמיכה של היצרן וקידום טיפול בבעיות (קושחה וכו)

3* והמהדרין (לא אני..) גם יכולת שימוש סביר ביישומים גרפיים - בעיקר משחקים.

4*OC

ל - 1/4 יש מענה

ל - 3 - נפילה גדולה

ל - 2 - בעיה גדולה (חשוב) . ציטוט משפט המפתח האחרון:

The real problem we have with the Radeon Xpress 1250 is that it is the end of the line for Intel compatible IGP chipsets from AMD/ATI. While and ASRock have committed resources to support their respective boards and current drivers from have progressively improved performance, this chipset family is going nowhere fast. We find that to be disappointing as it deserves a better chance in the market than it will get, but such is the life of an orphan.

במילה אחת - "סוף הדרך" (לרעה) לא יהיה המשך לקו הזה מול מעבדי אינטל. מבחינתי - זה מפיל. (לדעתך לא ?).

חבל, הלוחות באמת סבירים לHTPC בסיסי .

האמת שלא עקבתי אחרי לוחות הG33 - האם הבנתי נכון שבכולם יש היום יציאות גרפיות ספרתיות - / DVI ? כי הכיוון שלי היה 8500/8400 ... (שלא צויינו להאמר) עכב המחסור הזה ב965 MB . בכל מקרה המאמר מראה שהיכולות - לא משהו ואולי אולי... הG35 העתידי ישפר (מה שלא עוזר לי כעת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במילה אחת - "סוף הדרך" (לרעה) לא יהיה המשך לקו הזה מול מעבדי אינטל. מבחינתי - זה מפיל. (לדעתך לא ?).

הכוונה כאן היא ש AMD לא ימשיכו לפתח את ערכת השבבים הזו עבור אינטל, כלומר לא ישחררו ערכות שבבים מתקדמות יותר המבוססות על אותן טכנולוגיות. מבחינת הצרכן הסופי זה ממש לא משנה - כשאתה קונה מוצר מסויים, אתה נשאר איתו והעובדה שיוצא או לא יוצא מוצר מתקדם יותר בכלל לא משפיעה על הביצועים של המוצר שלך. אם גם AMD תשחרר ערכת שבבים בעל כרטיס מסך מובנה מדגם X1950 למשל, ואם כבר קנית ערכת שבבים המבוססת על ה X1250, אז שיחרור כזה ממש לא ישפיע עליך. בכל מקרה, AMD עדיין משחררת דרייברים לערכת השבבים הזו, כך שמבחינת התמיכה אין הרבה מה לדאוג.

4*OC

אם אלו הדרישות שלך מהמחשב, אז אין לך הרבה ברירה אלא להשקיע בלוח וכרטיס מסך טובים.

ה 8400 או ה8500 לא ייתנו לך ביצועים טובים במשחקים. הנה המפרט הרשמי של NVIDIA לגבי כרטיסי המסך מסידרה 8:

http://www.nvidia.com/page/geforce8.html

ה 8400 הוא כרטיס מאד חלש, וה 8500 הוא בעל נתונים זהים, אך בעל רוחב פס כפול לזיכרון. האם אחד מהם יהיה טוב למשחקים? לא בטוח.

בקשר לערכות השבבים של אינטל בעלות כרטיס מסך מובנה - אני לא בטוח בקשר לנתונים שלהם (אתה יכול לבדוק באתר של אינטל).

בכל מקרה, כרטיס מסך נפרד תמיד יתן ביצועים יותר טובים מאשר כל כרטיס מסך מובנה.

בקשר ללוח - אני לא רואה ברירה אלא ללכת על לוח מבוסס P35 או P965, רצוי מסידרת ה S3 של (גם מאפשרים OC טוב, גם תקבל תמיכה טובה מיצרן גדול ומוכר, וגם המחיר סביר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי לוח האם - אכן זו גם מסקנתי.

לגבי הדרישות שלי - לא הבנת - זה *לא* למשחקים. שימוש כללי + HTPC.

לגבי המעבד - השתכנעתי 2160 (אולי גם 2140) יספיקו לי

לגבי כרטיס המסך - כאן שוב לא ממש הבנתי . לHTPC 8500/8400 (לצערי ב500 ש"ח) לא טובים ?

והעיקר - לוחות G33 כן מהווים חלופה לאלו - או לא ? יש יציאת HDMI בכלל ?

מיידע מעניין שמצאתי :

כיצד לקבל תמיכה בDVI (אולי גם HDMI) ללוחות G33 בלי לפשוט את הרגל... -->

http://blogs.zdnet.com/Ou/?p=538&page=2

http://wiki.x.org/wiki/SDVOADD2Cards

נראה לי שווה שרשור על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4*OC

הבנתי ממך שאלו הם הדרישות שלך מהלוח.

1. יכולת ה MultiMedia נובעת מתכונות כרטיס המסך ומתכונות כרטיס הקול. אם אתה לא מוצא לוח בעל כרטיסים מובנים בעלי התכונות הדרושות, אתה תהיה חייב לקנות כרטיסים נפרדים.

2. התמיכה עצמה נובעת מיצרן הלוח ומייצרני הרכיבים. פשוט תקנה לוח של חברה גדולה ומוכרת שמשתמש בשבבים "טובים" של חברות מוכרות עבור כרטיס הקול, כרטיס הרשת וכד'.

3. אתה אומר שאתה לא רוצה משחקים, אבל פסלת את הלוח הקודם מהסיבה הזו. יישומים גרפיים דורשים כח עיבוד גרפי טוב. לא תקבל כח עיבוד גרפי טוב עם כרטיס מסך מובנה, ולכן תהיה חייב לקנות כרטיס מסך נפרד.

4. יכולת ה OC תלויה ביצרן הלוח, וכאן אין לך ברירה אלא לחפש ביקורות על הלוחות בהם אתה מעוניין ולראות איזה מהם יהיה הכי טוב עבורך.

למחשב שמשמש כ HTPC אין ממש צורך במעבד חזק, אלא ביציאות ותקני וידאו שונים, שתלויים בכרטיס המסך.

ה 8400 ו ה 8500 אולי יהיו כרטיסי מסך טובים ל HTPC (בגלל הפיצ'רים שלהם), אבל לא ליישומים גרפיים (מכיוון שהם חלשים יחסית). אם אתה רוצה רק HTPC ועבודה ביישומים לא גרפיים (וורד וכד'), קח אחד משני הכרטיסי האלו. אם אתה רוצה יותר, אתה תצטרך לקנות כרטיס מסך טוב יותר.

הנה התכונות של ערכת השבבים G33 של אינטל:

http://www.intel.com/products/chipsets/G33/index.htm

כתוב שם שהיא (Support for High Definition Multimedia Interface (HDMI. האם זה אומר שיצרן הלוח מימש את האפשרות הזו (מבחינת יציאות וכד')? לא בטוח בכלל, ויש לבדוק כל לוח בנפרד.

אני לא רואה צורך לקנות כרטיס sDVO ADD2 DVI שסה"כ מוסיף יציאת DVI כאשר אתה בתוספת מחיר סבירה אתה יכול לקבל כרטיס מסך נפרד עם יציאת DVI ושייתן לך ביצועים גרפיים טובים יותר.

בסופו של דבר, הכל תלוי בתקציב שלך. ב 2000 ש"ח אתה יכול לקנות לוח, מעבד, 2GB זיכרון וכרטיס מסך סבירים שיתאימו מאד ל . אם התקציב שלך מוגבל יותר, אתה תהיה חייב להתפשר על משהו (פחות , לוח פחות טוב, או לוח עם כרטיס מסך מובנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי ממך שאלו הם הדרישות שלך מהלוח.

...

אני לא רואה צורך לקנות כרטיס sDVO ADD2 DVI שסה"כ מוסיף יציאת DVI כאשר אתה בתוספת מחיר סבירה אתה יכול לקבל כרטיס מסך נפרד עם יציאת DVI ושייתן לך ביצועים גרפיים טובים יותר.

זהו, שב #3 - כתבתי "לא אני... " אלא אחרים (בעניין ה X1250)

וכמובן שהכל עניין של עלות. לא ידעתי שיש לכל דגמי "G" יכולות . בשבילי זה היה חדש. לכן - א - שמחתי לשמוע, וב - קראתי קצת על זה וראיתי שב10$ *אולי* אפשר למצוא כרטיס מתאים-ADD2. אם היה לוח אם שהיצרן כבר נתן את זה עליו (ואני לא מבין למה אין) - הרי זה היה משובח וקלאסי למערכת כניסה . יש ? תחשוב על זה- יש יכולת בchipset ואף אחד לא מנצל אותה ? מוזר. כנראה קנוניה של עם היצרנים...

גם עם כרטיס מתאם VDMI/DVI של 10$ זה היה אחלה (ונתנו שם דוגמא). בס"ה - היה מעניין לראות מה באמת היכולות של ה G33 בתחום, ולא מצאתי מאמר שמאיר את עינינו בכך.

שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...